Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jeycam

Uniwersalny EDC za 6-8k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Po okazjonalnym nabyciu ciekawego garniturowca doskwiera mi brak czegoś trochę mniej eleganckiego, ale wciąż dosyć uniwersalnego (i do koszuli i do t-shirtu ;)). W związku z tym, że byłby to zegarek absolutnie na codzień to nie przesadzając z budżetem chciałbym zmieścić się w jakichś 6-8 tys. PLN, jak najbardziej dopuszczając używane.

 

Inne założenia:

- koniecznie automat,

- 38-42 mm

- raczej prosta tarcza, ew. chrono,

- bardziej na pasku, ale bransoleta też może być

- coś oryginalnego, nie "mocno inspirowanego" innymi markami.

 

Po szybkim researchu w porządku opcjami wydają się być (w kolejności od najbardziej mi się podobających do najmniej):

- Junghans Meister Telemeter (https://www.uhrenschmuck24.ch/junghans-meister-telemeter-automatik-027-3380-00.html)

- Nomos Club Automatic (https://nomos-glashuette.com/en/club/club-automatic-751)

- Longines Legend Diver,

- używany Tudor Heritage Ranger,

- Oris Sixty-Five (https://www.uhrenschmuck24.ch/oris-divers-sixty-five-01-733-7707-4064-07-5-20-22.html)

- jakiś używany Tag Heuer Carrera 5 albo Grand Carrera

 

Co sądzicie o powyższych? Dodalibyście coś do listy? Może są jakieś godne polecenia japończyki w tym przedziale cenowym (GS na pewno zagości kiedyś w kolekcji, ale w tym budżecie mieszczą się tylko kwarce :/)?  

Edytowane przez jeycam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Longines Legend Diver :-)

Pomyślałbym też o Orisie z modelem Big Crown Pointer Date. Można też zapolować na Tudora HBB - 36 mm (tak wiem, malutki) oraz Tudora Heritage Ranger, ale w przypadku Tudorów raczek używki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Legend Diver :-)

Pomyślałbym też o Orisie z modelem Big Crown Pointer Date. Można też zapolować na Tudora HBB - 36 mm (tak wiem, malutki) oraz Tudora Heritage Ranger, ale w przypadku Tudorów raczek używki :-)

 

 

Longines - oj takk, dodaję do listy, dzięki! 

 

W Orisie nie pasują mi za bardzo wskazówki, 36 mm HBB niestety trochę za mały, ale Heritage Rangera będę też miał na oku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tego Heritaga poszukaj na chrono24. Jak widzę, w pobliżu Twojego maksimum są już do wyrwania nówki :-) A LLD wiadomo, klasyka :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Heritaga poszukaj na chrono24. Jak widzę, w pobliżu Twojego maksimum są już do wyrwania nówki :-) A LLD wiadomo, klasyka :-)

 

 

Będę, będę. Z zakupem muszę poczekać na trzynastkę, ale rzeczywiście wygląda to bardzo w porządku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain Golden Voice z naszego bazarku.

 

 

Trochę zbyt elegancki, szczególnie na tym pasku...

 

Longines Legend Diver jest do wyjęcia u Kruka za 6232,00

 

W którymś salonie konkretnie? Na stronie mają sporo drożej: https://wkruk.pl/product/search_products?query=longines+legend+diver

Edytowane przez jeycam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris, jest fajny filmik na Youtube z tym modelem

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris, jest fajny filmik na Youtube z tym modelem

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

Widziałem. :)

 

Dodaj do koszyka, automatycznie naliczy się 20% rabatu.

 

 

Rzeczywiście! Wiadomo może do kiedy to obowiązuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. :)

 

 

 

Rzeczywiście! Wiadomo może do kiedy to obowiązuje?

 

Do 24 grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli EDC, to powinien być wodoszczelny przynajmniej do 100 m (preferowane 200) z oczywistych powodów, oraz mieć obrotowy bezel (zewnętrzny lub wewnętrzny) do celów nawigacji w terenie (słońce w ciągu godziny przesuwa się o kąt około 15 stopni). Do tego ostatniego najlepszy jest pierścień wyskalowany w stopniach, ale i z takim minutowym da się poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD jest świetny.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Panie zobacz Balla..

A tak serio to piekny zegar świecący bez naswietlania i ciężko znaleźć kogoś kto go ma. ( oczywiście poza tym forum)

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak Eterna Kon TIki Date? Wersja do wyboru - obie do znalezienia na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli EDC, to powinien być wodoszczelny przynajmniej do 100 m (preferowane 200) z oczywistych powodów, oraz mieć obrotowy bezel (zewnętrzny lub wewnętrzny) do celów nawigacji w terenie (słońce w ciągu godziny przesuwa się o kąt około 15 stopni). Do tego ostatniego najlepszy jest pierścień wyskalowany w stopniach, ale i z takim minutowym da się poradzić.

 

Ciekawa opinia, ale założyciel tematu szuka EDC jako zegarka pasującego do codziennego ubioru.

O ile z wodoszczelnością się zgodzę, bo można przez przypadek wylać wychodząc ze Starbucksa sojowe late i zamoczyć zegarek to z obrotowym bezelem pojechałeś. Nie wiem czy wiesz, że ale mało kto kupuje zegarek z bezelem w celu nawigowania sobie drogi w terenie w oparciu o walące na twarz promienie słoneczne  i jestem przekonany, że autor tematu również do tego grona nie należy ;)

 

 

jeycam masz do wydania nie małą kwotę na zegarek. Ze swojej strony polecam szukać używaną Omegę Seamaster Diver 300M Co-Axial  oraz Tudora Black Bay może  np. model Fifty Eight. Nie ma co iść w pół środki. Obydwa te modele widywane są na forumowym bazarku w przedziałach cenowych 8-10tyś pln.

In-house, jedno i druga uznana marka, nada się jako EDC doskonale.

Kwota 5-6tyś pln do wydania na zegarek jest chyba najtrudniejszym przedziałem cenowym.Jak to mówił Moawiecki- wpadamy w pułapkę średniego rozwoju :D  Z jednej strony oddzielamy tanie automatyczne zegarki zazwyczaj z mechanizmem ETA i mam możliwość nabycia trochę lepiej wykonanego zegarka od bardziej znanej marki, ale przeważnie z tym samym mechanizmem co w niższych półkach cenowych.

 

Zobacz sobie recenzję wspomnianego Tudora. Sportowy z elementami vintage, rezerwa chodu 70h-na weekend możesz zegarek odłożyć i nadal będzie śmigał w poniedziałek. Dla mnie świetna sprawa. W dodatku rozmiar przyziemny-39mm.

https://kmziz.pl/artykul/recenzja-tudor-black-bay-fifty-eight-ref-m79030n-0001

 

51-.jpg

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia, ale założyciel tematu szuka EDC jako zegarka pasującego do codziennego ubioru.

O ile z wodoszczelnością się zgodzę, bo można przez przypadek wylać wychodząc ze Starbucksa sojowe late i zamoczyć zegarek to z obrotowym bezelem pojechałeś. Nie wiem czy wiesz, że ale mało kto kupuje zegarek z bezelem w celu nawigowania sobie drogi w terenie w oparciu o walące na twarz promienie słoneczne  i jestem przekonany, że autor tematu również do tego grona nie należy ;)

 

Cóż, jak EDC, to EDC. Każdy dzień może okazać się TYM every dniem, kiedy trzeba będzie uciekać przez interior przed hordą zombies. A jednocześnie zanim ten dzień nadejdzie, zegarek powinien nie rzucać sie zbytnio w oczy i mieścić pod mankietem. Dlatego ten Tudor wydaje mi się świetnym pomysłem. Z tańszych np. Seiko Alpinist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło jezu, ale się tutaj zadziało! Lecę po kolei. :)

 

Do świąt chyba.

 

Dzięki!

 

Jeśli EDC, to powinien być wodoszczelny przynajmniej do 100 m (preferowane 200) z oczywistych powodów, oraz mieć obrotowy bezel (zewnętrzny lub wewnętrzny) do celów nawigacji w terenie (słońce w ciągu godziny przesuwa się o kąt około 15 stopni). Do tego ostatniego najlepszy jest pierścień wyskalowany w stopniach, ale i z takim minutowym da się poradzić.

 

Tutejsza definicja EDC bardziej pasuje do tego, co napisał bartwerk. Scenariusz z latte jest niestety dużo bardziej prawdopodobny niż z analogową nawigacjąw terenie...

 

Panie zobacz Balla..
A tak serio to piekny zegar świecący bez naswietlania i ciężko znaleźć kogoś kto go ma. ( oczywiście poza tym forum)

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

 

Wygląda super, dodaję do listy i muszę poczytać o nich trochę więcej. ;) 

 

A może jednak Eterna Kon TIki Date? Wersja do wyboru - obie do znalezienia na bazarku.

 

Jak wyżej, dzięki!

 

Ciekawa opinia, ale założyciel tematu szuka EDC jako zegarka pasującego do codziennego ubioru.

O ile z wodoszczelnością się zgodzę, bo można przez przypadek wylać wychodząc ze Starbucksa sojowe late i zamoczyć zegarek to z obrotowym bezelem pojechałeś. Nie wiem czy wiesz, że ale mało kto kupuje zegarek z bezelem w celu nawigowania sobie drogi w terenie w oparciu o walące na twarz promienie słoneczne  i jestem przekonany, że autor tematu również do tego grona nie należy ;)

 

 

jeycam masz do wydania nie małą kwotę na zegarek. Ze swojej strony polecam szukać używaną Omegę Seamaster Diver 300M Co-Axial  oraz Tudora Black Bay może  np. model Fifty Eight. Nie ma co iść w pół środki. Obydwa te modele widywane są na forumowym bazarku w przedziałach cenowych 8-10tyś pln.

In-house, jedno i druga uznana marka, nada się jako EDC doskonale.

Kwota 5-6tyś pln do wydania na zegarek jest chyba najtrudniejszym przedziałem cenowym.Jak to mówił Moawiecki- wpadamy w pułapkę średniego rozwoju :D  Z jednej strony oddzielamy tanie automatyczne zegarki zazwyczaj z mechanizmem ETA i mam możliwość nabycia trochę lepiej wykonanego zegarka od bardziej znanej marki, ale przeważnie z tym samym mechanizmem co w niższych półkach cenowych.

 

Zobacz sobie recenzję wspomnianego Tudora. Sportowy z elementami vintage, rezerwa chodu 70h-na weekend możesz zegarek odłożyć i nadal będzie śmigał w poniedziałek. Dla mnie świetna sprawa. W dodatku rozmiar przyziemny-39mm.

https://kmziz.pl/artykul/recenzja-tudor-black-bay-fifty-eight-ref-m79030n-0001

 

Gryzłem się z tym całkiem sporo i sprawa z mojej strony wygląda tak - generalnie chciałbym po mału tworzyć zegarkową kolekcję, a z drugiej strony stosunkowo szybko chciałbym kupić coś w miarę fajnego, z czym nie trzeba się będzie specjalnie cackać - nie szukam więc na razie "tego jedynego", stąd np. moje zainteresowanie Junghansem i Nomosem. Docelowo na pewno zagości u mnie Seamaster 300m (chociaż tutaj zdecydowanie bardziej podoba mi się jednak jego najnowsza iteracja albo jakaś Aqua Terra), czy inny Submariner, ale to raczej zakup na kiedy indziej. Tudor Black Bay też mi się podoba (chociaż, nie wiem czemu, ale na żywo już nie tak bardzo, oglądałem niedawno :P), ale kupowanie tak drogiego divera (bo, umówmy się, 6, a 10k to jednak spora różnica), tylko po to, żeby później kupić jeszcze droższego, a tego musieć sprzedawać (bo aż tak rozrzutny, żeby mieć kilka de facto podobnych modeli z górnej półki nie jestem :P) mija się trochę z celem. Dlatego np. wspomniany wcześniej Ranger wydaje się trochę ciekawszy - nie ma swoich bezpośrednich odpowiedników u "znanych i wielkich" i jest odpowiednio tańszy. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dodam jeszcze jeden typ, a więc zegarek, który mnie bardzo urzekł - Rado Hyperchrome Captain Cook - w rozmiarze 37,3 mm vintage pełną gębą, ale jest też w bardziej męskim rozmiarze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak EDC, to EDC. Każdy dzień może okazać się TYM every dniem, kiedy trzeba będzie uciekać przez interior przed hordą zombies. A jednocześnie zanim ten dzień nadejdzie, zegarek powinien nie rzucać sie zbytnio w oczy i mieścić pod mankietem. Dlatego ten Tudor wydaje mi się świetnym pomysłem. Z tańszych np. Seiko Alpinist.

 

Hahaha, w sumie... ;) Masz na myśli jakiegoś konkretnego Seiko?

 

Dodam jeszcze jeden typ, a więc zegarek, który mnie bardzo urzekł - Rado Hyperchrome Captain Cook - w rozmiarze 37,3 mm vintage pełną gębą, ale jest też w bardziej męskim rozmiarze :-)

 

 

Oj, tak - kiedyś go już widziałem, ale o nim zapomniałem. Byłby świetny. ;)

 

Swoją drogą, przypomniały mi się też zegarki REC Watches, inspirowane i robione z części starych aut (np. https://www.recwatches.com/collections/p51 Mustangiem), ale te ciekawsze - P51 i 901 mają 44mm - trochę dla mnie za dużo. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutejsza definicja EDC bardziej pasuje do tego, co napisał bartwerk. Scenariusz z latte jest niestety dużo bardziej prawdopodobny niż z analogową nawigacją w terenie...

...do której wystarczy zwykła tarcza z podziałką minutową (chyba, że zamierzamy kierować ogniem ciężkiej artylerii).

 

Kup Aqua Terrę w kwarcu - Every Day Carry w każdym tego słowa znaczeniu: dyskretny (pasuje i do garniaka), tani (w miarę, ale nikt Ci nie zarzuci, że szpanujesz kasą), wytrzymały (na basen się nada).

 

Jak obrośniesz w piórka zamienisz go na nówkę sztukę mechaniczną, a tego zostawisz dla syna.

 

A jak uważasz, że kwarce nie mają duszy :wacko: to kup używaną mechaniczną AT.

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...do której wystarczy zwykła tarcza z podziałką minutową (chyba, że zamierzamy kierować ogniem ciężkiej artylerii).

 

Kup Aqua Terrę w kwarcu - Every Day Carry w każdym tego słowa znaczeniu: dyskretny (pasuje i do garniaka), tani (w miarę, ale nikt Ci nie zarzuci, że szpanujesz kasą), wytrzymały (na basen się nada).

 

Jak obrośniesz w piórka zamienisz go na nówkę sztukę mechaniczną, a tego zostawisz dla syna.

 

A jak uważasz, że kwarce nie mają duszy :wacko: to kup używaną mechaniczną AT.

 

 

Zrobiłem szybki research i na tutejszym, szwajcarskim rynku wtórnym AT (nawet automatyczne) są w nawet przyzwoitych pieniądzach... Może to rzeczywiście byłaby jakaś opcja...

 

 

Swoją drogą, koledzy, nie pomagacie. Oryginalnie chodziło o ograniczenie opcji, a nie dodawanie nowych.  :lol:

Edytowane przez jeycam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.