Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Ogladac zegar w rozowych okularach😃


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mkl1 napisał:

Ogladac zegar w rozowych okularach😃

Albo coś łyknąć 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siódme poty wylałam, żeby ten element zalany klejem jakimś wraz ze sterczyną odspoić 😖

A żeby ciebie innowatorze od siedmiu boleści, z Ciechocinka zapewne - zatkało/zalepiło równie trwale 😬

IMG_20200718_183921.jpg

IMG_20200718_185339.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.......... mówią, że współczesne kleje to takie słabe :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na taki całkiem współczesny.

Kto wie - może z czasów słusznie minionych (klej, nie zegar 😝)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani....za komuny to były kleje...nie to co teraz , albo za sanacji..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Yodek napisał:

Siódme poty wylałam, żeby ten element zalany klejem jakimś wraz ze sterczyną odspoić 😖

A żeby ciebie innowatorze od siedmiu boleści, z Ciechocinka zapewne - zatkało/zalepiło równie trwale 😬

IMG_20200718_183921.jpg

IMG_20200718_185339.jpg

Rakietoplan naprawiasz ?

Właśnie mam pytanie ....bo niedługo , za podobny będę się zabierał . Czy , właśnie w tych elementach ( na górze i dole ) masz zawiasy , typu ,, gwóźdź ,, ?

U mnie , to dolny element wyłamany i jego część jest zgubiona.... właśnie przez słabe klejenie i nawet zagwoździowanie . Myślę , że dlatego , ktoś użył Super kleju w Twoim zegarze , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to rakieta 😊

Nie, u mnie gwoździowania tu nie ma, sam klej. Pozostałe ozdobne "miseczki" trzymają się dobrze. Oprócz uzupełnienia dolnej listewki, skrzynia będzie oczyszczona i politurowana na nowo. Stara politura się mocno łuszczy, na dodatek ją ktoś podmalował średnio pięknie więc  się wszystko kruszy i sypie.

IMG_20200218_171135.jpg

IMG_20200718_192746.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, pod wieszakiem kryje się stara warstwa. Zegar ładnie się prezentuje widać, że wszystko pasuje. Sporo pracy przed tobą ale to Tygryski lubią najbardziej prawda ? 😁😄😉

Ps wg mnie klejenia mają tak ze 30 lat- klej "Vicol" - żółkł z czasem, nawet do koloru beżowego. Lekko popuszcza pod acetonem ale trzyma jak "diabeł sołtysa" i ciężko się przebić z igłą. 😉

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki LES - tak - tygrysice (te wyleniałe też 😂) lubią to szczególnie 🖐️

No tak! Ten klej jest barwy żółtawej 😄 i bardzo ciężko wbić w niego igłę z acetonem, który w zasadzie wiele nie pomaga. Z duszą na ramieniu zostało to bardziej wyłamane niż odklejone acetonem. Potem żmudne dłubanie nożem alby wydłubać kołek sterczyny z elementu..

Górne sterczyny są bardzo urokliwe i raczej nietypowe, w przypadku połamania byłaby rozpacz 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie tak zachowuje się stary Vicol . niestety trzeba "łamać kości" żeby coś oderwać . Pomagam sobie skalpelem ale dwa już złamałem ...:blink:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo tego napaćkane koło wieszaka czy to ta Germania którą pokazywałaś wcześniej a te wymyślne boki na górze były na klej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks - tak to Germania 🤗. Większość zegara jest upaćkana. Kleju jest więcej w skrzyni już mi się początkowo wydawało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Będzie pięknie !  Choć walka będzie ciężka .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM - się okaże dopiero. Politurowanie na ciemno to szczególnie trudne 🤔 nie mam w tym wprawy.

Na dolnej krawędzi pleców widać warstwę jakiegoś kleju

IMG_20200719_115153.thumb.jpg.aaaed8fc52091a53ba73406ac54bbb3e.jpgSkrzynia rozebrana, palce poobijane i poobcierane - tydzień gojenia.

IMG_20200719_130844.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znając zapał Gosi będzie przepiękny zegar też sporo spędziłem przy swoim oczyszczając cały z mazideł najgorzej było z brodą sporo dziurek i całość po bokach szlifowałem o zgrozo papierem ściernym do forniru nie wyszło zbyt dobrze ale i tak lepiej niż było

IMG_104.JPG.89e326cda55248f0895802632e1afdd4.JPG

wczoraj smarowałem skrzynie środkiem owadobójczym muszę jeszcze pozapychać wszystkie dziury którymi to robactwo może wejść myślę by zalać to klejem bo otwory głębokie i lepiej zda egzamin klej a jednak to nie była szpachla tylko próchno i głęboko

IMG_3.JPG.b05d89816979c9f198431772dd136cb8.JPG

IMG_7.JPG.8e8c571b5a80644f3033b745093a1bd1.JPG

tutaj klej dobrze wypełnia ubytki w środku

IMG_0.JPG.c7723dc976994464d4990e2ff967d5ea.JPG

widać że robiono skrzynie z tego co było dostępne aż dziwne że z upływem lat broda z dużą szczeliną jest cała i bez robactwa no właśnie ciekawe jak długo

IMG_1.JPG.c12bfc17f98a231eb05420e621ef024f.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks - mamy bardzo podobne rakiety 😀😀 tylko moja czarna, Twoja fornirowana - bardzo ładny fornir i ogólnie bardzo ładnie się prezentuje 😊

Nad zegarem w skrzyni jak ten z lewej też się zastanawiałam ale wzięłam jednak Wilmanna 🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzięłam Willmanna w bardzo ładnej skrzyni 😉zapomniałaś dodać, zegary tego producenta te sygnowane no przynajmniej większość nigdy nie przemawiały za mną "kup mnie" właśnie ze względu na te skrzynki ale sporo jest bardzo ciekawych jak twój bo nie dość że fajny to w swojej prostocie jest taki nazwijmy gustowny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta prosta skrzynia jak pudło po TV to odmiana od tych z mnóstwem ozdobników, dlatego mnie skusiło.

Jednakowoż Wilmann ma piękne zegary w skrzyniach - lirach, które są na mojej liście "chciejstw" np. taki jak PM posiada u siebie, a ja niezmiennie mu zazdroszczę 😄 Wilmann przyjechał z wagą 1350 g, wczoraj podmieniłam mu na 950 g i śmiga ładnie. Co ciekawe dosyć duże i ciężkie wahadło, szeroko się wychyla.

Wszystkie moje chodziki - Resch, Lenz, Germania dwarf, Germania klasyk i teraz Wilmann lecą na małych wagach 900-950 g.

Kurczę, znów mi zbrakło małych wag, ja pitolę 😝IMG_20200717_095153.thumb.jpg.71103833afa37f59f7315dcab17f41f5.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yodek napisał:

Luks - mamy bardzo podobne rakiety 😀😀 tylko moja czarna, Twoja fornirowana - bardzo ładny fornir i ogólnie bardzo ładnie się prezentuje 😊

Nad zegarem w skrzyni jak ten z lewej też się zastanawiałam ale wzięłam jednak Wilmanna 🤓

Wiadomo ... Willmann , jest ciekawszy :) 

Nawet , w niby prostej skrzynce , coś w sobie ma :D.... no , nie wiem co , ale cóś ma.

Widzisz , dałaś wagę , o prawie pół kilo lżejszą i śmiga !

No , a rakietoplan Germanii , to ciekawe , co kryje pod tymi ,,mazidłami,, .  Mam prawie identyczną skrzynię , ale z GB. no i ma , normalny ładny fornir .

IMG_6399.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - skrzyni GB chyba z tej samej stajni 😄

Pod warstwą mazideł, wygląda, że nic nie ma - forniru też, co może świadczyć, że pierwszą, oryginalną politurą była czarna politura, tyle, że ktoś potem tę politurę "odnowił" nową politurą i to nawet nie pędzlem, bo po charakterystycznych śladach wygląda, że mogł być to tampon 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poszperaj , pomyśl , a może Leskos coś doradzi , jak to mogło , lub powinno być :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LES, kilka wskazówek, rad już udzielił, łącznie ze studzeniem moich odlotowych pomysłów 😜🤗

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie studzę ... poziom agresji i skłonności do przekonywania ZERO.;)

Laff Mobb Shrug GIF by Laff Mobb’s Laff Tracks

 

PS. drobny papier na klocku i delikatnie zniwelować te fale na powierzchni ... trochę z tym roboty ale ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre...😄

Edytowane przez Kerims

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.