Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Nie lubię grzebać w kotwicy ale będę musiała,  jednak 😊👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy już miałem, że ktoś, dawno temu, jak czyścił, to ponownie założył palety trochę za krótko.... a że zegar chodził, to już tak zostawił. 

..... też nie lubię, ale jak nic nie pomaga, to świadczy o tym, że było już tam grzebane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Yodek napisał(-a):

 

Mam jednego liliputka Kundo (drugi czeka na uruchomienie bo sprężyna czasła) i powiem Wam, że go wprost uwielbiam. Raz, że rezerwa chodu długa, chyba rok (zapomniałam kiedy dokładnie go nakręciłam), dwa - że chodzi nadzwyczaj dokładnie jak na roczniaka i nie muszę co dwa tygodnie korygować to po trzecie - jest ładny. Jest też mały Schatz i też zawzięcie chodzi ale korygować muszę go czesciej...

Tak po prawdzie to marzy mi się elektromagnetyczny Kundo.... Oj ☺🤭

Moze  sie  dogadamy....

 


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie jak Gosia z tą różnicą ze zegar nie chciał chodzić bo skrzynia bardzo krzywa i wypukła na plecach i do tego krzywo wieszak przykręcony, ustawiałem palety kotwicy i długo się męczyłem zarówno z klejeniem skrzyni jak i mechanizmem ma mały wychył wahadła ale chodzi równo i trzyma czas tylko skrzynia musi być nieco przechylona na ścianie rozumiem że tak mały wychył wahadła jest nie wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, janekp napisał(-a):

Moze  sie  dogadamy....

 

 

 

😳😳

 

Ale, że jak?? 

Jest jakis? 🤩🤩🤩

4 minuty temu, luks napisał(-a):

mam podobnie jak Gosia z tą różnicą ze zegar nie chciał chodzić bo skrzynia bardzo krzywa i wypukła na plecach i do tego krzywo wieszak przykręcony, ustawiałem palety kotwicy i długo się męczyłem zarówno z klejeniem skrzyni jak i mechanizmem ma mały wychył wahadła ale chodzi równo i trzyma czas tylko skrzynia musi być nieco przechylona na ścianie rozumiem że tak mały wychył wahadła jest nie wskazany

 

Oo.. to taki przypadek skomplikowany.

Nie znam się za bardzo ale wszystkie inne moje zegary tak rachitycznie nie chodzą więc pomyślalam, że jest nie tak. Może i są jakieś zegary linkowe, u których taki mikry wychył jest typowy 🤔.

Jak znajdę trochę czasu to spróbuję przestawić palety. Jak zepsuje zegar to będziecie musieli mi "pomagać" go uruchomić 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, luks napisał(-a):

mam podobnie jak Gosia z tą różnicą ze zegar nie chciał chodzić bo skrzynia bardzo krzywa i wypukła na plecach i do tego krzywo wieszak przykręcony, ustawiałem palety kotwicy i długo się męczyłem zarówno z klejeniem skrzyni jak i mechanizmem ma mały wychył wahadła ale chodzi równo i trzyma czas tylko skrzynia musi być nieco przechylona na ścianie rozumiem że tak mały wychył wahadła jest nie wskazany

No , raczej nie . Ale jeśli tak chodzi , to uważam , że można zaczekać do następnego czyszczenia mechanizmu , lub jakichś problemów . Wolałbym by bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzieli , jaki wpływ ma taka praca kotwicy , na zużycie palet i samych zębów , no bo spoczynki , itd , wszystko to , jest jakby na granicy funkcjonowania . Ale to moje zdanie , a nie mam aż takiego doświadczenia , jak starsi koledzy na forum.

 

1 godzinę temu, Yodek napisał(-a):

 

 

😳😳

 

Ale, że jak?? 

Jest jakis? 🤩🤩🤩

 

Oo.. to taki przypadek skomplikowany.

Nie znam się za bardzo ale wszystkie inne moje zegary tak rachitycznie nie chodzą więc pomyślalam, że jest nie tak. Może i są jakieś zegary linkowe, u których taki mikry wychył jest typowy 🤔.

Jak znajdę trochę czasu to spróbuję przestawić palety. Jak zepsuje zegar to będziecie musieli mi "pomagać" go uruchomić 🤪

Nie zepsujesz , bo niektóre rzeczy , robisz lepiej ode mnie !    I to piszę poważnie i bez żartów !

Jestem przekonany , że jedną o 0.5 mm trzeba wysunąć ...., no ,  później mała korekta na mimośrodzie będzie konieczna i będzie wychył wahadła ,, jak trza "

Z Fortuną i paroma GB , tak miałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PM1122 napisał(-a):

No , raczej nie . Ale jeśli tak chodzi , to uważam , że można zaczekać do następnego czyszczenia mechanizmu , lub jakichś problemów . Wolałbym by bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzieli , jaki wpływ ma taka praca kotwicy , na zużycie palet i samych zębów , no bo spoczynki , itd , wszystko to , jest jakby na granicy funkcjonowania . Ale to moje zdanie , a nie mam aż takiego doświadczenia , jak starsi koledzy na forum.

 

Nie zepsujesz , bo niektóre rzeczy , robisz lepiej ode mnie !    I to piszę poważnie i bez żartów !

Jestem przekonany , że jedną o 0.5 mm trzeba wysunąć ...., no ,  później mała korekta na mimośrodzie będzie konieczna i będzie wychył wahadła ,, jak trza "

Z Fortuną i paroma GB , tak miałem .

 

I chyba tak jest jak piszesz.. 😊

Tak oględnie patrząc na kotwicę to jedna z palet jest dosyć głęboko wpuszczona względem tej drugiej.

Jak myłam kiedyś ten mechanizm to nie zwracałam uwagi bo krótko mówiąc wiedzy jeszcze za grosz nie miałam. Poskładałam tak jak było i tak zostało 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz też mi się tak wydawało , że jedna jest za głęboko schowana . No i zegar ledwie chodził ,... nic nie pomagało ...... później ,  jak ją wysunąłem , to śmiga aż miło !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Yodek napisał(-a):

Borussia..

Help mi - posiadacze tejże 😁.

Czy Wasze Borussie tez tak flegmatycznie chodzą? Wychył wahadła taki niemrawy jakby miała zaraz zasnąć. Próbowałam i takie, i śmakie sposoby. Nic. Mimośrodem też.

Ni cholewy...

Może one tak mają? 🤔

Moim zdaniem zegar nie chodzi żle. Droga stracona na palecie wejściowej i wyjściowej wydaje się być jednakowa. Jest ona może trochę krótka, ale jest moim zdaniem na tyle duża że przelatująca przysłowiowa mucha nie powinna zakłócić pracy wahadła.

Gdyby to był mój zegar to bym tak go zostawił i tylko bym się skupił na właściwym ustawieniu w pionie. 

Ponowne ustawianie i przestawienie palet może trochę zwiększy amplitudę, ale moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Gosiu, po prostu, będziesz miała w swojej kolekcji jeden zegar który będzie bardziej wrażliwy na pionowe ustawienie. :)   


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Moim zdaniem zegar nie chodzi żle. Droga stracona na palecie wejściowej i wyjściowej wydaje się być jednakowa. Jest ona może trochę krótka, ale jest moim zdaniem na tyle duża że przelatująca przysłowiowa mucha nie powinna zakłócić pracy wahadła.

Gdyby to był mój zegar to bym tak go zostawił i tylko bym się skupił na właściwym ustawieniu w pionie. 

Ponowne ustawianie i przestawienie palet może trochę zwiększy amplitudę, ale moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Gosiu, po prostu, będziesz miała w swojej kolekcji jeden zegar który będzie bardziej wrażliwy na pionowe ustawienie. :)   

 

Toja rada Dziadku jest mi szczególnie miła bo słabo mi się robi jak pomyślę o ustawianiu palet 😊. Podobnie w roczniakach.  Wszystkie zegary, które mam uruchomiłam i jakoś tam ustawiałam ale to moja pieta Achillesowa te wychwyty 😁.

I prawdą jest, że powyższa Borussia jest niezwykle wrażliwa na odchylenia w pionie. Ale akurat ten detal to dla mnie pikuś 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje również za cenną informacje bo raz po raz podnoszę ciężarki i zegar sobie tyka a przy paletach grzebałem w trzech zegarach z czego w dwóch szlifowałem palety a potem ze strachem obserwowałem czy nic złego się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegary zwiększył amplitudę z jedynek na dwójki . Oczywiście najpierw była obserwacja pracy kotwicy i mimo sprawdzenia , czy nie ma gdzieś jakichś oporów na niedoczyszczonym łożysku , ustawiania mimośrodem , czy też innych rzeczy , to kotwica pracowała prawidłowo , ale właśnie miała słabe wychylenia . No ledwo zegar chodził . Wyglądało to tak , jakby za mało wysunięto palety . Wysunąłem więc jedną , o około 0.5 mm i wahania się zwiększyły na wychylniku z niecałych jedynek , na dwójki . A w sprężynowym GB , aż do końca wychylnika - gdyby były trójki , to aż do nich by było.

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłuższa droga stracona tym mniej dokładne wskazania zegara...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kiniol napisał(-a):

Im dłuższa droga stracona tym mniej dokładne wskazania zegara...

 

Kinio - plizzz - daj tak łopatologicznie- kiedy jest "dłuższa droga stracona"?

Wtedy kiedy wychył wahadła jest większy czy mniejszy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większy... ząb koła wychwytowego opada na płaszczyznę spoczynku palety  i... dalej po niej jedzie, aż po zatrzymaniu wraca i zsuwa się po płaszczyżnie impulsu... kapiszi? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kiniol napisał(-a):

 kapiszi? 

 

No mnij-wincyj 😁

Dzięki 👋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 😉

Tym razem to ja potrzebuję pomocy/porady...

ok…

😶

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy tam zaglądają,

ale można się zapisać na klubową wpinkę. 

Może będą chętni... 

 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poczuwam się być na tyle związany. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi wahaniami wahadła u Yodka ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek się "kolebie" prawidłowo 😉

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PM1122 napisał(-a):

A jak z tymi wahaniami wahadła u Yodka ? 

waha się
😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręciłam, modziłam bez wahania..

Palety obie też...

Nic nie dało - uparcie chodzi jak zdechlak. Poddaje siem 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Yodek napisał(-a):

Kręciłam, modziłam bez wahania..

Palety obie też...

Nic nie dało - uparcie chodzi jak zdechlak. Poddaje siem 🤗

Usiądź spokojnie w pozycji lotosu, seria głębokich oddechów, uspokój myśli, zjednocz się z Universum, zacznij myśleć jak zegar, stań się zegarem...
Przejmij mentalną kontrolę nad nim..
Pokaż mu komplet narzędzi...
Zagroź mu, że nie zawahasz się ich użyć...
U mnie to działa  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.