Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Budowa modelu repliki Locost'a (Lotus7)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj cały wieczór zajeło mi wycięcie tych 4 kółeczek z otworkami. Bo za kazdym razem nie byłem zadowolony z efektu, a to pół milimetra coś w bok zeszło, a to otwór jajowaty wyszedł, ale w końcu są

post-70090-0-67935800-1585264387_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dalsza walka z centralną częścią felg. Robiłem po 6 elementów (potrzebuje 4 sztuki) ale nadwyżka jest tylko po to bym mógł wybrać te najlepsze. Zastanawiam się tylko, jak ja wykonam śroby. No i właśnie mają być śroby czy szpikli.

post-70090-0-70393900-1585345949_thumb.jpg

post-70090-0-86523800-1585345958_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbna pierwsza centralna część felgi, jak kolejne nie wyjdą dużo dużo lepsze to ta zostanie. Jak widać w srodku porobiłem dużo wzmocnień, mogłem kleić warstwami te kółka ale cyrkiel i moje ręce by nie.podołały. choć zapewne monolit z tekturowej sklejki byłby najmocniejszy.

post-70090-0-99671600-1585675833_thumb.jpg

post-70090-0-96413700-1585675856_thumb.jpg

post-70090-0-33134500-1585675870_thumb.jpg

post-70090-0-08215600-1585675889_thumb.jpg

post-70090-0-67225100-1585675899_thumb.jpg

post-70090-0-15257700-1585675910_thumb.jpg

post-70090-0-63253700-1585675919_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak te piasty felg będą cieńsze, narysowałem w ,,zeszyto dzienniku projektu" i wydawało się wszystko ok. Ale gdybym naprawdę miał takich użyć to śroby byłyby bardzo długie, nie widziałem nigdy takich. Piasta będzie odchudzona o połowę. Rezygnuje też z wnęk na śruby bo i tak piasta sama w sobie ma już wnękę. Trochę będę wzorował sie na tej obręczy ze zdjęcia, ale jako, że ET mam już ustalone to ramiona będą głęboko wchodziły do środka felgi właśnie z powodu zwężenia piasty felgi.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsza walka z felgami, ależ trudno jest wyznaczyć miejsca ramion z dokładnością wystarczającą do całego obwodu, sam cyrkiel to za mało bo się najmniejszy błąd kumuluje do kilku milimetrow. Ale znalazłem sposób niezawodny. Czyli linijka oczy i kalkulator, pasek na obwodzie felgi i zaznaczam przy linijcekolejne wartosci. Ale najsmieszniejsze jest to, ze miałem dać po 12 ramion i... się pomylilem dałem miejsce na 11. Ale luz, tak też bedzie ok

post-70090-0-85822300-1585866438_thumb.jpg

post-70090-0-70164700-1585866453_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstępnie dopasowałem ramiona felgi, będą one jeszcze odrobine grubsze przy piaście.

post-70090-0-15003400-1585923447_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza odsłona ramion felg (będą malowane) ale doszedĺem.do wnioskj, że ilość ramion koniecznie muszę zwiększyć do 12, 11 nie mogę za nic złapać w idealnych odległościach. Z 12 będzie łatwiej bo są symetryczne na każdym ramieniu. Już zdemontowałem felge nim klej dobrze złapał. W sobotę wieczoram dalsza walka.

post-70090-0-48335700-1585953710_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 12 szprych, troche grubsze, no i teraz nie wiem czy dać grubsze czy cieńsze.

A może dać aż po 22 lub 24 cienkie na koło?

post-70090-0-15679800-1586076881_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić 12 albo dać 15 (często właśnie tyle można na "7-ce" zobaczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 to takie lekkie nawiązanie do naszego forum wielbicieli zegarków. Niemnjei jednak dzisiaj wieczorem pokleję trochę cienkich ramion (3mm w poblizu piasty) i sprawdzę 24, od początku takie było założenie. Przyczyna jest prosta, koło może przy odrobinie pecha ,,ukręcić się"bo ramiona radialnie ustawione są jednak słabe na obrót piasty względem obręczy. Jak mi się nie spodoba to zostanie 12.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwa ciąg dalszy. 24 ramiona, i chyba tak zostanie, bo nawet nie sklejone, włożone na próbę i nie dopasowane jest całkiem mocne, wrecz trudno było te ramiona rozsypać, tylko zastanawiam się czy jeszcze je minimalnie pogrubić bo miały mieć przy piaście 3 mm a przy obręczy 2 mm, teraz brakuje po 1 mm, czy tak może zostać się więc zastanawiam. Mo i te ramiona troszkę od strony tarczy hamulcowej jeszcze nie istniejacej podebralem, bo przeciesz zacisk również musi się zmiescić.

post-70090-0-41215500-1587159384_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwa ciąg dalszy. 24 ramiona, i chyba tak zostanie, bo nawet nie sklejone, włożone na próbę i nie dopasowane jest całkiem mocne, wrecz trudno było te ramiona rozsypać, tylko zastanawiam się czy jeszcze je minimalnie pogrubić bo miały mieć przy piaście 3 mm a przy obręczy 2 mm, teraz brakuje po 1 mm, czy tak może zostać się więc zastanawiam. Mo i te ramiona troszkę od strony tarczy hamulcowej jeszcze nie istniejacej podebralem, bo przeciesz zacisk również musi się zmiescić.

nie to, żebym się znał, ale...;-)

ja bym nie pogrubiałe, przy tej ilości ramion i dodaniu do każdego po 1mm spowoduje, że całość straci na lekkości - teraz wygląda bardzo fajnie

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teztak myślałem ale pewności nie miałem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koło posklejane, będą jednak 24 ramiona.

20200510_210957.jpg

20200510_210932.jpg

20200510_210936.jpg

Jeśli wydają sie krzywe, to musicie na słowo uwierzyć, że są proste. Wyjasnieniem jest to, że fotograf ze mnie kiepskawy.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda. 


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.