Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Winter_Solider

Omega Seamaster 1958-59'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

 

Jestem tutaj nowy. Miło mi dołączyć do tak zacnego grona :)

 

 

 

Mam pewnie głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi ;-) kupiłem ostatnio zegarek Omega Seamster z roku 1958-1959 z manualnym naciągiem. Chciałbym prosić o radę. Korzystam na co dzień z innego zegarka i z tego korzystam okazjonalnie. Czy w takim wypadku nakręcać go mimo nie korzystania z niego? Osobiście myślę, że może to mieć później wpływ na jego czaso-okres do kolejnej wizyty u mojego zegarmistrza i serwisu,

 

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość :)

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zegarki mechaniczne lubią popracować, nie lubią długo stać w miejscu. Jeśli nie nosisz go zbyt często wystarczy go nakręcić raz na jakiś czas (np. dwa tygodnie), żeby smary popracowały, rozeszły się po mechanizmie i to w 100% rozwiązuje problem moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zegarki mechaniczne lubią popracować, nie lubią długo stać w miejscu. Jeśli nie nosisz go zbyt często wystarczy go nakręcić raz na jakiś czas (np. dwa tygodnie), żeby smary popracowały, rozeszły się po mechanizmie i to w 100% rozwiązuje problem moim zdaniem.

Super. Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Myślałem, żeby codziennie nakręcać bo przy jednym zegarku mechanicznym z ręcznym naciągiem to nie problem ale skoro sprawa tak wygląda to tym lepiej. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codzienne nakręcanie też mu nie zaszkodzi, jak już pisałem zegarki mechaniczne lubią pracować. A nakręcanie manualnego zegarka to czysta przyjemność, no i można popatrzeć na pięknie płynącą wskazówkę sekundnika i zastanowić się nad uciekającym czasem. Taka mała chwila tylko dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codzienne nakręcanie też mu nie zaszkodzi, jak już pisałem zegarki mechaniczne lubią pracować. A nakręcanie manualnego zegarka to czysta przyjemność, no i można popatrzeć na pięknie płynącą wskazówkę sekundnika i zastanowić się nad uciekającym czasem. Taka mała chwila tylko dla siebie ;)

 

Zegarmistrz uważa, że warto nakręcić go raz na 2 miesiące i to powinno wystarczyć. Mimo wszystko robię tak jak kolega mówi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.