Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ZaroNew

Jaki kupić zegarek do 10 000.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżeli będziecie tacy mili, napiszcie jakie zegarki polecacie do 10 000 zł.

Najlepiej jakiś ze złota.

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, 

Trochę mało wytycznych.

Pasek?

Branzoleta?

Cały złoty czy tylko elementy?

Diver, do garnituru?

Jakieś komplikacje? 

Chronograf?

Może jakiś przykład co Ci się podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, rozumiem, że się nie znasz ale to tak jakbyś poszedl do sklepu z butami i poprosił o jakąś parę w cenie do np. 1000 zł.

 

Poświęć się, wrzuć w allegro filtr na zegarki 8-10 tys. zobacz co Ci się podoba i daj do weryfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakie to wygodne. Nie znam się i weźcie mi doradźcie!

A zrób może wycieczkę objazdową po kilku/kilkunastu salonach z zegarkami, przymierz zegarki różnych producentów i doprecyzuj swoje wymagania. To nie jest żaden foch z mojej strony, to cenna uwaga w trosce o Twoje zadowolenie z przyszłego nabytku.

Trochę zaangażowania z Twojej strony jest niezbędne tym bardziej, że jak piszesz nie znasz się na tym.

Zwracać uwagę masz na wygląd, wygodę i funkcjonalność zegarka. Porób jakieś fotki, notatki. We wszystkim Cię nie wyręczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na Forum (nawet w tym temacie) jest kilka dyskusji i rozważań nad zakupem z podobnym budżetem. Poszukaj trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż ze 3-4k i kup omegę seamaster super ponadczasowy zegarek prawie do wszystkiego ewentualnie w tej cenie coś od tag heuera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi. Szukam zegarka dla siebie. Do tej pory moim codziennym zegarkiem jest EDOX Les Vauberts open heart. Nie jest to może najwyższa półka ale wizualnie idealnie mi podpasował w ówczesnym budżecie i po 3 latach dalej jest jak nowy - teraz chce aby stał się drugim zegarkiem - raczej okazjonalnym, garniturowym. Szukam więc czegoś na codzień w lekko bardziej sportowym stylu.

 

Wymagania:

 

Budżet: do 10 tys. (chce nowy zegarek)

Pasek - bransoleta odpada, totalnie nie mój styl

Raczej ciemny, bądź z jakimś kolorem (odpada złoty - znów nie mój styl)

 

Totalnym liderem w mojej klasyfikacji póki co jest Tag heuer: https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-300m-4 .

 

Budżetu nie naciągnę, za jakieś 2 lata mam nadzieję kupić Omegę (speedmaster) i wtedy trochę naciągnę budżet ale to jeszcze nie ten moment.

 

Co sądzicie o moim wyborze, czy macie jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam, Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi. Szukam zegarka dla siebie. Do tej pory moim codziennym zegarkiem jest EDOX Les Vauberts open heart. Nie jest to może najwyższa półka ale wizualnie idealnie mi podpasował w ówczesnym budżecie i po 3 latach dalej jest jak nowy - teraz chce aby stał się drugim zegarkiem - raczej okazjonalnym, garniturowym. Szukam więc czegoś na codzień w lekko bardziej sportowym stylu.

 

Wymagania:

 

Budżet: do 10 tys. (chce nowy zegarek)

Pasek - bransoleta odpada, totalnie nie mój styl

Raczej ciemny, bądź z jakimś kolorem (odpada złoty - znów nie mój styl)

 

Totalnym liderem w mojej klasyfikacji póki co jest Tag heuer: https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-300m-4 .

 

Budżetu nie naciągnę, za jakieś 2 lata mam nadzieję kupić Omegę (speedmaster) i wtedy trochę naciągnę budżet ale to jeszcze nie ten moment.

 

Co sądzicie o moim wyborze, czy macie jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam, Rafał

Na chrono ten tag na branzolecie jest za 7,5k. Nowy. Od autoryzowanego dealera. Nie kupuj w sieciówkach w pl bo mocno przepłacisz. Ja bym jeszcze rozważył Longines Legend Diver.

Czy tylko diver Cię interesuje?

Na bazarku masz prawie nową Omegę Seamaster. Świetna oferta i przebija Taga

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169402-omega-seamaster-diver-300m-41mm/?fromsearch=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi. Szukam zegarka dla siebie. Do tej pory moim codziennym zegarkiem jest EDOX Les Vauberts open heart. Nie jest to może najwyższa półka ale wizualnie idealnie mi podpasował w ówczesnym budżecie i po 3 latach dalej jest jak nowy - teraz chce aby stał się drugim zegarkiem - raczej okazjonalnym, garniturowym. Szukam więc czegoś na codzień w lekko bardziej sportowym stylu.

 

Wymagania:

 

Budżet: do 10 tys. (chce nowy zegarek)

Pasek - bransoleta odpada, totalnie nie mój styl

Raczej ciemny, bądź z jakimś kolorem (odpada złoty - znów nie mój styl)

 

Totalnym liderem w mojej klasyfikacji póki co jest Tag heuer: https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-300m-4 .

 

Budżetu nie naciągnę, za jakieś 2 lata mam nadzieję kupić Omegę (speedmaster) i wtedy trochę naciągnę budżet ale to jeszcze nie ten moment.

 

Co sądzicie o moim wyborze, czy macie jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam, Rafał

 

Absolutnie bym takiego TAGa na więcej niż 4-5 tyś zł nie wycenił, uwzględniając nakłady na reklamę, PR i ogromną rozpoznawalność marki. A ta nawet uwzględniając rabat 15% w Kruku wyniesie ponad 8000 zł. Ale to moje zdanie. "Wspaniałe" wnętrzności:

 

TAG-Heuer-Aquaracer-Sellita-SW200-Moveme

 

Zaproponowana Omega bezapelacyjnie lepsza, za ok. 11 tyś niedawno można było kupić nówkę. Albo iść w jakiś microbrand, czy japończyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie bym takiego TAGa na więcej niż 4-5 tyś zł nie wycenił, uwzględniając nakłady na reklamę, PR i ogromną rozpoznawalność marki. A ta nawet uwzględniając rabat 15% w Kruku wyniesie ponad 8000 zł. Ale to moje zdanie. "Wspaniałe" wnętrzności:

 

TAG-Heuer-Aquaracer-Sellita-SW200-Moveme

 

Zaproponowana Omega bezapelacyjnie lepsza, za ok. 11 tyś niedawno można było kupić nówkę. Albo iść w jakiś microbrand, czy japończyka.

Najlepszy jest ten platikowy krąg trzymający mechanizm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem na początku bransoleta odpada, jakoś nie lubię zbyt dużej ilości metalu ;) 

W Kruku mam obecnie 25% rabatu więc TAG wychodzi mnie jakieś 7300 PLN.

 

Drugą opcją jest dla mnie https://wkruk.pl/zegarki/omega/zegarek-omega-speedmaster-racing ale przekracza budżet więc  muszę się z tym przespać. Faktycznie wnętrze taga nie powala. Szkoda, zawsze miałem jakąś słabość do tej marki. 

 

Longines odpada dlatego, że już jednego mam, niestety złotego dlatego z niego specjalnie nie korzystam ale że mam sentyment to nie sprzedaję go. Chciałem mieć mini kolekcję, Omegi, Taga, Longines i IWC dlatego staram się kupować zegarki różnych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu wybieralem między TH i Omwgą 300m (czarna z falami). Omega wtedy wygrala i nigdy nie zalowalem wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bier takiego taga 300-tki, nie warto za tyle. Wykonany jest słabo, to już polecam carrera calibre 5 z bransoletą od grand carrery lub grand carrerę. Bransoletę sprzedasz, kupisz kilka ładnych pasków i zostanie na kolację jeszcze. Ja tak patrze na twoje propozcyje to bym zaproponował longines serii master collection lub omega seamaster co axial i tutaj moja propozycja to chrono, używana nieco powyżej 10k. Ładna i na wartości nie straci. Long z fazami księżyca nowy w salonie można dostać poniżej 8k. Ładnie wykonany jak na longinesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, chyba trochę mnie poniosło ale kupiłem Omegę od kruka. https://wkruk.pl/zegarki/omega/zegarek-omega-speedmaster-racing .

Pytanie jeszcze kiedy do mnie przyjdzie bo sklep internetowy kruka jest najgorszy na świecie.  Szkoda mi jednak ciągle tego taga, który wizualnie mnie zauroczył. Nie wiem czy przypadkiem na urodziny sobie go nie sprawię. Jeśli kiedyś się posypie trudno, to tylko rzecz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, chyba trochę mnie poniosło ale kupiłem Omegę od kruka. https://wkruk.pl/zegarki/omega/zegarek-omega-speedmaster-racing .

Pytanie jeszcze kiedy do mnie przyjdzie bo sklep internetowy kruka jest najgorszy na świecie. Szkoda mi jednak ciągle tego taga, który wizualnie mnie zauroczył. Nie wiem czy przypadkiem na urodziny sobie go nie sprawię. Jeśli kiedyś się posypie trudno, to tylko rzecz.

Omega zawsze doby wybór. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, chyba trochę mnie poniosło ale kupiłem Omegę od kruka. https://wkruk.pl/zegarki/omega/zegarek-omega-speedmaster-racing .

Pytanie jeszcze kiedy do mnie przyjdzie bo sklep internetowy kruka jest najgorszy na świecie. Szkoda mi jednak ciągle tego taga, który wizualnie mnie zauroczył. Nie wiem czy przypadkiem na urodziny sobie go nie sprawię. Jeśli kiedyś się posypie trudno, to tylko rzecz.

 

Wiesz tu na forum niektórzy maja taki fetysz jak TH to be bo reklama i marketing bo zbyt popularny,TH świetna marka z naprawdę fajnymi Sikorami sam mam aquarecera ale seria WAY na bransolecie ,jak się podoba to kupuj , czepiają się do mechanizmu a to sellita która montują tez do IWC za 20k i jakoś się wtedy nie czepiają tak bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Wszystko ma swoich fanów i przeciwników :) Ja jakoś do samej marki nigdy się nie przywiązuje. Miałem VW, miałem Jeepa, miałem renault i Mercedesa, a teraz Porsche, BMW i Seata. Jakoś lubię zmienność i póki mogę korzystać z życia i jakoś spełniać marzenia bez wyrzeczeń wobec codzienności i wobec najbliższych to to robię. Z tagiem pewnie kiedyś też tak będzie tym bardziej, że akurat zegarki pewnie zestarzeją się razem ze mną. Nie planuje się ich pozbywać. Dzięki za miłe słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się;)

Witam wszystkich serdecznie.

Na forum jestem nowy i noszę się z zamiarem kupna pierwszego zegarka automatycznego (w tej chwili mam bateryjkowego Seiko całkiem ok;).

Pierwszym marzeniem i obiektem westchnień był tag heuer kaliber 16 . Zaraz potem Omega speedmaster (niekoniecznie moonwatch;) ,która jest teraz równolegle ( może deko wyżej) z Tagiem. Oba można kupić za ok. 10k używki oczywiście.

Jednak ostatnio trafiłem na eterna kontiki i szczerze powiem że wygląd jest nietuzinkowy!

Oczywiście mechanizm jest słabszy od tamtej dwójki i nie wiem czy kierować się wyglądem czy raczej stawiać na lepszy mechanizm i pozycję w hierarchii;)?!

Kupując samochód wybieram Japończyka że względu na solidność i niezawodność! Kilka ostatnich aut utwierdziło mnie w tym ,no ale japońce urodziwe nie są!;) Oczywiście to kwestia gustu, no ale zawsze;)

Wracając do tematu, omega czy tag to marzenie wielu ale i też wielu je posiada, eterna raczej mało znana co może być zaletą;) no i jest tańsza...

Pewnie takie rozważania są w co drugim poście nowicjuszy;) ,ale sam nie wiem...

Ma ktoś eterna i może się wypowiedziec?!

Dziękuję i pozdrawiam

Ps. Jeszcze dziś model legacy ,,odkryłem,,;) i wygląda całkiem , całkiem...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się;)

Witam wszystkich serdecznie.

Na forum jestem nowy i noszę się z zamiarem kupna pierwszego zegarka automatycznego (w tej chwili mam bateryjkowego Seiko całkiem ok;).

Pierwszym marzeniem i obiektem westchnień był tag heuer kaliber 16 . Zaraz potem Omega speedmaster (niekoniecznie moonwatch;) ,która jest teraz równolegle ( może deko wyżej) z Tagiem. Oba można kupić za ok. 10k używki oczywiście.

Jednak ostatnio trafiłem na eterna kontiki i szczerze powiem że wygląd jest nietuzinkowy!

Oczywiście mechanizm jest słabszy od tamtej dwójki i nie wiem czy kierować się wyglądem czy raczej stawiać na lepszy mechanizm i pozycję w hierarchii;)?!

Kupując samochód wybieram Japończyka że względu na solidność i niezawodność! Kilka ostatnich aut utwierdziło mnie w tym ,no ale japońce urodziwe nie są!;) Oczywiście to kwestia gustu, no ale zawsze;)

Wracając do tematu, omega czy tag to marzenie wielu ale i też wielu je posiada, eterna raczej mało znana co może być zaletą;) no i jest tańsza...

Pewnie takie rozważania są w co drugim poście nowicjuszy;) ,ale sam nie wiem...

Ma ktoś eterna i może się wypowiedziec?!

Dziękuję i pozdrawiam

Ps. Jeszcze dziś model legacy ,,odkryłem,,;) i wygląda całkiem , całkiem...;)

Imo Omega to Klasa wyżej niż pozostałe. Do 10k można mieć seamastera oraz używane speedmastery. Tutaj skierowalbym swoją uwagę.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.