Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

JA za zakupy i usługi utrzymuję równowagę .... np :

Ostatni wiedeńczyk = nowa kosiarka do ogrodu...

I zgadnij kto był bardziej zadowolony -  oczywiście że żona!!! ?

Od 12 lat sama kosi i mi nie pozwala - każdy ma swoją domenę. Podobno nie znam się na ogrodzie i czego dotknę to spartolę (w ogrodzie) ....(musiałem tylko złożyć )

Może i prawda ... ?

bb.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta , ma lepszą rękę do kwiatków ..... ja to nawet kolorów nie znam , a o nazwach kwiatków i krzaczków .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego Pan Bóg stworzył ich Oboje aby porządek i równowagę świata utrzymać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes.... ✌️


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba byśmy dali radę poprowadzić program TV jaki kiedyś gościł na antenie - "Telewizja Nocą" z Miroszową i Małachowskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yodek napisał:

I dlatego Pan Bóg stworzył ich Oboje aby porządek i równowagę świata utrzymać ?

Biedroń nie potrzebuje rownowagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, old time napisał:

Biedroń nie potrzebuje rownowagi?

Ba...potrzebuje. Z tego co wróbelki ćwierkają to nawet ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Ale trafiłem ! 

Niby nic takiego , a jak cieszy :D

Wagowy Gustaw Becker z nr.1235xxx , skrzynia jak inne , ale za to tarcza :)

Sekundnik , niby normalny , ale patrzę i widzę , że podział jest na 80 sekund . Trafiło się i mi , a myślałem , że o takich tarczach , to jedynie czytać mogę . Pamiętam , jak o tym czytałem , bo było już kiedyś omawiane . No , ale ciężko będzie to odnaleźć.    

IMG_7038 (Copy).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , więc od dziś biorę się za tego ślązaka GB , co się w weekend zatrzymał .:)

Tarcza zdjęta i już pytanko , jak bezpiecznie usunąć , te plamki i mazania , po jakimś tam wycieraniu , przecieraniu , nie wiadomo jakim środkiem . Nie widzę tu żadnych zarysowań , czy przetarć . Są plamki i smugi . To tak , jakby lekko kropidłem poświęcony , a później ktoś wilgotną szmatką , to przetarł .

IMG_7043 (Copy).JPG

IMG_7042 (Copy).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, PM1122 napisał:

:D Ale trafiłem ! 

Niby nic takiego , a jak cieszy :D

Wagowy Gustaw Becker z nr.1235xxx , skrzynia jak inne , ale za to tarcza :)

Sekundnik , niby normalny , ale patrzę i widzę , że podział jest na 80 sekund . Trafiło się i mi , a myślałem , że o takich tarczach , to jedynie czytać mogę . Pamiętam , jak o tym czytałem , bo było już kiedyś omawiane . No , ale ciężko będzie to odnaleźć.    

IMG_7038 (Copy).JPG

 

 

Cześć ! Fajnie wiedzieć że były jeszcze produkowane . Ja mam dwa chodziki o numerach 46xx i 57xx z 1860 i 1861 roku. Oba mają sekundnik 60 sekundowy(tyle trwa obieg wskazówki i z podziałką 80 kreskową bo dokładnie wskazówka wykonuje tyle "kroków") ... ale i z oznaczeniem 20-40-60-80. Miało to się podobno wiązać ze znaczeniem liczby 80 - specjalnego symbolu dla loży masońskiej. Niestety nie udało mi się więcej dowiedzieć. 

g2.jpeg

g1.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PM1122 napisał:

No , więc od dziś biorę się za tego ślązaka GB , co się w weekend zatrzymał .:)

Tarcza zdjęta i już pytanko , jak bezpiecznie usunąć , te plamki i mazania , po jakimś tam wycieraniu , przecieraniu , nie wiadomo jakim środkiem . Nie widzę tu żadnych zarysowań , czy przetarć . Są plamki i smugi . To tak , jakby lekko kropidłem poświęcony , a później ktoś wilgotną szmatką , to przetarł .

IMG_7043 (Copy).JPG

IMG_7042 (Copy).JPG

Mysle ze samych plamek nie pozbedziesz sie.Jesli to jest mosiadz to mozesz wyczyscic calosc,w mojej opini jest to brudne i wyglada zle a w opinii znawcow antykow super patyna.

Jesli to jest zrobione z blachy mosiadzowanej to trzeba uwazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe ! :)

Godzinę temu, LESKOS napisał:

 

 

 

 

Cześć ! Fajnie wiedzieć że były jeszcze produkowane . Ja mam dwa chodziki o numerach 46xx i 57xx z 1860 i 1861 roku. Oba mają sekundnik 60 sekundowy(tyle trwa obieg wskazówki i z podziałką 80 kreskową bo dokładnie wskazówka wykonuje tyle "kroków") ... ale i z oznaczeniem 20-40-60-80. Miało to się podobno wiązać ze znaczeniem liczby 80 - specjalnego symbolu dla loży masońskiej. Niestety nie udało mi się więcej dowiedzieć. 

g2.jpeg

g1.jpeg

Bo tu , jak wspomniałem kolegom w pracy , to już proste pytania ... a dlaczego , a po co to robili ? ..... no i jak to wytłumaczyć ? :wacko:

4 minuty temu, old time napisał:

Mysle ze samych plamek nie pozbedziesz sie.Jesli to jest mosiadz to mozesz wyczyscic calosc,w mojej opini jest to brudne i wyglada zle a w opinii znawcow antykow super patyna.

Jesli to jest zrobione z blachy mosiadzowanej to trzeba uwazac.

No , to od czego zacząć ? ..... woda z Ludwikiem , a później coś mocniejsze np. alkohol , benzyna , aż dojść do Akry ?  Czy jakoś inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj gdzieś w niewidocznym miejscu płyn do mycia naczyń i rowodniony kwasek cytrynowy.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akry nigdy nie uzywalem,domowych sposobow czyszczenia mosiadzu tez nie (zona raz uzyla cytryny i powiedziala ze nigdy wiecej)

Stosuje srodek do czyszczenia mosiadzu i pasty 3M do polerowania lakieru.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/SPECIAL-CLOCK-CLEANING-CONCENTRATE-NO-1-BRASS-CLEANER-500ML-PLUS-FREE-CLOCK-OIL/252130840529?hash=item3ab42b4fd1:g:S5EAAOSwtnpXpDvg

 

Zrobili teraz tez nowy bez amoniaku-nie wiem jak dziala,nie testowalem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że ta blacha pokrywana była lakierem (taka forma złotej srebrzanki) - stąd  widać takie smugi jak po pędzlu. Miałem takiego Beckera ślązaka i pod wpływem mycia na szczoteczce do zębów (elektrycznej) zaczął osadzać się złotawy pył. Więc ostrożnie . Na pewno dobry płyn do mycia naczyń, benzyna ekstrakcyjna. Metody "szurające" raczej nie ... ????


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  

4 godziny temu, PM1122 napisał:

No , więc od dziś biorę się za tego ślązaka GB ,........... już pytanko , jak bezpiecznie usunąć , te plamki i mazania , po jakimś tam wycieraniu , przecieraniu , nie wiadomo jakim środkiem . Nie widzę tu żadnych zarysowań , czy przetarć . Są plamki i smugi . To tak , jakby lekko kropidłem poświęcony , a później ktoś wilgotną szmatką , to przetarł .

 

17 minut temu, LESKOS napisał:

Mnie się wydaje że ta blacha pokrywana była lakierem (taka forma złotej srebrzanki) - stąd  widać takie smugi jak po pędzlu..........????

 

Zgadzam się z Leszkiem, moim zdaniem to jedyne co to jakieś delikatne środki myjące (powierzchniowo czynne) właśnie typu woda z ludwikiem. Kiedyś na zatoce był preparat do mycia tarcz zegarkowych można poszukać. My z kolegą zrobiliśmy coś podobnego (wkładasz i wyjmujesz - a on robi resztę) efekty działania pokazywałem przy moich "renowacjach tarcz porcelanowych" i w temacie zegarów "świeżaka 5" . ale w przypadku takich tarcz to zawsze jest wielka niewiadoma. Dużo nie ryzykujesz bo plamy są na osobnej płycie poza cyferblatem. Więc zawsze możesz to ponownie pomalować lub wypolerować. Zaczął bym od sprawdzenia gdzieś z boku czy to jest farba (skrobnąć lub kropelka rozpuszczalnika typu aceton/nitro)

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu odnawiałam zegar Mauthe. Umyłam, nasmarowałam, wymieniłam linki, poregulowalam żeby zechciał chodzić bo nie chciał. Potem skrzynia rozebrana w mak, czyszczenie i politurowane na "satynowo" ????.

Parę dni temu złożyłam skrzynię i werk pracujący na roboczej desce, zamieszkał w swoim lokum. Ładnie chodził do wczoraj. Nie wiem jak ale jakoś - odmierzyłam linki, że okazały się za krótkie, cholewa ???? Kilkanaście godzin chodu w plecy...

Przy okazji prezentowania mechanizmu, zastanawialiśmy się wspólnie nad celem wyciętych "fasolek" w przedniej płycie. Nasz Padre w mądrości swojej wyjawił cel tychże ????

Co za wynalazek! Myślę, że wymienia się linki w bardziej wyrachowany sposób ale w swojej ograniczonej mądrości zrobiłam jak do głowy strzeliło ????????????.

Najpierw przez fasolkę poluzowałam śrubeczkę blaszki bębna. Przez szczelinę wsunęłam koniec linki do środka, a przez okienko fasolki wyciągnęłam jej drugi koniec. Supełek z linką wylądował we wnętrzu bębna.

Cała operacja z rozkładaniem i składaniem zajęła z godzinę.

Genialny patent ????????

IMG_20200527_203918.jpg

IMG_20200527_204001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mieć fasolki ????


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fasolki są super :D

Tylko dobrze , jakbym wiedział , co to za kolor , czy też odcień ,, satynowy ,,  ..... ja , to tak jak w tej reklamie , w wyniku ewolucji , rozróżniam tylko te potrzebne kolory :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie jest gdy nie trzeba rozbabrać całego mechanizmu do wymiany linek.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - politura to mix lemon/orange, a satynowy to miałam bardziej na myśli wierzch politury, krótko mówiąc ćwiczę się w politurowaniu aby finalnie uzyskać zgaszony połysk, a nie taki blask jak zazwyczaj nowa politura daje ????????

IMG_20200527_214338.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAaaaaa :) ..... ale i tak z kolorami , barwami , czy odcieniami , to leżę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.