Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
sikor123

IWC Schaffhausen - co to za mechanizm?

Recommended Posts

Witam.

Mam taki oto zegarek na oku. Niby IWC Schaffhausen pasówka, ale jakiś dziwny mechanizm, bez oznaczeń, sygnatur, tylko numery mechanizmu. Czy ktoś wie, czy to IWC Schaffhausen, jaki tak, to jaki to mechanizm? j\Jeżeli nie, to co to za cudo?

Załączam fotki.

Pozdrawiam i dzięki z góry...

post-99690-0-62625300-1545324633_thumb.jpg

post-99690-0-66198700-1545324640_thumb.jpg

post-99690-0-47693500-1545324652_thumb.jpg

Też potrzebowałbym pomocy w tym temacie. Na wyżej wymienionej str nie znalazłem mechanizmu którego nr widnieje w pasówce od IWC którą posiadam.
Może ktoś z Was pomoże zidentyfikować?

Byłbym wdzięczny.

nr to 26901

Pozdrawiam

post-110774-0-18691200-1570817385_thumb.jpg

IWC na 100%

źródło  -   http://www.pocketwatch.ch/kiwc.htm#start

Kaliber 50-19'''

Funktionen
Werk: Kronenaufzug mit Hebel
Sekunde: klein

Daten
Durchmesser: 19'''

Sonstiges
Baujahr: 1887
Stossicherung: ohne
Breguet-Spirale, Kompensations-Unruh

Bemerkungen
"Elgin III. Qualität"
Baujahre: 1885 bis 1887, Gesamtproduktion ca. 1'000 Stück
Niedrigste Werknummer: 11201 Höchste Werknummer: 29150

Beispiel (Jahr: Signatur)
1887:

post-68206-0-69675200-1570822069.jpg

Edited by Paweł Bury.

Masz jeszcze starą sygnaturę IWC takie wywijaski - powstało 1000sztuk tylko 1885-1887 rok

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By zegarek_watch
      Rozważam zakup zegarka typu pilot z kolorem tarczy jasno niebieskim. Pod uwagę na ten moment biorę IWC Pilot Le Petit Prince lub Breitling Navitimer. 

Jak uważacie, na który lepiej się zdecydować, a może macie jakieś inne propozycje.
      Wymagania:
      - zegarek typu pilot
      - kolor tarczy jasnoniebieski
      - koperta 40-44 mm
      - bransoleta zamiennie pasek w rozmiarze przy kopercie 20mm lub 22mm
      - model z historią

Zapraszam do głosowania w ankiecie i zamieszczania w postach uzasadnień wyboru, spostrzeżeń o zegarkach, propozycji, itp.
    • By Klod100
      Dzień dobry. 

Mam mały dylemat. Ciągnie mnie do IWC ostatnio. Chciałbym coś z białą tarczą w rozmiarze do 40mm. 

Spitfire Mark XVI na bransolecie ( jedna z najwygodniejszych bransolet ever) 

vs. 

Ingenieur 40mm. - Genta w rozsądnym rozmiarze, sportowy zegarek ze zintegrowaną bransoletą. 

oba doskonale uzupełniają moją obecną kolekcję. 

inżyniera już miałem ale 42mm - do tej rzeki już nie wejdę. 

co radzicie?
    • By Christoffer
      Witam wszystkich, chętnie posłucham Waszych opinii co do tych dwóch zegarków- IWC Mark XVIII Le Petit Prince i Breitling Aviator 8. IWC już przymierzałem i rozmiar koperty pasuje mi idealnie. Breitlinga jeszcze nie ale przynajmniej na zdjęciach poprzez te delikatne czerwone wstawki wydaje się odrobinę ciekawszym modelem. Nie wiem jak z serwisem w przyszłości tych modeli, mechanizmy nie są raczej specjalnie skomplikowane chyba?

A może ktoś ma ciekawą alternatywę do zaproponowania? Zegarek pewnie będę kupował w Szwajcarii, biorąc pod uwagę tamtejsze ceny wychodzi około 3 tys zł mniej na rzecz Breitlinga.

Pozdrawiam

• By mat_eo
      Witam potrzebuje pomocy w znalezieniu jednego trybu do zegarka IWC -Kaliber 57-19'H6.
      Mam zegarek który otrzymałem od wujka (i bardzo się z tego ucieszyłem), on dostał go 40 lat temu  niestety jest z nim kilka problemów - miał uszkodzony balans to już zostało zrobione i dziwnie chodziły w nim wskazówki i tu prośba do was potrzebuje trybik widoczny na zdjęciach, ma uszkodzony trzpień na którym osadzony jest ćwiertnik . Zegarmistrz którym i go naprawia nie ma takiego   wszystkie  które ma maja 10 ząbków a ja potrzebuje 12.

Może ktoś z was ma coś takiego chętnie przygarnę, albo ktoś wie jak go dostać, bardzo chciałbym żeby zegarek był sprawny w 100 procentach.

podaje wymiary uszkodzonego elementu:
      - średnica 14.0 mm
      - średnica małego trybu - 2,6 mm
      - ilość trybów małego trybu 12 
      - wysokość uszkodzonego elementu 4,6 mm

Z góry dzięki za pomoc

• By Mil
      Dobry wieczór,
      Pozwolę sobie podzielić pytanie na trzy wątki:
      Czy ktokolwiekz Was spotkał się ze sprzedawcą:  HAUTE HORLOGERIE LIDER
      Co sądzicie o ofercie (pod względem autentyczności): https://www.chrono24.com/iwc/portofino-hand-wound-rose-gold--id12515336.htm
      Czy doradzicie mi, kto może zweryfikować autentyczność zegarkaw Trójmieście?
      Pozdrawiam

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.