Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kolorystycznie, pozostałości na moim gongu wyglądają tak jak te że zdjęcia 

unnamed.jpg.021d8dbebb5b6ca81612eb90b96f7c15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, motoolo napisał:

To raczej kolor starego złota ma

 To może stalowy mosiądzowany?

 

Weż mały pilniczek i natnij w otworze , (delikatnie) zobaczysz jaki materiał "w przekroju".

Mała ryska nie zaszkodzi gongowi...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , ale jeszcze parę drobiazgów do poprawy ..... jak np. bęben napędu bicia godzin .

Jest dość mocno wypchany kołek zaczepu sprężyny . Normalnie , jest to duże wystające zgrubienie . Gdy akurat , znajdzie się pod jednym kołem zębatym , to blokuje jego obrót . Nie chciałem tego zgrubienia wbijać - prostować , by nie osłabiać mocowania kołka . Sądziłem , że skoro przez lata , nacisk sprężyny , tak go wypchał , to już się dobrze ułożyło i niczemu przeszkadza . A tu niestety , sąsiednie koło zaczepia.

Co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo , ktoś kiedyś pisał o kolorowych , czy białych ......... myślę , że kolorowy , byłby chyba lepszy :D

9974612932-crop.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś malował ściany i poleciał po zegarze. Po co się bawić w zdejmowanie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PM1122 napisał:

że kolorowy , byłby chyba lepszy 

Fiołkowy??

a może majtkowy róż?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mkl1 napisał:

Fiołkowy??

a może majtkowy róż?

 

Majtkowy?

Nieee.. chyba kalesonowe ecru 

🤪🩲🩲🩲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do bębna .... podpiłowane i drugie kółko już nie haczy.

 

IMG_7831-crop.JPG

IMG_7834-crop.JPG

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kolorowych zegarów - spotkałem kiedyś, będąc na nartach małej włoskiej mieścince koło Cortiny wahadłowego Junghansa bogato pomalowanego w fantastyczne wzorki na zielonkawym tle. Nagabywałem właściciela, skąd tam się on (ten zegar) wziął i czy by się z nim nie rozstał. Z dość trudnej rozmowy (ach, ten włoski-angielski) wynikało, że jest tam on od zawsze i jest to mniej więcej lokalna wiejska tradycja, zaś o sprzedaniu - nie ma mowy ☹️. Zacząłem się więc oglądąć po różnych aukcjach i oto co przygarnąłem kilka lat temu.

IMG_3593.jpg.713c9ae5ae9e6df142f0c45b2bfb26e4.jpg

Styl malowania (wzorki) podobny do tego włoskiego, tylko inne tło. Miał też inną, przydatną dla mnie cechę - dosyć zrujnowany mechanizm po pękniętej sprężynie, co dało przyjemność z nim zabawy i pozytywnie rzutowało na negocjacje cenowe.

Pozostaje tylko pytanie, na które nie mam odpowiedzi - czy Junghans jako firma robił sam takie malowane dzieła pod zapotrzebowania lokalne, czy jest to domorosła twórczość artystyczna ? A jeżeli - to pojawia się wtedy wątpliwość - skąd podobna inspiracja we Włoszech i w Polsce ?.

A tak odnośnie gustu - kolorowy zegar grzecznie sobie tyka i podzwania w kąciku, nad kwiatkiem wygląda jakby tu się urodził i jest częściej adresatem efektu "wow" niż wiszący na sąsiedniej ścianie dostojny linkowiec 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna historia z kolorowym zegarem. To miał być pierwszy (i jak dotąd - jedyny) stojący zegar, wymarzyłem sobie dla niego miejsce w pokoju. Żadna tam poniemiecka baba czy chłop, tylko rasowy anglik czy duńczyk. Ile aukcji przegrałem, o złotówkę..☹️.

Aż wreszcie jest , sukces, zielony duńczyk, niezbyt drogo bo bez zawieszki, wahadła, wag - ale cóż to dla mnie, zrobię. Przywożą, wnoszą jak trumnę (ma prawie 2 metry wysokości). Oglądam - skrzynka niezła, teraz mechanizm - jaki ładny... toż to replika, nikt mi nie wmówi, że w XIX wieku używali pierścieni osadczych Seegera DIN 6799.

Obraziłem się, stał ze dwa lata...

Przyszedł moment remontu mojego pokoju, trzeba było ściany pomalować. I tu pojawił się pomysł (moja małżowinka w tym się specjalizuje 😄) - a może jedną ścianę w kolorze zegara ? Długo w mieszalni dobieraliśmy odcień do drzwiczek - i JEST !

IMG_3599.jpg.3f45e62edf88647b6c0d7bf336fce2cc.jpg

Zegar na tym tle ożył, musiałem się z nim przeprosić, polubić i uruchomić.

Zawieszka z żyletki Polsilver, wagi początkowo z dwóch hantli po 5 kg (no nie, teraz już są metalowe - kamiennych jak w oryginale się nie dorobiłem). Tylko musiałem bicie wyłączyć - narzekają, że taki wielki zegar, a robi a robi skromne "dzyń" w pojedyńczy dzwonek jak, nie przymierzając, eunuch.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś chyba kiepsko ustawione, mam dwa z dzwonami- longkejsa angola i comtoise. Musiałem sporo regulować, by je wyciszyć. W normalnym ustawieniu oba walą tak, że na ulicy je słychać 😃. A może tam jakiś mikry dzwoneczek jest? 

Fajnie z tą ścianą wygląda. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tarant napisał:

Gwoli tuningu :)

128892296_3570402266330224_2453954618925371128_o.thumb.jpg.047212002b1716ff37911d53fb6917b0.jpg

 

O mamma mia 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - malowanie czy to tuning, czy taka, trochę wiejska uroda od początku?

Ale ten z czaszkami to trochę przegięcie 😏

48 minut temu, fibo napisał:

To coś chyba kiepsko ustawione, mam dwa z dzwonami- longkejsa angola i comtoise. Musiałem sporo regulować, by je wyciszyć. W normalnym ustawieniu oba walą tak, że na ulicy je słychać 😃. A może tam jakiś mikry dzwoneczek jest? 

Fajnie z tą ścianą wygląda. 👍

Dzwon to jest po byku i jak się ustawi. to naprawdę głośny - ale dość wysoki w tonacji no i po takim okazie to słuchacze raczej oczekują głębokich kurantów....- skąd mają wiedzieć, że „ten typ tak ma”😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie zatrybiłem przesłania, fakt, cieniutko śpiewają i przenikliwie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Słowo na sobotę".

Dwa zardzewiałki umyte, naoliwione, a puszki oszlifowane i pomalowane.

 

 

IMG_20201205_135036.jpg

IMG_20201205_134231.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi taki ..bardziej...się mi podoba😃


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mkl1 napisał:

Ten drugi taki ..bardziej...się mi podoba😃

 

A co? Polskie się nie podoba? Nie hołubisz naszych narodowych "wartości"? 😆🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, zaraz takie górnolotne słowa 👀

.

.

.

 

To ten drugi to nie POLSKI??

 To dlaczego go naprawiałaś???

 Mógł imperialista zardzewieć , a potem byc dawcą mosiądzu.. :)

 

mam ARMEŃCZYKA z czsów CCCP :)

image.thumb.png.50e980bb232cdb287126679e5e38908b.png

Cały czas zastanawiam się czy go "otworzyć" i dokonać operacji czyszczenia?? ??, czy zostawić na  tzw "lepsze czasy", gdy nie będę miał co robić....

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi to nie wiem jaki. Chyba niemiecki 🤔 No toż i zardzewiał był, odpokutował 😉

Ja to tylko Majaka mam ale zdobywam się na odwagę i Mira chcę sobie kupić. A i Erewańczyk też mógłby być.

 

Jak masz w czym grzebać to go zostaw na gorsze czasy. Tak czasem robię - kupuję jakieś barachła na zapas. Obawą napawa mnie myśl, że skończy mi się praca. I co wtedy, co dalej? Co pocznę? A tak to chociaż jakieś mizeroty będą na podorędziu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ten "Erewańczyk" chodzi.

 Został odstawiony, bo mi się nie podoba, nie jest budzikiem, hmm takim "fajnym" z dzwonkami, albo miniaturka, albo .. musi mieć to coś...

 

Ten nie ma i powędrował do składzika...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 23:19, PM1122 napisał:

No , ale jeszcze parę drobiazgów do poprawy ..... jak np. bęben napędu bicia godzin .

Jest dość mocno wypchany kołek zaczepu sprężyny . Normalnie , jest to duże wystające zgrubienie . Gdy akurat , znajdzie się pod jednym kołem zębatym , to blokuje jego obrót . Nie chciałem tego zgrubienia wbijać - prostować , by nie osłabiać mocowania kołka . Sądziłem , że skoro przez lata , nacisk sprężyny , tak go wypchał , to już się dobrze ułożyło i niczemu przeszkadza . A tu niestety , sąsiednie koło zaczepia.

Co teraz ?

A jak poszło z wężydłem ?

Mam w Schatzu marynistycznym takie coś do roboty i temat jast dla mnie gorący... Kupiłeś tulejkę łożyskową, czy dorabiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Yodek napisał:

 

A co? Polskie się nie podoba? Nie hołubisz naszych narodowych "wartości"? 😆🤪

Ja np. mam je w doopie... a Pani?

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.