Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy to 16-17, czy mniejszy. A może ten po lewej to 21 cm. Dawca narządów :wub:;)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy to 16-17, czy mniejszy. A może ten po lewej to 21 cm. Dawca narządów :wub:;)

Dawca?!

PM zapytaj czy sprzedadzą tarczę z dodatkiem zegara? :-P I za ile garnek z przykrywką ;-)

 

(Intryguje mnie zawartość w skrzynce - tuż za wahadłem na dole...)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik ze srebrnym cycem van Klompa...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu, Panie. 15 tysięcy funtów, poszła w grudniu ubiegłego roku.

post-6402-0-62161600-1549653159_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule tematu ... poradźcie !!!

Parę zegarów i trzy biorę pod uwagę . Ale czyje one ???

Duży , chyba GB .

Środkowy smukły , tarcza bez sekundnika , kółko wagi jest pełne  - ten , najbardziej mi się podoba :)

Po prawej , mały niby ,,rakietoplan,, - chyba hałaśliwy Jughans .

Umówiony jestem w niedzielę i wówczas je zobaczę .

Co o nich sądzicie ?

Środkowy i chodu :) jak radzi Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezeceństwa!

;):rolleyes:

 

Nie jest tak źle. :)

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;):rolleyes:

 

Nie jest tak źle. :)

Zawsze mogła być "straszniejsza" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest "prawda czasów....i prawda ekranu"


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazania :) Uwagi bezcenne !!!

Drogi już czarne , tylko kamer wszędzie pełno :ph34r: ... no i te ,, chodu ,, może się nie udać  :D 

Niech stracę .... wezmę trzy hurtem , by nie podpadło , że chodzi mi o Endlera  ;) 

A w tym dużym , za wahadłem ....... też mnie ciekawi !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazania :) Uwagi bezcenne !!!

Drogi już czarne , tylko kamer wszędzie pełno :ph34r: ... no i te ,, chodu ,, może się nie udać :D

Niech stracę .... wezmę trzy hurtem , by nie podpadło , że chodzi mi o Endlera ;)

A w tym dużym , za wahadłem ....... też mnie ciekawi !!!!

Taak! PM niech Ci nawet powieka nie drgnie! Mina szachisty. Kładź grajcary na stół, zegary pod pachę i wolnym krokiem, od niechcenia do samochodu.

W tym dużym to kołatka od bursztynowej komnaty zapewne... ;-)

I to dopiero będzie "prawda czasu poza ekranem"

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jak Ci odpowiedzieć... ;-)

Po pierwsze , Twoje roczniaki są piękne i pięknie przygotowane. 

No a teraz po drugie, jeśli pozwolisz to podam parę rad , na pewno się przyda choćby w chwili kiedy się chce coś sprzedać i dobrze zaprezentować.

...więc:

1. Trzeba się zastanowić co chcesz przedstawić na zdjęciu i w jakim celu.

2. To co określisz w punkcie 1 musi być zdecydowanie wyeksponowane w stosunku do reszty widocznej na zdjęciu. Należy unikać elementów obrazu które będą ściągać uwagę oglądających od "tematu" zdjęcia. zatem w tle nie powinno być błyszczących elementów , kontrastowych rozdrobnionych, ostrych, wzbudzających emocje (patrz ostatnia dyskusja z Gosią ;) ) . Tu operujemy czymś takim jak głębia ostrości. Musimy , albo używać obiektywów typu makro, abo ujednolicić tło. Najlepiej umbra palona, beż, popiel. czasami do brązów używa się się zieleni butelkowej  ale pojawia się problem kontrastu i wymaga to dodatkowych zabiegów ....

3. W zależności od rodzaju przedmiotu musisz go prawidłowo oświetlić. Należy unikać światła ostrego. W pomieszczeniach najprościej to się robi nakładając na lampy rastry , albo wręcz zwykły papier śniadaniowy lub pergamin. Doświetla się to albo najprościej lampami błyskowymi , bezcieniowymi , albo kilkoma wyzwalanymi radiowo, albo stosując stałe oświetlenie z dodatkowymi ekranami , np parasolka wyłożona folią aluminiową. Dodatkowo w warunkach domowych można podbarwić światło nakładając na latarkę ledową (np) kolorową piłkę dla dzieci (żółtą , pomarańczową, czerwoną) albo świecąc przez nadmuchany balonik .

 

To tak po krótce w trzech punktach...

a teraz co do Twojego  zdjęcia. 

ad 1. Chcesz pokazać pięć pięknych zegarów... w celu zachwycenia kolegów  :D , żeby im ciśnienie skoczyło :ph34r: . 

ad 2. Jak patrzę na zdjęcie to w pierwszym momencie widzę linię przedmiotów (dobrze że ustawiono je regularnie i równo) . Oko ludzkie wyłapuje podświadomie wszelkie regularności i uporządkowania (mamy taki tik umysłowy). Ale już w drugim kroku , zaglądam na tło i staram się rozwiązać zagadkę , co tak połyskuje w tle i gdzie jestem... otoczenie zatem ściąga moją uwagę w tym kierunku. Czyli błąd ! Muszę się zmusić żeby wrócić do detali w zegarach. Trzeba sporej determinacji , pasjonaci tych zegarów zapewne ją mają, żeby nie zwracać uwagi na tło. Czyli tu mamy nieprofesjonalne podejście  :unsure:

ad 3. Światło, zapewne z halogenków nie jest spolaryzowane (miękkie ) i wszystkie załamania w przedmiocie skrzą , rozpraszając od istotnych elementów. Należy też "pomanipulować" oświetleniem , bo pierwsze plany masz nie doświetlone. Rozwiązaniem są wspomniane dodatkowe źródła światła. Troszkę można to poprawić używając techniki HDR, ale nie wszytko. Czyli tu też nie za bardzo.... -_-

 

Podsumowując, w naszym środowisku fotografia ujdzie, do celów reklamowych, wystawienniczych i komercyjnych się nie nadaje.

 

Za to wszyscy wiedzą, że zegary masz piękne !

Mam nadzieję że się nie obraziłeś po tym co napisałem. Fotografia komercyjna jest bardzo trudną dyscypliną, szczególnie gdy się chce robić dobre zdjęcia a nie tworzyć grafikę komputerową, co ostatnio coraz częściej się widzi na okładkach i wnętrzach "kolorowych magazynów".

Pozdrawiam serdecznie Marianie  ;)  :D

:rolleyes:

Ps. Jak będziesz miał ochotę to na jakimś wyjeździe "zegarkowym"  możemy potrenować w realu i sprzedam ci parę prostych patentów.

Super i jeszcze raz super i dzięki bardzo za wykład!

Leszku, pamiętasz jak siedzieliśmy obok siebie w tym autokarze który miał zaklejone szyby, złożyłem Ci wtedy propozycję żebyś zrobił nam wykład na temat "jak zrobić dobrze zdjęcie zegara", powiedziałeś że nie ma problemu i z przyjemnością podzielisz się swoją wiedzą (dodam od siebie - ogromną).

Więc propozycję oczywiście podtrzymuję i jednocześnie trzymam za słowo. 

W tym roku jest propozycja spotkania zegarowców połączona z zagranicznym wyjazdem, więc proszę Ciebie szykuj już długi wykład.  Spotkanie i cały wyjazd poświęcimy tylko fotografii i ..........nie chcę zdradzać czym jeszcze, bo sprawy związane z wyjazdem są na razie w toku wstępnego załatwiania, a temat "nagrywa'' nasz sympatyczny Naczelny Prezes.

Jeżeli temat wyjazdu zagranicznego nie wyjdzie w tym roku, to latem spotykamy się w Krakowie albo w jego okolicach.  :)

 

PS

Gosia, szykuj się na wyjazd i spotkanie z kumplami zegarowcami i kumpelkami zegarowczyniami.  :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wam zazdroszczę...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby Was poznać.. zegarowców i zegarowczynie ale trochę daleko żeście się umiejscowili :-)

Zastanawiam się dlaczego tu na forum prawie nie ma "zegarowczyń"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście znam tylko jedną kobietę która wykonuje niemalże od dziecka zawód zegarmistrza. 

A jakie ma fajne przyrządy i narzędzia zegarmistrzowskie. Jak wychodzę z jej pracowni to jestem chory.  :)

 

Jest na naszym forum i z tego co wiem to regularnie czyta to co tu wypisujemy. 

Kasiu, (jak czytasz) przesyłam pozdrowienia!

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian dzięki za miłe słowa  ;) , postaram się sprostać wymaganiom.  :rolleyes:

O ile się nie mylę Kasia była w Srebrnej Górze i wcale nie wygląda na "zegarmistrza ze Strasznego Dworu" , a jest przesympatyczną i skromną osobą, a koledzy po fachu widać że mają spory szacunek do jej wiedzy i umiejętności. Również pozdrawiam i duży "szacun". W Katowicach była Pani zegarmistrz, tak ze 30 lat temu prowadziła zakład, sporo ludzi wyszkoliła. Może ktoś z kolegów Mistrzów znał osobiście ... ja tylko słyszałem.

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z innej strony - ktoś "widział" naszego forumowego kolegę longase1 ostatnio? Jakoś tak zniknął, znaku nie daje...

Miał dużo pracy, czyżby zarobiony był doszczętnie..

Longase1 jesteś tam gdzie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miał się dobrze ... ferie ... chyba


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferie..faktycznie..

Może szusuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło że tęsknicie za mną ale ostatnio przytłoczony robotą jestem

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej roboty tu na ziemi żeby nie można pogwarzyć z przyjaciółmi 5 minut ... :)

Dobrze że jesteś .... jak powiedział Pawlak ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej roboty tu na ziemi żeby nie można pogwarzyć z przyjaciółmi 5 minut ... :)

Dobrze że jesteś .... jak powiedział Pawlak ;)

To prawda ale musiałem się trochę odzegarować.... przynajmniej wieczorem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale musiałem się trochę odzegarować.... przynajmniej wieczorem:-)

Jak trzeba się "odzegarować to trzeba, nie ma zmiłuj ;-)

My tu będziemy trzymać kciuki za ukończenie pracy i czekać na wpisy:-D

 

Pomożemy poprawić nastrój po zmęczeniu. Mamy cały wachlarz "podśmiechujek" :-D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jesteście ;-))

Takie coś ostatnio zrobilem;-)

post-17726-0-06271800-1549714104_thumb.jpg

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.