Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Brasso , ci co korzystali wiedzą o co chodzi. Niestety nie sprzedają w Polsce ( chodzi o płyn i mleczko) . Również zabezpiecza przed korozją wżerową , nadając po tygodniu kolor „ starego złota” i utrzymując go ....

Polecam.;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro "niedostawalny" w ojczyźnianym handlu, będę czekać na działanie atmosfery, trudno :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - poległem:/ Od 7 rana walczyłem z gongiem...ale od początku. Zakupiony werk był zlany starym olejem i kurzem. Choć nie do końca czułem się na siłach,rozebralem go i wyczyscilem - jak tylko mogłem. Złożyłem bez większego problemu i tutaj zonk. Zegar chodzi,ale nie bije,mloteczek śpi. Rozbieranie i składanie systemem prób i błędów. Nie mogę załapać o co chodzi,co pobudza bicie zegara,co z czym współpracuje. Są rzeczy,których nazwać nie potrafie:/ Więc wrzucę zdjęcie. Podzieli się ktoś z Was wiedzą,jakie jest położenie tych elementów wobec siebie ,by gong zadziałał? Skończyły mi się pomysły i palce wpier....l doszły sprezynami za wszystkie czasy:/ W necie nic nieznalazlem. Może ktoś ma szkic,rysunek długopisem - słowem - cokolwiek.

post-108535-0-24180500-1552165366_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver - od rana? Gratuluję cierpliwości..

Konkretnej porady nie mam, bo sama za każdym razem mam pod górkę z biciem. Chód zawsze wychodził mi za pierwszym razem ale bicie to zupełnie inna bajka :-)

Doświadczeni koledzy może coś podpowiedzą.

A czy może robiłeś zdjęcia przed rozebraniem?

 

Po złożeniu mechanizmu, ale przed założeniem całego "osprzętu" bicia, po lekkim nakręcaniu sprężyny - tor bicia się uruchamiał? Znaczy się czy zębatki ruszyły?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Yodek,od rana. Trochę mnie to absorbuje i ciekawi...;) Generalnie po nakreceniu sprężyny bicia koła pracują.Mam nieodparte wrażenie,że chodzi o synchronizacje kół. Zdjęć niestety nie zrobiłem. Polak mądry po szkodzie:/

Edytowane przez Silver79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem, to jest jeden z trudniejszych zegarów do ustawienia...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było pisane ... zdjęcia , robić dużo zdjęć !!!!

Widząc te elementy , rozłożone luźno na stole , ....  , nie wiem , normalnie nie wiem , jak ułożyć ,( opisać słowami ) , co i jak , no i do czego przyłożyć ,...  co ma się zazębiać ,  itp.

Może ktoś , ma prosty schemat , który by to wyjaśniał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Yodek,od rana. Trochę mnie to absorbuje i ciekawi...;) Generalnie po nakreceniu sprężyny bicia koła pracują.Mam nieodparte wrażenie,że chodzi o synchronizacje kół. Zdjęć niestety nie zrobiłem. Polak mądry po szkodzie:/

Wiemy, że tor bicia pracuje :-)

Czyli jak domniemywasz sęk jest w ułożeniu osprzętu.

Na razie niech sobie zegar chodzi. Sobie i palcom daj odpocząć :-)

Czasem jest tak, że na spokojnie za kilka dni akurat problem uda się rozwikłać.

Wielka szkoda, że zdjęć nie ma bo do takich właśnie sytuacji są nieocenione.

Ostatecznie resztę elementów i mechanizm można zanieść do zegarmistrza. Warto bo zacny egzemplarz.

 

Ja robię dużo zdjęć i są bezcenne, a i tak czasem idzie pod górkę. Choć miałam fotki to niestety nie było na nich widać jak było założone sprzegiełko cierne i duża wskazówka spadała na dół i koniec. Na szczęście zapaliła mi się "żarówka" i wydumałam gdzie jest problem.

Masz dużo zacięcia i cierpliwości, więcej ode mnie, więc myślę, że Silver jeszcze nie powiedziałeś ostatniego słowa.

Trzymamy kciuki :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czyściłem Junghansa kolegi właśnie z takim mechanizmem bicia. Fakt , trzeba się namęczyć - dwa dni regulowałem . 

Wisi w pracy, zobaczymy czy chodzi.Więc w poniedziałek zrobię zdjęcia ... może ci pomogą . Ja wyjdzie to puszczę -  filmik przez youtuba. 


Skoro "niedostawalny" w ojczyźnianym handlu, będę czekać na działanie atmosfery, trudno :-D

nie do końca ...

 

Anglia :  https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=lenzkirch&_oac=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1311.R4.TR11.TRC1.A0.H1.XBrasso.TRS0&_nkw=brasso+metal+polish&_sacat=0

 

Polska:  https://allegro.pl/listing?string=brasso&order=m&bmatch=seng-v6-b118


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Fakt,mam trochę uporu w sobie. Za pomoc będę zobowiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Yodek,od rana. Trochę mnie to absorbuje i ciekawi... ;) Generalnie po nakreceniu sprężyny bicia koła pracują.Mam nieodparte wrażenie,że chodzi o synchronizacje kół. Zdjęć niestety nie zrobiłem. Polak mądry po szkodzie:/

Jak masz zdj. mechanizmu i jeśli możesz , to wrzuć je jeszcze raz . ( bo nie mogę odnaleźć twojego )

Przypatrzę się i może znajdę podobieństwa w moich ... to może jakoś pomogę .

Inna możliwość , to kupić inny mechanizm ( niech nawet z trzaśniętymi sprężynami , byle wszystko miał ) , to możesz , bez rozbiórki , wizualnie załapać , o co chodzi i jak to funkcjonuje !

np .  mam akurat mechanizm Junghansa , ktoś złożył byle jak ... na sztukę ... . Wszystkie , dźwignie pogięte i wystające na zewnątrz mechanizmu . Ale mam drugi mechanizm ( akurat ten sam ) . Więc już wiem , gdzie mają trafić , i jak je odtworzyć ( wyprostować ) 

No , jak nie pomogą nasze zdjęcia , a nawet filmik , to jest jeszcze taka możliwość :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zbiory zdjęciowe. Mechanizm zegara HAU przed i w trakcie rozbierania.

post-10133-0-51270100-1552195429_thumb.jpgpost-10133-0-22310500-1552195166_thumb.jpgpost-10133-0-89007300-1552195174_thumb.jpgpost-10133-0-07072200-1552195179_thumb.jpgpost-10133-0-33762900-1552195183_thumb.jpgpost-10133-0-48008600-1552195198_thumb.jpgpost-10133-0-06832500-1552195216_thumb.jpgpost-10133-0-06570800-1552195220_thumb.jpgpost-10133-0-48081000-1552195229_thumb.jpgpost-10133-0-64826900-1552195235_thumb.jpgpost-10133-0-32524300-1552195224_thumb.jpgpost-10133-0-22922000-1552195242_thumb.jpgpost-10133-0-33858200-1552195254_thumb.jpgpost-10133-0-38498500-1552195265_thumb.jpgpost-10133-0-36620300-1552195270_thumb.jpgpost-10133-0-58077900-1552195276_thumb.jpg

 

Powodzenia przy składaniu :)

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY! Wszystkim forumowiczom

Arek - Twoje fotki mogą się bardzo przydać, przedostatnie i ostatnie zdjęcie szczególnie. :-)

 

LES - dziękuję :-D

Chodzi o płyn w czerwonym opakowaniu, a może nasączaną watę w niebieskiej puszce?

Ebajowy link nie chce mi się roztworzyć coś..

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 5/00 odszedł mój Mruczuś.  :(


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 5/00 odszedł mój Mruczuś.  :(

Ojj....

Jaka smutna informacja:-(

Koteczek wędruje do krainy wiecznych łąk...

Współczuję bardzo, bardzo. Znam to uczucie:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 5/00 odszedł mój Mruczuś.  :(

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 5/00 odszedł mój Mruczuś.  :(

Dziadek  wspolczuje  Ci,ja walcze  ze staroscia  psa  w domu,regularnie konsultacje  z  weterynarzem ,wiek robi  swoje niestety,przyzwyczajamy  sie  do  zwierzat domowych,to jak czlonek rodziny  :(


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Bardzo, bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Za chwilę biorę się do pracy. Od teraz każdą ingerencję będę uwiecznial dla potomnych.

 

Bardzo mi przykro z powodu straty przyjaciela:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian, bardzo mi przykro...

 

W zegarze kluczowym jest ustawienie kół zapadowego, tego z występami o różnej długości oraz koła z tym krążkiem z wycięciem.

Dźwignia zapadowa musi tkwić w spoczynku we wrębach obydwu kół. Koło podnoszące młotek musi być w pozycji, w której młotek jest zwolniony.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kiniol. Pracuje w tym kierunku,by było jak na zdjęciu kolegi które mi udostępnił. Nurtuje mnie natomiast koło,które znajduje się i współpracuje z wiatrczkiem. Ma ono pin (pręciki) na boku koła. Jaka jest jego rola?

post-108535-0-96995000-1552208688_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest koło zalotowe. W stanie spoczynku całego mechanizmu ten kołek powinien być ok pół obrotu przed dźwignią, o którą się oprze w pierwszej fazie włączania bicia, czyli w zalocie. Gdy dźwignia zalotowa spadnie  z krzywki na ćwiertniku, wtedy zacznie się wybijanie. Zdradzę Ci jeszcze jeden sekret... Wieniec koła zapadowego, tego z różnej długości występami, jest ruchomy i możesz skorygować jego położenie. Tak samo wieniec koła podnoszącego młotek ma możliwość korekty położenia... Gdy złożysz całość, możesz doregulować położenie wieńców... Tylko ich nie pognij...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kiniol. Zaczynam ( przynajmniej tak mi się wydaje) rozumieć mechanizm działania tego szatana. Sekret daje mi pole manewru,ponieważ składając wczoraj wszystko w całość nie mogłem uniknąć drgań,przez co elementy przemieszczaly się o milimetry na obrocie...a ja znów rozbieralem całość nanoszać zmiany.

Edytowane przez Silver79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim luzik, bez spiny... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 5/00 odszedł mój Mruczuś.  :(

Kurcze smutno ...  :(  :unsure:

W zeszłym tygodniu wszystkie 6 naszych psów zachorowało i to poważnie. Jakieś wirusowe zapalenia jelit (wymioty i odchody z krwią) do tego doszło u psów zapalenie pęcherza i sikanie z krwią. Myśleliśmy że nam padną - trzy noce nie przespane , codziennie żona jeździła do weterynarza z cała szóstką antybiotyki zastrzyki ... prześwietlenia, USG, itp .... od soboty (wczoraj) spokój, my sobie uzmysłowiliśmy jak człowiek te "głupie"  zwierzaki kocha. 

Ps. Żeby, mnie dobić :angry: padło wczoraj centralne ogrzewanie . Zrobiłem, naprawiłem , uruchomiłem... padłem. Przed chwilą wstałem ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian, współczuję! Bardzo, bardzo mi przykro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.