Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Kosar

Powitanie

Recommended Posts

Cześć,

Nie jestem handlarzem, zegarmistrzem, kolekcjonerem zegarków czy pasjonatem jakiejś konkretnej marki zegarków…nazwał bym siebie świadomym użytkownikiem lubiącym zegarki automatyczne. Uważam że zegarek i obrączka to jedyna męska biżuteria którą noszę a zatem powinna być przyzwoita (niekoniecznie bardzo droga). Czytam od dłuższego czasu posty na tym forum, posiłkuje się Waszą wiedzą przy wyborze zegarków tą zegarmistrzowską jak i subiektywną oceną podobnych do mnie użytkowników (bardzo dziękuję za pomoc) tak wiec postanowiłem zarejestrować się. Lubię także stare zegary wiszące i stojące. Dom pozbawiony tykania „chodzika” wydaje mi się bez życia…choć z kwadransiakiem nie wytrzymałem ;-)

Moja przygoda z zegarkami zaczęła się od starego Divera Certiny który dostałem od ojca jako pierwszy zegarek, później kupiłem Fortisa Fligera ale przełomem w zainteresowaniu zegarkami było przejęcie „rodzinnego archiwum” kilku zegarków od pradziadka wojennej Cymy, Atlantica, Doxy aż do Cesarskiego Orienta z lat 80-tych. Zegarki były w różnym stanie, wszystkim został przywrócony dawny blask (choć bez przesadnego picowania) wszystkie są sprawne, czyste i po konserwacji.

Zegarki które posiadam otrzymałem w spadku czy też prezencie lub kupiłem z legalnej dystrybucji nowe lub z rynku wtórnego z paragonem sprzedaży lub fakturą. Nie kupuję, nie noszę, nie przyjmuje w rozliczeniu zegarków podrabianych zwanych „kolekcjonerskimi”. Trafiłem ostatnio na oszusta handlującego zegarkami na OLX (na szczęście nie dałem się oszukać) ale nie kryję że szukam także możliwości kupienia interesujących mnie zegarków z pewnego źródła. Wiem że forum posiada opcję bazarku dla stałych bywalców. Wiem też że stażem i aktywnością trzeba zasłużyć na dostęp…poczekam.

Tyle tytułem przywitania, pozdrawiam serdecznie Kosar.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Shadowsniper
   Dzień dobry witam serdecznie, zagościłem w to Szanowne forum pewnie jak większość nowych użytkowników poszukując części do zegarka. Nie jestem zegarmistrzem tylko od czasu do czasu amatorsko coś naprawiam, właściwie po prostu staram się nie zepsuć bardziej. Mam nadzieję że pozwolicie zagościć mi tutaj dłużej, proszę poza tym nie obrażać się jeżeli napiszę coś banalnego albo w nieodpowiednim dziale.
  • By msz38
   Witam serdecznie!
   Nazywam się Michał, zegarkami interesuje się od dawna, ale tylko kwarcowymi i tylko regulowanymi przez bluetooth albo radio. 
   Zawsze interesowałem się zegarkami ekstremalnie dokładnymi i praktycznymi, dlatego odpadały mechaniczne. 
   Taka obsesja  
   Jestem na etapie zakupu nowego zegarka, mam nadzieje że niedługo napiszę jakąś fajną recenzję. 

    
  • By Piotoman
   Witam,
   Pierwszy raz jako zalogowany
   Wcześniej tylko anonimowo czytałem interesujące mnie wątki, teraz się odważyłem i jestem z Wami.
    
   Pozdrawiam
   Piotr
  • By Waldi011065
   Zgodnie z tradycją witam Was serdecznie, przywiała mnie tu pasja do starych zegarów, którą odkryłem stosunkowo niedawno  . Generalnie lubię antyki, starocie bo mają duszę. Teraz będę czytał, pytał i zgłębiał wiedzę o zegarach.
  • By Kat.Wiez.Zaw
   Dzień dobry 

   Mam na imię Katarzyna, od wielu lat, a praktycznie od kiedy tylko sięgnę pamięcią, moją pasją są pióra wieczne. Jednakże (jak zauważyłam jest to często te dwa "schorzenia" występują jednocześnie), od ponad roku zainteresowałam się tematem zegarków. Jak mam w zwyczaju, nie zwykłam robić niczego powierzchownie, temat wciągnął mnie na całego. Jak do tej pory moja kolekcja jest niewielka - klasyczny, elegancki Tissot PR50, codzienny, kwarcowy Timex oraz może to dziwne, dwa aviatory od Seiko, z linii SNK, z beżową tarczą (wersja na lato z paskiem nato) oraz czarną (bardziej w klasycznym wydaniu, z paskiem skórzanym w stylu buhrów). Mam zamiłowanie również do rzemiosła i skóry, toteż stawiam pierwsze kroki w tworzeniu pasków do zegarków. 
   Nie ukrywam, iż w wyborze Seiko bardzo pomogło mi forum, swoją nieocenioną wiedzą, za której pokłady serdecznie dziękuję. Z radością poszerzam swoją wiedzę dzięki właśnie Wam.

   Pozdrawiam wszystkich
   Katarzyna
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.