Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bercikk5

GST-W310D moduł 5230

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do posiadaczy tego modelu bądź zegarka z tym samym modułem:

1. Jak wcisnę i przytrzymam przycisk MODE, aby wskazówki odsunęły się w miejsce nie zasłaniające trzech wyświetlaczy to wskazówka minutowa przesuwa się płynnie, lecz po powtórzeniu czynności aby wskazówki wróciły do trybu wskazania godziny wskazówka minutowa (podczas ruchu w przeciwna stronę zegara) wibruje/szarpie i nie jest to ładny płynny ruch. To jest normalne?

2. Ciągle mam na wyświetlaczu RCVD przy wskazaniu dnia tygodnia, to jest poprawne wskazanie że zegarek się zsynchronizował z sygnałem poprzedniej nocy? Pytam bo widzę mnóstwo zdjęć i filmików bez napisu RCVD na wyświetlaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bercikk5

 

1. Tak, wskazówki podczas ruchu w kierunku przeciwnym do naturalnego ruchu wskazówek zegara poruszają się wolniej, ponieważ wynika to ze specyfiki budowy silnika krokowego zastosowanego w tym zegarku. Podczas ruchu wprzód wskazówki też poruszają się skokowo, ale jako że poruszają się szybciej, to masz złudzenie, jakoby poruszały się płynnie.

 

2. Fakt, że codziennie widzisz piktogram RCVD na wyświetlaczu oznacza, że każdej poprzedzającej ten dzień nocy zegarek z powodzeniem odebrał sygnał ze stacji nadawczej, co jest zjawiskiem bardzo pożądanym. Zresztą w trybie timekeepingu możesz krótko nacisnąć przycisk FORWARD, aby sprawdzić, kiedy dokładnie zegarek odebrał prawidłowo sygnał ze stacji DCF: na lewym wyświetlaczu będzie pojawiała się naprzemiennie data i godzina ostatniej poprawnej synchronizacji. Jeśli naciśniesz ponownie przycisk FORWARD, powrócisz do trybu timekeepingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Mogę spać spokojnie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.