Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

ale kombinujecie ... 😶🤭

Miałem już nic nie pisać, żeby nie dawać pożywki mistrzowskim kolegom ... ale nie mogę i popuszczam ... wybaczcie Mistrzowie.

Potrzebny kawałek starej sprężyny nawet od starego budzika da radę. Odpuścić , wyciąć piłką włosową do metalu , wygładzić, powyginać jak trzeba , przewiercić otworek i zahartować...

dla niezorientowanych :

 Odpuszczanie polega na rozgrzaniu zahartowanego wcześniej przedmiotu do temperaturyw granicach 150 do 650 °C, przetrzymywaniu w tej temperaturze przez pewien czas, a następnie schłodzeniu.

to było to prostsze ...

o domowym hartowaniu tu:

https://metalltechnik.me/jak-hartowac-stal/

proponuję tak jak tam opisane (można nad kuchnią gazową tak samo jak nad palnikiem gazowym). Chłodzenie w oleju, ostatecznie nawet w jadalnym ... do tych potrzeb wystarczy

Jeszcze raz przepraszam za wtrącanie się ... 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 😁✌️✌️...

Właśnie zastanawiałam się  jak po odpuszczeniu wyciąć sprężynkę ze sprężyny...

Robiłam wprawki na stali ze szczelinomierza takimi nożycami solidnymi do grubych i twardszych rzeczy.

 W efekcie zrobiłam sobie "kukułkę" na dłoni 😆🤭🤭.

Piłka..piłka włosowa.  Jak zwykle mam to czego nie potrzeba, a włosa do metalu nie mam 🤪

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kup koniecznie + ramka do nich jeśli nie masz  ... najlepsze jakie są (wg mojej oceny) 

https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-i-osprzet-brzeszczoty-147670?string=Brzeszczoty ANTILOPE

a tu ramka - też najlepsza...

https://allegro.pl/kategoria/pily-i-pilarki-pily-wlosowe-260877?string=70 mm&order=p

lub

https://www.sklep.planetart.pl/saw-frame-60-mm/m/166

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację :)  to jest prawidłowo - fachowo.

Ja to w stylu, nie Mistrza , a raczej domowego majsterkowicza. 

Myślę, że na słowo ,, Mistrz ", to ja nie zasługuję ! 

Koleżanka napewno da radę dorobić, bo nie takie rzeczy robiła ! 

Przepraszam za prymitywne propozycje szybkiej naprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, LESKOS napisał(-a):

 

Dzięki 🙂...

Przekopałam szafę z mężowymi skarbami i tam znalazłam dwie ramki nawet tylko mocowania wygladają jakoś inaczej chyba 🤔.

Jedna z ostrzem chyba do metalu a druga chyba do drewna. Nie rokują dobrze wg tych zacytowanych  - włosowych. 

Chyba nie dadzą się zamocować w takich ramkach 🤔

20220608_125433.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM1122 - Sorki , nie odbieraj tego, że to uwagi pod Twoim kątem ... Nie miałem tego zamiaru robić. Sam mam czasami (często 🤭 ) takie zapędy w kierunku bardzo "oportunistycznych" byle szybko pozbyć się problemu i zapomnieć,  rozwiązać na szybko nie dbając o jakość. Potem walę się w ten stary łeb i z naprawiam to co było "na szybko". Nie chciałem was tu "pouczać" i przepraszam że tak to wygląda, ale poczułem co to dalej będzie ... na własnym doświadczeniu. 

18 minut temu, Yodek napisał(-a):

 

Dzięki 🙂...

Przekopałam szafę z mężowymi skarbami i tam znalazłam dwie ramki nawet tylko mocowania wygladają jakoś inaczej chyba 🤔.

Jedna z ostrzem chyba do metalu a druga chyba do drewna. Nie rokują dobrze wg tych zacytowanych  - włosowych. 

Chyba nie dadzą się zamocować w takich ramkach 🤔

20220608_125433.jpg

 No nie dadzą rady się zamocować, Ale jedna (większa to 16 cm) do drewna i plastiku , druga do metalu i powinna dać radę wyciąć + pilnik 😉 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LESKOS napisał(-a):

Sorki , nie odbieraj tego, że to uwagi pod Twoim kątem ... Nie miałem tego zamiaru robić. Sam mam czasami (często 🤭 ) takie zapędy w kierunku bardzo "oportunistycznych" byle szybko pozbyć się problemu i zapomnieć,  rozwiązań na szybko nie dbając o jakość. Potem walę się w ten stary łeb i z naprawiam to co było "na szybko". Nie chciałem was tu "pouczać" i przepraszam że tak to wygląda, ale poczułem co to dalej będzie ... na własnym doświadczeniu. 

 No nie dadzą rady się zamocować, Ale jedna (większa to 16 cm) do drewna i plastiku , druga do metalu i powinna dać radę + pilnik 😉 

 

 

Ja tam lubię jak mądrzejsi mnie pouczają. Sama bym nie uradziła większości wyzwań gdybyście mnie nie pouczali ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszka do cięcia w imadełko - mocowane wzdłuż krawędzi cięcia ... ta mniejsza piłka  po odpuszczeniu powinna dać radę bez problemu. Tylko proste odcinki ... ale łuków nie masz 😉 . Reszta - pilnik 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, LESKOS napisał(-a):

blaszka do cięcia w imadełko - mocowane wzdłuż krawędzi cięcia ... ta mniejsza piłka  po odpuszczeniu powinna dać radę bez problemu. Tylko proste odcinki ... ale łuków nie masz 😉 . Reszta - pilnik 

 

Imadełko - no proszę,  nie pomyślałam  😄

Dzięki ✌️😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wysłać Ci taką - będzie dużo mniej pracy. 20220608_135732.thumb.jpg.f9bd37f4a177a55c2d70c9097837bccf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ATO napisał(-a):

Mogę wysłać Ci taką - będzie dużo mniej pracy. 20220608_135732.thumb.jpg.f9bd37f4a177a55c2d70c9097837bccf.jpg

 

ATO- jesteś ogromnie uprzejmy i pomocny  - dziękuję 🥰.

Jednakowoż najpierw muszę się sama sprawdzić - nie ma że boli - nie mogę wyłącznie polegać na innych 😊. Jak polegnę z kretesem to może wtedy 🤗.

 Już samymi bezcennymi poradami mnie wspieracie, a to tez bardzo dużo.

Dzięki serdeczne jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Leskos :)   Nic strasznego się nie stało ! :)

 

Przez chwilę tylko , poczułem się nieswojo, a przecież staram się pomóc i radzić kolegom w potrzebie. Zawsze staram się dobrze radzić, a gdy pomysł jest nie fachowy, to zawsze uprzedzam. 

Jakoś ostatnio , to inni koledzy się nie pokazują. Jedynie parę osób jest aktywnych. A szkoda, bo więcej by się usłyszało o fachowych i profesjonalnych sposobach napraw , a nie o amatorskich pomysłach. 

Np. proste pytanie - w bębnie, wyłamany ząb można wstawić i przylutować i to jest profesjonalna naprawa. A przecież , jakie siły tu działają !  No, a taką sprężynkę, co popycha grzebień, to jak się zlutuje , to będzie źle ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek, blacha sprężynowa, grubość ok 0,5mm , szeroka na 19,5 ...

dość twarda - bez odpuszczenia nie wygniesz. 

Możesz w miejscu gięcia podgrzać palnikiem..

 

mogę przyciąć na wymiar koperty i wysłać Ci kilka kawałków,  to potrenujesz do skutku.. 

 

 

 

16546914293712954205245170201076.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zadra napisał(-a):

Yodek, blacha sprężynowa, grubość ok 0,5mm , szeroka na 19,5 ...

dość twarda - bez odpuszczenia nie wygniesz. 

Możesz w miejscu gięcia podgrzać palnikiem..

 

mogę przyciąć na wymiar koperty i wysłać Ci kilka kawałków,  to potrenujesz do skutku.. 

 

 

 

16546914293712954205245170201076.jpg

 

Serdecznie dziękuję!

Wywlokłam pękniętą sprężynę z budzika - starczy na kilka prób 😁✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Nie ma sprawy Leskos :)   Nic strasznego się nie stało ! :)

 

Przez chwilę tylko , poczułem się nieswojo, a przecież staram się pomóc i radzić kolegom w potrzebie. Zawsze staram się dobrze radzić, a gdy pomysł jest nie fachowy, to zawsze uprzedzam. 

Jakoś ostatnio , to inni koledzy się nie pokazują. Jedynie parę osób jest aktywnych. A szkoda, bo więcej by się usłyszało o fachowych i profesjonalnych sposobach napraw , a nie o amatorskich pomysłach. 

Np. proste pytanie - w bębnie, wyłamany ząb można wstawić i przylutować i to jest profesjonalna naprawa. A przecież , jakie siły tu działają !  No, a taką sprężynkę, co popycha grzebień, to jak się zlutuje , to będzie źle ? 

 

No trochę inne siły działają . Ząb wlutowany w bębnie - tam działają siły "na ściskanie" materiału i wyrywanie (aby zmniejszyć oddziaływania tej siły stosuje się "jaskółczy ogon" i mało plastyczną cynę )... Tu nawet stosunkowo plastyczny materiał jakim jest cyna lutownicza stawia  potężny opór. Przy działaniu sprężynowym, w miejscu gięcia, siła oporu przy ściskaniu nie ma prawie znaczenia, a cienka warstwa z drugiej strony (też cyna) jest zbyt podatna z kolei na rozciąganie -nie daje rady. Stal (przerwana w miejscu pęknięcia) nie bierze czynnego udziału w tym procesie. Tak można w wielkim skrócie stać się to wytłumaczyć. 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Yodek napisał(-a):

Już  wiem  - SZCZELIMOMIERZ 

😃😁.

Wystarczy tylko go gdzieś ZNALEŹĆ 😂 Miałam na pewno 

Jest sporo na allegro, nawet niedrogo. Ostatnio poszukiwałem kalibrowanej blaszki, ale niemagnetycznej - do Eureki jako podkładkę w obwodzie magnetycznym i wyhaczyłem nawet mosiężny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystrugałam drzewienko na "koronę" oskalpowanego Świta wg uprzejmej uwagi naszego Pierwszego wśród Pierwszych 🙂.

Na początek, w bólach wycinanie łuczka z jakiegoś kawałka drewienka, piłką ręczną - stacja nr I.

Drewienko okazało się pochodzenia żywicznego - stacja nr II. Papier ścierny mi się zapychał, żeby było zabawnie to sęk w nagrodę za dobre chęci 😑 - stacja nr III

 

Przymiarki, podbarwianie mieszaniną bejc. Teraz schnięcie, ew. poprawki barwą, a potem warstewka politury, wosk i klejenie.

Trzeba przyznać, że "tupecik" robi robotę 🤗.

 

20220610_182703.jpg

20220610_182603.jpg

20220610_185554.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładniście 👍


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 15:07, mkl1 napisał(-a):

Były .. większe.

(Nie napisałeś jakiej wielkości jest werk..)

 

W końcu dostałem wymiary: werk 40mm a z podstawą i gongami 50mm. Zdjecie "gęby" poniżej

 

 

IMG_20220611_084213.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na nakręcanie klasycze dla śzpindlaka

 Zdjęcie pierwsze - lepsze

Zdjęcie oferty

 

Cała tracza to z czego? "Papier", "Porcelanka" czy coś innego?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcelana


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

👍

Czyli raczej komplet :)  

 

 

Nie pamiętam, czy pisałęś

 Chodzi?

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2022 o 18:18, Yodek napisał(-a):

Wystrugałam drzewienko na "koronę" oskalpowanego Świta wg uprzejmej uwagi naszego Pierwszego wśród Pierwszych 🙂.

Na początek, w bólach wycinanie łuczka z jakiegoś kawałka drewienka, piłką ręczną - stacja nr I.

Drewienko okazało się pochodzenia żywicznego - stacja nr II. Papier ścierny mi się zapychał, żeby było zabawnie to sęk w nagrodę za dobre chęci 😑 - stacja nr III

 

Przymiarki, podbarwianie mieszaniną bejc. Teraz schnięcie, ew. poprawki barwą, a potem warstewka politury, wosk i klejenie.

Trzeba przyznać, że "tupecik" robi robotę 🤗.

 

20220610_182703.jpg

 

Brawo! 
Jak oryginał, Jak skasujesz te zdjęcia to nikt się nie dowie, a tym bardziej nie domyśli.
Wit Stwosz może Ci czyścić buty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię tych "kominiarzy"!

No ale co było robić, jak było tanio?

3 kompletne i 1 pusty

Ja się już chyba nadaje do leczenia...

20220613_083345.jpg

20220613_091704.jpg

20220613_091713.jpg

20220613_091722.jpg

20220613_091728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.