Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Yodek napisa艂(-a):

I ograniczono ilo艣膰 dziennych "reakcji"..

聽呕e jak???

聽do ilu, 偶e tak zapytam???

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 minuty temu, mkl1 napisa艂(-a):

聽呕e jak???

聽do ilu, 偶e tak zapytam???

Nie zd膮偶y艂am zliczy膰. Kilka i koniec. Ju偶 wcze艣niej mi si臋 tak zdarzy艂o ale nie by艂am pewna czy dobrze kojarz臋..

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Godzin臋 temu, Pasikonik napisa艂(-a):

Bardzo ciekawe opisy . Czym myjecie mechanizmy i jaki 艣rodkiem s膮 smarowane ?

Najlepiej poszukaj, bo to ju偶 w kilku tematach by艂o bardzo obszernie pisane, dyskutowane, a nawet spory, co lepiej, a co gorzej.聽

Przegl膮daj膮c ten temat od pocz膮tku, to natkniesz si臋 na du偶o wa偶nych informacji.聽

Szukaj Akra, Gronal, o smarowaniu te偶 b臋dzie.聽

PS.聽 u偶ywam rozcie艅czonej Akry..... co i jak post臋powa膰, to du偶o ju偶 pisano

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ja myj臋 w myjce ultrad藕wi臋kowej聽 dodaj膮c K3 Ultrasonic( zreszt膮 za podpowiedzi膮 kolegi @LESKOS.

聽Bardzo dobrze zmywa i nie ma wi臋kszej obawy, 偶e myl膮c proporcje uszkodzimy mosi膮dz...


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Godzin臋 temu, Yodek napisa艂(-a):

Bardzo Wam dzi臋kuj臋 - mam jaki艣 pogl膮d na moj膮 biurw臋馃槉. Ja nie wiem jak Wy to robicie, 偶e tak POTRAFICIE. Ja mam deficyty poznawcze w tej materii, ju偶 na zawsze pozostan臋 pariasem w tej dziedzinie 馃き

I u艣ci艣li艂a si臋 kwestia napisu na tarczy. W zatartej cz臋艣ci nie mog艂am dopatrzy膰 niekt贸rych znak贸w, a jedynie zgadywa膰. Wydawa艂o mi si臋, 偶e pomi臋dzy wyrazami (nazwiskami) jest "a", a okazuje si臋 偶e to "&"..

I drugie nazwisko odczytywa艂am jako Sonn - a okazuje si臋聽 偶e to Sohn..

Mam聽 zamiar lekko uwidoczni膰 starte napisy i musz臋 mie膰 pewno艣膰 co tam mog艂o by膰.

A teraz opr贸cz radochy - gorzka pigu艂ka - skrzynia zegara nie jest pokryta grub膮 warstw膮聽 politury ale niestety ordynarn膮 warstw膮 bezbarwnego lakieru 馃槰. Masakra. Trzeba to zdj膮c. Mechanizm jest dosy膰 brudny ale linka聽 n贸wka nie ze艣migana jeszcze. Lakier jest wstr臋tnie 艣wiec膮cy i dosy膰 nowy. Wydaje mi si臋, 偶e kto艣聽 za艂o偶y艂 link臋 i napr臋dce opedzlowa艂 skrzynk臋 lakierem - do sprzeda偶y 馃槕.

A teraz skrzynka 艢wita.

Tak si臋 mu przygl膮dam i jestem niemal pewna, 偶e skrzynka by艂a kiedy艣(dawno- to prawda) czym艣 czarnym popaciana. To nie jest stara pow艂oka z fabryki.

Te偶 tak s膮dzicie?

20220111_185600.jpg

20220111_185747.jpg

20220111_185716.jpg

20220111_185610.jpg

Te偶 tak my艣l臋, 偶e w oryginale, to by艂 ten 艂adny br膮z, co pokazuje si臋 obok tego czego艣 czarnego ... mo偶e, jak jakie艣 lekkie smygi czarnego, gdzie niegdzie zostawisz, to mo偶e by膰 ciekawie. Ale sama pomy艣l, bo kobiety lepiej kolory rozpoznaj膮 i dobieraj膮.聽

艢rodek skrzyni, to chyba oryginalny kolor.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
48 minut temu, PM1122 napisa艂(-a):

Te偶 tak my艣l臋, 偶e w oryginale, to by艂 ten 艂adny br膮z, co pokazuje si臋 obok tego czego艣 czarnego ... mo偶e, jak jakie艣 lekkie smygi czarnego, gdzie niegdzie zostawisz, to mo偶e by膰 ciekawie. Ale sama pomy艣l, bo kobiety lepiej kolory rozpoznaj膮 i dobieraj膮.聽

艢rodek skrzyni, to chyba oryginalny kolor.聽

Te偶 w艂a艣nie tak my艣l臋, 偶e kolor 艣rodka chyba oryginalny..

馃槉

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Najbardziej oryginalny mo偶e jest pod wieszakiem..

Bo nawet 艣wiat艂o nie zmienia艂o barwy drewna i politury...


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
8 godzin temu, Anansi napisa艂(-a):

Z tekstu reklamy wynika, 偶e wytwarzali r贸wnie偶 w艂asne zegary.

Faktycznie, chyba jednak robili te偶 swoje.聽

Znalaz艂em elektryczny - nagrodzony w 1904,

na 艢wiatowej wystawie w St. Louis.聽

IMG_20220111_190951.thumb.png.5a9132e27a5a4c6921090e81193c6894.png

IMG_20220111_191125.thumb.png.c086122c2198ed172f9500a0f6ca981f.png

IMG_20220111_191018.thumb.png.769d98b37df416bf9aa03d8b94d19705.png

IMG_20220111_191037.thumb.png.b9cf73593476b904dc075916534e8d67.png

IMG_20220111_191101.thumb.png.b4d02499c0edfb1289a362a614b1eb09.png

IMG_20220111_191146.thumb.png.0d37fcf64b6df9b149b7b9f4714fe2ca.png

Nad zdj臋ciami jest te偶 adnotacja, 偶e opr贸cz mechanicznych, produkowali te偶 zegary elektryczne.聽

Jeszcze jeden - miesi臋czny.聽

IMG_20220111_190923.thumb.png.2b66dbdfe682b438dafc39422c5856ee.png

IMG_20220111_190904.thumb.png.7114979c609fb69155f8a460e1face40.png

IMG_20220111_190825.thumb.png.6bff1a0c7e5f3099b6816da0f31d3795.png

IMG_20220111_190843.thumb.png.9685b8cb14556054df2061c3bde1d358.png

IMG_20220111_192855.thumb.png.be7cdd4040a5771a62d49cf981e55ab2.png

Pozdrawiam Jacek聽

Edytowane przez JASI
Zmiana kolejno艣ci zdj臋膰.

"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
W dniu 19.12.2021 o 16:55, Yodek napisa艂(-a):

Tak jak teraz zosta膰聽nie mo偶e bo bardzo brudna jest, wieszak usyfiony co wida膰 i bocznej szybki brak.

Najlepiej zetrze膰 wszystko do go艂ej dechy i olejn膮 poci膮gn膮膰 na zielono. Wtedy b臋dzie naprawd臋 dobrze. A tak nz powa偶nie, to odnosz臋 wra偶enie, 偶e co poniekt贸rzy z pi臋knego starego zegara chc膮 zrobi膰 nowoczesny czasomierz. Pozdrawiam

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
3 godziny temu, azina napisa艂(-a):

Najlepiej zetrze膰 wszystko do go艂ej dechy i olejn膮 poci膮gn膮膰 na zielono. Wtedy b臋dzie naprawd臋 dobrze. A tak nz powa偶nie, to odnosz臋 wra偶enie, 偶e co poniekt贸rzy z pi臋knego starego zegara chc膮 zrobi膰 nowoczesny czasomierz. Pozdrawiam

Doprawdy ? ..... Nie zauwa偶y艂em.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
6 godzin temu, azina napisa艂(-a):

Najlepiej zetrze膰 wszystko do go艂ej dechy i olejn膮 poci膮gn膮膰 na zielono. Wtedy b臋dzie naprawd臋 dobrze. A tak nz powa偶nie, to odnosz臋 wra偶enie, 偶e co poniekt贸rzy z pi臋knego starego zegara chc膮 zrobi膰 nowoczesny czasomierz. Pozdrawiam

Stary to nie znaczy 偶e ma by膰 brudny i matowy.Ale to ju偶 ka偶dy dopasuje do swojego poczucia estetyki.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
W dniu 16.12.2021 o 21:34, Yodek napisa艂(-a):

Jako艣 mi si臋 skojarzy艂o - zegar ci膮gle na portalu og艂oszeniowym "ca艂kowicie sprawny" 馃檮馃.

Chyba si臋 zepsu艂 w trakcie oferty聽

Screenshot_20211216-213138_Allegro.jpg

Zakupi艂em ten zegar. Faktycznie jest sprawny. Chodzi. Ma tylko problem z mechanizmem bicia

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
13 godzin temu, old time napisa艂(-a):

Stary to nie znaczy 偶e ma by膰 brudny i matowy.Ale to ju偶 ka偶dy dopasuje do swojego poczucia estetyki.聽

To prawda. Chodzi艂o mi zupe艂nie o co艣 innego. Niejednokrotnie brud mo偶na umy膰, skrzyni臋 delikatnie wyczy艣ci膰 specjalnymi 艣rodkami do drewna i zegar pozostawi膰 w oryginale. Zauwa偶am natomiast bardzo cz臋sto przerost formy nad tre艣ci膮, gdzie z pi臋knego, starego, szlachetnego zegara (niejednokrotnie nadszarpni臋tego z臋bem czasu i moim zdaniem w tym jego wyj膮tkowo艣膰) na si艂臋 "robi si臋" wsp贸艂czesny wychuchany czasomierz, pozbawiaj膮c tym samym unikatowo艣ci i historii, niechc膮cy kradn膮c dusz臋.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
14 minut temu, azina napisa艂(-a):

To prawda. Chodzi艂o mi zupe艂nie o co艣 innego. Niejednokrotnie brud mo偶na umy膰, skrzyni臋 delikatnie wyczy艣ci膰 specjalnymi 艣rodkami do drewna i zegar pozostawi膰 w oryginale. Zauwa偶am natomiast bardzo cz臋sto przerost formy nad tre艣ci膮, gdzie z pi臋knego, starego, szlachetnego zegara (niejednokrotnie nadszarpni臋tego z臋bem czasu i moim zdaniem w tym jego wyj膮tkowo艣膰) na si艂臋 "robi si臋" wsp贸艂czesny wychuchany czasomierz, pozbawiaj膮c tym samym unikatowo艣ci i historii, niechc膮cy kradn膮c dusz臋.

Cytujesz moje posty - Twoje uwagi s膮 pod moim adresem?

A co z zegarami ju偶 "poci膮gni臋tymi聽 na zielono"?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
21 minut temu, azina napisa艂(-a):

Zauwa偶am natomiast bardzo cz臋sto przerost formy nad tre艣ci膮, gdzie z pi臋knego, starego, szlachetnego zegara (niejednokrotnie nadszarpni臋tego z臋bem czasu i moim zdaniem w tym jego wyj膮tkowo艣膰) na si艂臋 "robi si臋" wsp贸艂czesny wychuchany czasomierz, pozbawiaj膮c tym samym unikatowo艣ci i historii, niechc膮cy kradn膮c dusz臋.

聽Chyba nie na Tym forum... cos zmyslasz...albo niedoczyta艂es....


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Chyba nie spotka艂em tu jeszcze pytania: "jaki podk艂ad pod olejn膮 po oskrobaniu stuletniej skrzynki do bia艂ej ko艣ci?"

Fakt, s膮 zwolennicy wypucowania zegara do stanu fabrycznego ( najcz臋艣ciej tak robi臋 z roczniakami, by usun膮膰 grynszpan i wgryzione odciski paluch贸w w mosi膮dz). Czy usuwam im dusz臋? Nie, IMO usuwam korozj臋, oraz 艣lady po flejtuchach. Potem zostawiam w 艣wi臋tym spokoju, r贸wna patyna pojawia si臋 po kilku miesi膮cach. Dusza im nie ucieka, raczej zaczyna znowu oddycha膰 przez nos.聽

Brud, czasami grubo艣ci kilku milimetr贸w ze skrzy艅 te偶 usuwam, ostatnio kupi艂em zegar, co w okolicy haczyk贸w mia艂 wzg贸rki z syfu. Mo偶e w艂a艣ciciel 艣lubowa艂 niczym Izabela Hiszpa艅ska i nie my艂 r膮k dla zasady?聽聽

A swoj膮 drog膮 zastanawiam si臋 od pewnego czasu nad jakim艣 wagowym w du艅skim malowaniu, takie te偶 by艂y, wcale bym farby nie zdejmowa艂.聽

Edytowane przez fibo

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Kwestie, jak odnawia膰, to ju偶 wiele razy omawiano i dyskutowano nad tym.聽

Chyba wszyscy, tu na tym forum, zostawiaj膮 jakie艣 艣lady - z臋by czasu.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
7 godzin temu, fibo napisa艂(-a):

Chyba nie spotka艂em tu jeszcze pytania: "jaki podk艂ad pod olejn膮 po oskrobaniu stuletniej skrzynki do bia艂ej ko艣ci?"

Fakt, s膮 zwolennicy wypucowania zegara do stanu fabrycznego ( najcz臋艣ciej tak robi臋 z roczniakami, by usun膮膰 grynszpan i wgryzione odciski paluch贸w w mosi膮dz). Czy usuwam im dusz臋? Nie, IMO usuwam korozj臋, oraz 艣lady po flejtuchach. Potem zostawiam w 艣wi臋tym spokoju, r贸wna patyna pojawia si臋 po kilku miesi膮cach. Dusza im nie ucieka, raczej zaczyna znowu oddycha膰 przez nos.聽

Brud, czasami grubo艣ci kilku milimetr贸w ze skrzy艅 te偶 usuwam, ostatnio kupi艂em zegar, co w okolicy haczyk贸w mia艂 wzg贸rki z syfu. Mo偶e w艂a艣ciciel 艣lubowa艂 niczym Izabela Hiszpa艅ska i nie my艂 r膮k dla zasady?聽聽

A swoj膮 drog膮 zastanawiam si臋 od pewnego czasu nad jakim艣 wagowym w du艅skim malowaniu, takie te偶 by艂y, wcale bym farby nie zdejmowa艂.聽

Tu by艣 ryzykowa艂, dla takiego du艅czyka musia艂em pomalowa膰 艣cian臋聽馃檪

Poulsen2m.jpg.ddc0f0d5fb5386fc3b6a42a3ac5a4c5d.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
12 minut temu, Lamela napisa艂(-a):

Tu by艣 ryzykowa艂, dla takiego du艅czyka musia艂em pomalowa膰 艣cian臋聽馃檪

Poulsen2m.jpg.ddc0f0d5fb5386fc3b6a42a3ac5a4c5d.jpg

Fantastyczny 馃榿

(艢ciana te偶..)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Yodek, pokochaj tego zielonego聽馃檪.

Towar jest wart tyle, ile kto艣 got贸w za niego zap艂aci膰, mebel - a przecie偶 w pewnym sensie te偶 tym jest zegar - tyle, na ile wzbudza pozytywne emocje w przypadkowym ogl膮daj膮cym. Moja 偶ona uwielbia naprawia膰 i wstawia膰 do domu PRL-owskie fotele Chierowskiego, kt贸re przecie偶 jeszcze kilkana艣cie lat temu by艂y symbolem obciachu, ja lata temu gdzie艣 we W艂oszech zakocha艂em si臋 w pomalowanym, w艂a艣nie na zielono i we wzorki wisielcu. Jak tylko podobnie malowany gdzie艣 zobaczy艂em - musia艂em go mie膰. Nie wiem, jaka jest jego historia, czy to dzie艂o fabryki (Junghansa) na specyficzny wiejski rynek, czy czyja艣 artystyczna wariacja na temat - pomi艅my, czy to zgodne z zegarmistrzowsk膮 sztuk膮 i zasadami. Ale uwierzcie mi, prawie wszyscy odwiedzaj膮cy moje skromne pielesze zwracaj膮 uwag臋 na ten zegar, i to naprawd臋 w sensie pozytywnym - mo偶e dlatego, 偶e jest inny ?. To mi wystarczy.

Jerzy

Junghans1m.thumb.jpg.0072bf4343715fb48d1407da4b132337.jpg

7 minut temu, Yodek napisa艂(-a):

Fantastyczny 馃榿

(艢ciana te偶..)

A tak, z drzwiczkami lata艂em do mieszalni aby dobra膰 kolor dla 艣ciany聽馃槃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Takiego "zieleniaka" te偶 bym sobie wzi臋艂a ale miejsca ju偶 nie mam ani antura偶u do zieleni.

Ale b膮d藕cie pewni, 偶e jak wygram w totolotka to taki sobie kupi臋 i inne te偶 sobie kupi臋. I takiego jubilerskiego Junghansa te偶 (je艣li istnieje drugi podobny) 馃槃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
11 minut temu, Yodek napisa艂(-a):

Takiego "zieleniaka" te偶 bym sobie wzi臋艂a ale miejsca ju偶 nie mam ani antura偶u do zieleni.

Ale b膮d藕cie pewni, 偶e jak wygram w totolotka to taki sobie kupi臋 i inne te偶 sobie kupi臋. I takiego jubilerskiego Junghansa te偶 (je艣li istnieje drugi podobny) 馃槃

To lepiej w Eurojackpot聽:)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 godzin臋 temu, Lamela napisa艂(-a):

Tu by艣 ryzykowa艂, dla takiego du艅czyka musia艂em pomalowa膰 艣cian臋聽馃檪

Poulsen2m.jpg.ddc0f0d5fb5386fc3b6a42a3ac5a4c5d.jpg

Jest pi臋kny.

Godzin臋 temu, Lamela napisa艂(-a):

Yodek, pokochaj tego zielonego聽馃檪.

Towar jest wart tyle, ile kto艣 got贸w za niego zap艂aci膰, mebel - a przecie偶 w pewnym sensie te偶 tym jest zegar - tyle, na ile wzbudza pozytywne emocje w przypadkowym ogl膮daj膮cym. Moja 偶ona uwielbia naprawia膰 i wstawia膰 do domu PRL-owskie fotele Chierowskiego, kt贸re przecie偶 jeszcze kilkana艣cie lat temu by艂y symbolem obciachu, ja lata temu gdzie艣 we W艂oszech zakocha艂em si臋 w pomalowanym, w艂a艣nie na zielono i we wzorki wisielcu. Jak tylko podobnie malowany gdzie艣 zobaczy艂em - musia艂em go mie膰. Nie wiem, jaka jest jego historia, czy to dzie艂o fabryki (Junghansa) na specyficzny wiejski rynek, czy czyja艣 artystyczna wariacja na temat - pomi艅my, czy to zgodne z zegarmistrzowsk膮 sztuk膮 i zasadami. Ale uwierzcie mi, prawie wszyscy odwiedzaj膮cy moje skromne pielesze zwracaj膮 uwag臋 na ten zegar, i to naprawd臋 w sensie pozytywnym - mo偶e dlatego, 偶e jest inny ?. To mi wystarczy.

Jerzy

Junghans1m.thumb.jpg.0072bf4343715fb48d1407da4b132337.jpg

A tak, z drzwiczkami lata艂em do mieszalni aby dobra膰 kolor dla 艣ciany聽馃槃

Bo jest wyj膮tkowy.

9 godzin temu, Yodek napisa艂(-a):

Cytujesz moje posty - Twoje uwagi s膮 pod moim adresem?

A co z zegarami ju偶 "poci膮gni臋tymi聽 na zielono"?

Absolutnie nie. Nawet przez my艣l mi nie przesz艂o aby pod Twoim adresem cokolwiek pisa膰.

Moje zdanie nie mia艂o urazi膰 kogokolwiek. Odnosi艂o si臋 wy艂膮cznie do ochrony starych, pi臋knych zegar贸w, kt贸re niejednokrotnie s膮 nieumiej臋tnie odnawiane. Ot, tylko tyle. Pozdrawiam Was.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Oj tam! zielony i zielony
Jo tam prosty ch艂op, co si臋 na kolorach nie rozumi
Ale tela Wom powim, 偶e biao艂yn kolur je nojlepszy
艢ciany starczy聽wapnem bia艂kowa膰, a i zegor wyglondo zacnie, dostojnie i sterylnie
Ino cza umi膰 p臋dzlym robi膰

Bez聽tytu艂u.jpg

271362164_349163000047556_858016810457107382_n.jpg

271635073_1584164315309632_7621011096510071367_n.jpg

To jest skrzynia do tego FHS'a co kilka kartek temu pokazywa艂em

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.