Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ch24.pl

Recenzja Vacheron Constantin Fiftysix Self-Winding [zdjęcia live, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie dużo się dzieje na tarczy w w/w Calatravie. Mnie jednak bardziej przekonują inne modele Patka, gdzie wszystkie komplikacje są bardziej stonowane, a jednocześnie harmonijnie ulokowane.8d653f3f86fe884b7e70d1c017486ecb.jpg

Edit: Sorry, to wątek Vacherona a ja tu z jakimś Patkiem wyskoczyłem ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

wraz z prezentacją stalowej calatravy patek odświeżył bazowy automat 324 i nadał mu nowe oznaczenie 26-330... po 15 latach, zmian jeszcze nie przeanalizowałem, ale wpływu na parametry użytkowe np. rezerwę chodu nie widać, wątpię, ze dodali stop sekundę...:

 

Jak to po 15 latach? Pisząc w ten sposób sugerujesz, że przez półtorej dekady Patek Philippe nie wprowadzał zmian do kalibru 324. Zmiany były i dotyczyły ułożyskowania wahnika, przekładni naciągu, usprawnienia zazębień, przeprojektowania regulacji momentu bezwładności balansu, zmieniono sprężynę zwrotną oscylatora itd. A co do najnowszych zmian, to od 04:11 filmu jest to ładnie wyjaśnione.

 

https://www.horologium.pl/technews-patek-philippe-ref-5212a/

 

Gdyby się okazało, że AP jednak kupuje werki od ValFleurier to przestałbyś rozważać zakup AP ?!?

Zawsze ceniłem Audemars Piguet za niezależność i samodzielność w konstruowaniu mechanizmów. Gardzę działaniami wielkich grup, gdzie Montblanc dostaje w prezencie Minervę, Breguet Lemanię, a Blancpain F. Piguet tylko po to, żeby wciskać kit nieświadomym klientom o manufakturowych (własnych) mechanizmach. Nie podoba mi się, gdy Panerai i Czapek kupują mechanizmy oraz komplikacje niczym bułki w piekarni. Pies ich j...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć,że teraz PAM z werkiem Rolexa i Rolex z mechanizmem Zenitha to rarytasy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I pomyśleć,że teraz PAM z werkiem Rolexa i Rolex z mechanizmem Zenitha to rarytasy ;-)

Rynek aukcyjny rządzi się swoimi prawami. Współczesne Roleksy zegarmistrzowsko zjadają modele vintage, ale rynek wtórny ustalił ceny oderwane od jakiejkolwiek logiki. Nie ma nawet sensu o tym dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze ceniłem Audemars Piguet za niezależność i samodzielność w konstruowaniu mechanizmów. Gardzę działaniami wielkich grup, gdzie Montblanc dostaje w prezencie Minervę, Breguet Lemanię, a Blancpain F. Piguet tylko po to, żeby wciskać kit nieświadomym klientom o manufakturowych (własnych) mechanizmach. Nie podoba mi się, gdy Panerai i Czapek kupują mechanizmy oraz komplikacje niczym bułki w piekarni. Pies ich j...

 

 

Wspomniany w tym temacie VC też korzysta z wspólnej platformy mechanizmu VF produkowanego jak widać dla VC, JLC i Cartier a może i dla wielu innych. To znaczy, że VC też gardzisz?

 

Odchodząc jeszcze od tematu wątku, gdyby nie MB o Minervie pozostałoby jedynie wspomnienie a tak można nadal ich piękne werki podziwiać w produkowanych zegarkach w krótkich seriach pod szyldem MB.   


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wspomniany w tym temacie VC też korzysta z wspólnej platformy mechanizmu VF produkowanego jak widać dla VC, JLC i Cartier a może i dla wielu innych. To znaczy, że VC też gardzisz?

Wszystko zależy od skali współdzielenia konstrukcji mechanizmów w ofercie producenta. Akurat zdecydowana większość mechanizmów Vacheron Constantin to ich dzieło, więc nie gardzę. W czasach funkcjonowania Vacherona, których jesteśmy świadkami, wszystko zaczęło się od kalibru 1400. Co prawda rzeczony werk wygląda jak pryszcz w sensie dysproporcji jego średnicy względem koperty Patrimony Ref. 81180, ale jest własny i Vacheron jest dumny z tej konstrukcji. Mam zamiar opisać 1400 w obszernym artykule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeszcze tylko wyjaśnienie w odniesieniu do poprzedniego wpisu. Napisałem, że gardzę sposobem postępowania wielkich grup zegarkowych podając konkretne przykłady, a nie grupą jako taką czy firmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany w tym temacie VC też korzysta z wspólnej platformy mechanizmu VF produkowanego jak widać dla VC, JLC i Cartier a może i dla wielu innych. To znaczy, że VC też gardzisz?

 

Odchodząc jeszcze od tematu wątku, gdyby nie MB o Minervie pozostałoby jedynie wspomnienie a tak można nadal ich piękne werki podziwiać w produkowanych zegarkach w krótkich seriach pod szyldem MB.

No właśnie... a kiedyś można było kupić piękne niedrogie Minervy np. na werku 48/49. Ten werk uśmiercili.. Moim zdaniem Minervy nic dobrego nie spotkało po przejęciu przez Richemont. Chronografy własne po kilkanaście tysięcy euro i więcej :(6731ef43cdf4206ee67725c33f7ce142.jpg

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz słuszność. Jakby wstawili ten werk do tego lub jemu podobnego zegarka to byłaby petarda! 

 

Montblanc-Heritage-AUTOMATIC.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to po 15 latach? Pisząc w ten sposób sugerujesz, że przez półtorej dekady Patek Philippe nie wprowadzał zmian do kalibru 324. Zmiany były i dotyczyły ułożyskowania wahnika, przekładni naciągu, usprawnienia zazębień, przeprojektowania regulacji momentu bezwładności balansu, zmieniono sprężynę zwrotną oscylatora itd. A co do najnowszych zmian, to od 04:11 filmu jest to ładnie wyjaśnione.

 

https://www.horologium.pl/technews-patek-philippe-ref-5212a/

 

 

Po co się domyślać? Czy nie lepiej obejrzeć materiał filmowy?  :) 

 

Stop sekunda omówiona od 06:15.

 

https://www.horologium.pl/technews-patek-philippe-ref-5212a/

 

Obejrzałem do końca i mam mieszane uczucia.

 

1. Z dumą (kilkakrotnie, na rożnych slajdach) informują, że zmiany przede wszystkim poprawiły reliability (niezawodność). Sugeruje to, że 324 miał problemy z niezawodnością?

2. Dalej: "Now we have stop second ! it stops the movement and allow precise handsetting (min. 6:15) oraz dalej "it has been consecutively integrated in all calibers in recent years (min. 6:28) - brawo Patek, szkoda, ze nie dodali na wstępie - idąc w ślady najtańszych modeli Seiko....wprowadziliśmy w końcu stop sekundę w naszym najnowszym wydaniu bazowego mechanizmu. Tym samym, dotychczasowy brak stop sekundy wydaje się, że nie miał żadnego uzasadnienia i był po prostu niedoróbą / ew. mechanizm powstał w czasach, gdy stop sekunda nie była oczywistym standardem...

...coś jak silnik bentleya 6.75 montowany w mulsanne. Najdłużej produkowany silnik - od 1959 roku, modyfikowany i doposażany w nowoczesny osprzęt, aby mógł być wciąż oferowany i spełniać normy oraz wymagania co do osiągów...

http://www.v10.pl/6,75litrowy,silnik,Bentleya,zbliza,sie,do,konca,swoich,dni,137286.html

Nie powiem ma to też swoje uzasadnienie, ale nowoczesnym go nazwać nie można.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.