Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby tylko miaukoliły ... ja ma zaraz mam dwoje uszu umyte  :blink:  i Gapa jest specjalistka od mycia nosa (nie tylko od zewnątrz) :wacko: . Klocek Borys dobija z góry :angry: . Yorki są mistrzami szybkiego i cichego podchodzenia ...  :ph34r:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie "miaukoliły" było ogolnikowe. Łysol wskakuje na poduszkę i paca łapami po głowie. Muszę użyć "siły" żeby się pozbyć natręta.

Czasem używa ostatecznego argumentu - jęzora.

Kociarze wiedzą co mam na myśli. Jęzor kocura ma kolce jak u jeżozwierza - liźnięcie po twarzy skutkuje zadrapaniami jak po przeprawie przez pole dzikich jeżyn..

Trzeba szybko zarzucać kołdrę na głowę ;-)

 

Coś niemalże identycznego

 

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i już mi się nic nie chce... 

Szukam mistrza...

https://www.youtube.com/watch?v=1LEEWS99zFA


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się chętnie tego nauczył ... przesadzasz z tym już nie chce mi się  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy widzę, co gość wyrabia, to stwierdzam, że nic nie potrafię...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys wieku średniego ...?

:D  :D  :D  ;)

Spokojnie, nie jest tak źle ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie. Nie mogę znaleźć w "renowacji skrzyn", choć wiem że jest - bo czytałem uważnie. Kładę politurę szelakową. Niby wszystko Oki,ale co kilka warstewek wyczuwam że powierzchnia jest chropowata. Przejechać wełną i śmigać dalej,czy coś sprtolilem? Mam na dana chwile 15 warstw. Codziennie jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy widzę, co gość wyrabia, to stwierdzam, że nic nie potrafię...

Przy tak pewnych rękach jak twoje to na pewno dałbyś sobie radę ;)ale przecież wszystkiego nie trzeba wykonywać samemu ,po to są specjaliści :D tylko trudno ich znależć :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie. Nie mogę znaleźć w "renowacji skrzyn", choć wiem że jest - bo czytałem uważnie. Kładę politurę szelakową. Niby wszystko Oki,ale co kilka warstewek wyczuwam że powierzchnia jest chropowata. Przejechać wełną i śmigać dalej,czy coś sprtolilem? Mam na dana chwile 15 warstw. Codziennie jedna.

Chcesz taką grubszą warstwę politury? :-)

Nie jestem mocna w politurze, jak coś po wyschnięciu mi nie pasowało to wełna i dokładne odpylenie np. pędzlem.

A te nierówności - chropowatość to jest od początku politurowania czy dopiero teraz?

 

Roztwór szelaku cały czas ten sam czy zmieniasz?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek, pierwszy raz kładę politure i nie wiem,kiedy się zatrzymać z ilością warstw:) Chropwatosci wyczuwam średnio co 3 warstwy. Stężenie zmieniam obecnie mam plus minus w przeliczeniu ok.100 g./ litr

Jak wykonczylas położona finalnie warstwę? Mleczkiem jakimś,czy wystarczy gaszenie samym spirolkiem?

Edytowane przez Silver79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek, pierwszy raz kładę politure i nie wiem,kiedy się zatrzymać z ilością warstw:) Chropwatosci wyczuwam średnio co 3 warstwy. Stężenie zmieniam obecnie mam plus minus w przeliczeniu ok.100 g./ litr

Jak wykonczylas położona finalnie warstwę? Mleczkiem jakimś,czy wystarczy gaszenie samym spirolkiem?

 

Ja nie wykańczałam politury na koniec niczym. Jeśli politura jest zbyt świecąca to można odrobinę woskiem przetrzeć i "zgaśnie" blask.

Ja nie pamiętam ile warstw kładłam ale na pewno mniej niż 15.

Politura wtedy jest taka satynowa, ci było dla mnie zamierzone.

Pierwsze warstwy to jakieś kilkunastoprocentowe były potem coraz bardziej rozcieńczone aż do jakiś 4 procent..

 

Ale najlepsze wskazówki to LES :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wykańczałam politury na koniec niczym. Jeśli politura jest zbyt świecąca to można odrobinę woskiem przetrzeć i "zgaśnie" blask.

 

Ja nie pamiętam ile warstw kładłam ale na pewno mniej niż 15.

Politura wtedy jest taka satynowa, ci było dla mnie zamierzone.

Pierwsze warstwy to jakieś kilkunastoprocentowe były potem coraz bardziej rozcieńczone aż do jakiś 4 procent..

 

Ale najlepsze wskazówki to LES :-)

Dziękuję. Mój trupek to faktycznie leżał plackiem. Kolatki zrobiły w nim poligon doświadczalny. Sporo szpachlowania i kombinowania było. Każda warstwa wyrównuje mi barwę i różnice zanikają. Planuje na koniec wełenkę,warstewke i czysty spirytus. Taki plan idąc drogą dedukcji po oczytaniu się;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że efekt końcowy będzie super.

:-D

 

Jak coś mi nie wychodziło to poprawianie i poprawianie aż do skutku..

Czasem leciały *$="'#£&& i rzucałam robotę w kąt a potem zostawiałam "focha" (nie TEGO focha) i znów zaczynałam

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N

 

Przy tak pewnych rękach jak twoje to na pewno dałbyś sobie radę ;)ale przecież wszystkiego nie trzeba wykonywać samemu ,po to są specjaliści :D tylko trudno ich znależć :D

No tak, ale tych specjalistów już praktycznie nie ma...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Forumowiczom, cześć LES, pysznej kawki i rowerowania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dzięki , zaczytałem się w pogodzie ...wczoraj ciepełko dziś deszcz i tak sobie ...

Tęsnię do lata i wiosny, lata.... ;)

Miłego dnia :)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrego poniedziałku pomimo braku chęci ;-)

 

PS. Silver jak samopoczucie? Przy ok 20 warstwie politury odnotowywano przypadki "kaca"

:-P

post-104610-0-28435600-1552889838_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Yodek. Całkiem spoko;) Czasem trochę glowa ciężka,ale wietrzę pomieszczenie i jest git. Chociaż...na dobrą sprawę czasem dobrze jest spojrzeć mętnym okiem na wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Yodek. Całkiem spoko;) Czasem trochę glowa ciężka,ale wietrzę pomieszczenie i jest git. Chociaż...na dobrą sprawę czasem dobrze jest spojrzeć mętnym okiem na wszystko

Ha - super! "Spojrzeć mętnym okiem na wszystko.." - od dziś włączam to do swojego "repertuaru" ☺

 

Wczoraj maziałam wagi i soczewki linkowców szelakiem. Rozgrzane, pokryte nim transpirowały spirytem, ze hoho..;-) na pewno miałam "mętne oczy" heh..

A na dodatek jedna z soczewek OŚLEPŁA w trakcie malowania, zestygła mi franca w międzyczasie, ale zakułam na pamięć modus operandi Kinia, i miałam wtykniętą do kontaktu suszarkę i natychmiast powiewem jak sammum ogrzałam ślepotę i soczewka przejrzała na ócz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek,zuch dziewczyna. Spokój i opanowanie. Po takiej cieplej inhalacji pewnie śpiewasz przy pracy :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek,zuch dziewczyna. Spokój i opanowanie. Po takiej cieplej inhalacji pewnie śpiewasz przy pracy :)))

Mam syndrom "dnia następnego", laba się skończyła, a od rana ból głowy ;-)

Komputer gryzie dziś, biurko kopie :-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam syndrom "dnia następnego", laba się skończyła, a od rana ból głowy ;-)

Komputer gryzie dziś, biurko kopie :-)

Hmmm nono to się działo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nono to się działo ;)

A żeby się to dużo działo to wiedziała bym za co dziś pokuta.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napatoczyło mi się na oczy takie zegarowe indywiduum..

Przyznam, że nie wiedziałam że takie istnieją.

Duży zegar, długie wahadło i ON JEST NAKRĘCANY?

post-104610-0-12843300-1552922931_thumb.jpg

post-104610-0-74903900-1552922949_thumb.jpg

post-104610-0-18082500-1552922968_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.