Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arcicorci

Omega Red Star 30T2

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie zakupiłem ta Omegę ze zdjęcia. Szkło do wymiany bo jest luźne. Mechanizm podobno działa bardzo dobrze i podobno jest to 30T2 (niestety zdjęcia nie mam). Tarcza jest w stanie jak na zdjęciach. Troche co mi nie pasuje to braki w złoceniu. Pytanie czy oddać do chromowania czy zostawić w oryginale? Nie przepadam za złoconymi zegarkami z ubytkami a z drugiej strony nie będzie już oryginalny :( Co o tym sadzicie? 

post-62423-0-42549600-1544021851_thumb.jpg

post-62423-0-78103900-1544021860_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie podoba Ci się złocona koperta i zastanawiasz się czy oddać ją do chromowania, to dlaczego taki zegarek kupiłeś?  :blink:

 

Przed chromowaniem złota powłoka musi zostać zdjęta/ odciągnięta, koperta mechanicznie wyrównana, co ją tylko wszędzie zaokrągli i pozbawi ostrzejszych rantów. Będzie to widoczne i ubędzie jej oryginalności. Samo chromowanie różnie w różnych zakładach wychodzi. Teoretycznie istnieje możliwość regeneracji uszkodzonej powłoki techniką tamponową/ selektywną. Metoda stara jak długa historia galwanotechniki, ale stosunkowo mało znana. Ostatnio więcej np. w numizmatyce. Ciężko przewidzieć jaki kontrast będzie między nową powłoką, a tą starą z lat '40. 

 

Masz fajny, rzadki zegarek. Daj go do serwisu, załóż dobry pasek, ciesz się i chwal. Nie kombinuj. Pokaż mechanizm, bo na pewno jest elegancki  :wub:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się przychylam. Do chromowania można oddać zajechanego Atlantica z warszawską tarczą, a nie całkiem ładnie zachowaną Omegę. I pisze to jako osoba, która nie ma słabości do tej marki, zapewniam (kocham tylko jeden model, zdecydowanie inny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zgodzić się z tym:

 

"Przed chromowaniem złota powłoka musi zostać zdjęta/ odciągnięta, koperta mechanicznie wyrównana, co ją tylko wszędzie zaokrągli i pozbawi ostrzejszych rantów"

 

Dobry specjalista od renowacji kopert, przywróci również ostrość rantów, nie kosztuje wtedy 100 zl ale dobra renowacja jest możliwa. Problemem natomiast jest złocenie, bo warstwa nie jest już tak trwała jak fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie podoba Ci się złocona koperta i zastanawiasz się czy oddać ją do chromowania, to dlaczego taki zegarek kupiłeś?  :blink:

 

Jak to zazwyczaj u mnie bywa był to impuls. Tarcza "red star" w dobrym stanie, mechanizm 30T2 (mam taka nadzieje  ;) ), rocznik lata 40 i oczywiście atrakcyjna cena. Wszystko to mnie zmotywowało do kupienia. 

 

Masz fajny, rzadki zegarek. Daj go do serwisu, załóż dobry pasek, ciesz się i chwal. Nie kombinuj.

 

Przekonałeś mnie i dam mu szanse. Może przypadnie mi do gustu a jak się nie polubimy to się rozstaniemy  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.