Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sebastian.wifi

SSA357J1 vs AG03001B vs Wasza propozycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jakieś dwa miesiące temu zachorowałem, aby zrealizować swoje marzenie sprzed lat mianowicie zegarek automatyczny typu "Open Heart". Siedzę od tamtej pory z dłuższymi lub krótszymi przerwami na stronach producentów zegarków, aukcjach, sklepach z zegarkami itd. Jak wiadomo wybór jest taki, że im się więcej ogląda tym więcej jest wątpliwości i człowiek zaczyna widziwiać.

 

Na chwilę obecną chciałbym aby zegarek oprócz wspomnianego otwartego serca miał bransoletę i ciemną tarczę (np. czarną/granatową/bordową). Budżet maksymalnie do 1500 zł, chociaż jest to kolejny zegarek do kolekcji więc jak miałby być tańszy to bym się nie obraził :-)

 

Póki co moje dwa typy:

- Orient AG03001B w cenienie około 800 zł (https://www.orient-watch.com/Collections/ORIENT/Contemporary/ORIENT%3A-Mechanical-Contemporary-Watch/p/AG03001B);

- Seiko SSA357J1 w cenie około 1200 zł (https://www.seikowatches.com/global-en/products/presage/ssa357j1);

 

Plus coś na zupełnie inny styl niż powyższe ale również z "Open Heart" oraz dodatkowo wskaźnikiem rezerwy chodu co również uważam za interesującą funkcję:

- Ingersoll The Hawley w cenie około 1500 zł (https://www.ingersoll1892.com/collections/mens/the-hawley-automatic-i04602.html);

 

Niestety żadnego z zegarków nie udało mi się zobaczyć na żywo, mimo wizyt u wielu zegarmistrzów. Teraz prośba e do Was o radę, który z tych zegarków jest godny uwagi. Wiadomo, że gust to indywidualna sprawa więc pokazuję już to co mi się podoba, a jedynie potrzebuję dodatkowego głosu rozsądku. Oczywiście jeśli macie jeszcze jakieś własne propozycje to z chęcią poznam! Może jest jeszcze coś czego nie widziałem :-)

 

Pozdrawiam,

Sebastian

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Generalnie w tym budżecie szukałbym czegos z "kraju kwitnącego wiśnia" ;-) OH to nie moja bajka, ale gdybym musiał wybierać, to postawiłbym na Seiko. Ale nie mam wątpliwości, że i Orient będzie dobrym wyborem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie, który zegarek Tobie się podoba najbardziej i tym się sugeruj bo kupisz zegarek który ci polecają koledzy i możesz tego żałować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Po kolejnych tygodniach oglądania udało mi się zakupić w promocji Atlantic Worldmaster, w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia  :lol: Wcześniej nawet go nie widziałem, ponieważ był sporo poza moim budżetem więc szukałem Japońca. Wczoraj jednak trafiłem na sporą wyprzedaż w sklepie stacjonarnym i jak go zobaczyłem to już wiedziałem że to ten jedyny :-)

 

Także temat do zamknięcia. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Gratulacje, ale bez zdjecia sie nie liczy.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to gratki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.