Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli przy rozbieraniu trzeba znów dokładniej wszystko obejrzeć.

Dzięki :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zęby wyprostowane :)

Na zdjęciu , to może tak nie widać , ale jest prosto .

Stare cienkie szczypce, dostosowałem do prostowania. Troszkę inaczej niż te, co pokazał Kieszonkowe.

Jedna krawędź prosta, a druga lekko wygięta i podpiłowana, jak łuk zęba.

Więc , prostą część szczypiec, przykładałem do linii natarcia i jak było wygięcie , to zaciskałem szczypce, które swum łukiem, naciskały na łuk zęba, doprowadzając do prostowania części natarcia.

 

post-93729-0-54100700-1582648249_thumb.jpg

post-93729-0-00369300-1582648260_thumb.jpg

post-93729-0-29351800-1582648269_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie super :D

I proste zęby też ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie:-) jestem pod wrażeniem;-)

 

 

Narzędzie super :D

I proste zęby też ;)

Dzięki :)

Trochę opisałem ... myślę, że komuś się przyda . Jeśli nie ten sposób , to inny , ale zawsze daje to jakieś wskazówki do własnych pomysłów  ;)

Ps.

   Mechanizm, częściowo złożony..... pomału, ostrożnie, bo jak widać , ktoś namieszał i z paletami i w przekładni wskazań , że ten ząbek wyłamało . Domyślam się dlaczego , ale pomału zobaczymy ;)

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyda się oj przyda, nawet nie wiaomo kiedy.

 Jestem zwolennikiem wykonywania prostych narzędzi - jeżeli to możliwe- samemu, pod tak zwane potrzeby...

Podoba mi się pomysł szczypiec.. :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zęby wyprostowane :)

................. Troszkę inaczej niż te, co pokazał Kieszonkowe.

........

 

Cieszę się że mogłem coś pokazać / podpowiedzieć.

A tak w ogóle to polecam stare katalogi narzędzi - przy opisach często jest też krótko zastosowanie.

Zawsze można coś podpatrzyć i ew. zrobić na wzór.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jako absolutny amator zegarów innych niż naręczne chciałbym prosić o pomoc w zakupie pierwszego zegara. Na początku pomyślałem o małym zegarze na biurko do pracy(link poniżej). Czy zegary Hermle są niezawodne i powinny pracować w miarę długo i bezproblemowo czy pod przykrywką "Made in Germany" kryje się 'chińska' jakość. Zdaje sobie sprawę, że to tylko 150$ więc nie mam wielkich wymagań ale od czegoś trzeba zacząć.

 

https://timelyandtimeless.com/collections/mantel-and-table-clocks/products/hermle-lakin-mantel-clock-1

 

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy, tylko co z ochroną przed kurzem?

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........

Wierzchołki zębów też są powichrowane, np skośny do powierzchni impulsu na paletach kotwicy, wyrobiony w jednym miejscu

 

 

.....Trzeba wyrównać wierzchołki zębów.

 

 

Wierzchołeki też nieco poskręcane.

 

 

Zęby wyprostowane :)

.......

 

Do wyrównania powierzchni koła/zębów lub też ich podłużenia  można użyć takiego kowadełka

 

post-27334-0-97296700-1582711090_thumb.jpg

 

Można też zrobić sobie samemu prosty przyrząd bierzemy (zamawiamy) dwa walce stalowe , w podstawach z boku wiercimy otwór w który wstawiamy sztywny pręt będący prowadnicą umożliwiającą przesuwanie się walców po pręcie wzajemnie względem siebie w szczelinę między podstawami wkładamy prostowane koło i lekko z góry uderzając młoteczkiem prostujemy powierzchnię koła /zębów.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Patrząc na Twoje kowadełko, wpadłem na inny pomysł- sprostuj jeżeli się mylę , bo "nie odczytałem" prawidłowo zasady działania.

 

 Bierzemy dwa stare dłuta półokrągłe. składamy ze sobą(jedno w drugie, by pasowały krzywizny ...

Wiercimy otwóry ( jak w Twoim kowadełku

 zkaładamy śrubę i resztę jak na fotce. i powinno również działac.

 Chyba , że się mylę..

 akuyrat Wasze szczypce i to kowadełko będę musiał wykonac, nbo w moim roczniaku zeby koła wychwytowego nie sa w jednakowej ( czytaj  dobrej) kondycji,) jak rozbiorę to w temacie o moim roczniaku wrzuce zdjęcie...

 Jeden lub dwa zęby sa zniekształcone i kotwica sie na nich blokuje..

 Musze to poprawić...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Patrząc na Twoje kowadełko, wpadłem na inny pomysł- sprostuj jeżeli się mylę , bo "nie odczytałem" prawidłowo zasady działania.

 

 Bierzemy dwa stare dłuta półokrągłe. składamy ze sobą(jedno w drugie, by pasowały krzywizny ...

Wiercimy otwóry ( jak w Twoim kowadełku

 zkaładamy śrubę i resztę jak na fotce. i powinno również działac.

 Chyba , że się mylę..

 akuyrat Wasze szczypce i to kowadełko będę musiał wykonac, nbo w moim roczniaku zeby koła wychwytowego nie sa w jednakowej ( czytaj  dobrej) kondycji,) jak rozbiorę to w temacie o moim roczniaku wrzuce zdjęcie...

 Jeden lub dwa zęby sa zniekształcone i kotwica sie na nich blokuje..

 Musze to poprawić...

 

Nie zupełnie tak.Bo jak na dwóch dłutach zapewnisz równoległość powierzchni koła do powierzchni kowadełka.

Prościej zrobić przyrząd z dwóch równoległych walców.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuję :D:) z walcami

 Coś muszę wykombinowac, albo skopiuje  to "kowadełko" z fotki..

to tez nie dużo pracy :)

 

 Jezeli juz o zębach...

 to jak wypolerować topost-110630-0-89665900-1582725681.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuję :D:) z walcami

 Coś muszę wykombinowac, albo skopiuje  to "kowadełko" z fotki..

to tez nie dużo pracy :)

 

 Jezeli juz o zębach...

 to jak wypolerować toattachicon.gifpytanie.jpg

Mi udało się , w tych szczypcach , na jednej szczęce, zrobić ten oryginalny promień ( dość dobrze ) . Więc, jak pisałem , ściśnięcie prostowało ząb . Na tej powierzchni paleta nie pracuje , więc drobne ryski ignorowałem ,Ale większe ślady, czy wręcz zadziory , to ostrożnie iglaczek - żyletka i ostrożne dogładzanie , czy skrobanie ( bo ząbek może polecieć )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni ślęczenia. Taka była tarcza zeświniona.

Oskrobałam do "kości". Potem żele światłoutwardzalne (3 warstwy)do podniesienia poziomu, potem lakiery światłoutwardzalne (kilka warstw), potem wyrysowanie i wymalowanie znaków i lampa.

Wygląda lepiej niż było ale nie oszukujmy się - pod światło da się zauważyć że powierzchnia nie jest tak równa jak reszta.

¯\_(ツ)_/¯

PS. Pomiędzy V i VI linia wygląda na krzywą ale to jakoś zdjęcie tak wyszło ;)

post-104610-0-96843800-1582743303_thumb.jpg

post-104610-0-52232800-1582743313_thumb.jpg

post-104610-0-93431400-1582743327_thumb.jpg

post-104610-0-94370100-1582743363.jpg

post-104610-0-26982200-1582743376_thumb.jpg

post-104610-0-41722300-1582743385.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

Do..mk1.

Naprawdę , prawie żadna ingerencja , by nie osłabiać ząbków .

........................................................

Mam pytanie , prośbę do kolegów i koleżanek , o kolorystykę .

Becker - liściarz , miał drzwi parę razy naprawiane , więc i zamalowane miejsca napraw .

Przy szybie,  widać resztki oryginału , dalej , ten środkowy rowek, powinien chyba być ciemny brąz . A zewnęczny obrys , przy liściach ? ....no właśnie , tu pomalowano na ciemny brąz . Więc, czy tu było takie jasne, jak przy szybie , czy pośrednio .

Jeszcze tego nie zmywałem , ale jak zmyję , to i tak, starego koloru chyba nie znajdę .

 

post-93729-0-03545800-1582743345_thumb.jpg

post-93729-0-74162900-1582743356_thumb.jpg

post-93729-0-59707100-1582743367_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni ślęczenia. ......

 

Jak tylko trzy  :) dni to GRATULLACJE.

 

A teraz UWAGA będę się czepiał  :D 

 

linie między 27 a 28 wyraźnie się rozchodzą i nie jest to sprawa zdjęcia bo widoczne w obu ujęciach przed i po wypełnieniu cyfr.

Podobnie jest z poziomą kreseczką przy łączeniu 1 z 5 w cyfrze 6.

Ale jak na pierwszy raz i robione z ręki to jest dobrze. Widać wprawę w robieniu pazurków  :D  :D  :D

Radzę spróbować użyć przy kreśleniu koła cyrkla lub toczka i ławeczki do podparcia ręki.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni ślęczenia. Taka była tarcza zeświniona.

Oskrobałam do "kości". Potem żele światłoutwardzalne (3 warstwy)do podniesienia poziomu, potem lakiery światłoutwardzalne (kilka warstw), potem wyrysowanie i wymalowanie znaków i lampa.

Wygląda lepiej niż było ale nie oszukujmy się - pod światło da się zauważyć że powierzchnia nie jest tak równa jak reszta.

¯\_(ツ)_/¯

PS. Pomiędzy V i VI linia wygląda na krzywą ale to jakoś zdjęcie tak wyszło ;)

Żeby moja do Rescha tak chciała wyglądać..

Narazie jest 5 warstw  (?) i d@#a

Wygląda gorzej niż przed ( gdzie ktośś zastąpił porcelanę białym gipsem i piórem namalował znaczniki "rzymskie"

 Chyba kupię nowy pierścień

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko trzy :) dni to GRATULLACJE.

 

A teraz UWAGA będę się czepiał :D

 

linie między 27 a 28 wyraźnie się rozchodzą i nie jest to sprawa zdjęcia bo widoczne w obu ujęciach przed i po wypełnieniu cyfr.

Podobnie jest z poziomą kreseczką przy łączeniu 1 z 5 w cyfrze 6.

Ale jak na pierwszy raz i robione z ręki to jest dobrze. Widać wprawę w robieniu pazurków :D:D:D

Radzę spróbować użyć przy kreśleniu koła cyrkla lub toczka i ławeczki do podparcia ręki.

 

Pozdrawiam

Roman

Dziękuję za uwagi :D

Linie się rozchodzą, tylko na zdjęciach wygląda to trochę "bardziej" niż jest.. ;)

Malowanie (wypełnianie) pędzelkiem i chyba "mrugnięcie" okiem spowodowało kiksa/y haha! :D

 

Mkl1 tutaj odprysk wypełniony był czymś podobnym do wosku :blink:

Kupno nowego ringu tutaj prawie niemożliwe bo to 20stka ..

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi :D

Linie się rozchodzą, tylko na zdjęciach wygląda to trochę "bardziej" niż jest.. ;)

Malowanie (wypełnianie) pędzelkiem i "mrugnięcie" powieką spowodowało kiksa/y haha! :D

 

Mkl1 tutaj odprysk wypełniony był czymś podobnym do wosku :blink:

Kupno nowego ringu tutaj prawie niemożliwe bo to 20stka ..

Pięknie ! Gratuluję :)  nooo , brak słów !

Masz rękę :) .... jak by co , to wiem do kogo się zgłosić :) . Na tym polu leżę  :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!!!!!

Pięknie to wyszło, jestem pod wrażeniem.

Jeśli mogę zadać pytanie, to czym były malowane cyfry, jaką farbą, czy to też lakier światłoutwardzalny?

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi :D

Linie się rozchodzą, tylko na zdjęciach wygląda to trochę "bardziej" niż jest.. ;)

Malowanie (wypełnianie) pędzelkiem i chyba "mrugnięcie" okiem spowodowało kiksa/y haha! :D

....

 

Jeśli chcesz to robić "z ręki" to tak jak napisałem dokładne znalezienie środka tarczy a potem cyrkiel

lub podobnie wycentrowanie na toczku a później obracając tarczą rysujesz trzymając narzędzie na półeczce nad nią.

 

Pięknie ! Gratuluję :)  nooo , brak słów !

Masz rękę :) ..... Na tym polu leżę  :( 

 

 

Pora zacząć malować pazurki  :D  :D  :D

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM no weź..

Dzięki za miłe słowa ale jeszcze mi brakuje. Głęboki ubytek ale nie tak rozległy byłby łatwiejszy, a tu z ćwiartka tarczy zniknęła..

 

PM nie łapię o co pytałeś w swoim poście - czy ten środkowy/zewnetrzny rowek powinien być taki jak rant przy szybie?

Trzeba by druga taka skrzynkę mieć do porównania, trudno zgadnąć jak się w temacie człowiek nie zna ..

Wow!!!!!

Pięknie to wyszło, jestem pod wrażeniem.

Jeśli mogę zadać pytanie, to czym były malowane cyfry, jaką farbą, czy to też lakier światłoutwardzalny?

Cyfry czarnym lakierem światłoutwardzalnym. I pod lampę. Żel pod spodem też utwardzany pod lampą. Niestety trudno się toto szlifuje (ryzyko uszkodzenia sąsiadującej emalii)

 

Pora szukać dużego cyrkla ;)

Większy chyba problem z doprowadzeniem powierzchni do naturalnego profilu "C" tarczy.

Dziękuję

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.