Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

I wytegesi艂am wreszcie tarcz臋 艢wita. 馃榿

Dzi臋ki wielkiej uprzejmo艣ci kolegi ATO - otrzyma艂am porz膮dny, d艂ugi pr臋t gongu. Uda艂o mi si臋 go osadzi膰 w podstawie, a czy b臋dzie "d藕wi臋czny" to si臋 oka偶e, bo przy pierwszych pr贸bach ustawiania zmasakrowa艂am m艂otek- wysypa艂a si臋 zwietrza艂a sk贸ra i musz臋 osadzi膰 now膮, a to juz przy serwisie ca艂ego mechanizmu 馃き

20220605_140427.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No i jak by艂o ?... czyszczenie, malowanie i ...... ?聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 godzin臋 temu, Yodek napisa艂(-a):

I wytegesi艂am wreszcie tarcz臋 艢wita. 馃榿

Dzi臋ki wielkiej uprzejmo艣ci kolegi ATO - otrzyma艂am porz膮dny, d艂ugi pr臋t gongu. Uda艂o mi si臋 go osadzi膰 w podstawie, a czy b臋dzie "d藕wi臋czny" to si臋 oka偶e, bo przy pierwszych pr贸bach ustawiania zmasakrowa艂am m艂otek- wysypa艂a si臋 zwietrza艂a sk贸ra i musz臋 osadzi膰 now膮, a to juz przy serwisie ca艂ego mechanizmu 馃き

20220605_140427.jpg

Profeska, jestem pod wra偶eniem聽馃檪

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A u mnie, przygotowania do klepania. Matryca ju偶 jest , jeszcze tylko stempel i powinno 艂adnie wyj艣膰聽:)

DSC_0415.JPG

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
58 minut temu, PM1122 napisa艂(-a):

A u mnie, przygotowania do klepania. Matryca ju偶 jest , jeszcze tylko stempel i powinno 艂adnie wyj艣膰聽:)

DSC_0415.JPG

Wielkie nieba!聽 Rozumiem, ze tak膮 "matryc臋" to mo偶na u Was w ka偶dym sklepie z matrycami kupic?

馃檪

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, PM1122 napisa艂(-a):

A u mnie, przygotowania do klepania. Matryca ju偶 jest , jeszcze tylko stempel i powinno 艂adnie wyj艣膰聽:)

Powinno, ale, 偶e tak sobie zapytam... co zamierzasz zrobi膰 z rozerwanym materia艂em?

B臋dziesz lutowa艂 na twrdy lut, czy co艣 innego? ( po wyklepaniu oczywi艣cie :)聽 )

Mo偶e masz 艂atwiej, maj膮c zaplecze maszynowe..

聽Ja ( nie maj膮c zaplecza ci臋偶kich obrabiarek) zrobi艂bym form臋 z "twardej" 偶ywicy epoxydowej ( czy innej) i potem "wyklepa艂" stemplem drzewnianym...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
10 minut temu, mkl1 napisa艂(-a):

Powinno, ale, 偶e tak sobie zapytam... co zamierzasz zrobi膰 z rozerwanym materia艂em?

B臋dziesz lutowa艂 na twrdy lut, czy co艣 innego? ( po wyklepaniu oczywi艣cie :)聽 )

Zobacz臋 jak wyjdzie wyklepanie i je艣li b臋dzie konieczno艣膰 , to twardy lut. My艣l臋 by zamieni膰 miejscami ko艅ce wag i w贸wczas, dolna pokrywka trafi na g贸r臋. Ale , dolna i g贸rna pokrywka , r贸偶ni si臋 kszta艂tem i w zasadzie, to nie wiem, przy kt贸rym ko艅cu powinien by膰 艂a艅cuch. Najlepsze jest to, 偶e jedna wisia艂a tak, a druga odwrotnie.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
10 godzin temu, PM1122 napisa艂(-a):

A u mnie, przygotowania do klepania. Matryca ju偶 jest , jeszcze tylko stempel i powinno 艂adnie wyj艣膰聽:)

DSC_0415.JPG

A takie ko艂paki nie by艂y aby drykowane?

Jak zrobi艂e艣 tak膮 czasz臋, wygl膮da nie藕le馃憤.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
3 godziny temu, Taraj napisa艂(-a):

A takie ko艂paki nie by艂y aby drykowane?

Jak zrobi艂e艣 tak膮 czasz臋, wygl膮da nie藕le馃憤.

Jako , 偶e mam takie mo偶liwo艣ci , to skorzysta艂em z frezarki CNC ,. 聽 Ale r贸wnie dobrze mo偶na na tokarce CNC ,聽 Zajmuje to ma艂o czasu - oba elementy聽 2 godz. 艂膮czne z ca艂ym przygotowaniem narz臋dzi , programu itd.

Mo偶na na zwyk艂ej manualnej , ale oczywi艣cie jest to du偶o , du偶o trudniej , Jednak偶e , jest to te偶 osi膮galne - oczywi艣cie dla znaj膮cych si臋 na rzeczy.

Dzi艣 zrobi臋 stempel i prostowanie.

A teraz potrzebna pomoc .

Zapadka b臋bna jest ca艂a , wi臋c co mog艂o si臋 sta膰 , co nie zaskoczy艂o , nie zadzia艂a艂o , 偶e po o艣miu godzinach , waga z ca艂ym 艂a艅cuchem spad艂a ?

IMG_8875 (Copy).JPG

IMG_8876 (Copy).JPG

IMG_8877 (Copy).JPG

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Mnie to do g艂owy przychodzi tylko, 偶e mo偶e spr臋偶ynka za s艂aba? Albo zapadka za mocno dokr臋cona i nie ma luzu i czasem nie opada na z臋by odpowiednio g艂臋boko? 馃

Mo偶na z艂o偶y膰 mechanizm, za艂o偶y膰 wagi, nie podci膮ga膰 ich do samej g贸ry (np. z 20 cm nad powierzchni膮 dna skrzyni), pod艂o偶y膰 co艣 mi臋kkiego dla ewentualnej amortyzacji i poczeka膰 czy dojd膮 do ko艅ca. Potem zn贸w ciut wy偶ej.聽

艁a艅cuch przy nakr臋caniu mo偶e sie nie u艂o偶y艂 poprawnie i run臋艂a waga, mo偶e w b臋bnach jest wszystko okej 馃.

PS. Przy podci膮ganiu wagi - asekurowa艂e艣 wag臋 - np. przytrzymuj膮c j膮 r臋k膮?

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Spr偶egie艂ko dobrze trzyma?

image.png.301e1f9d89e1c7e7204bde5181a24662.png


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

mo偶e 艂a艅cuch "prawie" pasuje, a jednak ma insze ogniwa..

Przyjrzyj si臋 te偶 艂a艅cuchowi..

Yodek - na wyja艣nienia czekam ..

20220607_162616.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Spr贸buj臋 wyja艣ni膰 jak ja to widz臋...聽

Najpierw tenteges, tuteges, tamteges,聽

potem knyfcik, sztyfcik, ga艂ganki, szmaticzki,聽

nast臋pnie czernid艂a, p臋dzelki聽

i na koniec psik, psik聽

- gotowe.聽

Przecie偶 to takie proste..

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 godzin臋 temu, zadra napisa艂(-a):

mo偶e 艂a艅cuch "prawie" pasuje, a jednak ma insze ogniwa..

Przyjrzyj si臋 te偶 艂a艅cuchowi..

Yodek - na wyja艣nienia czekam ..

20220607_162616.jpg

Jak? Nie fiem 馃.

Poczyszczam, odrysowuj臋 co starte.. odczeka艂am troch臋 偶eby nieco patyny nasz艂o bo聽"z艂ote acz nieskromne by艂o". Potem z wysoko艣ci ok 1 metra rozpyli艂am mg艂臋 bezbarwnego, matowego lakieru - 偶eby osiad艂a na tarczy (i troch臋 na meblach..馃).

Inny spos贸b zabezpieczenia tarczy przed czernieniem nie wchodzi艂 w rachub臋 bo ka偶de inne nanoszenie - malowanie, wcieranie preparatu rozpu艣ci艂oby i rozmaza艂o tusz.

Teraz z rok - dwa i dojdzie jeszcze warstewka kurzu i czego tam jeszcze z atmosfery i ciut jeszcze zajdzie brudkiem i wtedy b臋dzie mjut..

馃か馃構

2 minuty temu, JASI napisa艂(-a):

Spr贸buj臋 wyja艣ni膰 jak ja to widz臋...聽

Najpierw tenteges, tuteges, tamteges,聽

potem knyfcik, sztyfcik, ga艂ganki, szmaticzki,聽

nast臋pnie czernid艂a, p臋dzelki聽

i na koniec psik, psik聽

- gotowe.聽

Przecie偶 to takie proste..

Pozdrawiam Jacek聽

馃ぃ馃ぃ馃ぃ鉁岋笍鉁岋笍鉁岋笍

Jacek - bezapelacyjnie TAK!

Rozwali艂e艣 mnie dokumentnie 馃ぃ馃ぃ

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
6 godzin temu, PM1122 napisa艂(-a):

A teraz potrzebna pomoc .

Zapadka b臋bna jest ca艂a , wi臋c co mog艂o si臋 sta膰 , co nie zaskoczy艂o , nie zadzia艂a艂o , 偶e po o艣miu godzinach , waga z ca艂ym 艂a艅cuchem spad艂a ?

U mnie w FHS obr贸ci艂o ca艂ym"zestawem" na o艣ce. O艣聽jest wprasowana w ko艂o i (ujmuj膮c niefachowo) 艣ci臋艂o "wieloklin". Prawdopodobnie w kole z臋batym bo jak s膮dz臋 z mi臋kszego materia艂u.
W palcach nie obr贸c臋, ale waga na 艂a艅cuchu wytwarza聽wi臋kszy moment obrotowy i niestety daje rad臋.
Jeszcze, nieszcz臋sna nie doczeka艂a si臋 naprawy, ale wie 偶e j膮 kocham i wci膮偶 o niej my艣l臋.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
38 minut temu, Sir Gresek napisa艂(-a):

U mnie w FHS obr贸ci艂o ca艂ym"zestawem" na o艣ce. O艣聽jest wprasowana w ko艂o i (ujmuj膮c niefachowo) 艣ci臋艂o "wieloklin". Prawdopodobnie w kole z臋batym bo jak s膮dz臋 z mi臋kszego materia艂u.
W palcach nie obr贸c臋, ale waga na 艂a艅cuchu wytwarza聽wi臋kszy moment obrotowy i niestety daje rad臋.
Jeszcze, nieszcz臋sna nie doczeka艂a si臋 naprawy, ale wie 偶e j膮 kocham i wci膮偶 o niej my艣l臋.

No w艂a艣nie, te偶 co艣 takiego podejrzewam. Po pracy, jeszcze raz si臋 poprzygl膮dam wszystkim trybikom, oczkom 艂a艅cucha itd. , i wtedy wezm臋 si臋 za rozebranie tego b臋bna. Zapadka ca艂a, a i z膮bki s膮 nienaruszone. Podczas podci膮gania wagi, mo偶e zapadka 藕le z艂apa膰 , ale w贸wczas by艂y by 艣lady. Jednak podczas normalnej parogodzinnej pracy, taki upadek wagi, wraz z 艂a艅cuchem. ..... co艣 musi by膰 !聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

艢l臋cz臋 nad 艢witkiem.

B臋bny kto艣 stuningowa艂 a jak si臋 przyjrza艂am to w por贸wnaniu do oryginalnego b臋bna - kto艣 celowo powi臋kszy艂 艣rednic臋 tulei i za艂o偶y艂 blaszk臋 od strony wie艅ca 偶eby linka si臋 nie zsuwa艂a.

I teraz dylemat - po co zwi臋ksza艂 "moment obrotowy"? 呕eby pokona膰 niezidentyfikowane opory? Zaci臋cia? Konflikt w zaz臋bieniach, kt贸rego nie umia艂 znale藕膰?

Z艂o偶y艂am toto. Najwi臋cej czasu zaj臋艂o mi grzebanie w 艣rubkach. Bior臋 ostatni膮 i NIE PASUJE. Cholewa - ile przek艂adania i szukania. Nic..null.. przecie偶 j膮 mia艂am z tego kompletu.

Musia艂am wytracha膰 z innego mechanizmu natenczas, a ta le偶y i si臋 艣mieje..

No i zdj臋膰 nie mog臋 wstawi膰. Ka偶膮 mi si臋 kontaktowa膰 z pomoc膮 techniczn膮..

Chyba za bardzo epatuj臋 "s艂it-fociami" 馃

20220607_104228.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jest zdj臋cie聽:)

By艂 w tym czasie jaki艣 problem z forum, bo mi pisa艂o ,, Error "

No, a moje prostowanie, to wysz艂o tak.....聽

DSC_0417.JPG

DSC_0416.JPG

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
12 minut temu, PM1122 napisa艂(-a):

Jest zdj臋cie聽:)

By艂 w tym czasie jaki艣 problem z forum, bo mi pisa艂o ,, Error "

No, a moje prostowanie, to wysz艂o tak.....聽

DSC_0417.JPG

DSC_0416.JPG

Wow.. Super 馃ぉ馃ぉ

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dobrzy ludzie - porad藕cie prosz臋 - z czego mo偶na dorobi膰 (wyci膮膰) spr臋偶ynk臋 do zegara?

Ostatnio co jedn膮 rzecz zrobi臋 to dwie zepsuj臋 馃槕. Po艂ama艂am i teraz du.a blada..

Grubo艣膰 takiej to 0,43 mm.

Spr贸bowa艂abym wyci膮膰 tylko pomys艂u nie mam - z czego. Materia艂oznawca ze mnie marny 馃き

20220608_070043.jpg

20220522_112021.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ju偶聽 wiem聽 - SZCZELIMOMIERZ聽

馃槂馃榿.

Wystarczy tylko go gdzie艣 ZNALE殴膯 馃槀聽Mia艂am na pewno聽

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Takiej spr臋偶ynki nie robi艂em jeszcze , wi臋c si臋 wypowiem聽:)

1. Ja bym zlutowa艂. Nie wiem tylko czy mi臋kki lut wystarczy, czy twardy trzeba. Lekko za艂o偶y艂 na siebie, te ko艅ce gdzie si臋 z艂ama艂a. Cienkim i mi臋ciutkim drucikiem owin膮艂 - tak ze dwa zwoje dla przytrzymania, bo wiem 偶e inaczej b臋dzie si臋 odsuwa膰 - przewraca膰 itp. No i wtedy lutowa膰.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
15 minut temu, PM1122 napisa艂(-a):

Takiej spr臋偶ynki nie robi艂em jeszcze , wi臋c si臋 wypowiem聽:)

1. Ja bym zlutowa艂. Nie wiem tylko czy mi臋kki lut wystarczy, czy twardy trzeba. Lekko za艂o偶y艂 na siebie, te ko艅ce gdzie si臋 z艂ama艂a. Cienkim i mi臋ciutkim drucikiem owin膮艂 - tak ze dwa zwoje dla przytrzymania, bo wiem 偶e inaczej b臋dzie si臋 odsuwa膰 - przewraca膰 itp. No i wtedy lutowa膰.聽

Oj膰...

Nie umiem lutowa膰. Tym bardziej lutem twardym 馃 Chyba za cienka w uszach do tego jestem.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

2. Jak dorabia膰, to nie koniecznie szczelinomierz - mo偶e by膰 zbyt twardy. Wystarczy stalowa blaszka 0.3 - 0.4 mm. Mo偶e by膰 stalowa ta艣ma do bandowania ( s艂u偶y do spinania wi膮zek pr臋t贸w, czy skrzy艅 ) U mnie w pracy jest taka 0.5 mm. Ale chyba s膮 te偶 cie艅sze. Lub tak膮 odchudzi膰..聽

3. Mo偶na te偶 , t膮 spr臋偶ynk臋 co zosta艂a, wygi膮膰 w drugim miejscu..... pewnie wystarczy. Ale najpierw j膮 w miejscu gi臋cia mooocno podgrzej. Chyba nawet do czerwonego - lub prawie czerwone. Szybko zagi膮膰 i po chwili , gdy nieco 艣ciemnieje, w wod臋. W贸wczas zachowa spr臋偶ysto艣膰. Je艣li za mocno, to podgrza膰 i pozwoli膰 ostygn膮膰 tak jak przy oksydowaniu wskaz贸wek.聽

4. Mo偶e koledzy maj膮 na zbyciu聽

Ps. Dodam jeszcze , 偶e to grzanie przy wyginaniu starej spr臋偶ynki , to wtedy , gdy czujemy , 偶e nie da si臋 wygi膮膰 i raczej trza艣nie ni偶 si臋 ugnie. Niekt贸re daj膮 si臋聽 wygi膮膰, a inne nie.聽

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No to jeszcze jeden pomys艂 - mniej koszerny, ale prosty i 艂atwy .聽:)

Mo偶na na zak艂adk臋, a nawet na styk. Robisz z ma艂ej cieniutkiej blaszki ,, U " ( nawet z puszki po Coca-Cola ) Potrzebny klej dwusk艂adnikowy ,, Distal " - po 12-tu godz ju偶 trzyma, a schnie jeszcze do 24 godzin. Pe艂na moc po 7-miu dniach. Mo偶e by膰 inny, ale twardy... Smarujesz ,, U " oraz te po艂膮czone spr臋偶ynki i wsuwasz ,, U". Dajesz jeszcze kropl臋 kleju i zaciskasz kombinerkami. Jak si臋 nieco rusza, to nie szkodzi, bo Ty uk艂adasz to, tak jak nale偶y i zostawiasz na noc. Po nocy, to najlepiej , jeszcze raz to po艂膮czenie obsmarowa膰 klejem i odstawi膰 do wyschni臋cia.聽

Ten klej jest twardy i naprawd臋 du偶e obci膮偶enia znosi聽

Edytowane przez PM1122

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.