Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

W rzeczy samej... Poza tym, wazelinowy bardzo szybko odparowuje. Używam do smarowania wrzeciona tokarki olej do szybkoobrotowych maszyn dziewiarskich np. overlock'ów, który jest na bazie wazeliny i wysycha dziwnie szybko...

Też używam tego oleju od  maszyn dziewiarskich do AZ i jestem bardzo zadowolony. Nic się nie grzeje.

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do zegarów się nie nadaje i klops panie Zielonka...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do zegarów się nie nadaje i klops panie Zielonka...

Do zegarów mają być oleje zegarowe już kiedyś kilkakrotnie o tym pisałem i nie zmieniam zdania ;) Jest różnica w trwałości i trzymaniu się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam oliwy MOEBIUS 8030 i 8040 i jestem zadowolony, nawet bardzo. Powiedzcie czy ktoś stosował smar 8400 z tej firmy , warto czy przereklamowany ?


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najwyższa półka, Lechu... Ja używam smar dedykowany dla zegarmistrzostwa i jest bardzo OK...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem , ale ja używam tyle co kot napłakał ... za cztery lata zużyłem dwie buteleczki , nawet niecałe,  czyli 120 zł ... 2,50 na miesiąc  ... wiem - ZASSSSZALAŁEM !  ;)  :D

Gdybym to robił zawodowo i zużywał 1/2 l na rok pewnie bym się zastanowił ... :P  a tak ... pozwoliłem sobe na odrobinę szaleństwa. 

A smar warto kupić? czy wystarczy towot maszynowy - pytam poważnie.

Przy okazji, nie wiedział Piotrze że koledzy takie poważne rozmowy prowadzą po godzinach, są zegary wysokoobrotowe BMW ?  ... :D  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzis... Ten temat jest dłuższy od wszystkich łącznie o oliwach do innych marek :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem , ale ja używam tyle co kot napłakał ... za cztery lata zużyłem dwie buteleczki , nawet niecałe,  czyli 120 zł ... 2,50 na miesiąc  ... wiem - ZASSSSZALAŁEM !  ;)  :D

Gdybym to robił zawodowo i zużywał 1/2 l na rok pewnie bym się zastanowił ... :P  a tak ... pozwoliłem sobe na odrobinę szaleństwa. 

A smar warto kupić? czy wystarczy towot maszynowy - pytam poważnie.

Przy okazji, nie wiedział Piotrze że koledzy takie poważne rozmowy prowadzą po godzinach, są zegary wysokoobrotowe BMW ?  ... :D  ;)

Ten smar ogólnodostępny ŁT4S3 jest niebieski, zegarowy ma kolor bursztynowy i jest jakby bardziej śliski... taka galaretka...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wezmę , będę testował .... dzięki


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam użyć oliwy tylko do 4 zegarów i przy tej okazji naszukałem się w domu wazeliny kosmetycznej z przeznaczeniem jako smar ale nie znalazłem, mam natomiast resztki bursztynowego smaru stosowanego do łoży szyn ma bardzo fajną konsystencje przejrzystą i mało gęstą i myślę że się nada

co do zdjęć były już zamieszczone gdy interesowało mnie pochodzenie mechanizmu ale dołożyłem kilka dodatkowych

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166113-pro%C5%9Bba-o-identyfikacj%C4%99-mechanizmu-chodzika/?p=2349496

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A smar warto kupić? czy wystarczy towot maszynowy - pytam poważnie.

 

Robiłem test smaru maszynowego do smarowania sprężyn zegara Metron. Po około 2 latach sprężyny zaczęły się zacierać. Inny zegar używam już 6 lat ma posmarowane sprężyny odpowiednimi smarami zegarmistrzowskimi  i nic się nie dzieje. Powoli myślę, że trzeba zrobić mu konserwację, ale działa to szkoda ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu kupiłem smar grafitowy do urządzeń pracujących pod niewielkimi obciążeniami. Ktoś takowy polecał.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu kupiłem smar grafitowy do urządzeń pracujących pod niewielkimi obciążeniami. Ktoś takowy polecał.

Witam a ja stosuje parafine i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja stosuje parafine i jest ok

Do czego?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda w waszej opinii smar teflonowy tzw suchy. Znajomy używa i twierdzi że się sprawdza - głownie do sprężyn. (np CX80 lub PTFE-X1 1618). Teoretycznie nie powinien łapać kurzu ,a sprężyny nie powinny zacierać się ... stosował ktoś osobiście?

 

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A też. Po wyszprajowaniu jest rzadszy od grafitowego, więc łatwiej wnika miedzy zwoje. Ze dwa zegary u mnie na tym chodzą. Jeszcze ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza, to pewnie przez ten upał...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oliwa mi po całym werku spływa :unsure::wacko:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spsułam moją babę ehh..

O szóstej zaczęła gongać i zauważyłam, że wskazówka godzinowa jest ciut poza "6". Nie zastanawiając się zbyt długo cofnęłam tę godzinową na równą godzinę - niewiele. I wystarczyło - chodzi, i co jakiś czas się zatrzymuje.

I zacznie się "macanie".. :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wskazówki trą o siebie przy osi. Spróbuj trochę wcisnąć wskazówkę godzinową na oś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wskazówki trą o siebie przy osi. Spróbuj trochę wcisnąć wskazówkę godzinową na oś

Acha. Dzięki. Będę wciskać jak tylko wrócę do mojej baby.

Pierw szła pół godziny, potem szła dwie godziny i stop. Wahadło zaczyna chodzić na "głucho" - nie słychać klepania kotwicy. Coś blokuje napęd ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. Dzięki. Będę wciskać jak tylko wrócę do mojej baby.

Pierw szła pół godziny, potem szła dwie godziny i stop. Wahadło zaczyna chodzić na "głucho" - nie słychać klepania kotwicy. Coś blokuje napęd ☺

Coś , przy tych wskazówkach będzie .

Ostatnio pisałem , jak to godzinowa , miała duży luz wzdłużny i  efekty podobne ...( źle się zatrybiała i klinowała )  Minutowa prawidłowo się trzymała .

Wyszło na to , że wstawiłem podkładkę , między minutową , a godzinową wskazówką ... zostawiając mały luzik.

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie - pamiętam.

Mam nadzieję, że wystarczy popchnąć paluchami i ból "przejdzie"..

Jak babę uruchomiłam w lutym to do dziś szła jak zaczarowana. :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna kupić przez internet odlany, ozdobny mosiężny ring (bezel) zegara do tarczy 18,5 cm. Szukam na Alle od dłuższego czasu i nie mogę trafić. Jeżeli ktoś ma namiary lub takie cudo to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.