Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

Witold 56 - wielkie dzi臋ki!

No tak - przecie偶 to o czym piszesz to sedno sprawy. W jednej linii ze sterczynami.. Gdybym przyklei艂a "jak leci" a potem umocowa艂a drzwiczki do skrzyni wyszed艂by klops.. Dopiero by by艂o.. musia艂a bym "r膮ba膰".

Ca艂e szcz臋艣cie 偶e przysz艂o mi do g艂owy si臋 zapyta膰 zawczasu :-)

Dzi臋kuj臋 jeszcze raz!

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

jaki艣 stary 艣lad na pewno na ozdobach jest widoczny :P

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Arek - s膮 stare 艣lady. 艢wi臋ta racja. Najsamprz贸d w艂a艣nie stara艂am si臋 je "odszyfrowa膰" ale za ma艂y zawodnik ze mnie abym bezsprzecznie je odczyta艂a.

Jestem "partacz-amator-renowator" jeszcze bez dystynkcji h艂e-h艂e

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Witold 56 - wielkie dzi臋ki!

No tak - przecie偶 to o czym piszesz to sedno sprawy. W jednej linii ze sterczynami.. Gdybym przyklei艂a "jak leci" a potem umocowa艂a drzwiczki do skrzyni wyszed艂by klops.. Dopiero by by艂o.. musia艂a bym "r膮ba膰".

Ca艂e szcz臋艣cie 偶e przysz艂o mi do g艂owy si臋 zapyta膰 zawczasu :-)

Dzi臋kuj臋 jeszcze raz!

Ca艂a przyjemno艣膰 po mojej stronie !!!聽 聽 Powodzenia !

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Arek - s膮 stare 艣lady. 艢wi臋ta racja. Najsamprz贸d w艂a艣nie stara艂am si臋 je "odszyfrowa膰" ale za ma艂y zawodnik ze mnie abym bezsprzecznie je odczyta艂a.

Jestem "partacz-amator-renowator" jeszcze bez dystynkcji h艂e-h艂e

Nie jest tak 藕le :) Samokrytyka , OK ... ale nie tak ostro聽 :D

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

PM - czy samokrytyka zbyt ostro? My艣l臋, 偶e adekwatnie. To, 偶e ze dwa razy rozebra艂am i z艂o偶y艂am mechanizm i ciut popa膰ka艂am politur膮 elementy skrzyni zegara nie czyni mnie cho膰by w dostateczny stopniu "znawc膮" ale wszak偶e pami臋tajmy 偶e okre艣lenie "partacz" brzmi dumnie, a nie dennie wi臋c jestem na odpowiednim etapie (jak na niewiast臋 przysta艂o) ;-)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

PM - czy samokrytyka zbyt ostro? My艣l臋, 偶e adekwatnie. To, 偶e ze dwa razy rozebra艂am i z艂o偶y艂am mechanizm i ciut popa膰ka艂am politur膮 elementy skrzyni zegara nie czyni mnie cho膰by w dostateczny stopniu "znawc膮" ale wszak偶e pami臋tajmy 偶e okre艣lenie "partacz" brzmi dumnie, a nie dennie wi臋c jestem na odpowiednim etapie (jak na niewiast臋 przysta艂o) ;-)

:) :) <_< <_<

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

To ja my艣la艂em 偶e zegar ju偶 wisi a tu prosz臋 prac臋 konserwatorskie si臋 przed艂u偶aj膮 ;-)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

To ja my艣la艂em 偶e zegar ju偶 wisi a tu prosz臋 prac臋 konserwatorskie si臋 przed艂u偶aj膮 ;-)

"Normalnie" to ju偶 by wisia艂 ze trzy razy. Niestety z艂o艣liwo艣ci losu pi臋trz膮 偶yciowe problemy..

Jak zawi艣nie to b臋dzie nius w "wiadomo艣ciach" ;-)

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Wszystko co pi臋kne rodzi si臋 w b贸lach;-)

Prawda..

Jedni rodz膮 pi臋kno w b贸lach inni rodz膮 brzydot臋 te偶 w b贸lach..

Ja "rodz臋" chyba od miesi膮ca w b贸lach t膮 "papierow膮 g臋b臋" i jako艣 p臋powiny nie ma komu obci膮膰. ;-)

To chyba zemsta tego egzemplarza za brak empatii do tarczy :-P

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Spokojnie.... trafi si臋 porcelanowa tarcza

Pewnie si臋 trafi jak szcz臋艣cie dopisze ale pierwej jeszcze kl膮tw臋 rzuc膮 zwolennicy oryginalno艣ci za wszelk膮 cen臋 i b臋d臋 chodzi艂a po 艣wiecie z widocznym dla wszystkich pi臋tnem akolity wszelkiej ma艣ci "psuj贸w" pi臋kna pierwotnego;-)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chodzi o moj膮 opini臋 to ja bym nie mia艂 skrupu艂贸w zamieni膰 t膮 tarcz臋 ma porcelanow膮. Zachowuj膮c jednocze艣nie star膮;-)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chodzi o moj膮 opini臋 to ja bym nie mia艂 skrupu艂贸w zamieni膰 t膮 tarcz臋 ma porcelanow膮. Zachowuj膮c jednocze艣nie star膮;-)

O.. I to jest jaka艣 optymistyczna opinia. Nie musz臋 przywdziewa膰 pokutnej w艂osienicy :-)

Teraz uzbroi膰 si臋 w cierpliwo艣膰 (moja s艂aba strona). I czeka膰 na okazj臋 kupna tarczy (i sekundnika). Mam nadziej臋, 偶e uda mi si臋 wcze艣niej, ni藕li czas m膮 pami臋膰 nadgryzie swym z臋bem i b臋d臋 jeszcze pami臋ta艂a co do czego mia艂am szuka膰 i zanim zejd臋 z tego niewdzi臋cznego pado艂u, zd膮偶臋 si臋 ucieszy膰;-)

A oryginaln膮 celuloidow膮 tarcz臋 za偶ycz臋 sobie jako epitafium nagrobne. Oryginalnie :-D

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Zaprawd臋, powiadam Ci, nie l臋kaj si臋 i miej w ma艂ym powa偶aniu opinie puryst贸w ( w tym moje). To tylko takie przyczynki, zajawki do rozwa偶enia, ale przedmiot贸w los to kolejni w艂a艣ciciele. W艂a艣nie sko艅czy艂em ogl膮da膰 program o ameryka艅skich szalonych i genialnych fachowcach, przerabiaj膮cych najwspanialsze samochody- klasyki, na wariackie senne i mokre marzenia mi艂o艣nik贸w motoryzacji plus. Ja bym nigdy nie zarepetowa艂 w auto z 1962 roku silnika i nap臋du ca艂ego, co ma zupe艂nie z czapy pochodzenie, za to przyspiesza jak rakieta przeciwpancerna. Pewnie bym d膮偶y艂 do 99% orygina艂u. Jednak nie mog臋 odm贸wi膰 poczucia pi臋kna i zazdro艣ci膰 im odwagi, oraz zjawiskowych efekt贸w.聽

Tw贸j zegar, Ty jeste艣 kolejnym szefem, za艂贸偶 mu fajn膮 tarcz臋. A nagrobek to ju偶 w og贸le poza ocen膮. B臋dzie cudny聽 :D.

PS. jaki sekundnik?聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Fibo - w艂a艣nie najbardziej przed Twem obliczem okrywa mnie wstydu rumieniec. Bo jeste艣 dla mnie wzorem niedo艣cig艂ym, a Twe s艂owa wplecione niczym paciorki per艂owe, pi臋kne i m膮dre - daj膮 艣wiadectwo wiedzy wielkiej, a ja sw膮 maluczk膮 s艂abo艣ci膮 niegodnam ich s艂ucha膰..

Mo偶e jeszcze za ma艂o mam wiedzy tajemnej by "by膰 jak Kazimierz Dejna"...

A mo偶e nie uda si臋 tarczy 20,5 rych艂o znale藕膰 i za kilka lat ja "dojrzej臋" i zrozumiem jaki skarb wisi? :-)

Sekundnik - znaczy si臋 wskaz贸wki sekundnika m贸j drogocenny celuloid by艂 zosta艂 pozbawiony, i 艣wieci pust膮 szczerb膮 niczem kiep z wybitnym z臋bem po awanturze w dworcowej knajpie.

Nie wiem po jakim parametrze si臋 szuka wskaz贸wek sekundowych -d艂ugo艣ci tulejki, czy jej 艣rednicy, czy po obu wielko艣ciach. :-)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Ja bym szuka艂 wskaz贸wki o takiej d艂ugo艣ci, by jej koniec +- dotyka艂 do zewn臋trznego okr臋gu tarczy sekundnika, czy minimalnie kr贸tszej. IMO d艂u偶sze wygl膮daj膮 dosy膰 okropnie. No i oczywi艣cie 艣rednica tulejki musi by膰 dopasowana do 艣rednicy osi, na kt贸r膮 ma by膰 za艂o偶ona :D. Mo偶e zmierz te parametry i zapodaj?聽聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Acha.. o d艂ugo艣ci samej wskaz贸wki nie pomy艣la艂am.

Jak czas b臋dzie 艂askaw to obmierz臋 i zamieszcz臋 anons w dziale "kupi臋, zamieni臋.."

Dzi臋kuj臋 :-)

W Concordii na osi wskaz贸wki sekundnika nasuni臋ta bardzo ciasno by艂a jakby mosi臋偶na tulejka na kt贸r膮 dopiero wciska si臋 wskaz贸wk臋. Przed rozebraniem mechanizmu musia艂am ow膮 tulejk臋 zdj膮膰 偶eby mechanizm rozebra膰. Szkopu艂 by艂 bo trzyma艂a si臋 straszliwie mocno a sama o艣 bardzo cieniutka i wiotka. Mordowa艂am si臋 na wszystkie sposoby, a ta ani drgnie. W pewnym momencie trrach - z impetem wystrzeli艂a w czasoprzestrze艅 bli偶ej nieokre艣lon膮, a mnie zrobi艂o si臋 s艂abo. W mi臋dzyczasie us艂ysza艂am jak odbija si臋 od "podbrzusza" wisz膮cego na 艣cianie Gustava i z takim samym impetem wstrzeli艂a si臋 w przegr贸dk臋 pude艂eczka z cz臋艣ciami, czyli tam gdzie mia艂a trafi膰.. ino kilka zawleczek wyskoczy艂o na st贸艂. Ot taka historyjka co mnie o zawa艂 ma艂o nie przyprawi艂a ;-)

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Acha.. o d艂ugo艣ci samej wskaz贸wki nie pomy艣la艂am.

Jak czas b臋dzie 艂askaw to obmierz臋 i zamieszcz臋 anons w dziale "kupi臋, zamieni臋.."

Dzi臋kuj臋 :-)

W Concordii na osi wskaz贸wki sekundnika nasuni臋ta bardzo ciasno by艂a jakby mosi臋偶na tulejka na kt贸r膮 dopiero wciska si臋 wskaz贸wk臋. Przed rozebraniem mechanizmu musia艂am ow膮 tulejk臋 zdj膮膰 偶eby mechanizm rozebra膰. Szkopu艂 by艂 bo trzyma艂a si臋 straszliwie mocno a sama o艣 bardzo cieniutka i wiotka. Mordowa艂am si臋 na wszystkie sposoby, a ta ani drgnie. W pewnym momencie trrach - z impetem wystrzeli艂a w czasoprzestrze艅 bli偶ej nieokre艣lon膮, a mnie zrobi艂o si臋 s艂abo. W mi臋dzyczasie us艂ysza艂am jak odbija si臋 od "podbrzusza" wisz膮cego na 艣cianie Gustava i z takim samym impetem wstrzeli艂a si臋 w przegr贸dk臋 pude艂eczka z cz臋艣ciami, czyli tam gdzie mia艂a trafi膰.. ino kilka zawleczek wyskoczy艂o na st贸艂. Ot taka historyjka co mnie o zawa艂 ma艂o nie przyprawi艂a ;-)

To , o ile dobrze my艣l臋 , by艂a tulejka sekundnika . Je艣li jej d艂ugo艣膰 jest taka , 偶e po za艂o偶eniu wystawa艂a by nad tarcz臋 ... to z pewno艣ci膮 , ona . Tak mocno si臋 trzyma艂a , 偶e pewnie kiedy艣 , przy pr贸bie jej zdejmowania , oderwano sam膮 wskaz贸wk臋. Wi臋c ju偶 masz d艂ugo艣膰 tulejki , a teraz jeszcze potrzebna聽 d艂ugo艣膰 samej wskaz贸wki !!!

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Niedok艂adnie napisa艂am - przepraszam - wskaz贸wki sekundnika brakuje w tym a'la Muller&Schlenker, a to z t膮 tulejk膮 na osi to by艂o w Concordii- tam wskaz贸wki nie brakuje.

Dlatego nie za bardzo wiem czy w Mullerze brakuj膮ce wskaz贸wka by艂a z jak膮艣 tulej膮 mocuj膮c膮 czy bez tulei jak np. w Beckerze...

Ci臋偶ko si臋 po艂apa膰 a to tylko sekundnik :-/

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Wpisz w All wskaz贸wka sekundnika (nie chc臋 podawa膰 link贸w do trwaj膮cych aukcji) i zobacz. Typowa do takiego linkowca jest stalowa wskaz贸wka mocowana na trzpieniu mosi臋偶nym (stanowi ca艂o艣膰). Jedyny k艂opot jest z dopasowaniem jej d艂ugo艣ci, oraz otworu mocuj膮cego w trzpieniu, dlatego o te wymiary pyta艂em.聽聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Acha...

Tak zrobi臋! Dzi臋kuj臋 za bezcenne wskaz贸wki nomen-omen ;-)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

W Concordii wskaz贸wka sekundnika i jej mocowanie wygl膮da tak...

A w Beckerze jeszcze inaczej.

W 艣wietle tego co napisa艂 Fibo wygl膮da 偶e co艣 kombinowane tu by艂o. bo sekundnik wystaje poza swoj膮 skal臋.

Wi臋c zg艂upia艂am jaka opcja do tego mojego papierowego z 20.5 cm tarcz膮:-)

post-104610-0-51125100-1544377117_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

A to sama o艣 sekundnika wystaje, czy fragment tulejki wskaz贸wki? Bo raczej na to drugie mi wygl膮da.


Sam sekundnik wygl膮da mi na przer贸bk臋 z zegarkowej wskaz贸wki.


Pozdrawiam

Piotr

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.