Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Ćwiertnika nie ściągaj, jest założony na gorąco i siedzi bardzo ciasno na osi... 

Gosia, zamiast toluenu używaj proszę acetonu, toluen jest bardzo rakotwórczy...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 😊

 

Nasączanie robiłam na balkonie, a nasączane elementy schły tam też...

Nie mam pojęcia jaka jest rozpuszczalność paraloidu w acetonie 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sama, ja rozpuszczam w acetonie i działa tak samo... Dobrze jest zawinąć impregnowane elementy w worek foliowy, by nieco opóźnić schnięcie... To samo Lechu, używaj acetonu...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

👍😃

Ok, następnym razem będziemy testować aceton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kiniol napisał:

Ćwiertnika nie ściągaj, jest założony na gorąco i siedzi bardzo ciasno na osi... 

 

A , na gorąco .  Nooo , tak właśnie zacząłem myśleć . 

Ale , te koło wskazań , muszę , bo bębna nie wyjmę - a ono , to chyba też na gorąco osadzone .

Bęben chodu , to z trudem wyjąłem . Ale i tak czeka mnie grubsza robota , bo ma jeden ząb skrzywiony . Jak ktoś odgiął , tę sprężynkę przy zapadce i jak to puściło , no to i wygięło. O dziwo , okularek jest cały.

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najlepszych doświadczeń acetonem i paraloidem  ... 🤔


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LESKOS napisał:

Nie mam najlepszych doświadczeń acetonem i paraloidem  ... 🤔

Co się dzieje?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie równomiernie się rozprowadzał trzeba było podgrzewać suszarką przy smarowaniu , drewno może nie było do końca czyste , ale średni to szło . Z toluenem nie miałem takiego problemu. Fakt takie roboty tylko na dworze i pod wiatą drewno się wietrzy 2-3 dni ... Niestety cała chemia za dobrze na nas nie działa. 

Ps. co do tarczy to miałeś rację . Te małe kropki to "odpadający od podłoża" podkład . Pęka i łuszczy się jak  stary obraz, sporo się namęczyłem żeby temu zapobiec ,,, ale opanowałem. Niestety tarcza została posmarowane olejem lnianym i średnio się to sprawdziło się . Mam już wszystkie materiały do konserwacji  ale stary olej trzeba niestety zmyć delikatnie - mam 80% tarczy umyte. Jeszce ze dwa dni i będzie w całości . przy okazji delikatnie odnawiam konsystencję podkładu. na zasadzie konserwacji. Załączam dwa małe fragmenty tego jak to wygląda ...

Walczę dalej nie spiesząc się ... to naprawdę benedyktyńska praca ... 😉

qa2.JPG

qa1.JPG


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz praktyki nie rób tego...  Ćwicz na czymś co nie jest cenne...  Łuszczące się fragmenty podkładu i warstwy malarskiej, trzeba przykleić do blachy... Używa się do tego specjalnego spoiwa "Beva" i poprzez cienką folię celuloidową dokleja obkładając woreczkami z piaskiem... Nie rób tego sam... bo już Ci się paprze. Skąd wiesz, że to olej lniany jak piszesz... To może być werniks damarowy lub mastyksowy... Leszek przestrzegam przed ćwiczeniami na tej tarczy... Najpierw musisz ustabilizować warstwę gruntu, potem zabierać się za estetykę... 

Pamiętacie przeróbkę fresku, z której śmiał się cały świat? Okazało się, że  hiszpańskie miasteczko wyszło dzięki temu z recesji

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pokazywałeś ze cztery lata temu 😉 ... skąd wiem -- bo śmierdzi frytkami :D... spokojnie ... nie spieprzę i nic się nie paprze . Uwierz raz w ducha ... 😉 

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

👍


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety olejem przesmarował ktoś komu tarcza zaczęła się sypać chcąc zatrzymać proces  i to wiele lat temu to, ale nic to specjalnie nie dało. Są zacieki oleju pod tarczą .  Mi się udało dało  ustabilizować podkład i zatrzymać wypadanie a nawet delikatnie uelastycznić.  ... Oczyszczę resztę i będę myślał co dalej.

Ps. korzystam z pomocy kolegi konserwatora , niestety tylko telefonicznie bo jest gość w Niemczech . 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka 😉

 

CO JA ROBIE? 😝😝 

 

(Przepraszam za niewyjsciowe skarpeciochy ale do tej roboty musiał być strój roboczy)..

Wyznaczony czas - 60 minut wysiadywania😂😂)

IMG_20201109_162603.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest fornirowanie pleców, to ja skaczę przez okno:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Bravissimo! 👍👍👍😄😄😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to prostowanie plecków, bo obłóg chyba leży obok... 

Tylko dlaczego 60 minut. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po klejeniu obłogu/forniru -wstępnie wyszło nieźle...

Powierzchnia paskudna, bo stara politura zdejmowana i wygląda jeszcze niezbyt niewyjściowo..

 

Te białe kropki u dołu pleców to wykałaczki - po nałożeniu obłogu/forniru szybko wbijałam i obcinałam - żeby pod ciężarem mojej "prasy" się nie ześlizgnął 😝 

 

IMG_20201109_170813.jpg

 

Plecy były klejone wzdłuż, na drugi dzień nawilżane od strony wklęśnięcia żeby nieco się wypłaszczyły. 

 

IMG_20201108_123413.jpg

 

A tu przygotowania obłogu/forniru i pleców - prasowanie na mokro

 

IMG_20201109_152212.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - sama na to wszystko nie wpadłam 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada! Zostaw pod naciskiem. Nie wiem jakim klejem kleiłaś ale może pociągnąć w ciągu 12h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, shreq napisał:

Dobra rada! Zostaw pod naciskiem. Nie wiem jakim klejem kleiłaś ale może pociągnąć w ciągu 12h.

 

Dokładnie - po sprawdzeniu, peerelowski ławostół na wysoki połysk z powrotem na plecy i będzie do jutra schnąć pod nim 🖐️😃 

PS. Mąż się nie dał namówić na siedzenie do jutra na ławostole 🤣

 

 

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda ;)

Byłby dowód, że mężczyzna też się przydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prace przebiegają pod "specjalnym" nadzorem. 

Pozwoliłem sobie wykadrować Twoje zdjęcie.

 

 IMG_20201109_181224.jpg.b84c3becb8f2d6768e5125ca031a06db.jpg

Jestem pod wrażeniem, takie próchno... 👍

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trójkę "brakarzy" 😝 

 

Próchno pod paraloidem niesłychanie wręcz się zespala.. twardnieje 🤔 Jestem tym specyfikiem zachwycona 

IMG_20200221_092445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Czy ktoś zna kogoś kto wykona szkła do np. kareciaków lub ich większych braci, tych z rtęciowym wahadłem? Dzięki 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te koty to jak gremliny ten w środku musi czuć się nie swojo w takim  towarzystwie, mam przykład skrzyni o których wspomniałem kilka stron wcześniej zdjęcie zrobione przed chwilą a motyw zazwyczaj podobny malowana współcześnie na biało a środek na niebiesko

IMG_4.thumb.JPG.31a1e6f287a075cacb3a3d3c6c5ab249.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.