Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czukuczan

Eco drive vs. Eco drive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

interesują mnie dwa zegarki Eco-drive Citizena:

 

1. BM7405-19E

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-bm7405-19e

47377667_518271255343347_563984492501821

 

2. AW1577-11H

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-aw1577-11h

47685779_272724596614207_219713586653351

 

 

Według wszelkich znalezionych przeze mnie informacji Eco-drive jest dobrą inwestycją, jak i Citizen jest dobrą firmą. 

Budżet jest do 600zł (najchętniej wydałbym 300-400zł). Czy wiecie może, czy są jakieś regularne promocje na zegarki w sklepach internetowych? Owych modeli nie znalazłem przecenionych na żadnej stronie.

 

Czy moje obydwa wybory, według Was są trafne? Może lepiej zastanowić się nad innymi modelami lub firmami? 

Kwestia napędu jest dla mnie obojętna. Podobnych modeli bez eco-drive nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen robi je od lat. To sprawdzone mechanizmy i możesz śmiało brać.

Ewentualnie możesz poszukać w sieci czy nie ma ich gdzieś taniej.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco drive to dobry wybór .

Zostaje kwestia wyboru modelu który Ci się podoba.

Alternatywa to Seiko , Orient .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest cena wymiany akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kosztuje kilkadziesiąt złotych. Jednak prawdopodobnie szybciej zmienisz zegarek niż będziesz musiał cokolwiek w nim wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana akumulatora ( akumulator + usługa ) to 190 złotych, cena według sklepu internetowego sprzeającego te zegarki ( nie podaję nazwy sklepu by nie robić reklamy ), wybrałem model za ok 3000 złotych i poprosiłem o wycenę usługi wymiany akumulatora dla konkretnego modelu zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej podana cena wymiany dotyczy autoryzowanego serwisu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem kilka uszkodzonych akumulatorów w citizenie i seiko kinetic. W jednym przypadku bateryjka citizena taka z języczkiem kosztowała 80 zł, montaż samodzielny. Był jakiś zamiennik za pół tej ceny na allegro, ale sprzedajacy sam mówił, że nie bedzie to w citizenie działać. W tej cenie wymienisz 10x dobrą baterię a bedzie trzymać 5 lat każda. Sam policz co się bardziej Tobie opłaca, "ekologia" czy rozsądek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia akumulatorów to wina użytkowników, którzy nie czytali instrukcji.

Dobrze używany aku wytrzymuje 8-15 lat, chociaż znam przypadki dłuższego życia.

Pokaż proszę, która to bateria wytrzymuje 5 lat każda.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia akumulatorów to wina użytkowników, którzy nie czytali instrukcji.

Dobrze używany aku wytrzymuje 8-15 lat, chociaż znam przypadki dłuższego życia.

Pokaż proszę, która to bateria wytrzymuje 5 lat każda.

 

Okej, rekordzistą u mnie jest taki metalowy casio (??), zakupiłem go nieużywanego dwulatka na początku roku 2007, brat go nosi jakieś 10 lat i baterii nie wymieniał. Liczymy: 14 lat będzie miał wiosną 2019. Ma podświetlenie, stoper i pamięć telefonów.

 

A kwarcowe seiko wytrzymują mi ... ostatnio 11-latek mial drugą wymianę czyli 5-6 lat.

 

Miałem seiko sportury kinetic dwie, jedna taki telewizorek SNL015P1, to był topowy model kiedyś, ledwie trzymał akumulator. Druga była prawie nowa więc było ok. Trzeci citizen ecodrive który wpadł mi w ręce miał aku do wymiany, miał ze 2 lata. Czwarty to seiko arctura kinetic, również musiałem się sporo namachać nim, żeby się wskazówki kręciły. Pewnie wszyscy użytkownicy nie czytali instrukcji ;) Miałem jeszcze przez krótki czas dwa eco-drive, które działały właściwie.

 

To całe EKO jest tak opłacalne jak współczesne hybrydy: kolega ma ct200h i pali mu 6 L, ja mam 300 koni w gazie i pali mi 14 lpg (liczymy w pamięci i 100km kosztuje praktycznie tyle samo). Tylko że jego akumulatory trzeba wyprodukować, jak się zepsują to wymienić i zutylizować co obciąża srodowisko a moje wolnossące V6 ma poniżej 6 s do setki, pięknie wygląda, świetnie brzmi i daje frajdę z jazdy a nie z turlania się prawym pasem zeby tylko czerwona lampka się nie zapaliła.

 

Poza tym mam automaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EKO nie odnosi się do opłacalności (ekonomia), tylko do zaśmiecania środowiska zużytymi bateriami (ekologia)

U mnie bateria trzyma zwykle 2-4 lata.

Dajmy na to, że koszt wychodzi podobny, w zależności jakie baterie założysz itd.

Pozostaje kwestia kilkukrotnego rozszelnienia zegarka, przy każdej wymianie baterii.

Kilkukrotna wymiana baterii i wykonanie testów szczelności na pewno będzie droższe, prawda?

Wolę mieć spokój na 10 lat niż zastanawiać się czy serwis został wykonany poprawnie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko z matematyki piątki miałem więc się nie dam wkręcić w takie dyskusje ;) Aku kosztuje nie mniej niż stówe i jak Ci pisałem to się psuje nad wyraz często, bateria dobra kosztuje u łoczmajkera dyche, na allegro w hurcie taniej i wytrzymuje 5 lat. Jak chłop ma dwie ręce to bateryjke sam wymienia, trwa to chwile. No fakt, są tacy, którzy na skrócenie bransolety potrafią jechać do zegarmistrza, zrobić 20km autem i jeszcze zapłacić. Rachunek prosty - bateryjki wychodza taniej. Jak dociśniesz dekielek i uszczelka jest dobra to test szczelnosci nie wpływa na szczelność, już nie przesadzajmy, rzadko się je robi tym bardziej w kwarcu wartym 500 zł. Każdy tu oczywiście robi testy, przeglądy, a jakże, papier wszystko przyjmie.

 

Ile to tych śmieci z baterii jest? Wbijaj piątkę 200 obrotów wcześniej i na jednej trasie wyemitujesz mniej szkodliwych substancji, niż w tych bateriach w ciągu całego życia zdołasz.

 

"Serwis" baterii, no proszę Cię .. :) Bądźmy trochę samodzielni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo mieć swoje zdanie.

Moje już znasz :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo mieć swoje zdanie.

Moje już znasz :)

 

I je szanuję, każdy ma prawo żyć po swojemu, jeśli tylko nie krzywdzi innych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś bliżej na temat złego uzytkowania zegarka która powoduje uszkodzenie akumulatora.

Swoją drogą problemem nie jest kupno drogiego zegarka tylko koszt jego posiadania tak jak w przypadku drogich samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory nie znoszą rozładowania, a zwłaszcza leżakowania w tym stanie. To je po prostu uśmierca.

Jak będziesz dbał o to by zegarek miał dostęp do słońca, to będzie szczęśliwie cykał długie lata.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i patrze i patrze i dalej czytam aż wtrące kilka słów od siebie.... Cóż prawda o kinetikach, solarach i ekodrive-ach jest taka że jeżeli kupuje zegarek który będę użytkował na co dzień to mogę brać śmiało. Ale jeżeli ma być to któryś zegarek no wtedy wolę casio quartz albo automat/mechanik (który mam nadzieje wkrótce nabyć). Objaśniam czemu. Otóż mając zegarek na bateryjkę, wiem że mam 3-5 lat spokoju i wiem że nie zaskoczy mnie nagła wymiana jak będę chciał założyć, nawet jeżeli zaskoczy idę do sklepu na rogu kupuję i wymieniam i działa, chociaż tutaj wygrywają zegarki z "duszą" gdyż wystarczy nakręcić albo poruszać żeby zadziałał. ale wracając do myśli. Jak mam mieć zegarek który będzie na akumulatorze i leżał nie doładowany to po co mi taki zegarek? Jeżeli miał bym go używać na co  dzień, nie ma problemu będzie działał. Ale mnie najbardziej do tego typu zniechęca ciężka dostępność akumulatorów. Baterię kupię praktycznie wszędzie a jak mi zależy na wyjściu dzień wcześniej zerknę i wymienię  a akumulator? Niestety zamówię i czas oczekiwania deklasuje wszystko. A mity o szczelności? Panowie bez przesady. Wymieniam baterię odtłuszczam uszczelkę i wszystko działa. Sprawdzałem... Po za tym sprawdzić trzeba co ile producent zaleca wymianę uszczelek po mimo nie otwierania dekielka. W casio jest to o ile się nie mylę 3 lata. Niestety nie mam pewności. Więc nawet zakładając że akumulator wytrwa 10 lat po około 5 warto dla pewności wymienić uszczelkę. ludzie piszą żeby nie wymieniać uszczelki. Cóż widać nie wiedza jak dział guma i nie rozumieją że z czasem twardnieje co potrafi dać różne skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kinetików to mogę się zgodzić.

Są według mnie bardziej uciążliwe, gdyż wymuszają sporadyczne noszenie celem podładowania akumulatora, ale solar?

Wystarczy, że zostawisz go na parapecie raz na kilka miesięcy. To naprawdę tak pracochłonne, czy jak? :rolleyes:

 

A co do szczelności: przy zegarku za kilkaset złotych zgoda, że samodzielna wymiana jest możliwa, tańsza i niespecjalnie skomplikowana, ale ciekaw jestem jak postąpicie razem z kolegą z postów wyżej, wymieniając baterię w nurku za 7 tysięcy złotych?

A może to będzie jakiś wyjątkowy vintage, który chciałbyś czasem móc wykorzystać na basenie?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kinetików to mogę się zgodzić.

Są według mnie bardziej uciążliwe, gdyż wymuszają sporadyczne noszenie celem podładowania akumulatora, ale solar?

Wystarczy, że zostawisz go na parapecie raz na kilka miesięcy. To naprawdę tak pracochłonne, czy jak? :rolleyes:

 

A co do szczelności: przy zegarku za kilkaset złotych zgoda, że samodzielna wymiana jest możliwa, tańsza i niespecjalnie skomplikowana, ale ciekaw jestem jak postąpicie razem z kolegą z postów wyżej, wymieniając baterię w nurku za 7 tysięcy złotych?

A może to będzie jakiś wyjątkowy vintage, który chciałbyś czasem móc wykorzystać na basenie?

 

Taki diver za 7 tysięcy wymaga specjalistycznej  troski? Tak samo. Odkręcę i wymienię. To jak z samochodem. Czy mam fiata za 5 tysięcy czy volvo za 150 tysięcy uwierz że akumulator da się samemu wymienić. Zachowujemy odpowiednią ostrożność i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Piszecie, że bateryjka wytrzymuje 3-5 lat. W mojej Adriatice dobija góra do 2. Co prawda kolejni zegarmistrze od bateryjek twierdzili, ze poprzednik gowno mi włożył a teraz wloza mi taka baterię, ze hoho. I jak zwykle z takim samym skutkiem.

 

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wytrzymuje tyle że mam Casio nie Adriatice. W Casio w każdym modelu producent podaję żywotność baterii. I w efa116 jest to 5 lat. I ja w to wierzę gdyż kupiłem taki model używany jakieś 4 lata temu, wymieniłem baterię i zegarek nadal działa. Nie widać spadku jasności podświetlenia więc myślę że jeszcze pewnie rok mam z głowy. Mam też od około 6 lat w-213 i bateria od nowości nie wymieniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Właśnie o tym piszę: każdy patrzy że swojego specyficznego punktu widzenia. A prawda leży po środku.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od przyzwyczajenia z jakiego typu zasilania korzystamy. Faktem jest że zegarek z Eco-Drive musi mieć systematyczny dostęp do światła czy to sztucznego czy naturalnego wtedy z pewnością posłuży nam przez wiele wiele lat. Są bardzo ciekawe modele zegarków kwarcowych wykorzystujące klasyczne baterie takiej jak np. Longines VHP jak i ciekawe Eco-Drive. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy tak o tych uszczelkach ... na "ALI" komplet ~500 uszczelek dla zegarków 40-45mm BK  kosztuje jakieś 12 $, myślę że to koszt pomijalny. A że "zegarmiszcz" weźmie tyle za jedną, to już druga para kaloszy. Polak sprytny i samodzielny jest z natury, jak to ostatnio ktoś mądry wiekiem i doświadczeniem mi powiedział '200 lat partyzantki czegoś nas nauczyło'. ;) Ja jestem zdania zeby bateryjke samemu wymieniać, a uszczelki jednorazowego użytku w silnikach samochodowych od lat składam wielokrotnie i da się, nic nie gwiżdże. Nie przesadzajmy w kwarcach za parę złotych. TO ma działac a nie generowac koszty bo to żadna lokata ani inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

A bierzesz pod uwagę, że są tacy którzy potrafią popsuć budzik przy wymianie 2 bateri R6 a co dopiero grzebać w malym zegarku? I gdzie wtedy ekonomia?

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.