Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie dobrze !!  A tarczę .... to stwierdzam , że trzeba koniecznie , ale to koniecznie , zmienić :)

Też staram się to usilnie przekazać że będzie dobrze ale chyba za bardzo sytuacja jest napięta. Trzeba trochę poczekać;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też staram się to usilnie przekazać że będzie dobrze ale chyba za bardzo sytuacja jest napięta. Trzeba trochę poczekać;-)

Tak !!!!  Czas przedświąteczny , to zawsze stresujący okres !!! Też myślałem skończyć zegar .... ale nie wyrobię ( chyba , że nocki zarwę ) . Więc spokojnie , bo pośpiech niczego dobrego nie zrobi ^_^ Koleżanka może być dumna , bo jej praca robi wrażenie !!!  A wyregulowanie mechanizmu zastawić na ,, po świętach ,, :) Czas szlifować i polerować kolędy !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokal do kolęd to zostawię artystom, w moim wykonaniu spłoszyłabym rodzinę od stołu ;-)

Zawór bezpieczeństwa się uruchomi to się unormuje:-)

A ten gnom złośliwy dziś bije poprawnie cały czas.. specjalnie to robi.. Ale pomiędzy wybijaniem gongu, wybierak tak tracha po grzebieniu że też mnie drażni..

To jest tak, że albo on mnie, albo ja jego :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Życzenie/zobowiązanie Wigilijne  - Oceanu cierpliwości, bo nic z tego nie będzie ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na grzebień trochę gęstego smaru np silikonowego. To powinno godzin wyciszyć;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam!

Mnie to choć jeziorko cierpliwości wystarczy;-)

Gęstego smaru? Wow...

Mam tylko grafitowy..czarna cholera:-)

A biała wazelina może być od biedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazelina raczej spływa , jest nie stabilna. Musi być smar stały. Grafitowy też nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze więcej cierpliwości aż znajdę "stały".

Do tego czasu grzebień będzie "trachać" po nerwach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko do jakiegoś marketu budowlanego po smar żeby nerwy skołatane uleczyć:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady! Dziś pod naszymi marketami istna "sodomnia i gomoria"... nogi nie ma gdzie wstawić a co dopiero mojego Zeza.. (auto, auto oczywiście) ;-)

No, a towot też be? ;-P

A...I smalec czysty a nawet stały mam

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo..towot może być?

Teraz muszę coś wymyślić, żeby Małżona do garażu nakłonić. Dziś już chodził więc może się znarowić;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie.

Pertraktacje się przyciągały ale towot na stole..

Zaraz wezmę się za towotowanie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa.. Z umiarem. A skąd mnie rozróżnić "umiar"? Pewnie dopiero wtedy kiedy by się skleił. Wtedy byłby nadmiar ;-)

 

Przesmarowane.. Na razie nie umiem ocenić bo od bimbolenia głowę mam jak dzwon Zygmunta.

Jak już się dobrałam to nie omieszkałam znów grzebać w mechaniźmie bicia.. zanim rozkminiłam zależność pomiędzy siłą nacisku sprężyny na dociskanie macki do ślimaka, kąt rozwarcia grzebienia (bo okazało się że jak za mały to po biciu 12 haczył na ślimaku przed pierwszą, a na dodatek ustawić ząbki grzebienia żeby zapadka wpadała w szczerbinki a nie na szczyt zęba...

No i "odkryłam" że kąt na grzebieniu ma wpływ na ilość bić i powinen być tożsamy z karbem ma ślimaku..

Na razie grzebień się nie zlepił z zapadką ale może jutro albo za tydzień się zlepi. Wtedy wsadzę do zmywarki hę? Świetny pomysł, wiem ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauka zawodu zegarmistrza metodą korespondencyjną może być trudna;-)

Każdy ząb na grzebieniu to jedna godzina , oprócz tego pierwszy ząb których jest krótszy odpowiada też za połówki. Także analogicznie jeśli jest 12godz to na grzebieniu zapadka wchodzi w dwunasty ząb po rozpoczęciu bicia. Smarowanie tego elemętu jest potrzebne to w brew pozorom ciężko pracujące urządzenie;-)

Twój zegar w ciągu doby uderza w gong 180 razy, biorąc pod uwagę lata które już wypracował to może być trochę zmęczony . Także może wymagać trochę bardziej czułości mimo papierowej tarczy ;-))

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

Nauka korespondencyjna jest trudna ale najwięcej zależy od cierpliwości i umiejętności przekazu "wiedzodawcy".

Longase1- to co udało mi się wbić do głowy to duża zasługa Twoja. LES z zakresu renowacji skrzynek dużo bezcennych wskazówek i tricków ...

Można to spuentować - moje zegary są dziełem Waszych nauk poprzez moje drewniane paluchy i styropianowe IQ.

Trzeba przyznać że czułość do tego akurat zegara to na razie taka "z rozsądku" ale miłość przyjdzie z czasem. Kocham go za fijoły w koronie, bicie gongu i dźwięk tykania.

"Konsumpcja nocy poślubnej" niebawem.

Tymczasem sypiam z Gustavem ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby IQ było styropianowe to bym nie strzępił jęzora (czytaj srajfona). Rezultaty są super ;-)

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Waszych IQ-ów to styropianowe... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia , jak by ci tu powiedzieć ... ty tu nas nie kokietuj , my wiemy że jesteś inteligentną i mądrą kobietą .... :) ....

Tu głupich nie ma :) :) :)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat... :P

 

No ja grzebienia nigdy nie smarowałem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie masz błyszczące włosy... :P  :D

 

Ja to łysol jestem... :unsure:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie masz błyszczące włosy... :P:D

 

Ja to łysol jestem... :unsure:

Spokojnie;-) mamy akurat takie same fryzury;-)) Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.