Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
angar

Nierównomierne spóźnianie się zegarka kwarcowego

Recommended Posts

Ponieważ jestem zielony w tym temacie, zawsze wydawało mi się, że zegarki kwarcowe spóźniają się dość równomiernie (powiedzmy około 1-2 sekundy dziennie codziennie). Mocno się zatem zdziwiłem, gdy mój nowy Atlantic Seahunter 330 zaczął przejawiać inne zachowanie. Przez kilka dni (np. 3-10) chodzi dokładnie, bez żadnych łatwo mierzalnych oznak spóźniania się. Potem nagle (w ciągu 12 godzin) spóźnia się mniej (np. 20 sekund) lub nawet bardziej (np. 40-50 sekund). Czy jest to normalne zachowanie? Zegarek jest używany cały czas w dość stałych warunkach, bez nagłych szoków termicznych, pól magnetycznych itp. Z góry dziękuję za profesjonalną opinię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zegarek oddałem do reklamacji, otrzymałem potem informację, że został wymieniony mechanizm. Niestety, sytuacja chyba się powtarza. Przez prawie 2 tygodnie zegarek chodził "w rozsądny sposób" (w sumie przyśpieszył w tym okresie ok. 2-3 sekund). Potem nagle w ciągu kilkunastu godzin nastąpiło spóźnienie aż o 50 sekund. Czyżby cała seria mechanizmów miała tego typu wadę? Czy może na to dziwne zachowanie wpływ może mieć coś zupełnie innego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie jest takie, czy "otrzymałeś informację, że wymieniono mechanizm", czy też rzeczywiście go wymieniono. Mnie też tak kiedyś poinformowano (zegarek, którego markę pominę, został zalany, bo fabrycznie nie zakręcono dekla). Wrócił z tym samym werkiem i brudną tarczą.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są dwa punkty "za" i jeden "przeciw" jeśli chodzi o rzeczywistą zmianę mechanizmu:

1. Ktoś wbił pieczątkę w gwarancję i podpisał się pod adnotacją o zmianie mechanizmu.

2. Coś rzeczywiście było robione - wskazówki sekundowe są dokładniej wycentrowane na odpowiednich podziałkach tarczy. Wcześniej wskazówki wskazywały "wpół do" niektórych sekund.

Ale z drugiej strony szanse, że znowu przyczyną złego działania jest drugi, także wadliwy w ten sam sposób mechanizm chyba są naprawdę małe...

A czy zegarmistrz byłby w stanie stwierdzić, czy mechanizm został wymieniony na podstawie obejrzenia wnętrza zegarka?

Edited by angar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By fruwajek
   Cześć wszystkim!
   to mój pierwszy post tutaj, gorąca prośba o pomoc w sprawdzeniu autentyczności zegarka który bardzo mi się spodobał. Załączam zdjęcia.
   Sprzedający wycenił go na 800 zł, czy to dobra cena za ten model i stan. Zegarek jest sprawny.
   Z góry dziękuję.
   Pozdrawiam
    


  • By ewa_942
   Witam,
   Pytanie o autentyczność czy wszystko jest oryginalne?  • By Perpetuum Mobile
   Witam wszystkich na Forum i proszę o opinię tych, którzy się znają na Worldmasterach i cenią, jeśli nie wyjątkowe zalety ich mechanizmów, to z pewnością ich piękny design.
   Moją uwagę zwrócił zegarek z aukcji Allegro
   https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-orginal-unitas-6300-9228717764
   Nigdy wcześniej nie widziałem tarczy Worldmastera w takim kolorze:

   Do tego widać drobne uszkodzenia przy indeksach. To chyba odpryski farby z tarczy, ale może też rozlania farby z kropek.

   Czy tarcze w takim kolorze występowały w Worldmasterach? Czy Waszym zdaniem to autentyczny Atlantic na Unitasie 6300, czy też jakaś zbieranka z elementami z Azji? Nie ukrywam, że taki kolor tarczy bardzo mi się podoba, ale jeżeli miałbym kupić, to wolałbym wiedzieć, czy kupuję prawdziwy, kompletny zegarek Atlantic, czy też egzemplarz zmontowany z "klocków Lego" gdzie każdy element ma inna historię, z czego dla wielu elementów jest to historia bardzo krótka (rok produkcji 2019 na Tajwanie ?
   Sprzedający na Allegro (Jucha30) jest bardzo aktywny i sprzedaje wiele Atlanticów, które wyglądają "jak nowe". Patrząc na opinie z Allegro, nabywcy są bardzo zadowoleni. Być może Forumowicze go kojarzą i podzielą się opinią, czy zegarki tego sprzedawcy to oryginały, czy też takie zakupy lepiej sobie odpuścić. Albo kupić, ale z pełną świadomością, że zegarek ma swoje wady i nie jest już całkiem "zabytkowy".

    
    
  • By damiangr
   Dzień dobry, 
    
   W moim Worldmasterze zerwał się wałek naciągu - niestety w taki sposób że nie jestem w stanie go wyjąć (wałek zerwany wewnątrz mechanizmu).
   Boję się, że uszkodzę mechanizm - proszę o kontakt jeśli znacie kogoś kto może to naprawić (w obecnej sytuacji wyślę go najchętniej do naprawy więc cała Polska).
   Będę też wdzięczny za polecenie zegarmistrza, który może taką usługę wykonać - a może i przy okazji nieco ten mechanizm wyczyścić i nasmarować.
    
   Pozdrawiam
   Damian
    
    

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.