Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro idzie do fachowca nie ukrywam że robił to znajomy zegarmistrz ,mam rok gwarancji a to wahadło nie ma nic do rzeczy że ono tak krzywo chodzi,może to wina tych zębów co regenerował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

Jutro idzie do fachowca nie ukrywam że robił to znajomy zegarmistrz ,mam rok gwarancji a to wahadło nie ma nic do rzeczy że ono tak krzywo chodzi,może to wina tych zębów co regenerował.

Nie ma wyjścia , bo tak jak koleżanka wspomniała , tak i ja , to samo powiem .

  ..... by się nie powtarzać , to tylko wspomnę - zawieszkę już bardzo mocno omawialiśmy i skoro jest prosto , to OK :)

To , że wahadło lekko tańczy , też opisaliśmy , co może powodować i na co wpływać . .... może nawet prowadzić , do zatrzymania pracy zegara.

.... Jak ma zegar na ścianie wisieć i jak pracować wahadło - też omówione !

Ale obecnie , dzięki Twojej obserwacji i zapisanych czasach zatrzymywania się zegara , WIEMY , że zegar zatrzymuje się najczęściej , na około 10 minut ,  przed pełną godziną .

Nie ma chyba innej diagnozy , jak ta , że problem jest w sekcji bicia i prowadzi on , do zatrzymania pracy zegara .

Na te parę minut przed pełną godziną , mechanizm bicia , zaczyna nastawiać się ( przygotowywać )  do bicia godzin  .  Zaczynają ustawiać się trybiki i dźwignie . Tu , jest coś nie tak ! 

Albo , za ciężko idzie , albo blokuje się w jakimś miejscu , co w efekcie prowadzi do zatrzymania pracy zegara .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Nie ma wyjścia , bo tak jak koleżanka wspomniała , tak i ja , to samo powiem .

  ..... by się nie powtarzać , to tylko wspomnę - zawieszkę już bardzo mocno omawialiśmy i skoro jest prosto , to OK :)

To , że wahadło lekko tańczy , też opisaliśmy , co może powodować i na co wpływać . .... może nawet prowadzić , do zatrzymania pracy zegara.

.... Jak ma zegar na ścianie wisieć i jak pracować wahadło - też omówione !

Ale obecnie , dzięki Twojej obserwacji i zapisanych czasach zatrzymywania się zegara , WIEMY , że zegar zatrzymuje się najczęściej , na około 10 minut ,  przed pełną godziną .

Nie ma chyba innej diagnozy , jak ta , że problem jest w sekcji bicia i prowadzi on , do zatrzymania pracy zegara .

Na te parę minut przed pełną godziną , mechanizm bicia , zaczyna nastawiać się ( przygotowywać )  do bicia godzin  .  Zaczynają ustawiać się trybiki i dźwignie . Tu , jest coś nie tak ! 

Albo , za ciężko idzie , albo blokuje się w jakimś miejscu , co w efekcie prowadzi do zatrzymania pracy zegara .

Jutro idzie do Majstra niech poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

Jutro idzie do Majstra niech poprawia.

Niech go spokojnie przez parę dni obserwuje ..... bo wyszło na to , że obserwował go,  przez parę godzin i stwierdził ,... wszystko gra ..... A tu jednak nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie działa ponad 13h  ,ustawiłem w miarę prosto skrzynie zobaczymy czy stanie.

Edytowane przez Miłosz Pakulski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

Narazie działa ponad 13h  ,ustawiłem w miarę prosto skrzynie zobaczymy czy stanie.

 

Może akurat 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , jak wszystko dobrze ustawisz na spokojnie nie powinien... 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, LESKOS napisał(-a):

Szczerze , jak wszystko dobrze ustawisz na spokojnie nie powinien... 

Wczoraj o 21.55 ustawiony wyprostowałem niemal skrzynie na ścianie i zegar dałem troszeczke w prawo i działa narazie oby tak było,tylko mam obawy ile podziała z tym kulejącym wahadłem,żeby większego diabła nie narobił póżniej.

Edytowane przez Miłosz Pakulski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

dałem troszeczke w prawo i działa

................ czyli trzeba trochę regulować ustawienie kotwicy...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

Jak się reguluje kotwice.

 

Na razie to spokojnie - jeśli idzie to niech se idzie, zobaczymy jak długo. Dajmy mu trochę odpocząć i się rozruszać.

Jeśli będzie ładnie chodził to zapamiętaj jak brzmi tykanie albo sobie zaznacz gdzieś na ścianie kropeczkę żeby ponownie było łatwiej ustawić skrzynie..😉.

Powiem Ci tak - u mnie jeśli zegar tyka ładnie, a wahadło ociupinę się nie zgrywa z wyhylnikiem, a przekrzywienie skrzyni jest prawie niezauważalne to ja to olewam (przepraszam - zbywam 🤭).

Tym wahadłem na razie aż tak się nie przejmuj, zaraz to się nic nie uszkodzi.

Może na drążku wahadła tam na zaczepie w połowie luz i tak się majta 🤗

 

Na ustawianie kotwicy (regulacje wychwytu) przyjdzie pora. Najpierw poprawne ustawienie na ścianie 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

Jak się reguluje kotwice.

Zaraz zaraz .... spokojnie !

A co my obecnie wiemy ? ........ To , że kolega mkl1, o tym wspomniał , nie znaczy , że już na ,,Huraaaa"

Ps.

  .... skoro tak , jak jest obecnie ustawiony na ścianie , zaczął chodzić , to uzbrójmy się w cierpliwość i zobaczmy jak długo !

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PM1122 napisał(-a):

Zaraz zaraz .... spokojnie !

A co my obecnie wiemy ? ........ To , że kolega mkl1, o tym wspomniał , nie znaczy , że już na ,,Huraaaa"

Ps.

  .... skoro tak , jak jest obecnie ustawiony na ścianie , zaczął chodzić , to uzbrójmy się w cierpliwość i zobaczmy jak długo !

19.27 stanął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😟 

Cały nasz misterny plan diabli porwali 👹

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść go dalej .... nie zwlekaj , bo parę takich zatrzymań i spisanych godzin , kiedy się zatrzymał , daje jakiś większy obraz. 

Ps.

    takie pytanie , czy teraz i w innych zatrzymaniach , jak chciałeś nastawić właściwą godzinę , kręcąc wskazówką minutową , ... to , czy po jej dotknięciu i rozpoczęciu kręcenia , to czułeś na początku , jakiś duży opór ?   ... tak jakby coś lekko przyblokowało ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Puść go dalej .... nie zwlekaj , bo parę takich zatrzymań i spisanych godzin , kiedy się zatrzymał , daje jakiś większy obraz. 

Ps.

    takie pytanie , czy teraz i w innych zatrzymaniach , jak chciałeś nastawić właściwą godzinę , kręcąc wskazówką minutową , ... to , czy po jej dotknięciu i rozpoczęciu kręcenia , to czułeś na początku , jakiś duży opór ?   ... tak jakby coś lekko przyblokowało ? 

Nie idą idealnie

Jutro idę do Majstra, nic sam już nie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazałeś to nie kotwica, a zawieszka wahadła


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Miłosz mial na myśli to koło? 🤔

 

 

IMG_20210322_205023.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale nie widzę  z czym się zazębia...czyżby z bębnem?

Miłosz zrób fotkę mechanizmu w pionie...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bębnem, jak dobrze pamiętam sprężynowce. Dawno takiego składałam i już nie pamiętam 

Miłosz jak dasz radę - zobacz z którym bębnem się to koło zazębia? Chyba chodu..

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Yodek napisał(-a):

Z bębnem, jak dobrze pamiętam sprężynowce. Dawno takiego składałam i już nie pamiętam 

Miłosz jak dasz radę - zobacz z którym bębnem się to koło zazębia? Chyba chodu..

 

 

1 minutę temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

 

 

 

1 minutę temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

 

 

 

20210321_105900.jpg

Edytowane przez Miłosz Pakulski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam zdjęcie że swojego jak rozbierałam - to koło z toru chodu. Widać jak wieniec bębna zachodzi na zębnik latarkowy tego koła

IMG_20210322_211013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yodek napisał(-a):

Znalazłam zdjęcie że swojego jak rozbierałam - to koło z toru chodu. Widać jak wieniec bębna zachodzi na zębnik latarkowy tego koła

IMG_20210322_211013.jpg

To zakończone było regenerowane ,tylko żeby jeszcze mnie nie skasował ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak strzeli sprężyna w bębnie chodu to wieniec bębna zrywa, krzywi lub wyłamuje zęby tego właśnie koła najczęściej no i zęby z bębna też...

Jak dobrze kojarzę bo nie miałam jeszcze takiego przypadku ani takiego zegara ..

Jeżeli zegarmistrz dał Ci gwarancję to nie powinien ponownie kasować

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.