Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Mają komplet wymiennych "szkieł" z powiękrzeniami od 2x do 10x

 a to "światełko" to pic na wodę... świeci ale tylko psuje obraz... moim zdaniem..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość podobne. Daszek z plastiku i przestawne dwie pary szkieł. Jedne, to średnie powiększenie, a dwa razem, to dużo większe powiększanie. No i własne okulary się mieszczą pod daszkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzzzzzisz ... jeszcze ze trzech ci coś takiego zarekomenduje i ...  nabędziesz ;)  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kobas napisał:

Mam też takowe i sobie chwalę

A ja jakieś plastikowe 12x w oko wsadzam i myślę o podobnym, tylko jakimś "markowym" i nie wiem czego szukać, bo nie wiem czego się spodziewać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Yodek napisał:

 

Właśnie od innych kolegów dostałam wzmianki o takich cudach. Sceptycznie o tym myślałam ale okazuje się, że chyba błędnie rozumowałam o takich przyłbicach.

🤓🖐️

 

No dobra "Yodku" skoro kilku kolegów ;) Ci to rekomenduje to i ja się dołożę 

 

Lupa.jpg.7b04694f44f089624a2ac0c07b62dfd4.jpg

 

Nie wiem co prawda czy moja rekomendacja coś znaczy ale jedyne co powiem

to nie kupuj takich jak pokazywał "mkl1" bo jak sam słusznie zauważył to chiński szajs.

A tak na poważnie to polecam takie jak na zdjęciu poniżej :) 

 

Lupa2.thumb.jpg.a4ef614b0337918731f6b433337d9a74.jpg

 

To po lewej to właśnie te z pudełka i używamy je jako daszek nad okulary

a to po prawej  też bardzo wygodne bo nie nad - tylko na okulary. Kilku kolegom

takie załatwiłem ;) . Zaletą tych drugich jest to że że drugie oko mamy nie uzbrojone 

i w związku z tym nasz organizm szybko się przystosowuje do widzenia raz jednym

raz drugim okiem. Poradziła mi to kiedyś koleżanka  (stara ;) ) okulistka która sama

takie rozwiązanie praktykuje, od lat nosi soczewki kontaktowe w jednym oku do bliży

a w drugim do dali :D  i ma dzięki temu soczewki kontaktowe progresywne :D :D .

 

  

8 godzin temu, zadra napisał:

A ja jakieś plastikowe 12x w oko wsadzam i myślę o podobnym, tylko jakimś "markowym" i nie wiem czego szukać, bo nie wiem czego się spodziewać..

 

A czego szukać lub na co zwracać uwagę to przede wszystkim na jakość soczewek dobrze żeby nie zniekształcały/zakrzywiały obrazu,

najlepiej żeby były szklane no i żeby odległość ogniskowania była jak największa - coby się między daszkiem a przedmiotem śrubokręt 

zmieścił :) . Poza trafieniem na aukcjach takich jak moje z pudełka, i kupieniem (bardzo drogich z natury) jakiś firmowych można czasami

trafić na giełdach nasze Polskie PZO w Warszawie i to jest przysłowiowy strzał w dziesiątkę :) .

 

Miłego tygodnia pełnego udanych zakupów 

Roman

 

p.s. Jak nic nie trafisz to te chińczyki też mogą być ale jest przypadek na jakie trafisz i jest to trochę "wyrzucanie pieniędzy w błoto"

        Ale kto bogatemu zabroni ;) .

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kieszonkowe napisał:

 

No dobra "Yodku" skoro kilku kolegów ;) Ci to rekomenduje to i ja się dołożę 

 

Lupa.jpg.7b04694f44f089624a2ac0c07b62dfd4.jpg

 

Nie wiem co prawda czy moja rekomendacja coś znaczy ale jedyne co powiem

to nie kupuj takich jak pokazywał "mkl1" bo jak sam słusznie zauważył to chiński szajs.

A tak na poważnie to polecam takie jak na zdjęciu poniżej :) 

 

Lupa2.thumb.jpg.a4ef614b0337918731f6b433337d9a74.jpg

 

To po lewej to właśnie te z pudełka i używamy je jako daszek nad okulary

a to po prawej  też bardzo wygodne bo nie nad - tylko na okulary. Kilku kolegom

takie załatwiłem ;) . Zaletą tych drugich jest to że że drugie oko mamy nie uzbrojone 

i w związku z tym nasz organizm szybko się przystosowuje do widzenia raz jednym

raz drugim okiem. Poradziła mi to kiedyś koleżanka  (stara ;) ) okulistka która sama

takie rozwiązanie praktykuje, od lat nosi soczewki kontaktowe w jednym oku do bliży

a w drugim do dali :D  i ma dzięki temu soczewki kontaktowe progresywne :D :D .

 

  

 

A czego szukać lub na co zwracać uwagę to przede wszystkim na jakość soczewek dobrze żeby nie zniekształcały/zakrzywiały obrazu,

najlepiej żeby były szklane no i żeby odległość ogniskowania była jak największa - coby się między daszkiem a przedmiotem śrubokręt 

zmieścił :) . Poza trafieniem na aukcjach takich jak moje z pudełka, i kupieniem (bardzo drogich z natury) jakiś firmowych można czasami

trafić na giełdach nasze Polskie PZO w Warszawie i to jest przysłowiowy strzał w dziesiątkę :) .

 

Miłego tygodnia pełnego udanych zakupów 

Roman

 

p.s. Jak nic nie trafisz to te chińczyki też mogą być ale jest przypadek na jakie trafisz i jest to trochę "wyrzucanie pieniędzy w błoto"

        Ale kto bogatemu zabroni ;) .

 

Dziękuję Kieszonkowe 😊

Za bogato nie jest więc warto mi słuchać co radzicie. Te po prawej pamiętam, już o nich była mowa wcześniej, a że ciągle coś na szczycie piramidy wydatkowej to do dziś się w nic nie zaopatrzyłam i skutek taki jaki powyżej - pierwszy budzik ukatrupiony na śmierć 💀

Mam całą masę "priorytetów" i w związku z tym miotam się od Annasza do Kajfasza 😂 tu śliczne, tam odlotowe, a tu praktyczne, a tam niezbędne 🤣.

Powiedzcie, że macie inaczej 🤗😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Yodek napisał:

Powiedzcie, że macie inaczej

Podobnie.. niestety..

 Z jednej strony nalezy się "donarzędziowac", z drugiej-- fajny fant, a protfel ma swoje ograniczenia  i pojemnośc..

Cuż trzeba  ciągle wybierać...

 

Z drugiej strony, decydyje sie częściej na zakup czegos co pomoże naprawić, by nie mnożyc trupków , które spieprzyłem , bo nie miałem czym tego "ruszyc"

 reasumując ( moje zdanie) sprzęt by wydawac mniej na trupki :) i nie wk##$ć innych masą złomu...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wieje od okna mrozem... Nie mogę nic robić, bo ręce grabieją, a pęseta mrozi... Jak u Ebenezer'a Scrooge'a w kantorku... brrr... Kocy napchałem pomiędzy okna i nic, dalej wieje mrozem, a na szybach ino kwiaty lodem malowane... ja pierdziu... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kieszonkowe napisał:

żeby odległość ogniskowania była jak największa

Problemem jest brak informacji o takich danych .

Moje "oczko" ma szklaną soczewkę i nie zniekształca obrazu natomiast odległość przy x12 jest stanowczo zbyt mała na komfortową pracę.

 

Na aukcjach wszystkie są "profesjonalne" bez względu na pochodzenie, jakość i cenę, ale dokładnego opisu prócz informacji o przybliżeniu totalnie brak  i właśnie tu pies pogrzebany..

4 minuty temu, kiniol napisał:

A mi wieje od okna mrozem... Nie mogę nic robić, bo ręce grabieją, a pęseta mrozi... Jak u Ebenezer'a Scrooge'a w kantorku... brrr... Kocy napchałem pomiędzy okna i nic, dalej wieje mrozem, a na szybach ino kwiaty lodem malowane... ja pierdziu... 

 

od jutra już w plusie..

nie warto farelki uruchamiać  😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał:

A mi wieje od okna mrozem... Nie mogę nic robić, bo ręce grabieją, a pęseta mrozi... Jak u Ebenezer'a Scrooge'a w kantorku... brrr... Kocy napchałem pomiędzy okna i nic, dalej wieje mrozem, a na szybach ino kwiaty lodem malowane... ja pierdziu... 

 

Kiedyś "za radosnej komuny" jak szukaliśmy lokalu na firmę pojechaliśmy oglądać jedną ofertę. Moja żona widząc cienkie mury i nieszczelne okna pyta się sprzedającego jak tu jest z ogrzewaniem lokalu na co właściciel:

"Pani w warsztacie nie może być za ciepło - bo się ludzie za wolno ruszają" :D:D :D 

 

  

1 godzinę temu, Yodek napisał:

Za bogato nie jest więc warto mi słuchać co radzicie. Te po prawej pamiętam, ............

Mam całą masę "priorytetów" i w związku z tym miotam się od Annasza do Kajfasza 😂 tu śliczne, tam odlotowe, a tu praktyczne, a tam niezbędne ...

 

"Yodku" graj w lotka - Ty daj szczęściu szansę :) . Ja np. ustaliłem z kolegą że kupujemy kupony jak jest co najmniej 6 000 000 bo po mniej nie warto się schylać ;) 

 

Z gorącymi pozdrowieniami (idę pod pierzynkę)

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yodek napisał:

 

Dziękuję Kieszonkowe 😊

Za bogato nie jest więc warto mi słuchać co radzicie. Te po prawej pamiętam, już o nich była mowa wcześniej, a że ciągle coś na szczycie piramidy wydatkowej to do dziś się w nic nie zaopatrzyłam i skutek taki jaki powyżej - pierwszy budzik ukatrupiony na śmierć 💀

Mam całą masę "priorytetów" i w związku z tym miotam się od Annasza do Kajfasza 😂 tu śliczne, tam odlotowe, a tu praktyczne, a tam niezbędne 🤣.

Powiedzcie, że macie inaczej 🤗😁

Ja mam , tak jak pisałem , takie z daszkiem , z podwójną parą szkieł i chyba chińskie , ale nie narzekam .... jest dobrze , tz. na razie dają radę , widzę dobrze.

Te , za przysłowiowe grosze kupiłem , w sklepie , coś na wzór komisu , czy ,,lumpka"

Tania okazja i nic w nich , nie jest , aż tak profesjonalnego . Więc kupując , nie byłem pewny , czy się nadają . A spisują się nieźle.

Oczywiście , może za jakiś czas , będzie potrzeba zamienić je na lepsze 

 

IMG_7907.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kieszonkowe napisał:

 

Kiedyś "za radosnej komuny" jak szukaliśmy lokalu na firmę pojechaliśmy oglądać jedną ofertę. Moja żona widząc cienkie mury i nieszczelne okna pyta się sprzedającego jak tu jest z ogrzewaniem lokalu na co właściciel:

"Pani w warsztacie nie może być za ciepło - bo się ludzie za wolno ruszają" :D:D :D 

 

  

 

"Yodku" graj w lotka - Ty daj szczęściu szansę :) . Ja np. ustaliłem z kolegą że kupujemy kupony jak jest co najmniej 6 000 000 bo po mniej nie warto się schylać ;) 

 

Z gorącymi pozdrowieniami (idę pod pierzynkę)

Roman

Romek, uważaj, bo w łóżkach ludzie umierają... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał:

Romek, uważaj, bo w łóżkach ludzie umierają... ;)

 

Krzysztof i rodzą :D :D :D . A Ty jako młody ciałem i duchem to migusiem uwijaj się w tym warsztacie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrzędzić! Morsowanie jest teraz trendy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, PM1122 napisał:

Ja mam , tak jak pisałem , takie z daszkiem , z podwójną parą szkieł i chyba chińskie , ale nie narzekam .... jest dobrze , tz. na razie dają radę , widzę dobrze.

Te , za przysłowiowe grosze kupiłem , w sklepie , coś na wzór komisu , czy ,,lumpka"

Tania okazja i nic w nich , nie jest , aż tak profesjonalnego . Więc kupując , nie byłem pewny , czy się nadają . A spisują się nieźle.

 

I to jest najlepszy sposób na zakup bo można przymierzyć, sprawdzić i zdecydować. Na pewno nie mają szklanych soczewek (to od razu widać) ale skoro spełniają swoją funkcję dobrze i mają duże ogniskowanie to po co przepłacać :) .

Na pewno takie rozwiązanie jest lepsze niż kupować w ciemno po taniości u jakiegoś chińczyka na alli....

 

Pozdrawiam 

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odpokutować morderstwo Mira więc zwykłego budziola wzięłam na tapetę.

Obwódka blokady dzwonka była obdrapana i na dodatek pękła mi na pół przy demontażu. Nie było wyjścia, czarnych nie miałam i raczej nieczęsto można takie kupić więc trzeba było kombinować 🥴.

Skleiłam, oszlifowałam i polakierowałam.

IMG_20210118_134022.jpg

 

Przed rozwałką była taka 

 

 

 

IMG_20210118_135703.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czyli .....................

Do cCiebie trzeba wysyłać wszystko co wymaga szpachlowania, malowania :)

 Efekty swietne..

 

ps. czy Mir nie ma tego samego mechanizmy co Slavia? Wielkośc budzika i wyglad podobny.

Jeżeli tak, to które to koło?

 Bo mam chyba takowe i mógłbym je "zaszczepic" nowym czopem..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mkl1 napisał:

 Czyli .....................

Do cCiebie trzeba wysyłać wszystko co wymaga szpachlowania, malowania :)

 Efekty swietne..

 

ps. czy Mir nie ma tego samego mechanizmy co Slavia? Wielkośc budzika i wyglad podobny.

Jeżeli tak, to które to koło?

 Bo mam chyba takowe i mógłbym je "zaszczepic" nowym czopem..

 

 

Mkl - dzięki 😊

 

Nie wiem czy Słava to całkiem taki sam mechanizm. 

Nie poddajesz się łatwo - miło z Twojej strony ale pogrzeb Mira już za mną - został godnie pochowany w foliowej "urnie", w moim kolumbarium i niech spoczywa 😆

 

Mkl - wiesz, że szkoda czasu i fatygi Twej - połamię znów czopa albo jeszcze coś innego 🤭. Za duże ryzyko 🖐️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się niemartw. to koło o którym wspominam to tez ja SAM połamałem przy otwieraniu płyty🤬

 

:(

Na szczęści miałem jakieś kółka ( nie wiem skad???) ale podmieniłem i Slava cyka..

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Yodek napisał:

 

Mkl - dzięki 😊

 

Nie wiem czy Słava to całkiem taki sam mechanizm. 

Nie poddajesz się łatwo - miło z Twojej strony ale pogrzeb Mira już za mną - został godnie pochowany w foliowej "urnie", w moim kolumbarium i niech spoczywa 😆

 

Mkl - wiesz, że szkoda czasu i fatygi Twej - połamię znów czopa albo jeszcze coś innego 🤭. Za duże ryzyko 🖐️

 

Może jednak warto ekshumować (o ile nie spopieliłaś, skoro pochowany w kolumbarium - tfu, trąci nekrofilią ..☠️) . Mam coś takiego

IMG_3658.jpg.0bd692ced2cc4b254d8ca251b6b4b47f.jpg

To jest Slava, w którejś wersji to był bliźniak Mira.

Na pocieszenie, skoro ostatnio robisz w Poltikach - może takie cudo Cię zainteresuje ?

 

IMG_3660.jpg.b864ca583506c9f85f184d402eb782ee.jpg

Pozdrowienia,

Jerzy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lamela napisał:

Może jednak warto ekshumować (o ile nie spopieliłaś, skoro pochowany w kolumbarium - tfu, trąci nekrofilią ..☠️) . Mam coś takiego

IMG_3658.jpg.0bd692ced2cc4b254d8ca251b6b4b47f.jpg

To jest Slava, w którejś wersji to był bliźniak Mira.

Na pocieszenie, skoro ostatnio robisz w Poltikach - może takie cudo Cię zainteresuje ?

 

IMG_3660.jpg.b864ca583506c9f85f184d402eb782ee.jpg

Pozdrowienia,

Jerzy

 

 

Serdecznie dziękuję 😀

 

W moim "kolumbarium" przetrzymuje nie spopielone zwłoki, są tam też dawcy części poltików 😌

 

Być może i koła Słavy pasowałyby ale na razie nie czuje się na siłach składać tego budzika, mam jeszcze traumę 🤕

 

Poltik nietypowy 🤓 - dziękuję wielce za ofertę ale ze względu na wielką szczupłość miejsca w mieszkaniu, mam do dyspozycji tylko jedną półkę więc z konieczności zbieram tylko najstarsze, blaszane Poltiki - jest miejsca już tylko na kilka sztuk, a kilka modeli z blaszaków mi jeszcze brak.

Serdecznie pozdrawiam Małgośka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, PM1122 napisał:

A, miejsce na drugą półkę? 

 

Gdyby było, już by była 🤗.

 

Mieszkanie 42 m kw. i:

-9 linkowców,

- podłogowa baba,

- 4 roczniaki,

- bufeciak,

- wiszący Bagdad,

- 3 kapliczki,

- 20 budzików,

- 2 stare spore radia, 2 stare aparaty telefoniczne..

nie upchane po szafach.

Jak żyć.. Panie premierze - jak żyć?

🤣😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balkon zabudowac i zrobić "zegarownię" :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.