Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

Wow :)

Jestem tego samego zdania !聽 Yodek ma dobr膮 r臋k臋 !

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

:D聽Ja tam my艣l臋 偶e wszystko przed Tob膮 Piotrze !

Wiesz jak膮 ma si臋 przyjemno艣膰 i satysfakcj臋聽 patrz膮c na uratowany z "zegarowego dna", w艂asnymi r臋kami, ZEGAR i do tego na聽chodzie ... Wra偶enie jest bezcenne聽馃グ


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Niestety, ale na to jest ju偶 za p贸藕no. Pewnych rzeczy nie da si臋 cofn膮膰. Nie jestem w stanie teraz i kiedykolwiek w przysz艂o艣ci robi膰 tego, co zaczyna艂em robi膰 przed kilku laty. Shit happens. Politury, spirytusy, woski, szpachle wysychaj膮, oleje kisn膮.


Pozdrawiam

Piotr

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
16 minut temu, tarant napisa艂(-a):

Niestety, ale na to jest ju偶 za p贸藕no. Pewnych rzeczy nie da si臋 cofn膮膰. Nie jestem w stanie teraz i kiedykolwiek w przysz艂o艣ci robi膰 tego, co zaczyna艂em robi膰 przed kilku laty. Shit happens. Politury, spirytusy, woski, szpachle wysychaj膮, oleje kisn膮.

Ooooo :( ... To niedobrze :(

Nie wiem o co chodzi , a z natury nie jestem w艣cibski .... nie wtykam nosa gdzie nie trzeba , wi臋c nie pytam , bo to osobiste sprawy .

My艣la艂em , 偶e to z braku czasu i w uznaniu dokona艅 Yodka , bo robi naprawd臋 wspaniale .

W ka偶dym razie , Wszystkiego Dobrego 呕ycz臋 i oby sz艂o ku lepszemu. :)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Godzin臋 temu, tarant napisa艂(-a):

Niestety, ale na to jest ju偶 za p贸藕no. Pewnych rzeczy nie da si臋 cofn膮膰. Nie jestem w stanie teraz i kiedykolwiek w przysz艂o艣ci robi膰 tego, co zaczyna艂em robi膰 przed kilku laty. Shit happens. Politury, spirytusy, woski, szpachle wysychaj膮, oleje kisn膮.

馃ズ

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

呕eby "zabi膰" natr臋tne my艣li, dzi艣 wiecz贸r stara艂am si臋 co艣 zrobi膰 z odtrzaskanym 艣rodkiem tarczy

IMG_20210414_222547.jpg

IMG_20210414_213519.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
20 minut temu, Yodek napisa艂(-a):

呕eby "zabi膰" natr臋tne my艣li, dzi艣 wiecz贸r stara艂am si臋 co艣 zrobi膰 z odtrzaskanym 艣rodkiem tarczy

IMG_20210414_222547.jpg

IMG_20210414_213519.jpg

Lakier ? :)

no , a te kreski p臋kni臋膰 , to cytryna , czy kwasek cytrynowy , powinien oczy艣ci膰 , 偶e prawie wida膰 nie b臋dzie .

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Kwasek ani inne pomys艂y nie da艂y rady na brudne sp臋kania 馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

ja teraz tak膮 Bentim臋 przywraca do 偶ycia.

Skrzynka ca艂a ale chyba w Szkockim chlewie zegar kwadranse聽odlicza艂 bo powierzchnia brudna, a偶 si臋 klei i pod paznokciem zostaje.

Popr贸bowa艂em dzi艣 ze szmatk膮 na soirytusie i takie efekty (po prawej stronie zegara).

M贸g艂bym prosi膰 o sugestie jak bez papieru 艣ciernego wyprowadzi膰 skrzynk臋 ku lepszemu 偶yciu?

Yodek?? ...

20210415_004241.jpg

20210415_004206.jpg

20210415_004149.jpg

20210415_004049.jpg

20210415_004100.jpg

Edytowane przez zadra

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jak szmatk膮 i spirytem , no to znaczy , 偶e by艂a politura szelakowa .

My艣l臋 , 偶e teraz , to ca艂y prz贸d , lepiej zmy膰 do ko艅ca i tu od nowa po艂o偶y膰 szelak ( no , mo偶e 艣rodek tarczy zostawi膰 )

A reszt臋 ( boki i g贸ra )聽 mo偶e spr贸bowa膰 umy膰 , szmatk膮 zwil偶on膮 w benzynie lakowej . Jak efekty b臋d膮 zbyt s艂abe , jak na Tw贸j gust , to mo偶esz ostro偶nie zmy膰 pierwsz膮 - g贸rn膮 warstw臋 szelaku . Spirytusem , to trzeba szybko , by nie spali膰 spirytem szelaku . Po tym ,聽 musi wyschn膮膰 i da膰 na to godzin臋 , czy dwie .

tj. szmatka , ale tylko w jednym miejscu zwil偶ona spirytusem i lekkie ( delikatniejsze ) , ale szybkie przecieranie powierzchni . W taki spos贸b , 偶e prawie ne czujemy , 偶e co艣 zmyli艣my , ale jednak szmatka si臋 zabrudzi艂a ,聽 ( ja u偶ywam techniczny , a cz臋sto nawet denaturat ). Da膰 wyschn膮膰 i oceni膰 efekt.

W ten spos贸b masz zmyt膮 wierzchni膮 , brudn膮 , czy zmursza艂膮 warstw臋. Cz臋sto , samo takie zmycie wystarcza , lub dodatkowa ma艂a , szybka poprawka spirytem . A czasem , na ko艅cu poprawka szelakiem.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
7 godzin temu, Yodek napisa艂(-a):

Kwasek ani inne pomys艂y nie da艂y rady na brudne sp臋kania 馃

Gosiu ... WYBIELACZ do prania - koncentrat do bia艂ego prania (np OXY do bia艂ego) ... ostatecznie DOMESTOS聽te偶 sobie poradzi. Na patyczek i na艂o偶y膰 "grubo" na 1/2h - na 100%聽da rad臋. Potem dobrze sp艂uka膰 馃槈

Ps.聽艂adnie wysz艂o 馃槈

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Kole偶anki i koledzy,a nie da艂oby si臋聽trzyma膰聽tematycznie. Jest tyle otwartych dzia艂贸w co i jak w dziale naprawy . Szukanie wiedzy kompleksowo staje si臋聽wtedy 艂atwiejsze. Np. jest rozdzia艂 o naprawie tarcz osobny, naprawie skrzy艅聽osobny. Wprowadzany jest chaos. Nikt z administrator贸w dzia艂贸w nie da rady przypilnowa膰 porz膮dku jak sami nie przypilnujemy. Za nied艂ugo b臋dzie to studnia bez dna.聽

Przegl膮danie w膮tku "w臋偶a" b臋dzie bardzo trudne聽.聽

To takie "z boku patrz膮c"聽 ,聽BTW

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Kumite - masz sto procent racji w racji 馃槉.

Tylko 偶ycie sobie, a my (ja) sobie. Jako艣 pisze impulsywnie i nie zastanawiam si臋, 偶e jest ba艂agan i trzebaby pisa膰 tam gdzie to pasuje.

A poza tym zawsze mam wra偶enie 偶e moje wypociny s膮 niezbyt wa偶kie, drobne wi臋c szkoda tym za艣mieca膰 "wa偶ne" tematy 馃槉

LES - OXY te偶 pr贸bowa艂am, tyle 偶e nie czeka艂am p贸艂 godziny...

Spr贸buje jeszcze raz, a w drugie miejsce dam ciut Domestosa 鈽猴笍.

艁adnie to zbyt nie wysz艂o. Tym razem moje "hybrydy" nie dopasowa艂y si臋 barw膮 tak jak mi si臋 wcze艣niej udawa艂o. Emalia ma barw臋 odbiegaj膮c膮 od moich lakier贸w...聽

PS. Zadra - 艂adna ta Bentima. PM fajnie wszystko opisa艂. Jest bardziej zachowawczy ni偶 ja. Jak ju偶 napocz臋ta politura to ja bym zmywa艂a do ko艅ca, potem lekka polerka wat膮, ew. podbarwienie bejc膮 gdzie trzeba i wosk albo nowa politura 馃槍

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Hm ...聽 Kumite mo偶e i masz racj臋 , ale ca艂o艣膰 si艂y tego w膮tku jest jednak w spontaniczno艣ci.聽


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 minut臋 temu, LESKOS napisa艂(-a):

Hm ...聽 Kumite mo偶e i masz racj臋 , ale ca艂o艣膰 si艂y tego w膮tku jest jednak w spontaniczno艣ci.聽

No i prosz臋 - oba dwa my艣limy podobnie 馃榿

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 minut臋 temu, Yodek napisa艂(-a):

LES - OXY te偶 pr贸bowa艂am, tyle 偶e nie czeka艂am p贸艂 godziny...

Spr贸buje jeszcze raz, a w drugie miejsce dam ciut Domestosa 鈽猴笍.

艁adnie to zbyt nie wysz艂o. Tym razem moje "hybrydy" nie dopasowa艂y si臋 barw膮 tak jak mi si臋 wcze艣niej udawa艂o. Emalia ma barw臋 odbiegaj膮c膮 od moich lakier贸w...聽

Gosia , wiesz, 偶e s膮 plamy gdzie musi zaj艣膰 d艂uga reakcja odplamiania - do tego nale偶膮聽聽plamy z sadzy i w臋gla ( a to nadaje kurzowi ciemny kolor inaczej by艂by be偶owy). To wymaga czasu. Domestos powinien by膰 skuteczniejszy jako chemiczny wybielacz.聽

A prbowa艂a艣 miesza膰 lakiery przed malowaniem?


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Tak, pr贸bowa艂am miesza膰 lakiery聽 - efekt - niezauwa偶alny jak dla mnie. Dowcip polega na tym 偶e "widoczno艣膰" tej pow艂oki lakierowej jest inna w zale偶no艣ci od rodzaju 艣wiat艂a i k膮ta padania tego 艣wiat艂a. Raz po raz wygl膮da inaczej, albo ja ju偶 jestem 艣lepa 馃馃構

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

To kwestia k膮ta polaryzacji 艣wiat艂膮 , materia艂y (lakier i porcelana) mog膮 mie膰 i zapewne maj膮 r贸偶ne -聽st膮d odcie艅 barwy cieli b臋dzie zapewne postrzegany spod jednego k膮ta inaczej (np b臋dzie si臋 r贸偶ni艂 ciep艂em barwy) mo偶na to delikatnie zniwelowa膰 matuj膮c jedna z powierzchni (zapewne lakier)聽 . ale nie da si臋 tego zniwelowa膰 ca艂kowicie.聽 To tak gwoli wyja艣nienia .

Ps. Co do wybawiania ciemnego koloru z rys i p臋kni臋膰. Wyczyta艂em jeszcze kiedy艣 o starym sposobie domowym , ale szczerze powiem nie testowa艂em . pop臋kan膮 tarcz臋 nale偶y w艂o偶y膰 do garnka z mlekiem podgrza膰 delikatnie do stanu wrzenia i tak utrzymywa膰 przez 15-20 minut . powoli ostudzi膰 i wytrze膰 do sucha - podobno dzia艂a rewelacyjnie . - DO SPRAWDZENIA聽

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, Yodek napisa艂(-a):

Jak ju偶 napocz臋ta politura to ja bym zmywa艂a do ko艅ca, potem lekka polerka wat膮, ew. podbarwienie bejc膮 gdzie trzeba i wosk albo nowa politura 馃槍

Politura by艂a b.s艂aba - po lekkim przetarciu na powierzchni 2x2cm聽 w cz臋艣ci spiryt j膮 zmywa a w innym miejscu pozostawia miejsca nieprzetarte.

Dlatego r贸wnie偶 bez cyrtolenia zacz膮艂em 艣mielej post臋powa膰 i odkrywa膰 drewno.

Zamiar jest taki, 偶eby zmy膰 wszystko a dalej olej lniany albo jaki艣 wosk (nie wiem jaki wosk, bo znam tylko samochodowe no i takie "do but贸w" do "mebli")..

Najpierw zatem zmywam a dalej b臋d臋 dopytywa艂.

I tak musz臋 wymontowa膰 mechanizm i go poprzegl膮da膰, bo kulawy.. Mo偶e w kwarta艂 ogarn臋..

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Cud贸w nie ma ale jak stare przys艂owie m贸wi - "lepsza brzydka 艂ata ni藕li pi臋kna dziura"? 馃

IMG_20210416_225506.jpg

IMG_20210416_225246.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ta 艂ata nie jest tak straszna :)聽 Jak pokaza艂a艣 przed i po to mo偶e zauwa偶alne...

za szyba mo偶e ca艂kiem niewidoczna b臋dzie...

聽M膮dry nie zauwa偶y, a g艂upi b臋dzie my艣la艂, 偶e tak trzeba ...


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Re-we-la-cja! A by艂a do 艣mietnika...聽馃ぉ

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dzi臋kuj臋.

Rewelacja to nie jest. Raz, 偶e odcienia idealnie nie mog艂am dobra膰, a dwa 偶e pod 艣wiat艂o wida膰 nieco r贸偶nic臋 w strukturze powierzchni - 艂aty nie s膮 tak g艂adkie jak oryginalna emalia... 馃. W tym sporym ubytku jest r贸偶nica poziom贸w powsta艂a po uszkodzeniu. Najpierw sp贸d ciut zespoli艂am 偶elem cieniute艅ko 偶eby wzmocni膰, a potem z dusz膮 na ramieniu stara艂am si臋 ten krater wyp艂aszczy膰 偶eby wybrzuszenie zmniejszy膰. I tak sporo si臋 uda艂o...

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

B臋d臋 Ci posy艂a艂 tarcz臋 od kieszonek.

聽Mniej lakieru zu偶yjesz :)


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

REWELACJA :D

No , Super :) ....... wiem , wiem , 偶e to moje zdanie i kto艣 inny powie , 偶e przesadzam . Nie wiem , czy mo偶na to lepiej zrobi膰 .聽

Ju偶 prawie na z艂om , a tu prosz臋 bardzo . To nie jest nowa tarcza , tylko stara , orygina艂 i swoje przeszed艂 . A z dw贸ch metr贸w , to trzeba mie膰 sokoli wzrok i nie藕le si臋 wpatrywa膰 , 偶eby co艣 dostrzec.

Super !

聽聽聽聽聽聽聽聽聽聽 GRATULUJ臉 !聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.