Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, mkl1 napisa艂:

Balkon zabudowac i zrobi膰 "zegarowni臋" :)

No ale jak? Trzeba by okna zamurowa膰.

Normalnie zabudowany balkon jest szybami - nie za bardzo da si臋 na nich wiesza膰 linkowce. A poza tym zim膮 wilgo膰 i zimno 馃ザ.

C贸偶, spos贸b jest tylko jeden. Cebuliony w totolotka, jak napisa艂 Kieszonkowe 馃馃馃

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Masz jeszcze sufit :)

聽na sznureczkach popowiesza膰 budziki i inne takie ma艂e, b臋d膮 "se dynda膰" i cyka膰 pod sufitem...

聽Raz na dzie艅 drabinka i nakr臋ca膰... ile dodatkowego ruchu聽 :) :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
6 minut temu, mkl1 napisa艂:

Masz jeszcze sufit :)

聽na sznureczkach popowiesza膰 budziki i inne takie ma艂e, b臋d膮 "se dynda膰" i cyka膰 pod sufitem...

聽Raz na dzie艅 drabinka i nakr臋ca膰... ile dodatkowego ruchu聽 :) :)

Mkl - masz niespo偶yte pomys艂y 馃槉.

Zabawne bo ze 2 lata temu sama proponowa艂am takie "rozwi膮zanie" komu艣 z problemem miejsca 馃.

Blok w kt贸rym mieszkam w latach 70- tych uleg艂 znacznemu przechyleniu. Lokatorom masowo p臋ka艂y okna i 艣ciany. Blok by艂 podkopywany i wzmacniany olbrzymimi betonowymi st臋plami (prawie piwnic nie ma). We wszystkich mieszkaniach wylewano na nowo pod艂ogi bo by艂o zbyt krzywo i wstawiano na nowo (prosto) okna.

Nie da si臋 wiesza膰 budzik贸w pod sufitem bo sufit jest zbyt nisko 馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

馃槑馃憤

聽przeca u was na na p贸lnocy nik nie fedruje, co domy si臋 przewroca艂y kiejby w Bytomiu.. czy kaj艣 indziej na 艢lunsku..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
23 minuty temu, mkl1 napisa艂:

馃槑馃憤

聽przeca u was na na p贸lnocy nik nie fedruje, co domy si臋 przewroca艂y kiej w Bytomiu..

Niby nie..... ale, ale.... 馃槃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Nie fedrujom ale grunt grz膮ski, stawek kiej艣 by艂...

I siem w bajoro zapadamy... Wiecie...

Ja, to ta nasza kochana "偶aba" na swoim bajorze - JA TU MIESZKAM! 馃槅

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

What is this?

聽This is a clock...

What is this Clock?

薪械 蟹薪邪褞

Ok dojecha艂 takowy "Anglik"

聽艢rednica cylindra ( osadcza)

=75,5 mm=7.55cm= 2.97"

IMG_1311.JPG

IMG_1317.JPG

IMG_1314.JPG

IMG_1315.JPG

IMG_1313.JPG

聽zobacz膰ie jaka ma艂a spr臋偶yna :)

聽Teraz pytanie i porad臋 prosz臋.

聽Tarcza zaoliwiona ( jak ca艂y zegar) i wygl膮da, jakby papier pokryty celuloidem???

聽Jak to "wyczy艣ci膰' zmy膰 ten olej, bo a偶 podmaka...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No w艂a艣nie聽 karton聽 jest laminowany celuloidem , nie do rozdzielenia聽 wi臋c z myciem kiepsko. Pr贸bowa艂em w ca艂o艣ci zanurza膰 w benzynie, nie polecam !

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Cyferblat przesi膮kni臋ty. Te plamy kt贸re wida膰, to s膮 "zmienne", czyli tam gdzie przylega do blaszanego podk艂adu, tam si臋 pokazuje "plama"

聽pierw mo偶e benzyn膮 umyj臋 balch臋 i wysusz臋, a potem si臋 zobaczy..

聽No chyba, 偶e jaki艣 lepszy spos贸b macie..

聽Wiem Najlepiej zmieni膰 tarcz臋 na porcelanow膮 :)

聽 Z jakiego zegara mo偶e by膰 ten werk?

聽szukam "Mantle /Cabinet/ English clock, ale nie mog臋 znale藕膰 takiego z "tylnym" nakr臋caniem..


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Sprawdzi艂em chyba wszystkie sposoby i 偶adna nie jest dobra na ten rodzaj tarcz. Jedn膮 reanimowa艂em drukuj膮c na bia艂ej folii samoprzylepnej, Z pomoc膮 nagrzewnicy, uk艂ada si臋 艂adnie na star膮 tarcz臋.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

To 偶e "z偶贸艂kni臋te to pal diabli.. byle si臋 nie "rozlaz艂a"

聽Szukam dalej czego艣 podobnego/czego艣 z takim werkiem :) ( sieci....)


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Godzin臋 temu, mkl1 napisa艂:

To 偶e "z偶贸艂kni臋te to pal diabli.. byle si臋 nie "rozlaz艂a"

聽Szukam dalej czego艣 podobnego/czego艣 z takim werkiem :) ( sieci....)

Prosz臋 nie za ostro krytykowa膰 , by艂em w podobnej sytuacji ,z moim聽 Westclox . Czarny kto艣 go naprawia艂 - Ja go zostawi艂em , nie by艂o tragedii . Natomiast聽 bia艂y by艂 w 1000 krotnie gorszym stanie ja Tw贸j .聽 Ze skanowa艂em聽 go aby zachowa膰 wielko艣膰聽 i kszta艂t聽 cyfr , oraz wymiary , nast臋pnie cyfrowa obr贸bka ( retusz ) i druk . Kolejn膮 prac膮 by艂o laminowanie , na zwyk艂ej laminiarce do dokument贸w. Folia wprasowana na gor膮co ,wygl膮da jak celuloid . Oczywi艣cie papier mo偶e bia艂y , 偶贸艂tawy czy piaskowy , by go postarzy膰 . My艣l臋 ,偶e nie jest zle .

PIC_5930.JPG

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Takim samy sposobem zrobi艂em tarcz臋 do Welch'a

image.jpeg.8a798aa8886d7eced5fb53c0783f4a6a.jpeg

spr贸buj臋 i tu..

聽Ale najpierw spr贸buj臋 spirytusem,聽 umy膰 ten olej..

( z mechanizmu nakapa艂o, jak ze starego silnika, z zepsut膮 uszczelk膮 miski olejowej :))


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
4 godziny temu, mechanik napisa艂:

Pr贸bowa艂em w ca艂o艣ci zanurza膰 w benzynie, nie polecam !

聽Sprawdziem na obrze偶kach,,, paskudnie !!!! malutkie odbarwione plamki powstaj膮..

Umy艂em spirytusem, przynajmniej oleju si臋 pozby艂em.

Tarcza i tak nie jest do uratowania.

:( 馃あ


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Zaka艅czam tymczasem seri臋 poltikow膮. Przynajmniej do czasu a偶 znajd臋 gdzie艣 brakuj膮ce mi okazy. Qrnia - zagubi艂am gdzie艣 wskaz贸wk臋 budzenia 馃

Oto moja "krem贸wka" 馃槃.

IMG_20210119_193412.jpg

IMG_20210119_193341.jpg

IMG_20210119_193238.jpg

IMG_20210118_200415.jpg

IMG_20210118_194901.jpg

IMG_20210118_135703.jpg

IMG_20210116_195006.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jak偶e艣 uzyska艂a Wa膰Pani taka faktur臋? (barankowo-kremow膮 i ze z艂otym pudrem?)


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Zwyk艂a, g臋sta farba renowacyjna. Nak艂adana, psia jego ma膰 - wa艂kiem ma艂ym, z kt贸rego k艂aki wy艂azi艂y i trzeba by艂o szybko p臋set膮 budzik depilowa膰 zanim farba zasch艂a 馃槤.

A z艂ocenie to ju偶 zwyk艂y spray 馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Akurat dzisiaj w temacie Budziki Radzieckie pokaza艂em Sewani. w 1992 r. Arme艅czycy uzyskali identyczny efekt delikatnego baranka.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
5 godzin temu, sand napisa艂:

Prosz臋 nie za ostro krytykowa膰 , by艂em w podobnej sytuacji ,z moim聽 Westclox . Czarny kto艣 go naprawia艂 - Ja go zostawi艂em , nie by艂o tragedii . Natomiast聽 bia艂y by艂 w 1000 krotnie gorszym stanie ja Tw贸j .聽 Ze skanowa艂em聽 go aby zachowa膰 wielko艣膰聽 i kszta艂t聽 cyfr , oraz wymiary , nast臋pnie cyfrowa obr贸bka ( retusz ) i druk . Kolejn膮 prac膮 by艂o laminowanie , na zwyk艂ej laminiarce do dokument贸w. Folia wprasowana na gor膮co ,wygl膮da jak celuloid . Oczywi艣cie papier mo偶e bia艂y , 偶贸艂tawy czy piaskowy , by go postarzy膰 . My艣l臋 ,偶e nie jest zle .

PIC_5930.JPG

Jeszcze nie spotka艂em Westcloxa z laminowan膮聽 tarcz膮 ,raczej mo偶e by膰 lakierowany karton i to raczej na matowo , ale wygl膮da dobrze馃檪聽Wygodnie jest moim zdaniem jest po obr贸bce cyfrowej wywo艂a膰 na papierze fotograficznym jako zdj臋cie , mo偶emy wtedy mie膰 dowolny kolor聽 itp.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
28 minut temu, mechanik napisa艂:

Wygodnie jest moim zdaniem jest po obr贸bce cyfrowej wywo艂a膰 na papierze fotograficznym jako zdj臋cie , mo偶emy wtedy mie膰 dowolny kolor聽 itp.

聽Nie znam si臋 na tym..

Jak to聽 "wywo艂膮膰"

聽Jak fotk臋 cyfrow膮? . A co z tym kolorem?

No to mo偶e po skanowaniu r贸wnie偶聽 zmieni膰 tylko kolor ( wybieli膰 lekko np, do Ecru?)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

W艂a艣nie jak fotk臋 cyfrow膮 ,a t艂o mo偶esz zrobi膰 w odcieniu jak sobie 偶yczysz ,nawet cieniowane i postarzone

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
3 godziny temu, Yodek napisa艂:

Zwyk艂a, g臋sta farba renowacyjna. Nak艂adana, psia jego ma膰 - wa艂kiem ma艂ym, z kt贸rego k艂aki wy艂azi艂y i trzeba by艂o szybko p臋set膮 budzik depilowa膰 zanim farba zasch艂a 馃槤.

A z艂ocenie to ju偶 zwyk艂y spray 馃

Ja tak 21 lat temu mojego PF125 malowa艂em.

Nie przejmowa艂em si臋 depilacj膮 nawklejanych w艂os贸w od wa艂ka.

Spieszy艂em si臋 偶eby sko艅czy膰 na wesele mojego brata (tydzie艅 p贸藕niej) i zd膮偶y艂em pomalowa膰.

Faktura wypisz-wymaluj na na Twoim Poltiku.

Natomiast ja na weselu wygl膮da艂em jak mieszanka ospy/艣winki i pryszczycy ... maluj膮c tak nawdycha艂em si臋 opar贸w farby 偶e wyla艂o mi na ca艂ym ciele dziwnych wyprysk贸w(..uj wie co to za farba by艂a - jaka艣 jadowita)..

Zegarki super Ci wychodz膮.. 馃憤

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
5 godzin temu, zadra napisa艂:

Ja tak 21 lat temu mojego PF125 malowa艂em.

Nie przejmowa艂em si臋 depilacj膮 nawklejanych w艂os贸w od wa艂ka.

Spieszy艂em si臋 偶eby sko艅czy膰 na wesele mojego brata (tydzie艅 p贸藕niej) i zd膮偶y艂em pomalowa膰.

Faktura wypisz-wymaluj na na Twoim Poltiku.

Natomiast ja na weselu wygl膮da艂em jak mieszanka ospy/艣winki i pryszczycy ... maluj膮c tak nawdycha艂em si臋 opar贸w farby 偶e wyla艂o mi na ca艂ym ciele dziwnych wyprysk贸w(..uj wie co to za farba by艂a - jaka艣 jadowita)..

Zegarki super Ci wychodz膮.. 馃憤

Dzi臋kuj臋 馃槍

Zadra - pi臋kne to by艂y czasy i metody renowacji motoryzacji 馃槅馃憤

My swojego PF126 przy pomocy s膮siad贸w przewrcali艣my na bok, na podw贸rku ko艂o 艣mietnika (to by艂o centrum osiedlowego 偶ycia towarzyskiego馃槀) i konserwowali艣my podwozie bitexem za pomoc膮 p臋dzli, a dziury w progach zatyka艂o si臋 pian膮 monta偶ow膮. Ka偶dy s膮siad zna艂 si臋 wy艣mienicie na motoryzacji i wiedzia艂 lepiej ni偶 pozostali jak si臋 to robi 馃ゴ

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

by艂y takie specjalne sanki mocowane do k贸艂 , 偶eby przewraca膰 autko ... pierwszy raz taki patent widzia艂em聽55 lat temu. S膮siad malowa艂 podwozie SYRENKI i dok艂adnie - minia i SMAR SZYBOWY - taka 艣mierdz膮ca ma藕 powoli zastygaj膮ca. w aucie nie da艂o si臋 wysiedzie膰 przez miesi膮c. Ale by艂 skuteczny ...聽;)


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.