Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Daj zdjęcia tych wyrobionych elementów...., może znajdziemy radę. 

 

Trochę problem teraz ze zdjęciami bo złożone. 

Tutaj na zdjęciu zaznaczone punkty w których są nadmierne luzy - tuleja grzebienia bicia, tuleja dźwigni  uruchamiającej bicie...

Wyrobione są kołki na których są osadzone  - a zwłaszcza ich spód tam gdzie stykają się z płytą, tuż nad gwintem - tam są takie owalne "kołnierze" na których się opiera np. grzebień, po to żeby jego tulejka nie ocierała się o płytę 😁. Te kołnierze się spłaszczyły  powstał luz pomiędzy tym kołnierzykiem, a otworem do zapinania. Taki grzebień za bardzo się suwa w pionie.

Koło zmianowe też luźno lata i co chwilę wyłazi z trybów koła godzinowego. Weź i ustaw poprawnie bicie. Zamiast o pełnej to co chwilę bije po albo przed 😖

Nie wiem czy zrozumiale opisałam.

W każdym bądź razie grzebień się odsuwa nic nie trafia gdzie powinno.

Na razie kombinuję  staram się dopasować cześci z innego mechanizmu. 

Np. wybierak ma za duży otwór i nie wchodzi ciasno na oś  no to wciskam "na drucik" żeby siedział pewnie, albo znów jest za krótki do bolca na którym opiera się kończąc bicie. I tak w kolo Macieja..

Nowy grzebień z kolei ma za długie zęby i blokuje się na osi wybieraka. 

No jaja jak spadochrony .

Nic to... Do emerytury zdążę  🤣🤣✌️

20221120_171945.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałaś z cieńikmi podkładkami?

Co do półmostka, to pozostaje zawężenie otworu łożyska... :( albo wstawienie nowego..

 

 Zobaczyłem to mi się scyzoryk otworzył w kieszeni...Bo podobny mechanizm bicia ....do reschowego..

 

Właśnie z tym samym walczę w Resch-u. Tyle ,że bicie już opanowałem. ALE k@#$!wa coś się sp.... z chodem.. nie mogę ustawić kotwicy, albo dobrze równo cyka, ale amplituda mizerna ( ledwie kiwa się wahadło) ALBO aplituda jako tako, ale się po godzinie zatrzymuje !!!!

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mkl1 napisał(-a):

ALE k@#$!wa coś się sp.... z chodem.. nie mogę ustawić kotwicy, albo dobrze równo cyka, ale amplituda mizerna ( ledwie kiwa się wahadło) ALBO aplituda jako tako, ale się po godzinie zatrzymuje !!!!

 

 

 

Wyreguluj palety, ciut wysuń, wsuń. ;) ;)  :D :D :D :P

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Próbowałaś z cieńikmi podkładkami?

Co do półmostka, to pozostaje zawężenie otworu łożyska... :( albo wstawienie nowego..

 

 Zobaczyłem to mi się scyzoryk otworzył w kieszeni...Bo podobny mechanizm bicia ....do reschowego..

 

Właśnie z tym samym walczę w Resch-u. Tyle ,że bicie już opanowałem. ALE k@#$!wa coś się sp.... z chodem.. nie mogę ustawić kotwicy, albo dobrze równo cyka, ale amplituda mizerna ( ledwie kiwa się wahadło) ALBO aplituda jako tako, ale się po godzinie zatrzymuje !!!!

 

 

 

 

Tak, testuję podkładki też. Niełatwo takie malutkie i cieniutkie ale idzie w dobrym kierunku.

 

No z małą amplitudą wychyłu wahadła mierzyłam się kilka razy w Borussii.. I tak, i śmak, i d*pa. 

Albo idzie z tym zdechlym wychyłem albo nie idzie. Ustawianie kotwicy  palet i nic. Poddałam się 🤣. Zostało z tym rachitycznym wychyłem 

 

Koło zmianowe tez przełożyłam z innego Świta. Żeby nie było - czopy koła były z kolei za grube do łożyska półmostka (półmostka nie mogłam przełożyć bo nie pasuje i już..)

I co zrobiłam? Proszę nie wrzeszczeć! Opilowałam czopy pilniczkiem 😝🤭🤭. Na razie idzie 🤣

5 minut temu, Anansi napisał(-a):

 

Wyreguluj palety, ciut wysuń, wsuń. ;) ;)  :D :D :D :P

 

 

Ta...  od takiego wsuwania i wysuwania w mojej Borussi kreski chyba się boczne porobiły a Borussia dalej swoje 😄

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysuń w Reschu. Chęntnie popatrzem.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Anansi napisał(-a):

 

Wyreguluj palety, ciut wysuń, wsuń. ;) ;)  :D :D :D :P

 

WyślęM Ci mechanizm, może Ci się uda wyregulować palety :) , !!!!😊

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palety są do opanowania !  .... o ile ktoś nie szlifował po swojemu , albo nie zamienił miejscami ( miałem raz taki przypadek, że nie pomyślałbym, ale koledzy spojrzeli na zdjęcie i powiedzieli, że zamienione miejscami ). Inne przypadki, to było, że za mało - źle, za dużo - źle i trzeba było wypośrodkować. 

Lub, że wszystko było dobrze, tylko inny element ( np. z sekcji bicia ) wpływał na zatrzymywanie się chodu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Anansi napisał(-a):

Wysuń w Reschu. Chęntnie popatrzem.

 

Krotochwile 😁😝

 

20221120_202039.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak tu wysunąć , lub wsunć palety?????

Ja jestem za cieńki w uszach by to zrobić.. :)

image.thumb.png.52378d9b7211ee5aaf1d5b1852a62188.png

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli-kiedykolwiek-bedzie-ci-smutno_2019-12-19_14-46-52.jpg.3e3c79df4491137d616ea7139811a8bd.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszzz kurcze....... miały być regulowane palety ( kto to wymyślił - noo tak nie można ) :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PM1122 napisał(-a):

Oszzz kurcze....... miały być regulowane palety ( kto to wymyślił - noo tak nie można ) :wacko:

Może to sprawka Braci Resch?

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Może to sprawka Braci Resch?

 

Nooo , ale żeby nam takie cóś robić :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracia Resch mieli ręce jak T-rex 🤗.

I tak to wyszło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Oszzz kurcze....... miały być regulowane palety ( kto to wymyślił - noo tak nie można ) :wacko:

 Zdaje mi się, że pokazywałem części Rescha w tym tą kotwicę, jak remontowałem swojego jakieś 3 lata temu??

Teraz mi "zasunął" zagwozdke", ale już jest na prostej.. bydle chodzi i wybija godziny i połowki...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę, że przeczytałem ostatnią stronę.

Nic tak nie cieszy, jak nieszczęście bliźniego..

Myślałem już, że tylko ja mam nierozwiązywalne,  proste technicznie problemy z mechanizmami a tu taka miła niespodzianka..

 

Co do kotwica rescha  - są specjalne narzędzia

 

Screenshot_20221121-094634_Google.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Do czego to służy? 

Oglądam to już przynajmniej od miesiąca i nic ciekawego mi do głowy nie przychodzi. 

https://www.ebay.pl/itm/265983296609

 

Edit. W znanych mi katalogach tokarek A&Z taka przystawka nigdzie nie występuje. 

s-l1600.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ten post raczej do "narzędzi.." Są tam koledzy, którzy mają takie tokarki...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tu post jest bardziej widoczny, tam zginie w czeluściach. :) 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny filaulaulaż dla zegarmistrzów...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Oryginalny filaulaulaż dla zegarmistrzów...

 

Ke?? Filalulaj..

🙄🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jest napisane...w aukcji...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Yodek napisał(-a):

 

Ke?? Filalulaj..

🙄🤔

No przecież napisał Kolega że dla zegarmistrzów to co się dziwisz.

To sprzęt nie dla nas :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ciekawostek eksperymentalnych  - mój  stuningowany Świt został poddany kolejnym, wnikliwym badaniom 😄.

Proszę koleżeństwa- wiedziona babską ciekawością "skonstruowałam" roboczą, testową - laboratoryjną wagę do sprawdzania Świta. Tubę śmiesznej, giga wagi obcięłam  pokleiłam dno, zasypałam śrutem ołowianym (bardzo praktycznym- wagę można dowolnie dociążać albo odciążać) i za drugim podejściem wyszło  że Świt idzie i bije na - UWAGA - 800 gramach! Musicie uwierzyć na słowo 😝

Może za parę godzin się zatrzyma, zobaczymy 😉.

Bicie  miarowe bez wariackiego pośpiechu, a chód wygląda na odpowiedni, amplituda wahadła zdrowa 😂...

Teraz muszę się zabrać za dorobienie drugiej wagi żeby był komplet.

I trochę oszlifować, a raczej zmatowić tuby wag bo gryzą po oczach tą swoją gładkością 🤪

Można gratulować 🤣🤣

 

 

20221121_212054.jpg

20221123_175151.jpg

20221123_180519.jpg

20221123_180946.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.