Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Les , Ty to masz pobudki :D A taka politurę też chciałbym zobaczyć - rarytas !

Yodek , ten mechanizm z nr. 4xx xxx ,  to już zacny rocznik ! Nie wiem jak drogo , ( może za drogo ) , ale negocjuj ... szkoda odpuścić .

Sądzę , że ta skrzynia i ten mechanizm , rocznikowo by pasowały . Wszystko chyba się kręci , w okolicach Freiburga.

Ale , zacniejsi koledzy niech się wypowiedzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rysy to włosie? Heh, niezbadane są pomysły ludzkie.

A może trzeba było je zostawić. Nie każdy zegary może być włochaty, pewnie mu cieplej było. Szkoda że na sztorc nie stawały.

 

Zaraz ciepnę zdjęcie mechanizmu.

Doszliśmy do 8 dukatów i sprzedawca się zaparł. No bo (szkoda) mechanizm po czyszczeniu, wymianie linek (baranie), myciu itd. więc się ceni niestety.

Tak właśnie "epokowo" próbuję zestawić mechanizm z pudłem

post-104610-0-13904200-1553328986_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa , rozumiem !   Jak mechanizm , tak porządnie wypielęgnowany , to rozumiem sprzedającego. I linki Baranie ... ho , ho :) 

Dla nas , to trochę dużo , ale jak na all.... widzę czasem mechanizmy , brudne i w ogóle ... a że marka GB , to cena od razu parę stów .

Ale ja , to aż takich dużych poszukiwań i zakupów nie robiłem , więc nie chcę mówić , czy cena dobra , niska , itd. 

Może , brać ?  Dobrze było mieć pewność , że czysty - to wiemy , ale czy zero luzów , i innych śladów zużycia , uszkodzeń . 

Może ktoś coś doradzi ...  no i o cenie wspomni (  OK , czy nie ?  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM wolałabym taniej i sama, no ale jak się nie ma co się lubi..

 

Niech się dzieje wola Nieba.

Dobiliśmy targu i klamka zapadła.

Udało mi się wytargować jeszcze w gratisie DESECZKĘ haha.. do zawieszenia golasa na ścianie. Może chodzić, zanim skrzyni nie zrobię. Będę mieć mniejsze "parcie na efekt" i spokojniej robić pudło;-)

A może ktoś zna Pana Tadeusza że Szczecina? Coś tam sobie handluje częściami i skrzyniami zegarów.

Na Alle.. posługuje się nickiem tawas_monety?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie narzekaj , dobrze kupiłaś !

;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczki ma fajne. Z rana jakoś tak sobie nie przypominam żebym takie kiedyś widział, zwłaszcza z krzyżykiem nad koroną.   :)

Ciekawe jaki znaczek ma nabity na tylnej płycie. A może nie ma żadnego? 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie narzekaj , dobrze kupiłaś !

;)

Dobrze? Uff, dziękuję ;-)

Człowiek jak ta mucha (to se k..wa polatałam ;-)) na oślep pikuje i nad palnikim gazowym skrzydełka i odwłoczek przypali :-P

Bloczki ma fajne. Z rana jakoś tak sobie nie przypominam żebym takie kiedyś widział, zwłaszcza z krzyżykiem nad koroną.   :)

Ciekawe jaki znaczek ma nabity na tylnej płycie. A może nie ma żadnego?

 

Bloczki są dobierane, nie są od tego kompletu.

 

Sygnatura na werku?

post-104610-0-25978400-1553335597_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo  :)  gratulacje :)

Druga sygnatura , no i numeracja .... zgadza się !

A jak już dostaniesz przesyłkę ( no chyba , że jedziesz po niego ) , to przypatrzysz się , co i jak zrobiono ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie Opatrzność prowadzi ;-)

Nie jadę po niego choć nie jest bardzo daleko bo paliwa wyjdzie więcej niż za przesyłkę a i czasu na eskapadę nie mam niestety ;-)

Dopiero jak przyjdzie przesyłka to się okaże co kupiłam. Oby nie kota w worku choć uwielbiam koty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek! Kupiłaś zaj..iste "bebechy" do z zaku...istej skrzyni. Gratulacje!! Tyle w sobotnie popołudnie mam do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek! Kupiłaś zaj..iste "bebechy" do z zaku...istej skrzyni. Gratulacje!! Tyle w sobotnie popołudnie mam do powiedzenia.

Ojjjj.. Silver czy bebechy są zaj...iste w "zaku...istej" (ha-ha) skrzyni to się dopieto okaże.

Cieszę się, że komuś też może się podobać ;-)

 

Zastanawiam się czy brakujące elementy korony i dołu nie zrobić na szydełku z tęczowej włóczki, i w drzwiczkach powiesić zazdroski:-P

 

Ale najgorsze dopiero przede mną. Wieczorem muszę mężowi powiedzieć, że nie udało mi się zachować REGUŁY WYDATKOWEJ \_(••)_/

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej :wacko:

A było spisane na papierze , no i odpowiednie pieczęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej :wacko:

A było spisane na papierze , no i odpowiednie pieczęcie ?

PM - nie było ;-)

Ale wiecie dobrze jak to jest - słowo droższe piniendzy..

Miałam tyle, a tyle , a wydałam więcej niż było ustalone. Długo tak to nie pociągnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - nie było ;-)

Ale wiecie dobrze jak to jest - słowo droższe piniendzy..

Miałam tyle, a tyle , a wydałam więcej niż było ustalone. Długo tak to nie pociągnie ;-)

To w następnym miesiącu cięcia ( zaciskanie pasa ) ;) 

By zrównoważyć budżet . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świebodzickie Beckery przy tej numeracji miały białe tarcze i gładki wystrój(wagi, wahadło). Ten na zdjęciu chciałbym się mylić ale wygląda na nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świebodzickie Beckery przy tej numeracji miały białe tarcze i gładki wystrój(wagi, wahadło). Ten na zdjęciu chciałbym się mylić ale wygląda na nowy.

 

Składak i tak :-/

Zasadniczo to sprzedawca nie napisał że to oryginalny komplet. I tak będzie siedział w dobranej skrzyni.

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak i tak :-/

Zasadniczo to sprzedawca nie napisał że to oryginalny komplet. I tak będzie siedział w dobranej skrzyni.

Eee tam .

Mechanizm super :) i tego się trzymać !

A reszta , to super dodatki też Beckera , chociaż chyba nieco młodsze . W końcu jak było bez skrzyni , to trudno liczyć że oryginalny komplet .

Ale fakt , że piękny komplet i trafi w końcu do porządnej starej skrzyni !

Będzie piękny zegar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PM ;-)

 

Ze mnie to niedzielny zbieracz. Mam składaka - "papierowego" i powiem że coraz bardziej go lubię (no nie wiem jak reszta, może też przeszczepiane).

Ten też będzie wielonarządowy i w nigdzie nie spotykanej konfiguracji. Taki Frankenstein ;-)

Jestem "drugiego sortu" bez rodowodu, to i moja kolekcja tej samej rangi, hehe ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry :)

Ciekawe co przeszedł ....  na pewno , dwie wojny !

No i wojnę z kołatkami ;) Więc dobrze , że mechanizm się ostał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. dopiero będą jaja jak się okaże, że mechanizm nie pasuje do skrzyni. Niby powinien wejść, ale jak np. ciut za długi będzie,to będę strugać końcówkę wahadła albo dno skrzyni :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PM ;-)

 

Ze mnie to niedzielny zbieracz.

No właśnie :) Dlaczego więc, nie wykorzystałaś potencjału Twojego tematu "Potrzebuję porady"? Po co kupujesz ....... eh! :( 

Szkoda, że nie korzystasz z olbrzymiej wiedzy, życzliwych Ci ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie korzystam?

Bardzo dużo porad otrzymałam. Nie da się wszystkiego zrzucić na innych..

 

Niech kamieniem rzuci ten, który nie błądził bo zawsze się asekurował.

 

Od początku miał być składak, a że będzie bardziej składaczniejszy to i tak faktu nie zmienia. :-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku miał być składak, a że będzie bardziej składaczniejszy to i tak faktu nie zmienia. :-)

Tylko się nie chwal tym głośno, przecież na tym forum, nie promuje się radosnej twórczości.

 

Niech kamieniem rzuci ten, który nie błądził bo zawsze się asekurował.

 

 

 

Nie raz pisałem, że każdy ma swoje "Waterloo zegarowe". Ciebie, to nie dotyczy.

 

Jak to nie korzystam?

Bardzo dużo porad otrzymałam. Nie da się wszystkiego zrzucić na innych..

 

No, korzystasz, korzystasz :) przecież czytam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam,czytam...zazdroszczę zakupu. Najważniejsze z mojego amatorskiego punktu widzenia jest to,że zegar zyska nowe życie i będzie cieszył przez każdy etap pracy - i po pracy również. Ja na ten przykład dziś wieszalem swój. Jakbym miał piwnice sprzątać to bym ze złości padł na pysk i beczal. Ale...od 12 do teraz ustawiałem wychwyt. Po setnej próbie nadal mi się chciało. Chociaż ksywek zegar dostał sporo..... ale od 30 minut pracuje.

Edytowane przez Silver79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Waterloo zegarowe" - ja to określenie znam tu z forum ale ilekroć wysilałam się nad kontekstem to nie umiem go zgłębić..

A że mnie nie dotyczy..to już wcale nie nadążam

 

Silver - jesteś wytrzymały, jak wiele osób z forum tutejszego.

Ja tak circa po 20 próbie zazwyczaj idę się wyryczeć do kąta i zaczynam na drugi dzień;-)

 

Moje zegary niesforne były obrzucane słowami uznawanymi powszechnie za nieładne ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.