Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rysqut

Zakupowe wtopy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.02.2021 o 22:51, mkl1 napisał:

Jeżeli coś kupowałem z OLX to...

1) blisko i odbiór osobisty

2) za pobraniem

Jak nie chciał(ała) za pobraniem do Sorry Winetou

Popatrz na to z drugiej strony. Wysyłasz za pobraniem i wraca, nie fajnie.

Kupiłem mnóstwo rzeczy przez Olx taki i inne, przez fora internetowe, przez portale aukcyjne, nawet od ludków co mieli kilka komentarzy.

Ufam ludziom i tyle. Poki co oszukał mnie typ na bilety 300pln , sprawa w sądzie (nic z tego nie będę miał).

Oszukał mnie Iwan na 60 USD ale najbardziej oszukał mnie niemiec, tak sprytnie prowadził ze mną korespondencję, i nie  pisał nic o kwitach,

że nie wysłał mi kwitów do zegarka, mimo, iż były na zdjęciu oferty. Nie zna mnie wiem że na niego kiedyś trafię. 

Nazywa się Hauke Neu.... coś tam, coś tam, jest menadżerem w dużej firmie. I tyle szanowany obywatel hamburga.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad napisaniem tego postu. Zaliczyłem innego rodzaju wtopę, oóż zostałem oszukany przez forumowego "kolegę", który oficjalnie pożegnał się z forum w ubiegłym roku. Wystawiał na nieistniejącym już bazarku części. Były to koperty do poljot-ów i inne części w pudełku. Dogadałem się co do ceny, przesłał konto, zrobiłem przelew na 200zł. I tak czekam ... ponad rok. Wysyłałem sms-y, dzwoniłem, cisza. Raz odezwał się po którymś telefonie, zapewniał że wysyła już paczkę. Nawet pomoc prawdziwych kolegów z forum nie pomogła. Kwota za mała żeby zgłosić na policję oszustwo. Może sprzedał, zgubił części. OK to piszę i oddaję kasę. Nie rozumiem takiego zachowania, tym bardziej że jest to znana w pewnych kręgach osoba, tu niegdyś ciesząca się autorytetem.  I na koniec nie chce przewoływać nazwiska, ale bywalce znają nick Krokodyl Tik-Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z Łukaszem to tak jakoś było inaczej zawsze.

Kupił u mnie kilka zegarków i zawsze dokończył transakcję ale bywało że się czekało bo potrafił znikać na długo 

On jakieś takie inne trochę podejscie do życia ma - nie wiem może ta jego artystyczna dusza czy co ..............

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś kupiłem jakieś części do Sportivnego i też długo wysyłał. Taki rodzaj umysłu...

Napisz jeszcze raz przypomnij się - pewnie się odezwie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też długo czekałem na wskazówki do kirowskiego. Łukasz nie jest oszustem, nie fajnie że go trzeba męczyć, ale myślę że temat jest do dokończenia ze skutkiem pozytywnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można czekać na wysyłkę? Bez kilku dni będzie prawie 13 miesięcy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazik śpiewa...świata nie rozumiem, życia w nim nie umiem...ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem kilka prób zakończenia tej  niespotykanej w tym dziale sytuacji - znam Łukasza  - rozmawiałem i dostałem zapewnienie że tak, natychmiast...  ale niestety bez finalizacji .

Mam jeszcze jeden pomysł. 

Jak będę wiedział czy uda się w ten sposób to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat wtop zakupowych... Przypomniał mi o tym @Kacperek_77u remontując Kirowskiego z glioszem. Historia jak każda, zobaczyłem na OLX ślicznego ale nie koniecznie sprawnego Kirowskiego. Cena najpierw 220, później sprzedający sam z siebie cenę obniżył. Ale nie było "wysyłki OLX" zapytałem czy wyśle paczkomatem. Odpowiedź ok ale nigdy tego nie robiłem... Aplikacje masz? Tak! No to w czym problem? Uparłem się i dostałem. Za swoje dostałem.  Sprzedający rodem od naszych wschodnich sąsiadów. Pomylił się przy wysyłce i jak telefon odbiorcy podał swój numer... Myślę: jak nie dojdzie to 200 PLN w piach. Ale facet zadzwonił, przeprosił, że się pomylił pogadaliśmy jak ludzie ... I tym sposobem zegarek jest! Uff. Są jeszcze uczciwi ludzie na świecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To opiszę jeszcze swój przypadek 😒

Może nie zakupowa wtopa ale jak dzięki pewnej firmie (którą teraz j**ie po całości) na P straciłem baardzo cenny zegarek jakim jest zaria 2015...

A więc od początku.

Na początku września @pmwas podarował mi zegarek mażeń (za co mu jestem baardzo wdzięczny). Byłem z niej zadowolony ale ułamana oś sekundnika i brak sekundnika pozostawiał niesmak więc odezwałem się do kolegi @mkl1 z proźbą o dorobienie owej osi która została zaakceptowana.

Więc zdemontowałem mechanizm z koperty, wykręciłem z niego praktycznie wszystko prócz mostka z osią sekundnika i koła z ćwiertnikiem, i całej strony tarczy włącznie ze wskazówkami by dobrać odpowiednią długość osi. I jeszcze przy okazji podrzuciłem dwa sekundniki i mechanizm junghansa 93S1 bo brakowało w nim osi bębna.

Jak wysyłałem we wrześniu tak do tej pory paczka nie doszła 🤬🤬. Wszelkie skargi, reklamacje ch**a dały...

I po zarii został balans, przekładnia chodu, automat, kompletna koperta i wałek z koronką...

Będe wdzięczny za każdą część bądź linka do części zarii 2015...


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie poczta zgubiła pocztówkę za 250zł. Wysłana z Niemiec nigdy nie dotarła.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.