Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne drewno!

Ja probowałabym barwić szpachlę pod resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne drewno!

Ja probowałabym barwić szpachlę pod resztę.

Chyba jedyna możliwość.  Opiłować tą białą i nałożyć podbarwiony kit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiłować to nie raczej delikatnie bym "wydłubał" tę szpachlę. Kit musisz płożyć na drewno , bo inaczej może odpaść . Powinno się dać ładnie podbarwić i zrobić mazerunek słoi. Zabawy trochę będzie ... ale tygrysy lubią to najbardziej !


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W owadzie pojawiły się dawno nie widziane, tanie lakiery hybrydowe - białe i czarne ;)

post-104610-0-90859000-1582877951_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ożył podrzutek Mauthe. Ale nie do końca..

Czy półmostek nad kołem godzinowym można "dogiąć"? On taki masywny, z bolcem blokującym, hmmm..

Kurnia, jakiś luz chyba jest, wskazówka godzinowa czasem sobie przeskakuje jak się obraca wskazówką minutową, czasem wręcz potrafi zablokować z kołem zmianowym...

No i co kilka godzin zegar ma "wywalone" na chodzenie ;)

post-104610-0-38324200-1583041546_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to że jest zbyt duży luz między zębnikiem koła zmianowego a wieńcem koła godzinowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tak mi się wydaje, że ten luz jest ciut za duży..

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mostek jest już dokręcony to spróbuj lekko docisnąć go powinien mimo kołków ustąpić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! :D

Zrobiłabym to już wczoraj ale miałam stracha że coś trzaśnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Luz się zmniejszył :D

Wskazówka godzinowa się nie majta na wszystkie strony. Nie wiem czy to było przyczyną zatrzymywania się zegara, zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł się zatrzymywać z tego powodu. Zęby wchodziły w kolizję zamiast się zazębiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Luz się zmniejszył :D

Wskazówka godzinowa się nie majta na wszystkie strony. Nie wiem czy to było przyczyną zatrzymywania się zegara, zobaczymy :D

Też tu miałem ( parę razy ) małe problemy ... wszystko ,,latało,, ^_^  

Jak ząb , trafi na ząb , to musi się zegar zatrzymać ... no chyba , że coś trzaśnie .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wskazówka nie przeskakuje ale ten piernik stanął. I od nowa Polska Ludowa. Trzeba szukać od początku. ¯\_ಠ_ಠ_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozaznaczane flamastrem wszystkie koła w miejscach styku zębów i puść w ruch ... poszukaj reguły co się „klinuje” . Po 2-im trzecim razie wyjdzie premier z worka ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ten luz na przekładni wskazań za mały. Luz międzyzębny też musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , luzik też musi być ... tak jak stanął , to palcem lekko dotknij trybika i poruszaj , a pewnie wyczujesz , czy ma , czy nie ma luzika. Jak jest luz , to szukać można, gdzie indziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może skasowałaś także luz poosiowy, doginając zbyt bardzo mostek)

 to jeszcze mogłaś "przekosić osie"

 

 (patrz mój przypadek roczniaka)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne wskazówki :D

LES - iście szatańska metoda, wow ..

Wszystkie koła z przekładni chodu i wskazań czy które? I że wyjdzie premierka w worka? Heh no muszę się z tym czymś przespać, przeliczyć w kącie, po cichu na palcach bo nie kumam jak z tych zaznaczeń ma coś i jakoś wyjść ale to rozkminię :P

Póki co sprawdziłam luzy wzdłużne, wygląda że są.

Podejrzany był luz wzdłużny koła zmianowego (luz międzyzębny zachowany) pod półmostkiem, który wcześniej doginałam w dół, do koła godzinowego. Ciasno tam nie jest ale wieniec koła godzinowego podejrzanie blisko krawędzi mostka. Tym razem ramię półmostka ciut odgięłam (odsunęłam) od koła godzinowego, może ocierało się czasem, zobaczymy..

Może skasowałaś także luz poosiowy, doginając zbyt bardzo mostek)

to jeszcze mogłaś "przekosić osie"

 

(patrz mój przypadek roczniaka)

Zegar się zatrzymywał zanim jeszcze zaczęłam doginac mostek Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , to jak ... czyli prosto. 

Miałem przypadek w którym jeden ząb w kole był minimalnie zgięty . Optycznie patrząc na całe koło było mi ciężko to zauważyć. Zegar zatrzymywał się dość regularnie , co kilka godzin, jak dałem wagę 2x większą "przechodził" ... Jak się zatrzymał 9NA NORMALNEJ WADZE) zaznaczyłem wszystkie miejsca zazębień (z zębnikami ) na kołach. Po trzecim zatrzymaniu się w tym samym miejscu, jednego z kół (tylko jedno się pokrywało) zdemontowałem je i przy dokładnym obejrzeniu wyszło SZYDŁO z worka - czyli znalazłem przyczynę - PRZYGIĘTY ZĄB. Zegar teraz chodzi już pół roku bez problemu. 

Teraz nie musisz już niczego "rokminać" ... 

Znaczy WSZYSTKO WYSZŁO NA JAW ... czy cóś takiego ... :wacko:  :blink:  <_<

:D  :D  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda OBJAWIONA! Dziękuję :D

Ale że jeszcze lamerskie pytanie - jak zaznaczyć zazębienia na złożonym mechaniźmie, wewnątrz? To trochę karkołomne zadanie...

Tak wiem - dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych, ale ja to zwyczajna blondynka przecież jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt blondynka jesteś , ale ale w mojej opinii - nadzwyczaj inteligentna - znaczy wyjątek !  :D  :D  ;)

Ja to robię cienkopisem do folii, zdejmuję oczywiście werk z sanek skrzynki. Takim cienkopisem. Najlepiej to testowanie robić na "desce testowej" ....

Możesz też zdjąć koła przekładni wskazań - złożyć wskazówkę minutową i puścić do ruchu. Jeśli zegar się zatrzyma to błąd jest w przekładni chodu. Jak nie to coś jest w przekładni wskazań. 


Ps. deska testowa - do wglądu ...

post-92919-0-88490600-1583069389_thumb.jpeg

post-92919-0-74629400-1583069680_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Deski - testowki się jeszcze nie dorobiłam ale dotkliwie odczuwam jej brak - akrobacje na biurku i ścianie rano w niedzielę, w piżamie na dodatek są męczące i wyglądają nieco dziwnie

:P

Markery (białe i czarne) do płyt CD mam, z dwustronnymi końcówkami, używam wszechstronnie ;)

Demontażu przekładni wskazań dla potrzeb zlokalizowania defektu nauczył mnie już Bartek :D

Jak się znów zatrzyma tak właśnie mam zamiar zrobić..

Czego używacie do polerowania mosiądzu? Takie "filcyki" poradzą na czarne plamy na soczewce? Ręczne polerowanie tylko częściowo zdjęło plamy

post-104610-0-82261200-1583071252_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-110630-0-91286700-1583073056_thumb.jpg

 radzi sobie, tylko po polerowaniu recznym, należy zmyć wodą, by nie zostawały białe zaschnięte resztki ( szpecą)

 stosuje od dawna

 do broni białej, i innych mosiężnych, srebrnych, platerowanych rzeczy.

 daje radę tylko potem łapy są czarne od zdjętych tlenków :)

 edycja

 sprawdzanie położenia fotki

si nie sprawdziło. pomimo obrócenia i zapisu jest śmieszniepost-110630-0-66713800-1583073315_thumb.jpg

 

(Mod) Bo to trzeba z pionu obrócić w dowolną stronę, powrócić do pionu i zapisać.

post-6402-0-83232100-1583074947_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kapkę Akry na to miejsce , a po chwili soniczną szczoteczką do zębów ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N-ty raz polecam Brasso ... 

... ale oba powyżej też dadzą radę. Można też pastę polerską - zieloną - gradacja 1000.

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.