Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Yodek

Porady potrzebuję :-)

Recommended Posts

W rzeczy samej... Poza tym, wazelinowy bardzo szybko odparowuje. Używam do smarowania wrzeciona tokarki olej do szybkoobrotowych maszyn dziewiarskich np. overlock'ów, który jest na bazie wazeliny i wysycha dziwnie szybko...

Też używam tego oleju od  maszyn dziewiarskich do AZ i jestem bardzo zadowolony. Nic się nie grzeje.

Edited by Arek_Win

No ale do zegarów się nie nadaje i klops panie Zielonka...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

No ale do zegarów się nie nadaje i klops panie Zielonka...

Do zegarów mają być oleje zegarowe już kiedyś kilkakrotnie o tym pisałem i nie zmieniam zdania ;) Jest różnica w trwałości i trzymaniu się.

Ja używam oliwy MOEBIUS 8030 i 8040 i jestem zadowolony, nawet bardzo. Powiedzcie czy ktoś stosował smar 8400 z tej firmy , warto czy przereklamowany ?

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Czyli najwyższa półka, Lechu... Ja używam smar dedykowany dla zegarmistrzostwa i jest bardzo OK...

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Ja wiem , ale ja używam tyle co kot napłakał ... za cztery lata zużyłem dwie buteleczki , nawet niecałe,  czyli 120 zł ... 2,50 na miesiąc  ... wiem - ZASSSSZALAŁEM !  ;)  :D

Gdybym to robił zawodowo i zużywał 1/2 l na rok pewnie bym się zastanowił ... :P  a tak ... pozwoliłem sobe na odrobinę szaleństwa. 

A smar warto kupić? czy wystarczy towot maszynowy - pytam poważnie.

Przy okazji, nie wiedział Piotrze że koledzy takie poważne rozmowy prowadzą po godzinach, są zegary wysokoobrotowe BMW ?  ... :D  ;)

A widzis... Ten temat jest dłuższy od wszystkich łącznie o oliwach do innych marek :P

Pozdrawiam

Piotr

Ja wiem , ale ja używam tyle co kot napłakał ... za cztery lata zużyłem dwie buteleczki , nawet niecałe,  czyli 120 zł ... 2,50 na miesiąc  ... wiem - ZASSSSZALAŁEM !  ;)  :D

Gdybym to robił zawodowo i zużywał 1/2 l na rok pewnie bym się zastanowił ... :P  a tak ... pozwoliłem sobe na odrobinę szaleństwa. 

Przy okazji, nie wiedział Piotrze że koledzy takie poważne rozmowy prowadzą po godzinach, są zegary wysokoobrotowe BMW ?  ... :D  ;)

Ten smar ogólnodostępny ŁT4S3 jest niebieski, zegarowy ma kolor bursztynowy i jest jakby bardziej śliski... taka galaretka...

Ok wezmę , będę testował .... dzięki

ja zamierzam użyć oliwy tylko do 4 zegarów i przy tej okazji naszukałem się w domu wazeliny kosmetycznej z przeznaczeniem jako smar ale nie znalazłem, mam natomiast resztki bursztynowego smaru stosowanego do łoży szyn ma bardzo fajną konsystencje przejrzystą i mało gęstą i myślę że się nada

co do zdjęć były już zamieszczone gdy interesowało mnie pochodzenie mechanizmu ale dołożyłem kilka dodatkowych

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166113-pro%C5%9Bba-o-identyfikacj%C4%99-mechanizmu-chodzika/?p=2349496

Robiłem test smaru maszynowego do smarowania sprężyn zegara Metron. Po około 2 latach sprężyny zaczęły się zacierać. Inny zegar używam już 6 lat ma posmarowane sprężyny odpowiednimi smarami zegarmistrzowskimi  i nic się nie dzieje. Powoli myślę, że trzeba zrobić mu konserwację, ale działa to szkoda ruszać.

Ja swego czasu kupiłem smar grafitowy do urządzeń pracujących pod niewielkimi obciążeniami. Ktoś takowy polecał.

Pozdrawiam

Piotr

Ja swego czasu kupiłem smar grafitowy do urządzeń pracujących pod niewielkimi obciążeniami. Ktoś takowy polecał.

Witam a ja stosuje parafine i jest ok

Witam a ja stosuje parafine i jest ok

Do czego?

A jak wygląda w waszej opinii smar teflonowy tzw suchy. Znajomy używa i twierdzi że się sprawdza - głownie do sprężyn. (np CX80 lub PTFE-X1 1618). Teoretycznie nie powinien łapać kurzu ,a sprężyny nie powinny zacierać się ... stosował ktoś osobiście?

A też. Po wyszprajowaniu jest rzadszy od grafitowego, więc łatwiej wnika miedzy zwoje. Ze dwa zegary u mnie na tym chodzą. Jeszcze ;)

Pozdrawiam

Piotr

Ale cisza, to pewnie przez ten upał...

Oliwa mi po całym werku spływa :unsure::wacko:

Pozdrawiam

Piotr

Spsułam moją babę ehh..

O szóstej zaczęła gongać i zauważyłam, że wskazówka godzinowa jest ciut poza "6". Nie zastanawiając się zbyt długo cofnęłam tę godzinową na równą godzinę - niewiele. I wystarczyło - chodzi, i co jakiś czas się zatrzymuje.

I zacznie się "macanie".. :-/

Może wskazówki trą o siebie przy osi. Spróbuj trochę wcisnąć wskazówkę godzinową na oś

Może wskazówki trą o siebie przy osi. Spróbuj trochę wcisnąć wskazówkę godzinową na oś

Acha. Dzięki. Będę wciskać jak tylko wrócę do mojej baby.

Pierw szła pół godziny, potem szła dwie godziny i stop. Wahadło zaczyna chodzić na "głucho" - nie słychać klepania kotwicy. Coś blokuje napęd ☺

Acha. Dzięki. Będę wciskać jak tylko wrócę do mojej baby.

Pierw szła pół godziny, potem szła dwie godziny i stop. Wahadło zaczyna chodzić na "głucho" - nie słychać klepania kotwicy. Coś blokuje napęd ☺

Coś , przy tych wskazówkach będzie .

Ostatnio pisałem , jak to godzinowa , miała duży luz wzdłużny i  efekty podobne ...( źle się zatrybiała i klinowała )  Minutowa prawidłowo się trzymała .

Wyszło na to , że wstawiłem podkładkę , między minutową , a godzinową wskazówką ... zostawiając mały luzik.

Edited by PM1122

Faktycznie - pamiętam.

Mam nadzieję, że wystarczy popchnąć paluchami i ból "przejdzie"..

Jak babę uruchomiłam w lutym to do dziś szła jak zaczarowana. :)

Edited by Yodek

Czy mozna kupić przez internet odlany, ozdobny mosiężny ring (bezel) zegara do tarczy 18,5 cm. Szukam na Alle od dłuższego czasu i nie mogę trafić. Jeżeli ktoś ma namiary lub takie cudo to proszę o info.