Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Panowie! To by艂o ,, Mistrzowskie rozdanie"馃憤馃檪

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
7 godzin temu, shreq napisa艂(-a):
  1. Panowie! To by艂o ,, Mistrzowskie rozdanie"馃憤馃檪

No, 艂adnie wysz艂o, tylko "gry" zako艅czy膰 nie mo偶na...聽

Nadal pozosta艂 owiany mg艂膮 tajemniczo艣ci GB wisz膮cy聽 ze skr臋tnym wahad艂em,

ten od kt贸rego zacz膮艂 si臋 ten w膮tek.聽

Mo偶e w艂a艣ciciel tak chce...聽

Znalaz艂em te偶 informacj臋, 偶e na wystawie w Wa艂brzychu

by艂 te偶 pokazany roczniak z fabryki Willmanna powsta艂y we wsp贸艂pracy z Harderem.聽

Te偶 warto by by艂o go zobaczy膰.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dzi臋ki, ale link nie dzia艂a, strona si臋 nie otwiera.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 minuty temu, JASI napisa艂(-a):

Dzi臋ki, ale link nie dzia艂a, strona si臋 nie otwiera.聽

Pozdrawiam Jacek聽

Trzeba mie膰 konto na fb zapewne. Sprawdza艂em przed chwil膮, mi dzia艂a.


Tolerancja musi by膰 nietolerancyjna wobec nietolerancji. N臎mec z Kr谩lovce

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No, ja nie mam konta, ale otworzy艂em聽

https://m.facebook.com/wmagierski/

To dla tych co nie maj膮 fb.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No tak, ale gdzie takiego szkieletora mo偶na kupi膰 ? 馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
21 minut temu, PM1122 napisa艂(-a):

No tak, ale gdzie takiego szkieletora mo偶na kupi膰 ? 馃

Teraz 偶e zwyk艂ym wahadlem jest na Ebay za 1300 funt贸w.聽

Z zyrandolowym to koszt od 2000 do 3000 funt贸w zale偶y od stanu.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ale bywaj膮 okazje szukaj.

Kiedy艣 by艂 z 偶yrandolem na Ebay za 700 funt贸w ale odbi贸r osobisty a go艣膰 by艂 z Anglii聽

Ebay akceptowal tylko osoby z Anglii.聽

Chcia艂em kupi膰 ale ebay mnie blokowa艂 i nie mog艂em klikn膮膰 kup teraz.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Szkieletor te偶 pi臋kny, ale s膮 filmiki z pracy roczniak贸w z wychwytem cylindrowym i wrzecionowym.聽

Jest Willmann, sporo Becker贸w, Eppner贸w -聽 fajna sprawa.聽

Ca艂y czas jest jednak ten niedosyt - wisz膮cy roczny GB...聽

Jest nawet malarstwo Jacka Yerki, mojego ulubionego artysty, kt贸ry mieszka niedaleko.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
32 minuty temu, JASI napisa艂(-a):

Szkieletor te偶 pi臋kny, ale s膮 filmiki z pracy roczniak贸w z wychwytem cylindrowym i wrzecionowym.聽

Jest Willmann, sporo Becker贸w, Eppner贸w -聽 fajna sprawa.聽

Ca艂y czas jest jednak ten niedosyt - wisz膮cy roczny GB...聽

Jest nawet malarstwo Jacka Yerki, mojego ulubionego artysty, kt贸ry mieszka niedaleko.聽

Pozdrawiam Jacek聽

Masz mo偶e zdj臋cie jakiego艣 Willmanna ?聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Na niego czeka puste miejsce na p贸艂ce. 馃榿

Do艂膮czy do koleg贸w 馃ぃ kiedy艣.

20211112_205058.jpg

Edytowane przez old time

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, PM1122 napisa艂(-a):

Masz mo偶e zdj臋cie jakiego艣 Willmanna ?聽

Nie, nie mam, ale jest pokazany na tej stronie z fb.聽

To ten z wychwytem wrzecionowym.聽

2 godziny temu, old time napisa艂(-a):

Na niego czeka puste miejsce na p贸艂ce. 馃榿

Do艂膮czy do koleg贸w 馃ぃ kiedy艣.

20211112_205058.jpg

Pi臋kna "tr贸jca".聽

Nie znam si臋 na roczniakach, ale na podstawie tego co ostatnio ogl膮da艂em to b臋d臋 strzela艂, 偶e 艣rodkowy to Gustav Becker, a po bokach G.W&Cie - wszystkie z projektu Hardera...聽

Fajny filmik.聽

Dzi臋ki.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
9 godzin temu, old time napisa艂(-a):

Na niego czeka puste miejsce na p贸艂ce. 馃榿

Do艂膮czy do koleg贸w 馃ぃ kiedy艣.

20211112_205058.jpg

呕ycze Ci聽 tego聽 serdecznie,mo偶e byc聽 ciekawy聽 egzemplarz.馃憤馃憤馃憤

7 godzin temu, JASI napisa艂(-a):

Nie, nie mam, ale jest pokazany na tej stronie z fb.聽

To ten z wychwytem wrzecionowym.聽

Pi臋kna "tr贸jca".聽

Nie znam si臋 na roczniakach, ale na podstawie tego co ostatnio ogl膮da艂em to b臋d臋 strzela艂, 偶e 艣rodkowy to Gustav Becker, a po bokach G.W&Cie - wszystkie z projektu Hardera...聽

Fajny filmik.聽

Dzi臋ki.聽

Pozdrawiam Jacek聽

聽 艢rodkowy聽 wg聽 obecnej聽 wiedzy mo偶e聽 by膰 GB聽 ,po聽 bokach mo偶e byc聽 na p艂ytach聽 sygnatura聽聽G.W&Cie聽 i聽 niski numer聽 lub wy偶sze numery聽 i聽 literka R聽 lub L聽 ,oznaczajace聽 prawy聽 lub聽 lewy聽 uklad聽 kol聽 przekladni napedu.

10 godzin temu, JASI napisa艂(-a):

Szkieletor te偶 pi臋kny, ale s膮 filmiki z pracy roczniak贸w z wychwytem cylindrowym i wrzecionowym.聽

Jest Willmann, sporo Becker贸w, Eppner贸w -聽 fajna sprawa.聽

Ca艂y czas jest jednak ten niedosyt - wisz膮cy roczny GB...聽

Jest nawet malarstwo Jacka Yerki, mojego ulubionego artysty, kt贸ry mieszka niedaleko.聽

Pozdrawiam Jacek聽

Tych zegarow聽 powstalo聽 okolo聽 100聽 sztuk (wiszace聽 GB聽 Tortsyjne聽 wahadlo ,wychwyt Graham) , JH zna 6聽 sztuk , Wojtka聽 jest聽 7 ,najnizszy聽 zanotowany numer聽聽1759701聽 najwyzszy聽 175987聽 .To聽 jest聽 okres w聽 fabryce聽 GB kiedy聽 wr贸cono聽 do聽 zegarow聽 torsyjnych ,dziadek聽 , inni聽 koledzy聽 聽oraz聽聽ja聽 mamy聽 zegary聽 torsyjne聽 z聽 wychwytem Grahama聽 pod聽 kloszem z聽 tego聽 okresu,dziadek ma najnizszy聽 numer聽1 632 604 .

20220129_133325.jpg

Edytowane przez janekp

Znane s膮 tysi膮ce sposob贸w zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesi膰.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
W dniu 25.01.2022 o 22:25, dziadek napisa艂(-a):

Pami臋tam to spotkanie, te偶 w nim uczestniczy艂em.聽:):)

:)Tego roczniaka i jego wahad艂o te偶 ogl膮da艂em bardzo dok艂adnie.:)

Moim zdaniem przepi臋kny zegar i zegar pe艂en symboli, wahad艂o ma w kszta艂cie ber艂a, a uk艂ad k贸艂 w kszta艂cie litery V.

Z tego co mi wiadomo, to na 艣wiecie znanych i skatalogowanych聽jest tylko 5 takich egzemplarzy.聽

Jest jeszcze w Polsce te偶聽w idealnym stanie wisz膮cy roczniak kt贸ry jest jednym z 12 prototyp贸w wyprodukowanych przez jedn膮 z fabryk dla Antona Hardera, to absolutny unikat.

Z tych 12 prototyp贸w przetrwa艂o do obecnych czas贸w zaledwie kilka r贸偶nych prototypowych egzemplarzy.聽聽

Jest r贸wnie偶 w Polsce roczniak z wychwytem cylindrowym kt贸ry jest uznawany za prototyp聽wszystkich roczniak贸w produkowanych w Europie.

Dzi臋ki niezwyk艂ej uprzejmo艣ci ich w艂a艣cicieli, mia艂em t膮 niezwyk艂膮 przyjemno艣膰 偶e mog艂em je wszystkie dotkn膮膰 i obejrze膰.聽

Mog臋 r贸wnie偶 napisa膰, 偶e IMO pisz膮cy na naszym forum polscy kolekcjonerzy maj膮 w swoich kolekcjach w idealnym聽i oryginalnym stanie zachowania absolutnie najwi臋ksze roczniakowe unikaty z niemal偶e wszystkich聽fabryk i manufaktur.

Mam nadziej臋 偶e stworzymy kiedy艣 obszerny i bogato ilustrowany katalog (np. wirtualny) zegar贸w rocznych b臋d膮cych w艂asno艣ci膮 polskich kolekcjoner贸w.

Pami臋tam jeszcze kilka lat temu kupienie zegara krzy偶owego od Eppnera graniczy艂o wr臋cz z cudem.

Pami臋tam jak kilka lat temu specjalnie pojecha艂em do jednego z naszych koleg贸w do 艁odzi 偶eby na spokojnie i bez po艣piechu obejrze膰 krzy偶owca w naturze, a obecnie znany聽polski kolekcjoner ma idealnie odrestaurowanych kilkana艣cie r贸偶nych egzemplarzy.聽

Jak dla mnie, to absolutny cud.聽聽

Mam nadziej臋 偶e uda mi si臋 je kiedy艣 dotkn膮膰 i zobaczy膰 na w艂asne oczy.聽

Te聽 12聽 prototypow聽 powstalo jako聽 4 roczniaki聽 pod聽 kloszem聽 z聽 prawym聽 ukladem kol ,drugie聽 4聽 pod聽 kloszem聽 w lewym聽 ukladem聽 kol ,4聽 wiszace w聽 drewnianej obudowie w聽 tym 2聽 wychwyt聽 Grahama ( jeden moj聽 i聽 drugi聽 jest聽 w聽 stanach聽 ale聽 niekompletny),jeden聽 wrzecionowy聽 i聽 czwarty聽 prawdopodobnie wrzecionowy.

W聽 obliczy聽 ostatnio聽 znalezionych聽 przeze mnie聽 dokumentow聽 odnosnie聽 patentow Hardera聽 (聽7543聽 wczesniej聽 pisano聽 ze聽 to聽 blad聽 drukarski) historia sie聽 bardziej聽 zagmatwala ale聽 fakty聽 pozostaja聽 faktami.NAWACC聽 milczy聽 bo聽 patent Hardera聽 austriacki聽

A Harder Privilegiums Urkunden nr 11611 und 2591 z 17.08.1880 przedstawia聽 calkowicie聽 inny model聽 zegara聽 niz聽 do聽 tej pory聽 znalismy.A Harder Privilegiums Urkunden nr 11611 und 2591 z 17.08.1880 - Zegary roczne i inne z wahad艂em torsyjnym, zegary elektryczne - Klub Mi艂o艣nik贸w Zegar贸w i Zegark贸w (zegarkiclub.pl)聽,inny聽 wychwyt (kolo聽 z聽 kolkami)聽z krotkim聽 widelcem,nastawianie czasu聽 przekladnia聽 katowa.

Edytowane przez janekp

Znane s膮 tysi膮ce sposob贸w zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesi膰.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
10 godzin temu, janekp napisa艂(-a):
14 godzin temu, JASI napisa艂(-a):

聽 艢rodkowy聽 wg聽 obecnej聽 wiedzy mo偶e聽 by膰 GB聽 ,po聽 bokach mo偶e byc聽 na p艂ytach聽 sygnatura聽聽G.W&Cie聽 i聽 niski numer聽 lub wy偶sze numery聽 i聽 literka R聽 lub L聽 ,oznaczajace聽 prawy聽 lub聽 lewy聽 uklad聽 kol聽 przekladni napedu

No to strza艂 mi si臋 uda艂...聽

10 godzin temu, janekp napisa艂(-a):

Tych zegarow聽 powstalo聽 okolo聽 100聽 sztuk (wiszace聽 GB聽 Tortsyjne聽 wahadlo ,wychwyt Graham) , JH zna 6聽 sztuk , Wojtka聽 jest聽 7 ,najnizszy聽 zanotowany numer聽聽1759701聽 najwyzszy聽 175987

To troch臋 wyja艣nia, ale te偶 i komplikuje...聽

Wg numeracji by艂by to rok 1878 i ju偶 wtedy Becker wypu艣ci艂 wisz膮ce torsyjne z wychwytem Grahama?聽

A prorotyp szpindlowego opracowany przez Hardera z Beckerem ma numer 267965 czyli rok 1880, a dopiero p贸藕niej Harder w Tribergu opracowuje zegary z wychwytem Grahama.聽

Wychodzi na to, 偶e Becker sam nad tym pracowa艂, tylko dlaczego p贸藕niej z Harderem opracowa艂 do tych zegar贸w wychwyt szpindlowy?聽

9 godzin temu, janekp napisa艂(-a):

W聽 obliczy聽 ostatnio聽 znalezionych聽 przeze mnie聽 dokumentow聽 odnosnie聽 patentow Hardera

Ciekawy patent, chocia偶 rysunki s膮 dosy膰 szczeg贸艂owe to trudno mi sobie wyobrazi膰 jak to dzia艂a w rzeczywisto艣ci, to ko艂o z ko艂kami, jak wsp贸艂pracuje z tym nazw臋 to ko艂em balansowym...聽

Dzi臋ki za informacje.聽

Pozdrawiam Jacek聽

Edytowane przez JASI

"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Numer 1759xxx u GB to nie jest rok 1878 tylko oko艂o 1900.

GB to nie jest聽 ulubiony zegar wi臋c nie pami臋tam tebali datowanie.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Godzin臋 temu, JASI napisa艂(-a):

No to strza艂 mi si臋 uda艂...聽

To troch臋 wyja艣nia, ale te偶 i komplikuje...聽

Wg numeracji by艂by to rok 1878 i ju偶 wtedy Becker wypu艣ci艂 wisz膮ce torsyjne z wychwytem Grahama?聽

A prorotyp szpindlowego opracowany przez Hardera z Beckerem ma numer 267965 czyli rok 1880, a dopiero p贸藕niej Harder w Tribergu opracowuje zegary z wychwytem Grahama.聽

Wychodzi na to, 偶e Becker sam nad tym pracowa艂, tylko dlaczego p贸藕niej z Harderem opracowa艂 do tych zegar贸w wychwyt szpindlowy?聽

Przepraszam, moim zdaniem 偶le odczyta艂e艣 rok produkcji.聽 Podane przez聽聽Janka zegary z numerami 1 759 701 i 1 759 (7)87 (brak jednej cyfry) zosta艂y wyprodukowane w pierwszej聽聽po艂owie 1904聽roku.聽

Edit. Fabryka Beckera rozpocz臋艂a seryjn膮 produkcj臋 roczniak贸w z wychwytem Grahama ju偶 w drugiej po艂owie 1902 roku.聽

Edytowane przez dziadek

Ka偶dy stary cz艂owiek ma swoj膮 histori臋 i pow贸d, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomy艣l o tym, zanim mnie os膮dzisz.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
18 godzin temu, old time napisa艂(-a):

Na niego czeka puste miejsce na p贸艂ce. 馃榿

Do艂膮czy do koleg贸w 馃ぃ kiedy艣.

20211112_205058.jpg

Grzegorz, na podstawie zdj臋cia z t膮 pi臋kn膮 tr贸jk膮聽napisz臋, 偶e lewy starszy od prawego, a 艣rodkowy m艂odszy od roczniaka Wojtka.:)

Tak, czy nie?聽

Zegar Wojtka jest z 1873 roku

Edytowane przez dziadek

Ka偶dy stary cz艂owiek ma swoj膮 histori臋 i pow贸d, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomy艣l o tym, zanim mnie os膮dzisz.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
53 minuty temu, old time napisa艂(-a):

Numer 1759xxx u GB to nie jest rok 1878 tylko oko艂o 1900.

GB to nie jest聽 ulubiony zegar wi臋c nie pami臋tam tebali datowanie.

53 minuty temu, dziadek napisa艂(-a):

Przepraszam, moim zdaniem 偶le odczyta艂e艣 rok produkcji.聽 Podane przez聽聽Janka zegary z numerami 1 759 701 i 1 759 (7)87 (brak jednej cyfry) zosta艂y wyprodukowane w pierwszej聽聽po艂owie 1904聽roku.聽

Edit. Fabryka Beckera rozpocz臋艂a seryjn膮 produkcj臋 roczniak贸w z wychwytem Grahama ju偶 w drugiej po艂owie 1902 roku.聽

Dok艂adnie tak, wzi膮艂em pod uwag臋 numer 175xxx,zamiast 1750xxx i dlatego wyszed艂 mi ten rok i troch臋 mi to nie pasowa艂o.聽

Teraz uk艂ada si臋 to w sp贸jn膮 ca艂o艣膰.聽

Przepraszam za zamieszanie.聽

Dzi臋kuj臋 wszystkim za ciekawe informacje.聽

Szkoda, 偶e nie ma wi臋cej zdj臋膰 tego wisz膮cego rocznego.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 godzin臋 temu, dziadek napisa艂(-a):

Grzegorz, na podstawie zdj臋cia z t膮 pi臋kn膮 tr贸jk膮聽napisz臋, 偶e lewy starszy od prawego, a 艣rodkowy m艂odszy od roczniaka Wojtka.:)

Tak, czy nie?聽

Zegar Wojtka jest z 1873 roku

Racje masz jak zawsze-wiedza Twoja ogromna jest .

Moj cylinder jest chyba z 1874 roku

Ten聽 starszy Harder byl w magazynie o zegarach -rok 1995 UK (mialo to zly wplyw na negocjacji ceny-oczywiscie dla mnie馃槀)

Jest w super stanie.

Za serwis GB cylinder dziekuje Bartkowi- perfekcja jak zawsze.

Cylinder bardzo mnie zaskoczyl-trzyma czas bardzo dobrze,ma nowa sprezyne.

100_7805.JPG

100_7799.JPG

100_7800.JPG

100_7801.JPG

100_7802.JPG

100_7803.JPG

Edytowane przez old time

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Grzegorz, no to mamy ciekawe odkrycie i przy okazji powi臋kszy艂a nam si臋 wiedza o roczniakach z wychwytem cylindrowym.

Wasze zegary pochodz膮 prawie z samego pocz膮tku seryjnej produkcji, r贸偶nica w numeracji jest niewielka a mimo wszystko r贸偶ni膮 si臋 podstaw膮.聽

Podstawa u Wojtka聽nie ma n贸偶ek tylko ma regulacj臋 ustawiania pionu trzema 艣rubkami co 120 stopni kt贸re znajduj膮 si臋 w wyfrezowanym rancie w kt贸ry wk艂adany jest klosz. Natomiast podstawa u Ciebie nie ma regulacji pionu聽tylko ma ju偶 trzy t艂oczone n贸偶ki mocowane od do艂u na sta艂e.聽

Musz臋 jeszcze dok艂adnie sprawdzi膰 w swoich zapiskach w kt贸rym momencie zmieniono w mechanizmie otw贸r do regulacji kosza ko艂a wychwytowego.聽

W tych najstarszych z pierwszej partii by艂 po prawej聽stronie, p贸偶niej przeniesiono otw贸r do regulacji聽kosza na lew膮聽stron臋.聽 Wasze maj膮 ju偶 po lewej stronie.聽

Musz臋 sprawdzi膰 kiedy to nast膮pi艂o.聽聽

Natomiast z powy偶szego ju偶 mniej wi臋cej wiemy kiedy聽zmieniono konstrukcj臋 podstawy.聽聽


Ka偶dy stary cz艂owiek ma swoj膮 histori臋 i pow贸d, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomy艣l o tym, zanim mnie os膮dzisz.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

W moim jest jeszcze na srodku podstawy sruba do ktorej przykrecic mozna wahadlo na czas transportu.

Wahadlo jest gwintowane聽 na srodku co ummozliwia jego przykrecenie do podstawy.

Widziales takie cos juz-mnie to zaskoczylo.Jak mi Bartek przyslal zegar to w pierwszym momencie nie zalapalem o co chodzi 馃ぃ.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

U Beckera na pocz膮tku produkcji roczniak贸w mia艂y tak wszystkie roczniaki te pod szklanym kloszem.聽

Edit. Moim zdaniem, to bardzo dobry patent do mocowania wahad艂a na czas transportu.聽

Edytowane przez dziadek

Ka偶dy stary cz艂owiek ma swoj膮 histori臋 i pow贸d, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomy艣l o tym, zanim mnie os膮dzisz.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.