Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
krystian214

Citizen jaki wybrać

Recommended Posts

Cześć

Mam rozterki związane z zakupem zegarka. Tym razem chciałem coś skierowanego na rynek japoński, ale z działającym w Europie Radio Controlled.  Zastanawiam się pomiędzy:

 

BY0080-57E

PMV65-2271

AT8040-57E ATTESA- czy to na pewno Attesa?

 

Początkowo byłem przekonany do Attesy ale w miarę zagłębiania się w temat narodziły się rozterki. Dodatkowo czy mógłby ktoś wyjaśnić która z powłok jest najbardziej odporna na zarysowania

1. Duratec DLC

2. Duratec MRK

3. Duratec TiC

Edited by krystian214

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, odpowiadając na Twoje drugie pytanie to najbardziej odporna będzie Duratect MRK ( lub jeszcze bardziej Alfa-MRK) a najmniej odporna w tym zestawieniu Duratect TIC. Co do samych zegarków to wszystkie wyposażone są w calibry z funkcją Perfex-Multi 3000 i odbiór sygnału w EU, USA ,Japonia, Chiny. Attesa posiada utwardzanie TIC-będzie mieć ładny połysk a pierwsze dwa Promastery bardziej odporna MRK dla modelu BY... oraz DLC dla modelu PMV.

Edited by Slaweknh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wygląda pozycjonowanie serii Attesa względem Promaster? W Polsce z tego co się orientuję Promaster jest „najwyższą” seria Citizena.  Czy są jakieś różnice jakościowe w zegarkach na rynek japoński vs. Globalny? Z tego co zauważyłem na rynek japoński  koperta często wykonana jest z tytanu w przeciwieństwie do wersji globalnej- gdzie z reguły dominuje stal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Attesa vs. Promaster w Azji a przede wszystkim w Japonii to praktycznie ta sama liga. Promaster skojażony jest ze sportem, aktywnym spędzaniem czasu na wolnym powietrzu lub specjalistom w danej dziedzinie np. nurkowanie, lotnictwo, żeglarstwo itp. Attesa to linia zegarków biznesowych lub sportowo-eleganckich tak definiuje to Citizen. 

Różnice jakościowe oczywiście są pomiędzy zegarkami na rynek zewnętrzny EU, USA i tymi na rynek wewnętrzny szczególnie japoński. Nie dotyczy to mechanizmów ponieważ produkowane są w Japonii ale różnice są w materiale i jego obróbce. Np. Promaster wyprodukowany w Japonii posiada szkło szafirowe, utwardzanie powierzchni najczęściej Tytan lub Stal Duratect DLC/MRK a ten sam odpowiednik w Europie posiada szkło mineralne i Tytan oznaczony Super Titanium który, doszedłem do wniosku czytając dokmentację = się japońskiemu Duratect TIC. Rożnice są także w zapięciu bransoetki modele Made In Japan posiadają często mikroregulację której nie spotkasz w zegarkach na rynek Europie, chociaż zdarzają się wyjątki. 

Różnica jest przede wszytskim w cenie zegarka Made In Japan który jest po prostu droższy a o jakość Citizena czy to JP czy EU się nie martwię, uszkodzisz każdy zegarek jak nię będziesz o niego dbał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś na forum miał kontakt z tytanowymi czarnymi zegarkami Citizen jak CB3015-53E? Jak zachowuje się taka powłoka- rysy są bardziej widoczne? Czy też czarny kolor jest widoczny w całej objętości materiału?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Bartekkk
   Dzień dobry,
    
    
   Staram się ustalić model zegarka marki Citizen, którego zdjęcie załączam.
   Zwracałem się w tej sprawie nawet do oficjalnego serwisu obsługi klienta Citizena (zarówno polskiej filii jak i centrali), ale niestety nie potrafili w żaden sposób mi pomóc.
    
   Zegarek jest w kolorze srebrnym ze złotymi elementami, został kupiony około 20-25 lat temu i posiada dość charakterystyczną kwadratową obróconą tarczę.
    
   Przejrzałem wszystkie katalogi z lat 90-tych, jednak nie znalazłem żadnego modelu z chociażby podobną tarczą.
   Szukam obecnie katalogów z lat 80-tych.
    
   Będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki - czy ktoś może rozpoznaje ten model lub jest w stanie udostępnić katalogi Citizena z lat 80-tych?

  • By Bartekkk
   Dzień dobry,
    
    
   Staram się ustalić model zegarka marki Citizen, którego zdjęcie załączam.
   Zwracałem się w tej sprawie nawet do oficjalnego serwisu obsługi klienta Citizena, ale niestety nie potrafili w żaden sposób mi pomóc.
    
   Zegarek jest w kolorze srebrnym ze złotymi elementami, ma około 20-25 lat i posiada dość charakterystyczną kwadratową obróconą tarczę.
    
   Będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.
    
    
    

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.