Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Yodek napisał(-a):

Duże wyzwanie. 

Bałabym się manipulować całym witrażem w garku 🤗

Może najpierw spróbuję w miejscach gdzie kit się wykruszył - pouzupełniać świeżym kitem szklarskim..

Słusznie ! :)

Skoro się trzyma , to po co wyłamywać ?  

Doczyścić ramki i szkło witrażyka , a gdzie trzeba poprawić kitowanie . A wiem , że Ty , potrafisz to tak delikatnie zrobić , że nikt nie zauważy ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kiniol napisał(-a):

Niczym, ktoś to wtórnie uglegral IMG20220327193005.thumb.jpg.24ceacfd133d2aa80790e9565e16068b.jpg

 

😱..niczym?

 

PS. Oprócz zenkunków - kupuję "uglegranie" 😄 podoba mi się.. tylko żeby zapamietać 🤭

7 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Słusznie ! :)

Skoro się trzyma , to po co wyłamywać ?  

Doczyścić ramki i szkło witrażyka , a gdzie trzeba poprawić kitowanie . A wiem , że Ty , potrafisz to tak delikatnie zrobić , że nikt nie zauważy ! :)

 

Doczyszczę brzegi szybek, a reszta juz niech tam siedzi ..

Nie będę glegrać więcej 

😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo uglegrane źle wyglunda


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kiniol napisał(-a):

No bo uglegrane źle wyglunda

 

No domyślam się..

Rano czasam, jakem jeszcze śpiąca, źle makijaż mi wychodzi i taka uglegrana idem do roboty 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uglegrac to jest po naszymu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kiniol napisał(-a):

Uglegrac to jest po naszymu...

 

Domyślam się.

Teraz będzie wtrącone w naszym ku zdziwieniu gawiedzi 

😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Niczym, ktoś to wtórnie uglegral 

Też posądzałbym kogoś o "tuning"
Zazwyczaj szybki w witrażach były osadzane w ołowianych ( użyję współczesnej nazwy ) profilach, o przekroju zbliżonym do dwuteownika. Łączenia lutowano.
W oknach szyby kitowano, kształtując spoinę o przekroju trójkątnym. Czasem, usuwając kit szklarski można się natknąć na gwoździki, które stosowano do chwilowego unieruchomienia szyby.
Prawidłowo wykonany witraż nie wymagał posiłkowania się kitem ani innym materiałem uszczelniającym.
Oczyszczając szkło z "kitu" niczym nie ryzykujesz. Głębszą ingerencją możesz powrócić do ustawień fabrycznych, czyli zbyt luźno osadzonych szybek (jak ja nie cierpię zdrobnień!!).
Wtedy będziesz musiała uszczelnić (unieruchomić) od nowa. Kitem, silikonem, klejem, jakąś chemią do paznokci (hihi), albo profesjonalnie od wewnętrznej strony drzwiczek docisnąć ołowianą ramkę, Najlepiej drewnianym klockiem, po wcześniejszym natłuszczeniu smarem bądź olejem, dla zapewnienia lepszego poślizgu.
Ołów jest miękkim i plastycznym metalem i łatwo daje się formować, więc bezpiecznie taką operację możesz wykonać kładąc całą taflę witraża na przykład na dociętym na wymiar kawałku styropianu. Ważne, żeby witraż leżał całą powierzchnią na "styropianowym stole", a nie wisiał w powietrzu. Czyli styropian na wymiar witraża a nie drzwiczek.
Ale o ile mnie wzrok nie zmyla w okolicy lutowania widzę "złoty kolor" i to jest dla mnie większa zagadka. Lutowano ołowiem, więc lut powinien mieć kolor grafitowy a nie złoty. Chyba, że to farba po kolejnym tuningu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie są ramki ołowiane a mosiężne i szybki wstawiane są na kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścicielka to może łatwo sprawdzić.

 Od wewnętrznej strony pociągnąć nozykiem i.. jeżeli ołów to się zasrebrzy a rysa powstanie bardzo łatwo ( nawet paznokciem sic! :) )

Jęzeli mosiądz, się "zazłoci" a jeżeli szajs metal ( ZnAL) to się zasrebrzy ale będzie twardy...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze czucie mają kubki smakowe - więc językiem najpewniej ;)

..., chyba że ma się kovida, to po smaku i węchu :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołowiu się nie liże , bo mozna się nabawić ołowicy :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mechanik napisał(-a):

To raczej nie są ramki ołowiane a mosiężne i szybki wstawiane są na kit

Tego się obawiałem
Ale, żeby nie zapeszyć siedziałem cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko chciałem zaznaczyć iż 😄

Mam kilka zegarów starych dosyć, co szyby (nie witraże) też mają osadzone na kit beżowy. Bym pomyślał, czy tak jednak nie miało być. Nie upieram się, jednak doszczelnienie taką mastyką jest częstsze niż przypadek. Pewnie niektórzy tak robili... To się kruszy, wysycha okropnie po wierzchu, pod spodem jednak trzyma. Bym zostawił, albo uzupełnił kitem szklarskim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mechanik napisał(-a):

To raczej nie są ramki ołowiane a mosiężne i szybki wstawiane są na kit

IMG_20220327_224112.thumb.jpg.3cc25abb06e5da109bb7248e87561d39.jpg

 

IMG_20220327_224640.thumb.jpg.df8a1ed5b61433c0549a30cca0617724.jpg

 

W witrażach z ołowiu wypełnieniem była półpłynna masa kredy z olejem lnianym wcierana szczotką. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko witraż, a ile opcji..

😁🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był raczej pokost lniany , a nie olej . Pokost ma to samo pochodzenie - bo to zagęszczony olej lniany z dodatkiem soli ołowiu i odrobiną terpentyny. Jednak dużo wolniej odparowuje i zachowuje elastyczne wewnętrze pod stwardniałą powłoką .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo kit szklarski robiony jest na spoiwie z pokostu lnianego i kółko się zamyka...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! DRASTYCZNE!!!
A PRZYNAJMNIEJ TROCHĘ NIESMACZNE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Znalazłem takiego "szkieletora" na internecie
TRUPEK OCZYWIŚCIE SZTUCZNY
Mają pomysły, cholera

274966010_4775825645879765_6486269804552445323_n.png

274466096_4865061753611148_4098538841135674675_n.jpg

275297088_4807123866075605_3861449784787126944_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym głowy na podstawie tych zdjęć za to, że sztuczny. Szkielecik płodu jak nic...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Anansi napisał(-a):

Nie dałbym głowy na podstawie tych zdjęć za to, że sztuczny. Szkielecik płodu jak nic...

Nie powinienem zamieszczać linku do aktywnego ogłoszenia, ale sprzedawca zapewnia,że to "fake"


https://www.facebook.com/marketplace/item/1130889117646108/?ref=search&referral_code=marketplace_search&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Ab2fcbf0f-7112-4365-9b4c-b80806cbc235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Anansi napisał(-a):

Nie dałbym głowy na podstawie tych zdjęć za to, że sztuczny. Szkielecik płodu jak nic...

 

O mamma mia.. 😱😨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisane "fetal" plod...niby , że  fake... Ale mi to na oryginał wygląda...kurcze...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane, że "fake" ale co mieli napisać, że oryginał? Zdaje się, że handel szczątkami ludzkimi jest nielegalny więc jest fake...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2022 o 06:22, Yodek napisał(-a):

Napisane, że "fake" ale co mieli napisać, że oryginał? Zdaje się, że handel szczątkami ludzkimi jest nielegalny więc jest fake...

Nie myślę, żeby ktoś taki eksponat trzymał w domu. Chociaż,  jak trafi się jakiś satanista czy normalny inaczej...
Ale żeby "oryginał" sprzedawać tak jawnie na facebookowym marketplace? Raczej nie.
Chyba, że mu/jej się wolność znudziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak handluję się wyrobami z kości słoniowej...pisze się "faux ivory"...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.