Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

Na olx jest wyprzeda偶聽kolekcji聽 roczniak贸w GB , jak kto艣聽je kocha to prosz臋 uprzejmie

Powodzenia

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Wytaczam uchwyt( uszko) do "oficerka" :)

聽no i nakr臋tki te偶 by si臋 zda艂y...zamiast zwyk艂ych M3


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
30 minut temu, kumite napisa艂:

Na olx jest wyprzeda偶聽kolekcji聽 roczniak贸w GB , jak kto艣聽je kocha to prosz臋 uprzejmie

Powodzenia

nie聽 widze聽 ....


Znane s膮 tysi膮ce sposob贸w zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesi膰.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 minut臋 temu, janekp napisa艂:

nie聽 widze聽 ....

O ile to jest to ... wpisz Gorlice

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

zatrzymujesz wszystkie po kolei ... nastawiasz budzik za 55 minut i po 59 minutach od zatrzymania kolei tr膮casz wszystkie wahad艂a ...聽馃馃槈聽nie przesadzajcie ....馃榿

wiosn膮 jest trudniej ... 馃槈

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
18 minut temu, janekp napisa艂:

nie聽 widze聽 ....

Ju偶 widzisz u siebie

i w Poszukuj臋

Pozdrawiam

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
5 minut temu, kumite napisa艂:

Ju偶 widzisz u siebie

i w Poszukuj臋

Pozdrawiam

Nic聽 ...


Znane s膮 tysi膮ce sposob贸w zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesi膰.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jest GB ale ze聽 艢widnicy :)

聽innego nie znalaz艂em

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Te najciekawsze ma ju偶 sprzedane, aczkolwiek jeszcze kilka jest ciekawych.

Np. ten bardzo rzadko spotykany maho艅 z pe艂nym rynsztunkiem.聽

Roczniaki.JPG

Roczniak1.JPG

Edytowane przez dziadek

Ka偶dy stary cz艂owiek ma swoj膮 histori臋 i pow贸d, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomy艣l o tym, zanim mnie os膮dzisz.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Mo偶e koledzy si臋聽pochwal膮, co kt贸ry przytuli艂 i jakie to ciekawostki by艂y, czy schodz膮 do podziemia.

Pozdrawiam

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
7 godzin temu, kumite napisa艂:

Mo偶e koledzy si臋聽pochwal膮, co kt贸ry przytuli艂 i jakie to ciekawostki by艂y, czy schodz膮 do podziemia.

Pozdrawiam

Teraz聽 sobie聽 przypominam,mia艂em kontakt.Ja 聽 niestety聽 nic聽 nie聽 kupi艂em od聽 tego聽 Pana . Robi臋聽 zakupy w聽 innych聽 sklepach.Ale聽 By艂y聽 interesuj膮ce聽 pozycje.


Znane s膮 tysi膮ce sposob贸w zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesi膰.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

By艂 tam jaki艣聽cylinder, wrzeciono? Mo偶e linkowiec ciekawy no pocztowy GB,聽

Prosz臋聽podzieli膰 si臋 rado艣ci膮聽zakupu

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

po d艂ugiej nieobecno艣ci i dzisiejszej pr贸bie nadrobienia przynajmniej kilku temat贸w by zaj膮膰 czym艣 g艂ow臋, chcia艂bym pogratulowa膰 Gosi uko艅czenia czarnej Germanii i chcia艂bym pozna膰 wasze zdanie co do skrzy艅 malowanych wsp贸艂cze艣nie na bia艂o plecy od wewn膮trz najcz臋艣ciej na niebiesko ale nie tylko bo widzia艂em dok艂adnie rok wstecz pi臋kn膮 Germani臋 pomalowan膮 na zielono (z pocz膮tk贸w produkcji by膰 mo偶e kto艣 z forum zosta艂 szcz臋艣liwym posiadaczem pi臋knego linkowca) ale czy przywraca膰 takie skrzynie na wz贸r orygina艂u czy zostawi膰 jako ciekawostka mo偶e nie ludowa ale najcz臋艣ciej trend kraj贸w skandynawskich

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Aaa, to te偶 takiego kolorowego GB widzia艂em, a Wernera mam bia艂ego. Bia艂y, bo w kuchni, to narazie mi pasuje. A z GB to zrezygnowa艂em, ale my艣la艂em o zmyciu. Lecz faktycznie, nie ka偶dy chyba trzeba.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dzi臋kuj臋 Luks 馃槉

W zwi膮zku z Twoim pytaniem - moje pytanie bo po prawdzie to nie wiem - zegary na rynek skandynawski by艂y przemalowywane ju偶 w "dystrybucji", czy ju偶 indywidualnie/ samodzielnie przez ka偶dego nabywc臋? 馃

Do tej pory mia艂am jedno podej艣cie do takich zegar贸w - zdziera膰, zmywa膰, usuwa膰 czym pr臋dzej bo taki zegar jest "be..". Ale teraz to ju偶 sama nie wiem. O ile nowa szata zegara by艂aby w miar臋 staranna, niezbyt odpustowa, a zegar mia艂by szans臋 si臋 wpasowa膰 w聽 styl pomieszczenia, to kto wie 馃

Ale nie mam takiego pomieszczenia wi臋c farbowany zegar musia艂by przej艣膰 reinkarnacj臋 馃槂

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 minut臋 temu, Yodek napisa艂:

Dzi臋kuj臋 Luks 馃槉

W zwi膮zku z Twoim pytaniem - moje pytanie bo po prawdzie to nie wiem - zegary na rynek skandynawski by艂y przemalowywane ju偶 w "dystrybucji", czy ju偶 indywidualnie/ samodzielnie przez ka偶dego nabywc臋? 馃

Do tej pory mia艂am jedno podej艣cie do takich zegar贸w - zdziera膰, zmywa膰, usuwa膰 czym pr臋dzej bo taki zegar jest "be..". Ale teraz to ju偶 sama nie wiem. O ile nowa szata zegara by艂aby w miar臋 staranna, niezbyt odpustowa, a zegar mia艂by szans臋 si臋 wpasowa膰 w聽 styl pomieszczenia, to kto wie 馃

Siebie mam takiego pomieszczenia wi臋c farbowany zegar musia艂by przej艣膰 reinkarnacj臋 馃槂

To co ja widzia艂em, to odr臋czne dzie艂o. Ale ch臋tnie zobaczy艂bym inne.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

nigdy nawet nie by艂em za granic膮 tu kolega z Finlandii widzia艂 zapewne du偶o takich nazwijmy "upi臋ksze艅" ale gdzie艣 wyczyta艂em i w g艂owie mi zosta艂o 偶e te wszystkie barwne skrzynie to wt贸rny wytw贸r ludzi z p贸艂nocy taka nazwijmy moda na wystr贸j wn臋trza nie myli膰 Gosia z dystrybucj膮 mo偶e to takie niby danie starym rzeczom drugiego 偶ycia

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No , tak du偶o , to tu nie widzia艂em . Najcz臋艣ciej bia艂e i raz kolorowy ..... cho膰 mo偶e by膰 , 偶e kilka kolorowych , przelecia艂o przed oczyma przy przegl膮daniu ofert , ale nie zwr贸ci艂em na nie uwagi.

Napewno , jest to wt贸rne malowanie . Mo偶liwe , 偶e to nadanie drugiego 偶ycia , lub koloru w domu . Bo przez wi臋kszo艣膰 roku , to jednak tu jest szaro , lub bia艂o . Wi臋kszo艣膰 zegar贸w , jest oryginalna i nie ruszana , ale jak co艣 podniszczone i ju偶 nie ten blask , to w贸wczas nachodzi ich ochota na pomalowanie.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No w艂a艣nie...

Nawet chcia艂臋m za艂o偶y膰 nowy w膮tek z tymi dywagacjami :)

聽Jak odnosicie si臋 do kwestji samej w sobie... ODNAWIANIE, RESTAURACJA.

Mam na my艣艂i:

聽- poprawno艣膰 historyczn膮 ( czyli jak wygl膮da艂 mechanizm oryginalny i obudowa( czytaj skrzynia , akmie艅, odlew itp...)

- naprawy "DAWNE" - czyli 偶egarmistrz/kowal/rzemie艣lnik co艣 naprawi艂/wstawi艂

- (pomijam sk艂膮daki)

Teraz do sedna.

聽- Bro艅 ( bo to by艂o co艣 czym si臋 zjmowa艂em, by艂y dwie, albo i wi臋cej sz贸l..

聽1) uratowa膰

- nie poprawia膰

聽-ewentualnie dorobi膰, na wz贸r orygina艂u np, wewn臋trzne cz臋艣ci聽 mechanizmu z by zachowa膰 jego funkcjonalno艣膰.

2) nic nie rusza膰 i TYLKO oczy艣ci膰 i zakonserwowa膰

w broni bia艂ej nie wolno podmienia膰 cz臋艣ci = g艂owni, r臋koje艣ci/trzonu , jelca... ma by膰 ten z tego egzemplarza, nawet je偶eli by艂a naprawiani ( bojowo) przez p艂atnerza- to jest wybaczalne

聽- Wbroni palnej. je偶eli naprawiamy osad臋 ( czytaj pospolicie kolb臋) to zostawiamy ile si臋 da starej i tylko fragment, ALE powinien by膰 dobrze zrdoniony i mo偶e si臋 r贸偶ni膰, jako naprawa ( funkcjonalna) NIE wolno zrobi膰 nowej osady...)

( to tak na wz贸e konserwacji przys艂owiowych :"skor贸p" czyli staro偶ytnej ceramiki, gdzie uzupe艂nia si臋 bi艂ym gipsem聽 by odtworzy膰 ca艂kowity wygl膮d naczynai...

聽do rzeczy

Je偶eli mechanizm nosi 艣lady naprawy, np. mostek dorabiany, ale funkcjonaly i zgodny ze sztuk膮, ale NIE ORYGINALY, to:

聽1)szukamy innego iprzek艂adamy?

聽2) czy zostawimy.

podobnie inne cze艣膰i mechanizmu..

Skrzynia/obudowa

uzupe艂niamy ,ale ( tak, by by艂o to zauwa偶alne, przez fachowca) np, ubytki, czy tylko聽 zabezpieczamy i koniec.

聽 "Dodatki" ( korona, sterczyny, tralki聽 itp..)

Zdaje si臋 , 偶e dopuszczalne s膮 wymiany na "podobne"- czy to OK?

聽Czy szukamy Dawcy.. z pe艂n膮 艣wiadomo艣ci膮 , 偶e to nie jest komplet?

聽Znowu si臋 pos艂u偶臋 broni膮... zamiana osady niby dopuszczalna na rynek "pospolity"

Niedopuszczalna( mo偶e by膰 naprawiona) na rynek kolekcjonrski

聽"偶elazo" = uratowa膰 oksyd臋 lub bunir臋 - i nie poprawiac (

1)jedni OK

2) drudzy = stan s艂aby.. bo lepiej po艂o偶y膰 now膮..

聽 i to w艣r贸d zawodow贸w ( w zale偶no艣ci czy na sprzeda偶 , czy dla siebie :))

Terza przyk艂膮dowo takie malunki na skrzyni- zak艂adm, 偶e oryginalna i zespoloa z mechanizmem FIRMOWO, ale pomalowania 100 lat temu.. bo tak..

to: przywr贸ci膰, bo tak wysz艂a z fabryki?

聽zostaic , bo i tak to ma swoj膮 histori臋...?

聽ps. moja "bronia" jest tylko restaurowana, czyli聽聽 odczyszcona, zakonserwowana,聽

Bro艅 bia艂 tylko w jednym przypadku ma dorobiony trzon r臋koje艣ci, ale tak, by to by艂o widoczne"

聽Nie szlifuj臋 g艂owni, nie naprawiam r臋koje艣ci( z brakami i uszkodzeniam bojowymi/historycznymi..

聽W zegarach to sam nie wiem,

W Reschu nie zmieni艂em "kowalskiego" mostka, i kowalskiego bloczka.. bo uzan艂em to za napraw臋 'epokow膮"

Poprosze o Wasze wypowiedzi, jako fachowc贸w od zegar贸w..


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A to temat rzeka! co jaki艣 czas na forum scieraj膮 si臋 zwolennicy r贸偶nych szk贸艂 ,ale poczyta膰 co pisz膮 zawsze lubi臋!

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Trzy zdania聽 w temacie... Je艣li robi膰聽renowacj臋 to tak 偶eby zegar nie zatraci艂 swojego uroku i "smaczku ani zapachu" orygina艂u ... i nie chodzi tu o pozostawianie kurzu i brudu oraz zniszcze艅 po poprzednich "konserwatorach".聽聽Do tego trzeba sporo do艣wiadczenia,聽a tak naprawd臋 niestety trzeba zrobi膰 sporo b艂臋d贸w, 偶eby zdoby膰 do艣wiadczenie聽samemu. Mo偶na聽mie膰 kogo艣 kto przeka偶e Ci聽聽gotowe rozwi膮zanie, ale pami臋ta膰 trzeba 偶e to jedynie "wst臋p" do samodzielnej pracy i tego jak to dobrze zrobi膰.

Gwarantuje, 偶e nie jest to 艂atwe....聽

Sam si臋 swego czasu przekona艂e艣. Nie ma recepty, procedury, instrukcji ....聽 G艂贸wna zasada to trzeba naprawd臋 du偶o cierpliwo艣ci i pracy oraz聽聽jak najmniej "spacer贸w" na skr贸ty ...


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dla mnie dywagacji nie ma. Je偶eli chcesz zachowa膰 warto艣膰 historyczn膮 , robisz minimum przy zegarze. Je偶eli bawi ci臋聽remontowanie, to go wypucujesz i odnowisz do stanu wyj艣ciowego na ile to mo偶liwe. .Poza tym nale偶y podzieli膰 posiadane zegary na te warto艣ciowe i powiedzmy handlowe. Jak wida膰 na forum s膮聽"pucusie" ,zegar zrobi膮 na b艂yszcz膮co jak" psu jaja po stosunku" i tacy jak ja od warto艣ci聽 historycznej. mnie pucowanie nie bawi, a wol臋聽zachowa膰 stan "historyczny". Przyk艂adem dla mnie jest zegar Loefler w Wiedniu (zachowany stan) oraz podej艣cie Piotr (kornika) zachowuje w kolekcji polonik贸w stany oryginalne, nie odrestaurowuje. Co do tych poj臋膰 odnowienie - restauracja by艂 tutaj kompromis procentowy. Tutaj mo偶na sobie pisa膰 prace magistersk膮, czy doktorsk膮

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ja, moje zegary, moje odnawianie - kr臋ci si臋 na ni偶szej p贸艂ce. Kupuj臋 najta艅sze, cz臋sto rozlaz艂e biedy, kt贸re nie s膮 bia艂ymi ani nawet 偶adnymi "krukami"....

Wi臋c wielkiego dylematu nie mam. Gdybym zdoby艂a jakim艣 cudem聽 unikat -聽 to tak - nie ingerowa艂a bym w niego poza oczyszczeniem i niezb臋dnym serwisem mechanizmu.

Ale gdybym mog艂a nawet kupowa膰 takie zegary to nie to ko艅ca by艂abym szcz臋艣liwa. Nie ekscytuj膮 mnie zegary tylko dlatego 偶eby je mie膰 馃 Ekscytuje mnie ich wydobywanie z n臋dzy, i czasem z niebytu. Cho膰by m贸j ostatni nabytek. Mechanizm ju偶 umyty, mosi膮dze nabieraj膮 patynki bo podobnie jak fibo - nie znosz臋 brudnej, zapa膰kanej, z glutami patyny 馃槤 Ma by膰 r贸wnomierna, bez plam...

Za to skrzynia - jak marzenie! Zdekapitowana od g贸ry i do艂u, bez korony i brody, bez szyb i spr贸chnia艂a z ty艂u.

Samo kupowanie i wieszanie ma 艣cianie jest NU-DNE! 馃榿

Poogl膮da膰 zegary to sobie w muzeum mo偶na 馃ゴ

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A opr贸cz tego kr臋ci mnie jak narkomana "dzia艂ka", odkrywanie nowych mo偶liwo艣ci w pracach, narz臋dzi i materia艂贸w do prac przy zegarach. LES, Bartek i Fibo w 艂askawo艣ci swej dziel膮 si臋 ze mn膮 swoimi do艣wiadczeniami. To s膮 fantastyczne doznania - jaki drucik si臋 nadaje, blaszka, jaka politura, czym rozpu艣ci膰, odbarwi膰, polerowa膰. Jak ujarzmi膰 spr臋偶yn臋. Same zegary to jedno ale ten ca艂y antura偶 z nimi zwi膮zany to jest dopiero! 馃槂

Kupi艂am myjk臋 ultra tak膮 jak膮 koledzy radzili i nie 偶a艂uj臋, ba - kupi艂am jeszcze jedn膮, ma艂膮 za 15 z艂 haha...聽 A te komponowanie koktajli聽 do myjek! 馃ぃKupi艂am wiertarko - wkr臋tark臋 niedu偶膮, teraz naby艂am miniaturowego r臋cznego Dremela (Proxxon jednak ciut za drogi) z uchwytem wiertarskim ( wreszcie 馃槤) do delikatnych prac. Fajnie sprawuje si臋 moja frezarka do manikiuru i frezy do paznokci ale ma jedn膮 wad臋 - nie pasuje wiele przydatnych cz臋艣ci z frezarek modelarskich i z mojego klasycznego multinarz臋dzia, kt贸ry nadaje si臋 do tych ci臋偶kich prac ale nie nadaje si臋 do delikatnej obr贸bki drewna... Jak go w艂膮cz臋 to podmuch z jego obrot贸w podnosi mi grzywk臋 na sztorc 馃ぃ馃ぃ.

Ehhh - to jest dopiero frajda.聽

Samo ogl膮danie mojego jajowatego Beckera kt贸ry czeka w kolejce nie cieszy zbytnio. Mnie kr臋ci odkrywanie co siedzi pod warstwami starych farb, politur, czym posklejane, czym i jak g艂臋boko s膮 zacementowane ubytki w g贸rnym sklepieniu skrzyni, a s膮 takowe i dr膮偶膮 drewno na wylot.. Frajd臋 mam w wymy艣laniu jak膮 politur膮 odtwarza膰 pow艂ok臋, musz臋 spr贸bowa膰 nauczy膰 si臋 mazerunku bo na bocznych listewkach by艂 mazerunek... I to jest to co tygrolki lubi膮 najbardziej

A to m贸j najnowszy nabytek na kt贸ry czekam聽聽馃槅

IMG_20201027_070458.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ja lubi臋 gdy聽zegary s膮 sprawne , to s膮/by艂y聽 przedmioty u偶ytkowe powsta艂y w okre艣lonym celu, u偶ytkowym.聽 Ka偶dy zegar wisz膮cy u mnie聽na 艣cianie jest sprawny , gotowy do uruchomienia ... i faktycznie sporo pracuje. Lubi臋 jak zegary pracuj膮, jak staruszki na d艂ugim spacerze. Przys艂uchiwa膰 si臋 ich pracy, biciu, przegl膮dy, oliwienie, nawet od czasu do czasu naprawa to jest to i nie interesuje mnie 偶e "straci艂" na warto艣ci w czyich艣 oczach. Ani nie zamierzam ich sprzedawa膰 pozbywa膰 si臋. Natomiast chodzenie po "mechanicznym cmentarzysku"聽i zachwycanie si臋 w wyobra藕ni wspania艂o艣ci膮 sprzed wiek贸w to nie dla mnie, podobnie jak przeliczanie ka偶dej z艂ot贸wki聽... 聽Nie wykluczam, 偶e s膮 pasjonaci "nekropoli zegarowych" , ale wi臋kszo艣膰 z nich jednak dzia艂a z innych pobudek,聽buduj膮c apoteoz臋 warto艣ci nienaruszonego stanu... Pos艂uguj膮c si臋 argumentem utraty finansowego wymiaru oddzia艂uj膮 niestety, na s艂aby punkt聽wi臋kszo艣ci聽ludzi. Cz臋艣膰 zbieraczy i kolekcjoner贸w ch臋tnie przystaje na tak膮 teori臋, bo im si臋 po prostu nie chce, nie chce uczy膰, albo wygodnie jest patrze膰 na zgromadzone dobra jak na zgromadzony kapita艂 na trudne czasy...聽 Po pewnym czasie zaczyna w to wierzy膰 (jako艣 trzeba swojej drugiej po艂贸wce wyt艂umaczy膰, 偶e si臋 wywali艂o tyle kasy na to "c贸艣").聽聽

Nie mo偶na patrze膰 na 艣wiat przez聽 pryzmat warto艣ci finansowej...聽

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.