Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

O i takie dla "uczniów" bardziej :)

Jestem wzrokowcem - zagadnienie z lektury powinnam naocznie prześledzić na "żywym" okazie, a tak to ślepym grochem o ścianę ;)

Nie mam ścisłego umysłu, raczej bardziej "luźny" to i teoria przelatuje gdzie niegdzie na wylot :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłam jedną z powyższych ;)

 

Wygląda na nieco łagodniejszą w "myśleniu".

Tylko jednego się teraz boję - czy ja, jak sobie nazbieram uczonych ksiąg, czy będę mogła Was o cokolwiek się zapytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ... :D  ;)

I pamiętaj że nie ma głupich pytań ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i takie dla "uczniów" bardziej :)

Jestem wzrokowcem - zagadnienie z lektury powinnam naocznie prześledzić na "żywym" okazie, a tak to ślepym grochem o ścianę ;)

Nie mam ścisłego umysłu, raczej bardziej "luźny" to i teoria przelatuje gdzie niegdzie na wylot :P

 

Przypomnę tylko, że macie udostępnione miejsce z cała niemal kolekcją polskojęzycznych podręczników zegarmistrzowskich w formie cyfrowej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy, spokojny wieczór, w sam raz żeby coś porzeźbić. Dzieło toto nie jest, ale lepsza brzydka łata niźli piękna dziura.

 

Wahadło Lenzora poszło na stół. Tylko łamię sobie głowę jak wywiercić dziurkę na wkręt (na okucie palca) we wklejonym drewienku żeby się wszystko nie rozlazło..

post-104610-0-03255400-1559329949_thumb.jpg

post-104610-0-88880300-1559329967_thumb.jpg

post-104610-0-14765500-1559329984_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do jutra aż klej osiągnie wytrzymałość mechaniczną. Wtedy nic się nie rozpadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do jutra aż klej osiągnie wytrzymałość mechaniczną. Wtedy nic się nie rozpadnie

Dziękuję :)

Mam nadzieję, że klej wytrzyma mój napór..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Mam nadzieję, że klej wytrzyma mój napór..

Co jest za klej? Wstawka na zdjęciu wygląda na dopasowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest za klej? Wstawka na zdjęciu wygląda na dopasowaną.

 

Antiyodek extreme glue.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest za klej? Wstawka na zdjęciu wygląda na dopasowaną.

Oj nie bijcie.. ;)

Klej na "W.. " (żeby nie było, że znów lokuję) :P

Wstawka dopasowana, tak. Jakaś ósma czy dziewiąta dała się tam osadzić ale brzegi nierówne więc "dopasowanie" względne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie bijcie.. ;)

Klej na "W.. " (żeby nie było, że znów lokuję) :P

Wstawka dopasowana, tak. Jakaś ósma czy dziewiąta dała się tam osadzić ale brzegi nierówne więc "dopasowanie" względne

Domyślam się, że W..ol do drewna :) To dobry klej mimo tych nierówności powinien jakoś trzymać.

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że W..ol do drewna :) To dobry klej mimo tych nierówności powinien jakoś trzymać.

Tak to "Wol" do drewna :D

Jak przy wierceniu nie rozwalę to potem to wyrównam twardym woskiem, pobejcuję itd..

A w sumie po co się męczyć..

Bez wiercenia przykleję "Wolem" całą blaszkę i nic się nie rozleci :P

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to "Wol" do drewna :D

Jak przy wierceniu nie rozwalę to potem to wyrównam twardym woskiem, pobejcuję itd..

A w sumie po co się męczyć..

Bez wiercenia przykleję "Wolem" całą blaszkę i nic się nie rozleci :P

Pięknie dopasowane i wklejone :)

Wierć , spokojnie ... bez siły ,... bo i tak , samo wiertło ,  będzie ciągnąć , jak w masło . ( tak przypuszczam )

Nie bierz za dużego wiertła . Lepiej takie samo jak śrubka , lub minimalnie mniejsze ( powiększyć zawsze możesz )

Jak ostre wiertło , to czasem człowieka potrafi zaskoczyć , że tak szybko przeleci , aż na wylot .

Delikatnie nawiercaj , a dalej też leciutko . Ostrożność nie zaszkodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PM ☺

Właśnie mąż zakupił nowy zestaw wierteł, więc chyba są ostre. Nowe mogą zaskoczyć? Mnie wszystko, ciągle zaskakuje.

Co to, że o takiej porze nie śpisz? :D

 

Dzień dobry wszystkim

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PM ☺

Właśnie mąż zakupił nowy zestaw wierteł, więc chyba są ostre. Dobrze wiedzieć, że nowe mogą "zaskoczyć" ;)

Co to, że o takiej porze nie śpisz? :D

 

Dzień dobry wszystkim

Dzień dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Dzień dobry ☺

Jak się do pracy nie wstaje to się śpi! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ☺

Jak się do pracy nie wstaje to się śpi! :D

Tak! Najpierw w piątek długo się siedzi przy komputerze (oglądałem co mnie ominęło, po tym gdy zaginąłem w akcji). Potem się odsypia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! Najpierw w piątek długo się siedzi przy komputerze (oglądałem co mnie ominęło, po tym gdy zaginąłem w akcji). Potem się odsypia.

Odsypianie? Wpół do szostej "na nogach" w sobotę.. ;)

Fakt, spanie do południa zapomniałam jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę szybko zacząć dzień. Idę na działkę, a przed działką trzeba pójść na basen. Mam mnóstwo pieniędzy (ok 300zł) na karnecie ważnym do 03.06.19. :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę szybko zacząć dzień. Idę na działkę, a przed działką trzeba pójść na basen. Mam mnóstwo pieniędzy (ok 300zł) na karnecie ważnym do 03.06.19. :-/

Ojej - trzeba szybko pływać żeby "wydać" tyle pieniędzy z karnetu. Tylko ostrożnie, bo sił na prace działkowe zbraknie. Zrobiło sie wreszcie ciepło to zapewnie jest sporo do zrobienia na działce. A jutro zakwasy w mięśniach gwarantowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spanie do południa to strata czasu. Poza tym traci się najpiękniejszą porę dnia. Ja uwielbiam wiosenno letnie poranki;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej - trzeba szybko pływać żeby "wydać" tyle pieniędzy z karnetu. Tylko ostrożnie, bo sił na prace działkowe zbraknie. Zrobiło sie wreszcie ciepło to zapewnie jest sporo do zrobienia na działce. A jutro zakwasy w mięśniach gwarantowane :)

Chcę zbić 30 zł w dwa dni, tak by przedłużyć karnet za 35 zł/miesiąc, by kwota nie rosła. Pracy na działce jest pełno. Wzeszło sporo więc trzeba haczkoczać i plewić na kolanach.

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spanie do południa to strata czasu. Poza tym traci się najpiękniejszą porę dnia. Ja uwielbiam wiosenno letnie poranki;-))

Ja też ale niekoniecznie np. w kuchni przy garach ☺ Niestety nie mam domku tylko mieszkanie w bloku, nie ma gdzie rano się poszwędać boso po rosie. Jest tylko balkon ale trudno rano wywalić się w koszuli nocnej i starganą okrywą włosową bo zaraz ktoś zobaczy i będzie głupio, albo nagra i będzie wrzutka na "wiocha.pl" :P

 

 

Chcę zbić 30 zł w dwa dni, tak by przedłużyć karnet za 35 zł/miesiąc, by kwota nie rosła. Pracy na działce jest pełno. Wzeszło sporo więc trzeba haczkoczać i plewić na kolanach.

"Haczkoczać"!?

No coś pięknego! Już lubię haczkoczanie! U nas się "haka" ale to tak ładnie nie brzmi :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Haczkoczać"!?

No coś pięknego! Już lubię haczkoczanie! U nas się "haka" ale to tak ładnie nie brzmi :D

może być też hakać :P, ale podobno to jest niepoprawne. Haken chyba po niemiecku.

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.