Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Konto mam niekomercyjne. A czy istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia z jakimi urządzeniami synchronizuje się moje konto?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KutFa.. 🤢

Złamałam  "drucik" kotwicy budzika 😭😭

Jest jakiś sposób żeby usunąć resztkę drutu z ramienia i z czego wytrząsnąć kawałek takiego drucika? 🤔

Oświadczam, że nie posiadam specjalistycznych maszyn ani narzędzi.. 😔 

A może ktoś ma taki mechanizm do zbycia?

IMG_20200614_210854.jpg

IMG_20200614_211808.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igła ... musisz zmierzyć i dobrać grubość i leciutko wbić w mosiądz ... w stara dziurkę 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję znaleźć taką cienką igłę.. bardzo cienka igłę 😑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamałaś?

 

Przed "wbiciem" nowego trzpienia trzeba usunąć starą pozostałość..

 Dobierz średnicę- mniejszą od  kołka, weź kawałek stali ( np igły) utnij i tempym końcem staraj się wybić tą resztę.

 Wiem łatwo pisać, gorzej to zrobić.. bo sie potrafi ześlzgnąć  i pokaleczu otwór..

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że igła będzie za gruba . To będzie drut taki jak w szczotkach drucianych oczywiście stalowych 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,25 do 0,4 mm ???


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowa szczotka wraca do mnie jak zły sen 🥴

Przeszukam najpierw swój kufer krawiecki, może znajdę taka cieniznę 😋

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w budziku Japy miałem podobną awarię. Zmierzyłem drugi kołek (miał 0,47mm) a igły miały najmniej 0,55mm. Więc igłę włożyłem w grawerkę i na obrotach szlifowałem (najpierw iglakiem, potem drobnym papierem). Tak zjechałem do 0,50 mm, wtedy wbiłem do kotwicy i obciąłem cęgami na długość. Budzik chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 🤗

W razie czego mogę spróbować "pocieniasić" igłę - iglakiem i papierem jak będzie za gruba 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka średnica tego kołka?

Jak już chcesz pocieniać :)  to zapnij tą igłę w wiertarkę, czy inne takie tam dremele, i papier ścierny "wodny" z olejem w paluszki i  dalej....

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rady dobre , więc tylko potwierdzam ..... sam wstawiałem igłę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waćpani...jaka jest ta średnica?

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwmiarka elektroniczna by się przydała .... no , jak trzeba sobie sprawić .

Igłę napewno dobierzesz . Ale wpierw inną , gdzie zeszlifować sam czubek , by nią posłużyć się jako wybijakiem.

Wiadomo , że dobrze położyć , czy zamocować ( stabilnie )  , zachować małą szczelinę , na wybijaną resztkę kołeczka

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę robić jak radzicie🤗

Średnicy kołeczka nie znam, mam zwykła suwmiarkę to nie wiem czy dam radę nią obmierzyć 

Hmm... Da się igłę zapiąć do wiertarki czy dremela.. chyba jakiś uchwyt do takiej igły potrzebny? 🤔

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna suwmiarka mozna bardzo dokładnie pomierzyc :)

Czy się da zapiąc do jakiejś maszynki ?

- nie wiem, to właśnie zależy od srednicy kołka i dokladności uchwytu oraz jego zakresu...

 Zawsze można sobie poradzić wbijając igłę w kawałek drewienka- "obkragłego"  -CENTRALNIE i całość do maszynki.

 Wolne obroty ( bo nigdy nie będzie centralnie w osi) i papierek w łapki/paluszki  i szlifujemy :)- ale delikatnie coby igła sie nie obracała w derwienku,,,,

( igłę przed wbiciem mozna walnac młotkiem i ją spłaszczyc i ten koniec wbic.. wieksza szansa by się nie obracała...)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub owinąć koniec igły, choćby papierem.... To w uchwyt i go zamknąć. Tak ściśnięte powinno wystarczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli uważasz, że któraś się nada, to napisz na pw. Wyślę jak najszybciej. Sam niedawno to przerabiałem z mechanizmem pewnego chodzika. Niestety nie dałem rady.

Kiedyś na Allegro nabyłem za grosze kilkanaście kotwic. Chętnie wspomogę. Pozdrawiam. Waldek

DSC04233.JPG

DSC04234.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2020 o 13:07, dziadek napisał:

Trochę z innej beczki.

Ktoś włamał mi się na konto e-mail. Za każdym razem dostawałem informację z Onet jak się logował na moje konto które odczytałem dopiero kilka dni temu. 

Logował się pod nazwą Haker regularnie co tydzień od połowy kwietnia. Co prawda konto mało używane ale ciśnienie mi trochę podniósł. Konto było zsynchronizowane z moim telefonem.  Mam pytanie. Zmieniłem na koncie hasło i od dwóch tygodni haker się nie loguje ale konto nadal się synchronizuje z moim telefonem. Czyli nadal mogę odczytywać wiadomości na telefonie pomimo zmiany hasła, natomiast nie mogę napisać e-maila z telefonu bo wymaga wpisania nowego hasła. 

W związku z tym mam pytanie, czy haker mógł zsynchronizować moje konto ze swoim komputerem i nadal odbiera moje e-maile pomimo zmiany hasła na moim koncie? 

 

Haker się logował z terenu Rosji. 

Wydaje  mi  sie  ze zmieniles  haslo  i  jesli  z a kazdym razem lub  czesto onet bedzie prosil  o  uwiarygoodnienie logowania poprzez  potwierdzenie  telefonem to  bedzie  ok,ja mam tak   w g mailu jak  sie loguje  z  roznych  miejsc  w  Europie


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybijałem kołeczek bo otwór był przelotowy chyba kawałkiem starej igły i taki kawałek igły albo szpilki o najlepszej zbliżonej średnicy wbiłem

IMG_4029.thumb.JPG.1ec41639b651b5e39023584c3616c962.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wagro56 napisał:

Witam. Jeśli uważasz, że któraś się nada, to napisz na pw. Wyślę jak najszybciej. Sam niedawno to przerabiałem z mechanizmem pewnego chodzika. Niestety nie dałem rady.

Kiedyś na Allegro nabyłem za grosze kilkanaście kotwic. Chętnie wspomogę. Pozdrawiam. Waldek

DSC04233.JPG

DSC04234.JPG

Wagro56 - zaraz się do Ciebie odezwę jeśli można 😃

 

Luks - taki miałam też plan. Średnica paletki to 0,45 mm, igły mam ok. 0,6 mm więc sporo pocieniasiania 😜

Ale coś mi się dziś jeszcze trafiło (spadło z nieba). Zaraz wrzucę fotkę

PINY...

Większe - do mocowania tarcz, płyt mechanizmów, a te maniunie  do blokowania wskazówek czy sprężynek wahadła..

I tak się składa, że te malusie są zbliżone wymiarowo - jak uda się udrożnić otwór to po wsunięciu, pin zaciśnie się w odpowiednim rozmiarowo miejscu, bo są klinowe.. 🤔

Dziś do mnie dotarły 🤗

IMG_20200615_205112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, bo te piny są stożkowe a nie walcowe.  Może się udać, ale chyba tak nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są bardzo miękkie... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dzieje wola Nieba...

Albo paletki z takich pinów albo d..a blada 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Yodek napisał:

 

 

Luks - taki miałam też plan. Średnica paletki to 0,45 mm, igły mam ok. 0,6 mm więc sporo pocieniasiania 😜

Ale coś mi się dziś jeszcze trafiło (spadło z nieba). Zaraz wrzucę fotke .......

 

55 minut temu, Yodek napisał:

Niech się dzieje wola Nieba...

Albo paletki z takich pinów albo d..a blada 🤔

 

Yodku po co kombinujesz 

 

20200616_132139.thumb.jpg.c7968a79a087444ff667729ca3df2eed.jpg

 

Stalowy-sprężynowy ze starych zapasów do odbioru w Gdański.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.