Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cóż, zazdroszczę Panu zegara podejrzewanego przez licznych znajomych o Eppnerowatość, zazdroszczę samopoczucia, wiedzy, przebojowości, jestem samą zazdrością. Mam jedynego, nędznego wisielca tegoż producenta z Wlenia, taką typówkę, popularesa można rzec, z początków produkcji. Gdyby mi się trafił dumnie stojący, podłogowy, to może wreszcie Leskos by mnie pozazdrościł i zazdrość moja o jego naście, czy dziesiąt Eppnerów by mi troszkę opadła. Bo zazdrosny jestem o Leszkowe zbiory, nie mogę spać, nie mogę jeść. Taki piękny, stojący Eppner by mi ustawił szczęśliwe życie. A w Leszku by wzbudził zazdrość. I on by tak miło cierpiał. Paroksyzmy, skurcze, te rzeczy. Hej...

A Dziadek jest niedobry. Jego zbiory wywołują nadkwasotę, zgagę poranną i świąd uszu. Dziadek zły, Dziadek fe, Dziadek a kysz. 

Środek bagna zajął z kilkoma innymi i wyżera wszystkie łochynie! Wszystkie do ostatniej! A potem, donoszę iż- plecie... 

Łączę się w bulu, popieram, pozdrawiam

Stepowi hajdamacy wszystkich krajów łączcie się, bagna należy wysuszyć!

Z uszanowieniem

P.

PS. Wiem, przepraszam... Dobrej nocki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 02:18, fibo napisał(-a):

 

Cóż, zazdroszczę Panu zegara podejrzewanego przez licznych znajomych o Eppnerowatość, zazdroszczę samopoczucia, wiedzy, przebojowości, jestem samą zazdrością. Mam jedynego, nędznego wisielca tegoż producenta z Wlenia, taką typówkę, popularesa można rzec, z początków produkcji. Gdyby mi się trafił dumnie stojący, podłogowy, to może wreszcie Leskos by mnie pozazdrościł i zazdrość moja o jego naście, czy dziesiąt Eppnerów by mi troszkę opadła. Bo zazdrosny jestem o Leszkowe zbiory, nie mogę spać, nie mogę jeść. Taki piękny, stojący Eppner by mi ustawił szczęśliwe życie. A w Leszku by wzbudził zazdrość. I on by tak miło cierpiał. Paroksyzmy, skurcze, te rzeczy. Hej...

A Dziadek jest niedobry. Jego zbiory wywołują nadkwasotę, zgagę poranną i świąd uszu. Dziadek zły, Dziadek fe, Dziadek a kysz. 

Środek bagna zajął z kilkoma innymi i wyżera wszystkie łochynie! Wszystkie do ostatniej! A potem, donoszę iż- plecie... 

Łączę się w bulu, popieram, pozdrawiam

Stepowi hajdamacy wszystkich krajów łączcie się, bagna należy wysuszyć!

Z uszanowieniem

P.

PS. Wiem, przepraszam... Dobrej nocki. 

 

 

W dniu 20.01.2022 o 23:33, dziadek napisał(-a):

Wracając do meritum, to ja tylko napisałem ogólnie że nie podoba mi się renowacja obudowy Twojego zegara i uznałem że renowacja nie została wykonana w sposób profesjonalny i napisałem również, że moim zdaniem nie jest to zegar wyprodukowany przez fabrykę Eppnera. 

Nie zrobiłem żadnej "wycieczki" pod Twoim adresem, pisałem tylko o zegarze który pokazałeś. :)

A Ty mi tu piszesz o jakichś frustracjach, zazdrościach, braku wiedzy i coś tam jeszcze.  :)

 

Edytowane przez azina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Eppnerach. Ktoś z forum łyknął ten egzemplarz ? Wiekszość zna kto sprzedawał

 

Przyznajcie się 

 

Pozdrawiam

 

 

Eppner.jpg

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegar krążył już dość długo, dość długo się przymierzałem, ale zasady i cena były nie do końca jasne. Więc nie, mimo mojego parcia na Eppnery, nie zdecydowałem się (obserwuję go w różnych miejscach od 3-4 lat). Może trzeba było , zegar spokojnie by wisiał na ścianie 🤭 🤪 😂 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztował zapewne swoje. Jednak jest piękny. Czasami chodzi mi po głowie, czy warto mieć 10, czy jeden, ale taki że mógłbym go mieć za brata, przjaciela. Znam to z moich doswiadczeń, że miło jest mieć jeden, który zamiata inne. Jakie on miał wmiary ? P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cię rozczaruje ... nie wymiata tak do końca. Jakby wymiatał - to by już wisiał 🙂. Choć może powinien ... 

IMG_0195.jpg

0382431e-a406-475a-ba0f-62c6aba808cd.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego doświadczenia w Eppnerach nie wymiata, tarcza duża, sekundowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Anansi napisał(-a):

Kolego azina. Znacie kawał o żabie mieszkającej na bagnach? 

 

Oj jak Ja kocham Żabę! Przygoda była zacna... 🙃

Pamiętam srogą przypowieść Padre o kluczyku złotym i odpadniętej "d*pie" 😆.

 

Kol. Dziadek znamienitym jest kolekcjonerem i znawcą.

Wprawdzie mnie lubi podpuszczać i drażnić  ale pojmuję, że w żartach.

😄🤗 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kumite napisał(-a):

Z Twojego doświadczenia w Eppnerach nie wymiata, tarcza duża, sekundowy ?

Tak duży i sekundowe . Ale skrzynia robi średnie wrażenie , nie z tej bajki ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny sprzedawca , powiem nerwowy, czyli może być wpadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żywy kornik w oryginalnej skrzyni. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😄😄😉✌️


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten cały azina, to on nie jest od nas... Co on dziobem kłapie i kolegę mi obraża... ? Odnośnie zegara kolegi azina, też uważam, że "obiekt uległ konserwacji" zatarto w dużym stopniu cechy mogace świadczyć o tym, że zegar faktycznie pochodzi z epoki. Opracowanie pleców zegara, w mojej opinii, jest mocno rażące...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyszła sprawa tego stojącego niby Eppnera,

to się zastanawiałem, czy ktoś w ogóle ma lub widział stojącego Eppnera... 

Na forum nigdzie takiego nie znalazłem. 

Podobno były w kościołach. 

Na dworcach były zegary stacyjne - dworcowe jako sterujące mechanizmem zewnętrznym. 

Tu zdjęcia z katalogu. 

 

IMG_20220121_094607.thumb.png.8a5ebc1e5e8cddb7c6acc0044c8e6a9d.png

 

IMG_20220121_094541.thumb.png.3768ddc6d4de3e3d44540beefad6259f.png

 

IMG_20220121_100302.thumb.png.44ebabb5374d43101b157810d72aa933.png

 

Ciekawe czy jakiś stojący - domowy zachował się gdzieś do tych czasów. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że nie spotkałem się z informacją o zachowanym stojącym zegarze Eppnera. Były nie potwierdzone informacje że przy okazji realizacji zegara Wieżowego w parafii w postaci"gratisa" dostarczany był zegar wiszący , ale nie znalazłem żadnego potwierdzenia ani dowodu, że tak było. To tylko mój skromny głos w tej sprawie. Mamy tu paru kolegów drążących temat od naprawdę wielu lat . Może coś podpowiedzą. 

:rolleyes:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Ale ten cały azina, to on nie jest od nas... Co on dziobem kłapie i kolegę mi obraża... ? Odnośnie zegara kolegi azina, też uważam, że "obiekt uległ konserwacji" zatarto w dużym stopniu cechy mogace świadczyć o tym, że zegar faktycznie pochodzi z epoki. Opracowanie pleców zegara, w mojej opinii, jest mocno rażące...

Czy kłapie, nie wiem. Na pewno rozmawia. Czy dziobem? Na pewno nie, bo dzioba nie ma. Czy obraża? Tak, kiedy jest obrażany.

Edytowane przez azina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kogo zaczął obrażać, można bez trudu zobaczyć. Chyba, że Kolega azina jest piszącym zegarem stojącym. Eppnera. Jeżeli tak, to jako zegar może czuć się obrażony. :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Anansi napisał(-a):

Kto kogo zaczął obrażać, można bez trudu zobaczyć. Chyba, że Kolega azina jest piszącym zegarem stojącym. Eppnera. Jeżeli tak, to jako zegar może czuć się obrażony. 

W żaden sposób nie obraziłem Kolegi Dziadka.

Edytowane przez azina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sobie Kolega azina uważa.

Ja natomiast uważam, że najlepiej będzie, jak Kolega w tym dziale już nic więcej nie napisze. Szczególnie, że swoje zabawki już Kolega zabrał. :)

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Anansi napisał(-a):

Jak tam sobie Kolega azina uważa.

Ja natomiast uważam, że najlepiej będzie, jak Kolega w tym dziale już nic więcej nie napisze. Szczególnie, że swoje zabawki już Kolega zabrał. :)

Tak zrobiłem zabrałem definitywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety azina - ale mylisz się !  Obraziłeś dziadka, a i przy okazji kolegów, którzy mieli podobne zdanie. 

Racz przeczytać ponownie, całą tą rozmowę. Owszem, dziadek wspomniał, iż pewnie się narazi właścicielowi i napisał co myśli o zegarze..... Co sądzi o Zegarze ! 

Broń zegar !  ..... ale nie poprzez atak personalny na osobę. 

A tu nic o zegarze, jak został poddany renowacji, co odnowiono, a może taki został kupiony ? 

PS..... nie jestem żadnym adwokatem dziadka, jak to określiłeś niektórych kolegów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was wszystkich proszę. Zakończcie już ten watek.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kumite napisał(-a):

Trudny sprzedawca , powiem nerwowy, czyli może być wpadka

Heliodor ?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.