Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak to działa , poczytaj ... ustaw strzał na 3 sekundy. Wszystko piszą. 

Wygrywa nie tylko cena  ... ale ok. 

Może dojrzejesz  :P


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewam - zarejestrowałam się :-)

Dziękuję jeszcze raz:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek dobrze Ci doradza. Nie trzeba będzie licytować pod stołem wigilijnym:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarcza opcja darmowa. Najważniejsze jest to że przy 3 sekundach praktycznie nie ma szans czasowo cię przebić. Chyba, że ktoś ma  bardzo wysoko zabukowaną cenę na allegro bezpośrednio, powyżej twojego limitu , ale to mi się zdarzyło raz...  ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że absolutnie, ale to abosulutnie pasjonowanie się zegarami bez tej całej, bogatej otoczki którą Wy posiadacie i dzielicie się, byłoby raczej blade. Zegary to jedno, a Wasze porady, wskazówki, żarciki czy podśmiechujki nadają smaku pasji jak nie przymierzając lubczyk do rosołu. Dziękuję Wam!

Do boju - baby na traktory! Znaczy się baby na snajperze .. hihi ☺

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że absolutnie, ale to abosulutnie pasjonowanie się zegarami bez tej całej, bogatej otoczki którą Wy posiadacie i dzielicie się, byłoby raczej blade. Zegary to jedno, a Wasze porady, wskazówki, żarciki czy podśmiechujki nadają smaku pasji jak nie przymierzając lubczyk do rosołu. Dziękuję Wam!

Do boju - baby na traktory! Znaczy się baby na snajperze .. hihi ☺

Snajper jak snajper , ale ważne OKO !!! Drzwi skrzyni mają inne zamknięcie . Nie ma haczyków , tylko zatrzaski . Może ktoś wie , ale lepiej linku już nie podawać , bo nakręcimy spiralę chętnych . ( jak co , to wrzuć tylko te zdjęcie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jest do kupienia taki zegar. Stanęłam do licytacji ale czy wg Was warto licytować dalej?

Niesygnowany, sprzedawca "sugeruje" iż może to Becker.

Tarcza zmasakrowana do wymiany choć w typowym rozmiarze to predzej da się dokupić :-) Resztę może sama dała bym radę ogarnąć.

Wiem że zegar nie "urywa" ale dla mnie już tak ;-) Co sądzicie?

...

Link do aukcji

 

 

Taka sobie Germania (na 95% ) Nie wrzucajcie bezpośrednich linków do trwających aukcji, proszę :)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie Germania (na 95% ) Nie wrzucajcie bezpośrednich linków do trwających aukcji, proszę :)

witam a tak z ciekawosci ile koszutuje taki zegar czy mechanizm pol roczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie Germania (na 95% ) Nie wrzucajcie bezpośrednich linków do trwających aukcji, proszę :)

Geramania? Taka sobie... ?

Fajna, na takiego amatora jak ja ;-)

Przepraszam za linka. Zdjęć porządnie z aukcji nie umiem wrzucić to linka podałam żeby lepiej oglądnąć natenczas, więcej nie bede.

 

Jerzy1234 ten zegar powyżej? Trudno przewidzieć ile cena osiągnie. Geranania "taka sobie" i "zmęczona" życiem to raczej niezbyt dużo w porównaniu do rasowych wiedeńczyków ☺

PM - zatrzaski? Popatrz nawet nie dojrzałam tego. Masz to "oko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to inwencja twórcza samego właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest tam jakiś patent "zamykaniowy" ;-)

Jesli snajper i portfel pozwoli "to - to" postaram się wywalić w czasie remontu. Chyba że skrzynka sie rozsypuje i "zatrzaski" trzymają ją w kupie. ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrócił bym uwagę na plecy zegara, moim zdaniem sklejka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opss..Lusyk - dziękuję.

Sklejka..O rety - to może oznaczać że plecki wstawione.. Uuu

Trochę mi opadło przyznam.

Coś jest na rzeczy! (Chyba)

post-104610-0-72184000-1545309318_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie... teraz czekać aż ktoś mnie przebije :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu. Ja nie mam żadnych superwiedeńskichzegarów. Tylko pragnę Cię ustrzec przed tym, co sam zrobiłem. Uważam, że trzy tygodniowe linkowce z końca XIX wieku to zupełnie wystarczająca kolekcja. Potem warto zacząć rozglądać się za miniaturkami, długodystansowcami, a przynajmniej za zegarami z okresu małych manufaktur, czyli takimi gdzieś do przełomu lat 60 produkowanymi w CK Monarchii, rzadziej w Niemczech. Takowe można dostać i poniżej 2 tysięcy złotych. Ale frajda przy rozbieraniu takowego jest nieporównywalnie większa niż tych "masówek" (nawet późnych Reschów)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Brnę niepotrzebnie w masówkę linkową..

Racja, nie da się tu zbytnio dyskutować - to oczywiste :-D

Najbardziej to kierowałam się kryterium ceny to raz, a dwa że do ćwiczenia w renowacji takie najłatwiej pozyskać i ew. spartaczenie mniej boli...

A po trzecie, piąte i dziesiąte to ja mam bezczynne ręce, coś trza robić żeby nie oszaleć.

A na perełkę - miniaturkę czy długodystansowca w przystępnej cenie dłuugo wyczekiwać..

I co robić..co robić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie... teraz czekać aż ktoś mnie przebije :-/

Nie jest tak tragicznie . W tej cenie trafić na zmęczony  oryginał , gdzie wszystko OK i nic nie kombinowane .. to chyba ciężko .  Nie musisz go przecież zatrzymywać . .Jeśli myślisz o czymś , przy czym byś , z miłą chęcią popracowała .. szkoliła swój warsztat... to w tej cenie , czemu nie .   Ale jak Tobie nie pasuje , to lepiej odpuść !!!  Jedyne co , to zastrzeżenia są do pleców . Sam mechanizm , to chyba w takiej cenie chodzi ( szkoda , że cyferblat do wymiany ) A po Twojej renowacji , sądzę że zegar , będzie dwa razy tyle będzie wart . No , ale Ty decyduj , bo lepiej w święta być w dobrym humorze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to te plecy są dziwne. Z przodu fornir się chyba zgadza z resztą szafki :-!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to te plecy są dziwne. Z przodu fornir się chyba zgadza z resztą szafki :-!

O Matuś jedyna!

Na pierwszy rzut oka takie mialam odczucie ze barwa i deseń współgra.

Nietypowy ciemny tył - ale znając inwencję posiadaczy, pomyślałam że ktoś gorliwy je zaimpregnował...

 

Wymiękłam od wrażeń.. Znów wycięłam numer dnia (jak przy kupnie papierowego).

Oczywiście napisałam do sprzedającego żeby anulował moja ofertę (wiem, że nie musi) bo po pierwsze, drugie i piąte wprowadza w błąd bo napisał "zadbany" a nie jest zadbany, i że kiepskie, mylące zdjęcia, i że ma BYLEJAKIE plecy nieoryginalne i w ogóle jak śmie ;-)

Okaże się że człowiek Bogu ducha winny wpadnie w osłupienie i zwątpi.

W Poznaniu na Rzeźni też narobiłam zamieszania na całym targowisku teraz na Alle...

Niedługo zacznie mnie detektyw inwektyw K. R...i z kwadraturą fryzury tropić :-D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyczyścił plecy szlifierką taśmową i polakierował jakim chemolakiem z dużą ilością chemii bo bał się robali. 

Głowy bym nie dał że to sklejka, ale można zapytać właściciela i jeśli potwierdzi to wycofać ofertę uzasadniając "zatajeniem istotnych informacji o przedmiocie sprzedaży" ...

Zwykle nikt nie protestuje ... 

Ps. nie bądź taka honorowa skoro sprzedający też do końca nie jest OK ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyczyścił plecy szlifierką taśmową i polakierował jakim chemolakiem z dużą ilością chemii bo bał się robali. 

Głowy bym nie dał że to sklejka, ale można zapytać właściciela i jeśli potwierdzi to wycofać ofertę uzasadniając "zatajeniem istotnych informacji o przedmiocie sprzedaży" ...

Zwykle nikt nie protestuje ... 

Ps. nie bądź taka honorowa skoro sprzedający też do końca nie jest OK ...

Dziękuję ☺

Zobaczymy co odpisze sprzedawca.

Samemu to chyba ofert nie da się odwołać. Sam sprzedający może to zrobić - tak mi się zdawało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osszzzzzz :blink: 

Spokojnie , spokojnie !!!!

A może w domu , lub okolicy , znalazłabyś jakąś starą dechą z łóżka , szafy , drzwi ... i plecy byś dorobiła !!!

Renowacja byłaby , że Ho ho !!!! Czasem , tak bywa , że niektóre elementy są nie do uratowania i trzeba dorobić .

Powiedz , że jak obniży cenę , to .....

Ale spokojnie , .... pomału ...

Może odpuścić i szukać innej okazji  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja "Prośba o wycofanie" w twoich zakupach . Jak się nie zgadza , idziesz w postępowanie - dyskusje ze sprzedającym ... allegro rozstrzyga, ale rzadko się to zdarza .  ;)

W najgorszym wypadku nie zapłacisz i dostaniesz NEGAT ... przeżyjesz ;) , albo zaczniesz kupować na konto męża  :D

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.