Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Emil/efa116

Seiko snzg11j1 kilka pytań do pierwszego automatu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Dziś miałem chwilę lepiej zapoznać się z moim zegarkiem który kupiłem na gwiazdkę sobie w prezencie. Wiem to dziwne ale lubię sobie kupować zegarki w prezencie :) rok temu kupiłem mdv 106 a dwa lata tu g shocka który niestety zaczął parować i pojechał na gwarancję. Teraz jest przyszedł czas na automat :) wybór padł na seiko snzg11j1 gdyż no podoba mi się i jest dosyć przystępny cenowo :) a oto pytania. Czy wachnik powinien działać bez głośniej podczas nakrecania? Pytam gdyż jak go nakręca wydaje taki ciekawy dźwięk który dodam później, bo nie mam dostępu do pc niestety. Jak dbać o to cudo? :) ile czasu "kręcić" nim w ręku żeby nakręcić całkiem? Śmieszne pytanie ale na ręce zagości dopiero w wigilię a chciał bym zobaczyć w miarę możliwości jaka jest dokładność chodu. Pozdrawiam.

post-101442-0-34381800-1545246693_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest automat, z tego co się orientuję ten model nie posiada ręcznego dokręcania, nakręca się poprzez wahnik ruchem dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić ile czasu, wszystko zależy jaki tryb życia prowadzisz.

Z pewnością kilka godzin dziennie przy intensywnym trybie życia, chyba ze jesteś w okresie dojrzewania to raz dwa się nakręci :)

Dzwięk rotora bywa rózny, w zaleznosci od modelu, marki...powinien być raczej przyjemny dla ucha.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy tej klasie wodoszczelności, to raczej wiele usłyszeć nie powinieneś. Zegarek jako EDC jest dobry. U mnie ten zegarek kosztuje tyle, co niecałe dwa wołowe steki. Jeżeli ci się podoba, bierz. Nie zawiedziesz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy tej klasie wodoszczelności, to raczej wiele usłyszeć nie powinieneś. Zegarek jako EDC jest dobry. U mnie ten zegarek kosztuje tyle, co niecałe dwa wołowe steki. Jeżeli ci się podoba, bierz. Nie zawiedziesz się.

Akurat Kolega nie jest głodny i już go ma i o co innego pyta  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki układ wskazówek jest normalny? Nie są w linii prostej gdy jest godzina 18. Trochę mnie to zdziwiło z ciekawości zobaczyłem na swój kwarc i tam było w idealnej lini prostej.

post-101442-0-83394100-1545757693_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda tak. Też nie jest idealnie prosto.

 

post-67243-0-41086900-1545765574_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki układ wskazówek jest normalny? Nie są w linii prostej gdy jest godzina 18. Trochę mnie to zdziwiło z ciekawości zobaczyłem na swój kwarc i tam było w idealnej lini prostej.

W momencie w którym zrobiłeś zdjecie jest już prawie pół minuty wiec wskazówka minutowa siłą rzeczy jest pomiędzy indeksem 12 a 1

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowa przypadłość tanich zegarków, brak zbieżności wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.