Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k_strzelec

Zegarki sekonda?

Rekomendowane odpowiedzi

Sekonda to największy - tym się szczycą - sprzedawca zegarków na Wyspach Brytyjskich. Niegdyś pod tą marką sprzedawano zegarki sowieckie, a po 1991 roku - wyprodukowane w Chinach. W porównaniu do zegarków z Aliexpressu różnią się tym, że przeszły europejską kontrolę jakości i są przygotowane do europejskich reklamacji i rękojmi - to znaczy są lepszej jakości. Mam jedną kwarcową Sekondę i jestem z niej zadowolony: punktualna, dobrze wykonana, gustowna.

 

Markę stawiałbym - z wieloma "ale" - na równi z Lorusem

 

Twoja propozycja wydaje się rozsądna. Jeśli się podoba - to bierz.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Zastanawiam się nad używanymi przez nich materiałami: czy stal zawiera nikiel? Bo niestety powoduje uczulenie.

Wydaje mi się, że stal używana przez Timexa, czy Lorusa jest w miarę pewna i nie będzie uczulać. 

A co z Sekondą?

A co z markami fashion typu Jordan Kerr, czy Gino Rossi? ... Nie wiem, czy to jeszcze dobre miejsce na takie pytanie...


... dobra, cofam ostatnie zdanie. po przeczytaniu kilku pierwszych wzmianek dochodzę do wniosku, ze absolutnie nie ma sensu.

Chyba wybiorę coś z Lorusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad używanymi przez nich materiałami: czy stal zawiera nikiel? Bo niestety powoduje uczulenie.

Wydaje mi się, że stal używana przez Timexa, czy Lorusa jest w miarę pewna i nie będzie uczulać. 

A co z Sekondą?

 

Niemal każda stal zawiera nikiel. Tobie pewnie chodzi o to, czy koperta jest niklowana.

 

Nie, nie jest: w opisie zegarka napisane jest, że koperta jest ze stali nierdzewnej. I tym Sekonda różni się od chińskich zegarków, że skoro tak piszą, to tak jest. Więc czy to Timex, czy Lorus, czy Sekonda - ryzyko uczulenia takie same.

 

Z markami fashion jest raczej źle, a na pewno źle w tym przedziale cenowym.

 

Lorus droższy od Sekondy, a różnica w jakości minimalna (o ile jest).

Twój wybór.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.