Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

W IKEA do tych lamp co polecałem można sobie dobrać odpowiednią barwę żarówki. Wkręcić osobiście. Też siedzę przy biurku kilka godzin dziennie i porównując lampki biurowe w instytucjach i u klientów u których bywam i bywałam przez kilkanaście lat twierdzę że lepszej nie trzeba. No i jeszcze jest w dobrej cenie. Ale jak tam kto woli i widzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziu! LES no bomba patent. Wygląda tam jak element machiny z powrotu do przyszłości ☺I regulacja... I BEZCIENIOWO!!? Cudna sprawa..

Uuuuu...

Z tą "cieniowością" to mam duże problemy. Jak nie ma porządnego światła dziennego to politurowanie większych elementów skrzyni na podłodze w pokoju gdzie do dyspozycji tylko oświetlenie podsufitowe to jak przeprawa tekturową tratwą przez jezioro..

No gdybym miała TAKI zestaw oświetlenia CK to dopiero byłoby zajefajniście! Ehh.. zdjęcia można jak w namiocie bezcieniowym ;-)

Póki co to wariant z Ikeły wchodzi w rachubę i żarówki do wyboru. O cena jest konkurencyjna ;-)

 

Biurko dopiero co z mężem ześmy zmontowali, ubarwiając sobie pracę wzajemnymi "....też Cię lubię!!" ;-)

No może to bardziej mikrobiurko dla przedszkolaka i skrzynka zegara raczej ciężko się pomieści albo nie pomieści ale JEST. Lepsze to niż podłoga ☺

 

PM - tak podejrzewałam, że będziesz musiał we własnym zakresie działać. Nono.. niedługo takie korony do "liry" to będziesz pomiędzy obiadem, a deserem z mrożonego kożucha dorabiać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , ale Gosia chyba nie ma frezarki CNC  ;) ...

Ja nietypowe dorabiam na zwykłej górno wrzecionowej . Czasami da się dopasować już wykonane do potrzeb lub gotowce po niewielkiej korekcie . Można też zadzwonić się z kolegami z serwisów podesłać przekrój i w zasadzie powinni dorobić to co potrzeba (parę razy tak miałem).

Przy okazji moja lampa . Jest brzydka ale daje mi komfort pracy jak żadna  ;) ...

Patent z lupą na statywie od czujnika zegarowego mi się podoba i to bardzo.  :)

No i cały czas jestem dla Ciebie pełen podziwu że w tak piękny dom zbudowany z pełnych bali wbijasz gwożdzie i inne haki żeby powiesić na nich zegary i różne inne gadżety z nimi związane. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się lupa przydaje, a rąk brakuje zawsze ... :D  :D  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lampa naftowa ;-))

No tak.. O lampie naftowej nie pomyślałam. Byłoby tak klimatycznie :-)

Do starych zegarów lampa naftowa pięknie pasuje. I regulację ma ale trochę trudno się wygina. :-)

To jakie jeszcze lampy mamy? Może taka do grzania kurcząt?

A, jeszcze są jak dobrze kojarzę są karbidówki? I nie zapominajmy o świecach..hehe..

 

Wstawajcie mili Państwo! Sobota wita :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-104610-0-82636500-1548480127_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy ranne ptaszki i ptaszyny.. :-)

Ja nie mam zadań zegarowych z braku materii tejże ale parę innych owszem.

Idę robić kawę. I zacznie się - męża irytują moje kawki "prawie jeszcze w nocy" :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Arek :-D

Jest nas już kilkoro "śpiących inaczej" ;-)

 

Kawa wypita, polski net przeczesany w poszukiwaniu tego "jedynego" ale d*pa blada. Zastój.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Arek :-D

Jest nas już kilkoro "śpiących inaczej" ;-)

 

Kawa wypita, polski net przeczesany w poszukiwaniu tego "jedynego" ale d*pa blada. Zastój.. ;-)

W dni robocze wstaję 3:55, a w sobotę sobie pofolgowałem, ale i tak wcześnie wstałem, by być pierwszym w kolejce w zakładzie fryzjerskim.  B) Udało się.

Właśnie wróciłem ze strzyżenia :D i wreszcie się wybrałem :P.

 

Internet przejrzałem pod kątem nowości na aukcjach starych aparatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia , jak by było łatwo to byś miała na ścianie więcej zegarów od jednego naszego kolegi z Bieszczadów ;) , a ja to bym nie miał się czym chwalić ... znaczy jest sprawiedliwość na świecie .... :) :) ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dni robocze wstaję 3:55, a w sobotę sobie pofolgowałem, ale i tak wcześnie wstałem, by być pierwszym w kolejce w zakładzie fryzjerskim. B) Udało się.

Właśnie wróciłem ze strzyżenia :D i wreszcie się wybrałem :P.

 

Internet przejrzałem pod kątem nowości na aukcjach starych aparatów.

Arek ja wstaję o piątej i uważam to za niesprawiedliwość dziejową ale o czwartej to już przegięcie! ;-)

Kiedyś jak mleczarz roznosił butelki z mlekiem pod drzwi mieszkań to rozumiem ale w dzisiejszych czasach to chyba piekarzem jesteś :-D

A i dziś już prosto od fryzjera to jeszcze jesteś mega przystojny :-D

 

Stare aparaty? O..

Aparaty foto czy aparaty telefoniczne?

 

Gosia , jak by było łatwo to byś miała na ścianie więcej zegarów od jednego naszego kolegi z Bieszczadów ;) , a ja to bym nie miał się czym chwalić ... znaczy jest sprawiedliwość na świecie .... :) :) ;)

No tak, tak.

Jak zawsze masz rację pomimo, iż jestem święcie przekonana, że moja racja jest najmojsza;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Gośka, a czemu Ty sobie nie kupisz jakiegoś fajnego Angola tylko takie teutońskie badziewie szukasz?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek ja wstaję o piątej i uważam to za niesprawiedliwość dziejową ale o czwartej to już przegięcie! ;-)

Kiedyś jak mleczarz roznosił butelki z mlekiem pod drzwi mieszkań to rozumiem ale w dzisiejszych czasach to chyba piekarzem jesteś :-D

A i dziś już prosto od fryzjera to jeszcze jesteś mega przystojny :-D

 

Stare aparaty? O..

Aparaty foto czy aparaty telefoniczne?

 

 

Pracuję w biurze dużego zakładu produkującego prąd. Jeżdzę do pracy na 6:00, a autobus jest 5:10.

 

Jestem przystojny :P

Stare aparaty fotograficzne 9x12 do robienia zdjęć z dobrą optyką raczej nie do kolekcji, ale zależy co się trafi. ;)

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Gośka, a czemu Ty sobie nie kupisz jakiegoś fajnego Angola tylko takie teutońskie badziewie szukasz?

No jak ja kocham Kiniolowe wrzutki!

 

"Tetuońskie badziewie"..?!

Jezusicku słodki.. że takie "stojonce" co "paczam" to nie?

A "angole" to wahadła nie mają na wierzchu chyba...?

Na wierzchu musi być wahadło, no ja muszę paczać na dyndające wahadło..

 

I bądź babo mądra..

Nie jestem mądra, i nie będę długo piękna, o cholewa..! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz są takie z okienkiem, przeziurem, gdzie widać wahadło, co się dynda...

Mogą też być Comtoise, no te to mają kawał wahadła... ale niemce, eee takie zwyklaki...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w biurze dużego zakładu produkującego prąd. Jeżdzę do pracy na 6:00, a autobus jest 5:10.

 

Jestem przystojny :P

Stare aparaty fotograficzne 9x12 do robienia zdjęć z dobrą optyką raczej nie do kolekcji, ale zależy co się trafi. ;)

Arek to Ty ELEKTRYZUJĄCY (i przystojny) mężczyzna jesteś! :-D

 

Do robienia zdjęć? Achaaa..

Znaczy masz fotograficzne hobby?

Nie znam się na aparatach ale te 9x12 to jakiś magiczny parametr do fajnych zdjęć.

Ja tam jakieś focie pstrykałam lustrzanką kiedyś ale taka co sama "myśli" bo ja nie ogarniam tych przysłon, czułości no i ostrzenie manualem dla okularnicy to wyzwanie.

Mam manualnego pentacona (żesz ta korekta, pentagon i pentagon wciepuje) do lustrzanki i uwielbiam zdjęcia z niego ale zanim trafię w ostrość to klękajcie narody :-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-27317-0-76972200-1548493959.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz są takie z okienkiem, przeziurem, gdzie widać wahadło, co się dynda...

Mogą też być Comtoise, no te to mają kawał wahadła... ale niemce, eee takie zwyklaki...

TAK! Tak z PRZEZIUREM (wspaniałe słówko!)

Comtoise...hmm..nie obmyślałam..

Że niemce.. no ja nie jestem ta Wanda co Niemca nie chciała. Skakać do rzeki nie będę z powodu Niemca:-P

 

 

Ojej.. a co to? Kto to znaczy się?

On na targ idzie? Komtoizy dźwiga przez pustkowia...przemytnik chyba ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Angole" kojarzą mi się z mocno przyozdobioną trumną. Czegoś takiego w chałupie bym nie postawił. :)

Fuj, wygląda koszmarnie. :P  :D  :D  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Angole" kojarzą mi się z mocno przyozdobioną trumną. Czegoś takiego w chałupie bym nie postawił. :)

Fuj, wygląda koszmarnie. :P  :D  :D

 

Haha..ha.!

Dziadek masz funeralne skojarzenia..

Fakt, że taka trumienka to zacna, jakby się uparł to ładnie do figury mojej by się układała, taka kobieca mocno jest :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek to Ty ELEKTRYZUJĄCY (i przystojny) mężczyzna jesteś! :-D

 

Do robienia zdjęć? Achaaa..

Znaczy masz fotograficzne hobby?

Nie znam się na aparatach ale te 9x12 to jakiś magiczny parametr do fajnych zdjęć.

Ja tam jakieś focie pstrykałam lustrzanką kiedyś ale taka co sama "myśli" bo ja nie ogarniam tych przysłon, czułości no i ostrzenie manualem dla okularnicy to wyzwanie.

Mam manualnego pentacona (żesz ta korekta, pentagon i pentagon wciepuje) do lustrzanki i uwielbiam zdjęcia z niego ale zanim trafię w ostrość to klękajcie narody :-)

Magiczny parametr to jest format błony ciętej 9 cm na 12 cm ;). Bardziej obecnie jest popularny format 4x5″. Mi też jest ciężko ustawić ostrość, ale cóż trzeba sobie radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś fotografowałem aparatem Reflekta II - klatka 6x6 . Świetna lustrzanka dwuobiektywowa. Film był do aparatów 6x9 - ORWO najczęściej czarno biały piękna plastyka. a z ostrością nigdy nie było problemu bo bo był manual o ogromnym zakresem głębi ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.