Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

może być też hakać :P

Haczkoczanie jest the best :D

 

Z niemieckiego.. ? Dużo tego poniemieckiego slownictwa mamy w otoczeniu. Zwłaszcza tu na ziemiach odzyskanych.

Nawet się nie wie już, które nasze, które ichnie. W narzędziach to Niemcy byli chyba bardziej słowotworczy niz my.

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadu gadu a czy wahadło już przewiercone i okucie przykręcone??

Opss.. no nie ;)

Jedziemy dziś do Słupska na cmentarz. Jak wrocimy to mam zamiar się zabrać za wiercenie. Może przez ten czas klej mocniej zwiąże ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Nawaliło mi od dwóch dni kolano , ledwo chodzę więc ruch nie wskazany. Wytłumacz rano bandzie czteronożnych nieuków że se same muszą pójść na łąkę ... spacer trwał 1/2 godziny zamiast 10 minut ... Psy happy... ja mniej.  U mnie dziś dokończenie mycia dwuwagowego i muszę się wziąć za skrzynię Gronemana. Taki plan. 

No to miłego dnia. 

Ps Gosia pooglądaj ... !!!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=CcO-bebsAlE

 

Ja używam Liberonu, ale można inne

https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/srodki-do-drewna/srodki-do-renowacji.html

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opss.. no nie ;)

Jedziemy dziś do Słupska na cmentarz. Jak wrocimy to mam zamiar się zabrać za wiercenie. Może przez ten czas klej mocniej zwiąże ☺

Trzeba jeszcze zrobić kolor no i politure na całej długości;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolano dokucza? Oj to wredna dolegliwość, trzeba oszczedzać staw kolanowy. Jakieś zabiegi fizjo by się przydały. .

LES - obejrzałam z uwagą, fajnych rzeczy sie dowiedziałam, że szpachlę można barwić bejcą jeszcze na "surowo" przed nałożeniem ☺

 

Jak uda się nawiercić otwory, to wykańczanie - kancik wklejki trochę zeszlifować, zaszpachlować spód bo tam najbardziej nierówno, potem bejca, potem może ciut wosku na wierzchu, tam gdzie będzie okucie - szpachla różni się od "otoczenia", jest szorstka i trzeba się z nią sporo cackać. Twardy wosk na etapie wygładzania już ma lekki połysk i bardziej się dopasowuje do "otoczenia". Tak mi się wydaje ☺

A jak będzie skrzynia w politurowaniu to wtedy drążek wahadła politurą się obleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia , pozwolisz , że skorzystam z twojego superblogu ? Ja w sprawie pomocy ... Teraz ja potrzebuję  :unsure:  :unsure:  :blink:

Czy wie ktoś może gdzie zrobić renowację takiego pierścienia do tarczy ? Problem polega na tym że ten jest mosiężny srebrzony ręcznie malowany .... niestety zmywalnym tuszem . Próba użycia wody kończy źle ... 

Znacie kogoś kto albo może zrobić taki na wzór , albo odrestaurować .... ? Jest jeden problem , toś go posmarował olejem i aż się klei od brudu i przebarwień ... 

Czy ktoś może pomóc. Ewentualnie komuś zbywa taki pierścień - : średnica zew: 16,5 cm wew: 9,8 cm

post-92919-0-59125100-1559382826_thumb.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek. Czarne indeksy uzupełniłem czarną pastą do butów. Kilkakrotnie naniosłem pastę i wycierałam aż wszystkie indeksy były ładnie pokryte. Ale u mnie były wgłębienia na indeksy

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umycie wodą z Ludwikiem usuwa indeksy? Coś dziwnego... jeśli chcesz mieć oryginał, musisz tak pozostawić...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem do wszystkich znajomych i wszyscy polecali to miejsce. Rozmawiałem z tym Panem i mam zamiar oddać tam tarczę do srebrzenia. KONTAKT:

Pracownia Plastyczna

95-100 Zgierz

ul. Konstantynowska 44

tel.kom. +48 503 906 635. Z telefonu nie chce mi się wkleić link do strony, jest tam fajna galeria. Nie jest to reklama bo nie korzystałem z usług tego Pana ale ciężko jest znaleźć kogoś kto się podejmie takiej pracy.

Edytowane przez jaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umycie wodą z Ludwikiem usuwa indeksy? Coś dziwnego... jeśli chcesz mieć oryginał, musisz tak pozostawić...

Niestety tak , usuwa . 

Szukam alternatywy. będę jeszcze próbował czyścić pod lupą ale to benedyktyńska praca.

No coś tam znalazłem - zrobienie trawionek kopii tarczy z wzoru ze zdjęcia, ale terminy 2 miesiące ... Zobaczymy.

Jakby coś ktoż jeszcze usłyszał to wielka prośba o info.

Dziękuję wszystkim, jaha,  sprawdzę - to chyba pan Dariusz Janiszewski, dzięki!

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już się skontaktowałem  ;) . Zrobimy kopię , zobaczymy co zacz ... :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepsze wyjście...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem do wszystkich znajomych i wszyscy polecali to miejsce. Rozmawiałem z tym Panem i mam zamiar oddać tam tarczę do srebrzenia. KONTAKT:

Pracownia Plastyczna

95-100 Zgierz

ul. Konstantynowska 44

tel.kom. +48 503 906 635. Z telefonu nie chce mi się wkleić link do strony, jest tam fajna galeria. Nie jest to reklama bo nie korzystałem z usług tego Pana ale ciężko jest znaleźć kogoś kto się podejmie takiej pracy.

Ja wyslalem podobna tarcze dp tego pana i przesylka wrocila jako nieodebrana.

Dzwonilem i mowilem ze jest do odbioru,niestety wrocila.

Pan artysta chyba zmienil zdanie jak mu powiedzialem ze to sa cyfry malowane a on byl przekonany ze cyfry wklesłe.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to się zgadza . Jest problem ze zrobieniem takiej renowacji na oryginale. 

Ja przygotowuje mosiężny podkład takiej tarczy i wysyłam. Jest następnie srebrzona i wydaje mi się że sitodrukiem nanoszony wzór , potem werniksowany. Konieczne jest wysłanie skanu istniejącej tarczy. Blacha kosztuje 14 zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Złapałem wstępnie drugi kontakt pod tarczę srebrzoną i trawione delikatnie cyfry i znaki. Metoda taka jak kiedyś trawiono płytki drukowane. Też zobaczymy , ale tu będzie robione ewentualnie w  lipcu. 

A oryginał ... no cóż nie mam pomysłu ... :wacko:

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to się zgadza . Jest problem ze zrobieniem takiej renowacji na oryginale. 

Ja przygotowuje mosiężny podkład takiej tarczy i wysyłam. Jest następnie srebrzona i wydaje mi się że sitodrukiem nanoszony wzór , potem werniksowany. Konieczne jest wysłanie skanu istniejącej tarczy. Blacha kosztuje 14 zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Złapałem wstępnie drugi kontakt pod tarczę srebrzoną i trawione delikatnie cyfry i znaki. Metoda taka jak kiedyś trawiono płytki drukowane. Też zobaczymy , ale tu będzie robione ewentualnie w  lipcu. 

A oryginał ... no cóż nie mam pomysłu ... :wacko:

:rolleyes:

Ja też mam jedną ... kwadrat , gładki i malowane cyfry ... więc jestem ciekawy i zainteresowany , Ciekawe , jak to wszystko wyjdzie . Zrobić płytkę i posrebrzyć , to dam radę , ale malowanie  :wacko: 

Myślę , że to sitodruk i dlatego robią na nowej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to się zgadza . Jest problem ze zrobieniem takiej renowacji na oryginale. 

Ja przygotowuje mosiężny podkład takiej tarczy i wysyłam. Jest następnie srebrzona i wydaje mi się że sitodrukiem nanoszony wzór , potem werniksowany. Konieczne jest wysłanie skanu istniejącej tarczy. Blacha kosztuje 14 zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Złapałem wstępnie drugi kontakt pod tarczę srebrzoną i trawione delikatnie cyfry i znaki. Metoda taka jak kiedyś trawiono płytki drukowane. Też zobaczymy , ale tu będzie robione ewentualnie w  lipcu. 

A oryginał ... no cóż nie mam pomysłu ... :wacko:

:rolleyes:

Nasunął mi się taki pomysł. Widziałem kiedyś jak kamieniarz przygotowuje płytę kamienną do piaskowania liter. Nakleja folię z naciętymi literami i potem piaskuje. Powiedział, że folię przygotowuje mu firma drukująca reklamy na folii, takie np do naklejenia na samochód, robią to na ploterze. Mogą przygotować folię ze skanu lub zdjęcia.

Można by tarczę wyczyścić, dostarczyć takiej firmie zdjęcie, nakleić folię i pomalować farbą jaką się chce.

Mam w sumie 3 tarcze do srebrzenia, jak będę robić te zegary to spróbuję tej metody.


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasunął mi się taki pomysł. Widziałem kiedyś jak kamieniarz przygotowuje płytę kamienną do piaskowania liter. Nakleja folię z naciętymi literami i potem piaskuje. Powiedział, że folię przygotowuje mu firma drukująca reklamy na folii, takie np do naklejenia na samochód, robią to na ploterze. Mogą przygotować folię ze skanu lub zdjęcia.

Można by tarczę wyczyścić, dostarczyć takiej firmie zdjęcie, nakleić folię i pomalować farbą jaką się chce.

Mam w sumie 3 tarcze do srebrzenia, jak będę robić te zegary to spróbuję tej metody.

Dobry pomysł :)

Ale trzeba dobrze zabezpieczyć , to srebro . Przy odrywaniu foli , można odkleić ją, razem z powłoką . Bo , to jest właśnie najprostszy , firmowy sposób , na sprawdzenie , czy powłoka srebra , cynku , niklu ... dobrze przywiera do podkładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasunął mi się taki pomysł. Widziałem kiedyś jak kamieniarz przygotowuje płytę kamienną do piaskowania liter. Nakleja folię z naciętymi literami i potem piaskuje. Powiedział, że folię przygotowuje mu firma drukująca reklamy na folii, takie np do naklejenia na samochód, robią to na ploterze. Mogą przygotować folię ze skanu lub zdjęcia.

Można by tarczę wyczyścić, dostarczyć takiej firmie zdjęcie, nakleić folię i pomalować farbą jaką się chce.

Mam w sumie 3 tarcze do srebrzenia, jak będę robić te zegary to spróbuję tej metody.

 

Kolego litery na grobowiec możesz sobie tak zrobić.

A jak chcesz nakleić szablon podziałki w koło tarczy która ma grubość np 0,5 mm lub mniej.

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego litery na grobowiec możesz sobie tak zrobić.

A jak chcesz nakleić szablon podziałki w koło tarczy która ma grubość np 0,5 mm lub mniej.

Nie bardzo rozumiem,przecież nie nakleję na tarczę zegara grubej folii takiej jak kamieniarz. Zamówię szablon na cienkiej folii.

Jak napisałem to tylko pomysł, spróbować można, jeśli nic z tego nie wyjdzie to trudno.

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacje tej tarczy zrobilem sam i kilku innych podobnyh

post-70514-0-53645400-1559411741_thumb.jpg

post-70514-0-45932600-1559411750_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacje tej tarczy zrobilem sam i kilku innych podobnyh

O jaa pierdziu! Coś pięknego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacje tej tarczy zrobilem sam i kilku innych podobnyh

Oooo , to masz rękę , oko i cierpliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , ale srebrzenie to betka, tu chodzi o wykonanie ręczne cyfr i symboli na tarczy na tarczy. Trawienie przy naklejonej foli ok . Jak powiedz mi przeniesiesz wyciętą folię i nakleisz z dokładnością do powiedzmy 0,5 mm na tarczę ... Moim zdaniem to niezmiernie trudne . Łatwiej jest już zrobić negatyw w sitodruku na tarczy, wytrawić (można też mikropiaskarką z korundem zmatowić) i zmyć , choćby acetonem, posrebrzyć, a wytrawioną (wypiaskowaną ) część/wzór wypełnić choćby farbą akrylową. 

To wszystko benedyktyńska robota i nie za bardzo na domowe warunki.... :huh:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.