Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj o godzinie 5/00 odszedł mój Mruczuś.  :(

:(  Również mi przykro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinio uchylił wieczko skarbca z sekrrtami - super, dowiedziałam się ciekawych rzeczy :-)

LES - cała szóstka się pochorowała? Ale numer. Serdecznie współczuję, tym bardziej że objawy ostre. Mieliście trzy światy ale dobrze, że już chyba kryzys opanowany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Moi! Mechanizm śmiga,jakby go zrobiono wczoraj. Zaoszczedzilislcie mi tygodni prób i rozwiązywania zagadek poprzez rady i fotosy. Bardzo dziękuję,jesteście wielcy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Moi! Mechanizm śmiga,jakby go zrobiono wczoraj. Zaoszczedzilislcie mi tygodni prób i rozwiązywania zagadek poprzez rady i fotosy. Bardzo dziękuję,jesteście wielcy:)

Ha! Silver- znaczy się bimba?!

Oj kolego jesteś The best - gratuluję!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek...bimba,aż miło. Gdyby nie porady od Was jeszcze długo by nie bimbal. Wiele się dowiedziałem i chociaż palce bolą,gęba się cieszy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie skusiło.. ;-)

 

Odszukałam Kiniolowe opisy o powlekaniu szelakiem mosiądzu.

Umyjałam i odtłuściłam (szkoda, że benzyną ekstrakcyjną nie da się "odtłuścić" ciut udek.. ), zapuściłam piekarnik, niestety dopiero od 50 st. C się włącza i wstawiłam wagi i wahadło. No mocno ciepłe były, musiałam trochę odczekać, a potem rozcieńczony szelak, tampon i wio.

Trochę "zgasiłam" ten jasnozółty blask po polerowaniu. Mogłam ciut mocniejszego szelaku użyć też ale się bojałam że smugi będą widoczne.

Są odrobinę ciemniejsze niż na zdjęciu..

Yodek...bimba,aż miło. Gdyby nie porady od Was jeszcze długo by nie bimbal. Wiele się dowiedziałem i chociaż palce bolą,gęba się cieszy;)

Silver - ta " radocha" jak się uda, jest cholernie uzależniająca!! :-D

Co tam palce, szybko się zapomina a jaka duma :-)

post-104610-0-06264700-1552231821_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooo...ale pięknie Ci te wagi wyszły !!! Niestety, uzależnia to wszystko zdecydowanie. Zobacz po sobie..."normalne kobity" w piekarnik ładują ciasto ;)

Edytowane przez Silver79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak..

Ja już od roku sfisiowałam ;-)

Koleżanki w pracy dziwnie się na mnie patrzą, a mąż wznosi błagalny wzrok ku niebu :-)

W moim pokoiku w garderobie i szafkach, po otwarciu występują się zamiast fatałaszków i kosmetyków - imadła, szczypce, towot i płatki szelaku:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gośka masz u mnie szczególne gratulacje... Bardzo dobrze wyszły te mosiendze... :) Tak powinno się mosiądz zabezpieczać, bo jeśli chcesz to zmyć, bierzesz spirytus i bez szkody dla metalu usuwasz szelak...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .  Nie będę tu polemizował z kol. Kiniol bo zapewne ma  większe doświadczenie niż Ja .  Do zabezpieczania  mosiądzu i innych kolorowych metali  stosuję Werniks  malarski . To taki szlachetniejszy lakier , jest naturalny  ale i syntetyczny .  Malarze obrazów  stosują go do zabezpieczania farb  głownie przed  UV .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gośka masz u mnie szczególne gratulacje... Bardzo dobrze wyszły te mosiendze... :) Tak powinno się mosiądz zabezpieczać, bo jeśli chcesz to zmyć, bierzesz spirytus i bez szkody dla metalu usuwasz szelak...

No i zaraz wybuchnie! Moje ego wybuchnie!

Kiniowi, mojej baby - umajone wagi się podobają! :-D

 

Sand - czytałam też o tym. Szelak ma jeszcze tę zaletę, że "gasi" ten jasnozłoty kolor na ton ciemniejszy, werniks chyba zabezpiecza i utrwala ten który aktualnie jest.

Mi zależało na przyciemnieniu, bo trochę różnicy do tarczy było.

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się nadaje, ale szelak był stosowany historycznie. Jeśli werniks malarski Ci odpowiada to nie ma przeszkód żeby go stosować... Szelaki mają różne odcienie i można wtedy kolorystycznie poszaleć troszkę...

werniks musiałbyś podbarwić pigmentami alizarynowymi.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK  wszystko się nadaje Gosia ma rację bo szelak troszkę przyciemnił zmieniając poświatę , Kiniol  też ma rację ale Ja lata temu  , szelaku używałem zwłaszcza tego ciemnego  (brunatnego) do izolowania uzwojeń  silników , transformatorów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sand Ty miałeś do czynienia ze starego typu elektroniką? Przewijałeś transformatory? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porady potrzebuję.

dawaj...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,może bardziej elektronika sterująca , Elektronika analogowa to moje klimaty , gorzej z obecną cyfrową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,może bardziej elektronika sterująca , Elektronika analogowa to moje klimaty , gorzej z obecną cyfrową

Tamta, "stara ekektronika" to miała klimat. Dziś jak się coś uszkodzi to wymienia się całą płytę i do widzenia. Kiedyś to byli mistrzowie. Zlokalizować uszkodzenie to wyczyn, albo zimny lut. Naprawić to to była przygoda ☺

Mam takie lampowe radio, cudnie było je słuchać i wpatrywać się w "magiczne oko".

Niestety niedawno zamilkło co mnie bardzo zasmuciło. Mąż naciska żeby się "złomu" pozbyć ale ja nie mam serca. U nas niestety w mieście specjalisty od elektroniki lampowej nie uświadczy..

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się , że  Mod  urwie  Mi głowę , że nie na temat  ale niech  wywali do kosza. Pozbycie się takiego cuda to przestępstwo . Podaj co to za marka tego radia , coś zaradzimy . Jesteś niespotykanie zdolną  kobietą , poradzisz sobie , pomogę na pewno. Troszkę  tego sprzętu odrestaurowałem , ostatnio dla córki zrobiłem , trafił się taki  Mazur  Lux.

 

post-93905-0-40418700-1552242970_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się , że  Mod  urwie  Mi głowę , że nie na temat  ale niech  wywali do kosza. Pozbycie się takiego cuda to przestępstwo . Podaj co to za marka tego radia , coś zaradzimy . Jesteś niespotykanie zdolną  kobietą , poradzisz sobie , pomogę na pewno. Troszkę  tego sprzętu odrestaurowałem , ostatnio dla córki zrobiłem , trafił się taki  Mazur  Lux.

 

Gorzej w tym temacie bywało. Tu chociaż widać wskazówkę ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się , że Mod urwie Mi głowę , że nie na temat ale niech wywali do kosza. Pozbycie się takiego cuda to przestępstwo . Podaj co to za marka tego radia , coś zaradzimy . Jesteś niespotykanie zdolną kobietą , poradzisz sobie , pomogę na pewno. Troszkę tego sprzętu odrestaurowałem , ostatnio dla córki zrobiłem , trafił się taki Mazur Lux.

Sand tutaj jest wątek "od wszystkiego" - myślę ze Mod nam odpuści. .

 

O Matko! O Matko! Jaaki cuudnyy! Piekny jaki piękny! Aż mi scisnęło w gardle..

Skala okrągła! Nasz polski.. Tak cudnie go odrestaurowałeś!

 

Zaraz wrzuce fotki swojego ale ja na pewno się nie zmierzę z problemem ☺

Podejrzewam, że zdechł transformator bo się zadymiło i swąd się rozniósł. Wymiana bezpiecznika (to się chyba topikowy nazywa) od razu się przepala.

A poza tym, poza ja się STRASNIE boję pradu!

Transformatora nikt nie przewinie, trzeba by mieć na wymianę o ile nie padło jeszcze coś...

Jęczałam tyle żeby kupić takie radio a teraz zdechło ;-)

 

Piękny Mazur! Piekny!!

 

Tarant ujął to mistrzowsko

Haha..zaraz się popłaczę - "widać WSKAZÓWKĘ"! :-D

A oto moje kochane niedysponowane radio i chasis..

Maluśki Siemens mnie czasem pociesza ;-)

 

Po kupnie to odkurzyłam z pajęczyny, pająków i zasuszonych much..

No i nóżki lamp popsikałam "kontaktem" (nie bić! nie krzyczeć!) ;-)

 

Pogadałam sobie ;-)

Ja chętnie bym dała do zakładu który się takimi zabytkami zajmuje ale u nas to wymarły takie usługi..

post-104610-0-04956700-1552245346_thumb.jpg

post-104610-0-27464800-1552245360_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się tak pięknego radia to przestępstwo . Gdybyś znalazła na tylnej ściance typ radia to znalazł bym schemat . Jest Ci on już na nowszych lampach ''nowalowskich'' czyli niema prostownika lampowego typu AZ tylko prostownik selenowy , i to pewnie on jest sprawcą przepalenia trafa . Zastąpienie go innym lub przewinięcie tego , wszystko do załatwienia . Ważne ,że nie było działalności myszek , gdyż odtwarzanie cewek obwodów wcz i pcz jest kłopotliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie wiem o czym Sand prawisz, jakimś wymarłym narzeczem..

Mąż "rozszyfrował" że wcz i pcz to chyba wysokie lub pośrednie częstotliwości heh ;-)

 

Mam linka do opisu tego radia ale chyba szkoda Cię fatygować bo jeśli nawet dałoby się zlokalizować możliwe uszkodzenia to ja nic, a nic nie kumam i najwyżej to ja mogę sobie fryzurę osmolić.. :-P

 

 

https://www.radiomuseum.org/r/loewe_opta_rheinperle_2054w2054.html#b

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym sobie nie pozwolił narazić Cię nawet na złamanie paznokcia , a cóż dopiero na osmalenie włosów. Przemyśl sobie na spokojnie , gdyż nie jest nic wielkiego do naprawy . A pozbycie się takiego cuda , byłoby  niepowetowaną stratą dla zabytkowej techniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.