Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dopeman

Kup za 500 zł zegarek wart 15 tyś i pomóż charytatywnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem taką akcję na grupie zegarkowej FB. Rzucam jako temat do dyskusji, może być interesujący i dla forowiczów, klubowiczów i zarządu klubu, jako fajna, ekscytująca akcja.

 

Ktoś z forum chce sprzedać zegarek wart 15.000.

Zgłasza się 30 osób które wpłacają po 500 zł na konto np. administracji klubu kmziz.

Po uzbieraniu całej kwoty 90% przekazywane jest sprzedającemu zegarek.

10% kwoty przekazywane jest Krzysiowi, dla którego regularnie są prowadzone tutaj zbiórki.

Krzyś dostaje słoik z 30-ma karteczkami i losuje zwycięzcę.

Zwycięzca otrzymuje zegarek ;)

 

Zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrząc po kwotach z licytacji w tamtym wątku to nie ma aż takich dużych wpływów.

Ale słuszna uwaga. Może zbyt duża kwota podana w przykładzie.

Przy zegarku za 3000 i 'losie' w cenie 120 zł już to tak źle nie wygląda. 20x30 dalo by 600 zł dla potrzebującego.

 

W każdym razie taka akcja na fb poszła bez wątku charytatywnego i zakończyła się sukcesem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem interesująca akcja i chętnie wziąłbym w tym udział. Nikt tu nic nie traci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli znajdą się chętni na taką akcję, to proszę bardzo. Ja jednak miałbym odczucie, że jest to głównie pomoc w sprzedaży zegarka, a jedynie ubocznie pomoc Krzysiowi. Wolę proste rozwiązania, takie jak proponuje @Xpovoc


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja jak akcja każda dobra. 

Ja bym zmienił tytuł tematu, bo obecny wskazuje na pewniaka i wprowadza w błąd.

Chodź wiadomo że takie okazje tylko w Turcji.

 

Poprawnie by było

 

Kup za 500 zł los na zegarek za 15 tyś .....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może administracja zmieni? ja mogę tylko post edytować. W sumie temat do zamknięcia, jeśli 'gora' się nie zainteresowała to widocznie nie ma takiej potrzeby.

 

Z doświadczenia wiem że zebrać 30 bezinteresownych wpłat jest trudniej niż zebrać 30 chętnych do zabawy gdzie mogą coś wygrać i jeszcze pomóc ;)

 

Tak to zwykle niestety działa.

 

Ale może uda się i zbierze się tu teraz 30 osób które zadeklarują taką wpłatę w tym tygodniu żeby było na święta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli znajdą się chętni na taką akcję, to proszę bardzo. Ja jednak miałbym odczucie, że jest to głównie pomoc w sprzedaży zegarka, a jedynie ubocznie pomoc Krzysiowi. Wolę proste rozwiązania, takie jak proponuje @Xpovoc

 

Zgadzam się w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie jest kwestia "góra się nie interesuje" a kwestia podatkowa. Konto klubu nie może być już wykorzystywane do takich celów ze względów podatkowych. Niestety Stowarzyszenie nie ma możliwości prowadzenia zbiórek i innych działań poza statutowych. Dzisiejsza (KAS) Krajowa Administracja Skarbowa tylko czeka na to by naliczyć podatki i dodać sankcje. Jest nam przykro, ale nie jest to zależne od Zarządu.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to Polski Monopol Loteryjny ? :)

W Polsce potrafia aresztowac za losy w pierogach na jarmarku za kilka zlotych, a tu po 500 zlotych.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.